Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nočné budenie a problémy 2,5 ročnej po návrate zo škôlky

katkara
7. máj 2015

Zienky potrebujem radu, nasa mala ma pomaly 2,5 roka a teraz nedavno jej zacalo obdobie, kedy sa priliz casto v noci budi, raz ze nevie najst hracku, potom ma slzy, soplik a vzdy si nieco proste najde. Uz z toho zacinam byt unavena ☹ Aky pristup zvolit, aby pochopila, ze to nie je spravne? ked za nou idem vzdy ked ma zavola vraj posilnujem jej negativne spravanie, ale ked za nou nejdem tak sa neukludni a bude to vykrikovat stale dokola... ona nebola nikdy dobrym spacom, ale uz sme dokazali prespat celu noc, max 1 prebudenie a toto zacalo ked sme cca 5dni prerabali byt a este do toho ochorela, ale uz je od toho 2 tyzdne a zmena nikde. navyse sme od pondelka zacali chodit do skolky a zacali aj poobednajsie problemy. do skolky sa tesi, place len pred obedom od unavy aj to vraj len trosicku, ale doma cista lepenka, vonku este ok, aj s manzelom, ale akonahle sme doma nemozem sa od nej pohnut, vkuse na ruky (uz sme sa nenosili) a ked nie, tak rev... poradte mi prosim ako na nu ☹

senka111
7. máj 2015

No my máme 29m a sem_tam sa budime v noci. Syn mal 4r keď prespal úplne noc,takže ja takéto veci ani neriešim.A to,že keď príde zo škôlky je normálne že Vás potrebuje,musí sa nejako ukludnit a spracovat veci z dňa. Ak Vám to pomôže syn má 10r a buntosi v noci a cez víkend spí s nami.😉Chce to len čas.

katkara
autor
7. máj 2015

ja viem, ze je to normalne, sak ked sa budila 2-3 krat tak som to neriesila, ale aby buntosila kazdu pol hodku niekedy aj castejsie a v noci prebdela aj 2-3 hodky asi nie je uplne v poriadku... a to vidim aj na nej, ze cez den je potom nesvoja 😒
ale dakujem 🙂 vieme ze to xce cas, ale niekedy je to uz privela 😀

drobcek526
8. máj 2015

@katkara môj názor: samozrejme že sa jej venujte, ale v niektorých chvíľach jej skúste vysvetliť že jednoducho musí byť ohladuplná, respektíve ju naučiť trošku samostatnosti... Je zatial malinká čiže postupne sa snažiť prístup k nej prispôsobovať jej schopnostiam a vyspelosti- nemôžte jej stále plniť každé prianie lebo si na to zvykne a čím bude staršia si od toho bude ťažšie odvykať ... Podla mňa je to v genoch či sú deti viac závislé na rodičoch alebo nie, ale dá sa to naučiť ...

bbbarunka
8. máj 2015

@katkara Môj syn mal takéto obdobie, keď mal cca dva roky. Trvalo to asi dva mesiace a potom to prešlo. Držím palce, aby to čoskoro skončilo aj u vás!🙂

katkara
autor
22. jún 2015

zienky, dakujem vam velmi pekne za rady, ale asi sme objavili priinu tohto abnormalneho budenia 😀 mala totizto brala aerius a zrejme vychytala neziaduce ucinky... hned po vysadeni sa vratila do starych kolaji... obcas sa este budi, ale uz sa to vracia do starych dobrych kolaji 😉 obcas uz opat prespime aj celu noc 😎

drobcek526
4. júl 2015

@senka111 a je to aj dosť individuálne, podla unavy, mentalneho stavu atď ....

drobcek526
4. júl 2015

@bbbarunka u nás to bolo tiež tak okolo 2,5roka ale trvalo to krátko

Tu začni písať odpoveď...

Odošli