Nočné budenie 3-ročného

haidy61
17. aug 2022

Ahojte. Obraciam sa sem k vam lebo uz neviem co robit. Moj 3 rocny syn sa uz pomaly rok budi kazdu noc aj 5-6x. Ako kedy, niekedy len 1-2x. Predtym spal krasne celu noc aj do 8:00 vo vlasrnej izbe, vo vlastnej posteli.
Minuly rok v novembri akoby utalo. Najprv zacal v noci chodit do spalne nech ide niektory z nas s nim do jeho izby alebo chcel spat medzi nami v posteli ale to sme sa nezmestili. Po nejakom case sa nam to zunovalo kazdu noc tak vzdy niektory z nas s nim ostal spat v jeho izbe. Teraz uz len muz lebo v aprili sa nam narodil bracek a ja som s nim ostala v spalni. Odvtedy muz s nami v spalni nespal.
Potom ta ozajstna nocna mora len zacala. Zacal sa budit a zjapat, krutit sa, kopat, hadzat sa o postel . Niekedy sa ho podarilo upokojit niekedy to muselo skoncit samo. Najprv kazdy aj doktorka vravela ze nocny des. Prv to tak aj vyzeralo, ale teraz🤦 Cize nocne desy, mory to nebudu a myslim si ze ani bracekom to nebude. Tak nam to pripada akoby sa uz teraz budil vedome a hlada ocina ci tam je, ci neodisiel a spi dalej. Ak by tam s nim nespal tak ked sa zobudi chodil by znova za nami do spalne a tolki sa tam nezmestime.
Ak ste si niekto s niecim takymto presli prosim poradte. Co mame robit aby sa to vratilo do normalu a syn spal sam vo svojej izbe a hlavne aby sa nebudil!??
Dakujem za kazdu jednu radu

andreatytler
17. aug 2022

@haidy61 Ja by som skusila najst sposob ako spat vsetci spolu. Pre 3 rocneho nastalo teraz najtazsie obdobie, kedze sa musi delit o vasu pozornost s bratom a ak ho zavriete sameho do izby, bude sa citit uplne odstrceny.

haidy61
autor
17. aug 2022

@andreatytler prave preto s nim spi muz v detskej, ale uz aj pre neho je to moc. Spi na rozkladacej posteli a uz ho vsetky kosti bolia. A zas v spalni sa 4 nezmestime. Aj keby hej budili by sa navzajom. Hlavne teraz ked aj mensi ma zle noci a vkuse sa budi😕😒

paciko9
17. aug 2022

@haidy61 tazko radit, ale skusenost mojej znamej. Tiež mali stymto problem ked prisiel surodenec. Vyriesila to tak ze aj babo spalo v detskej a cuduj sa svete malý sa ani nezobudil ked sa zbudila malá na kojenie alebo pre nieco ine. Ono to mozno nevyzera na ziarlivost ale podla mna je to ziarlivist. Uz je velky uvedomuje si ,ze uz sa musi o vas delit.

nwnw
17. aug 2022

@haidy61 ja som preto spavala v spalni s oboma detmi a muz v detskej. Starsi sa necitil odstrceny a nebudili sa nejak extra. No a ked hej, zas zaspali. Teraz uz sa starsi dobrovolne prestahoval do svojej izby za tatom. Sam nechce. Kupili sme mu rozkladaciu postel a hotovo. A to ma 5r.

andreatytler
17. aug 2022

@haidy61 Neda sa vam dat jednu postel hned vedla vasej manzelskej a urobit super velke letisko? My to tak nemame (male len 1 dieta) ale pocula som viacero mamiciek ze to takto riesili.

anjelicek26
17. aug 2022

Moj syn mal v tom veku velmi dlhu fazu namesacnosti, tazke obdobie...trebalo uplne zrusit obedny spanok, zaradit kopu sportu a az potom sa zacalo zasa spavat... ja si myslim, ze u nas to zo surodencom nemalo nic, sestru mal uz rok a skutocne na nu absolutne nikdy neziarlil, on ma proste taku povahu... Popresuvaj detsku izbu, postel daj inam, pripadne kup taku, kde sa s nim vyspi pohodlnne aj dospely. A ked ani to, tak spankovy labak, namerat co sa v noci deje, 5-6x v tom veku je pre dieta hrozne, nevyspi sa ani on ani rodic, ale hlavne ani to dieta... a ako ma rast, ked nespi? Ten spanok potrebuje. V spankovom labaku mozes byt s nim, aj ked sa odporuca dieta uspat a potom odijst a nechat pristroje merat...

hilda08
17. aug 2022

@haidy61 no asi ti tiez neporadím tak ako by si chcela ale mam presne trojročného plus babatko a spíme vsetci v jednej izbe..veľakrát v jednej posteli…paradoxne tak sa vsetci vyspime najlepsie

haidy61
autor
17. aug 2022

@haidy61 uz sme skusali ze spal som nou a bracekom v spalni a nepomohlo. Budil sa tiez a tympadom zobudil aj maleho. A zasa ked sa zobudil maly tak budil jeho🤦

haidy61
autor
17. aug 2022

@paciko9 aj na toto sme uz mysleli ale zatial som nala odvahu ich dat spolu. Co ak sa obaja naraz zobudia🙈ale asi nemam inu moznost a vyskusam. Dakujem za radu

salonka22
12. jún 2023

@haidy61 ahoj, polepšilo sa to nejako? My mame 3r a stale takto...

haidy61
autor
12. jún 2023

@salonka22 ahoj. Ano polepsilo. Uz sa vobec nebudi. Pravdupovediac netusim ako to skoncilo. Ako to prislo tak aj odislo. Ale mali sme to extremne uz pri konci. Sice sa uz nebudi v noci ale spi s nami v spalni🤦🙈ma svoj kutik a tam..takto mu to vyhovuje. Muz uz sa boji ze dozibotne bude spat s nami😅😂