Nočné budenie ročného dieťaťa a spánok v posteli

anaviky
8. feb 2013

Caute baby, chcem sa spytat ako spia vase deticky. Viem ze kazde je individualne,ale moja mala spavala celu noc az kym nezacla stvornozkovat. Teraz ma uz rok a stale sa mi zobudi v noci. Ide spat priblizne o pol deviatej a o jednej sa zobudi,da si cajik a spi dalej,ale uz nechce naspat do postielky,ale spi az do rana s nami na posteli. Neberiem to ako nejaky extra problem ale bola by som radsej keby spala v postielke. Mate nejake rady? dakujem

katkaseiner
8. feb 2013

@anaviky trosku od veci z mojej strany... moja ma len 5 mesiacov ale keby tak spinkala tak by som kazdy den oslavovala 🙂

anaviky
autor
8. feb 2013

🙂 no ved ja viem, ze to je ešte ten lepsi pripad, len mna skor stve to, ze mi nechce ist naspat do postielky... ja jej dam cajik na posteli, zaspi jak bomba a ked ju chcem prelozit do postielky tak hned rev :/

mimikas
8. feb 2013

@anaviky u nas je to tak ze sme dali jednu stranu postielky dole a prisunuli ju uplne k mojej strane posteli a ked maly zaspi tak ho tam len prevalim a mame vsetci viac miesta, on sice niekedy vylezie a lahne si na mna ale po case ho tam zase supnem.

katkas1
8. feb 2013

jednoducho ju daj zase do postielky a hotovo, mozno si tyzden poreve a potom bude pokoj, ona to robi len zo zvyku

koralinka
8. feb 2013

moja má rok a 7 mes a my postielku nemáme 😀 spíme všetci traja na posteli - postel mame ako letisko takže každý mame svoje miesto a ja som si ju tak sama naučila - z postielky som ju vybrala ked som šla spať lebo som ju potrebovala ,,dýchat a mojkat"

určite by som ju ,,jednoducho nedala zasa do postielky a hotovo" nech si poreve 😖 prisun postielku, daj dole tu stranu a budete všetci spokojní

eviki
8. feb 2013

My takto fungujeme 3,5r. Skusala som zopar pokusov ako to zmenit, zatial neuspesne. Mala je histerka, a riesit to v noci je veeelmi unavne, a navyse aj hlucne. Momentalne zacinam vsadzat na jej inteligenciu, rozpravam sa o tom s nou..., skratka dufam, ze raz pride noc, kedy prespi az do rana bez prebudenia u seba v izbicke. Tazko radit, mozno skusaj dalej ju prenasat, lebo este je malicka, ale ak podrastie, tak z toho bude aj priestorovy problem 🙂.

anaviky
autor
8. feb 2013

no takisto by som nespravila to ze ju dam do postielky vrevat, to urcite nie... a jednu stranu takisto nedam dole lebo mame cestovnu postielku, nie drevnnu... no nic asi to musim teda vydrzat... nie ze by som ju nemala rada vedla seba 🙂 postel mame dost velku takze sa zmestime v pohode... len som si vedoma, ze bude asi tazsie ju naucit na svoju postel potom

jasmika
8. feb 2013

@anaviky asi potrebuje cítiť maminku... moja malá má tri roky a stále spí s nami.. nikdy nechcela byť v postielke tak som ju nenútila...ale to zas je podľa možností každého

anjelicek26
8. feb 2013

@eviki - raz to prijde, nas uz spi treti tyzden u seba, proste to pochopil a bolo to bez slz a kriku ci cohokolvek. Bola som prechladnuta, riadne, tak mu vravim, ze hadam nechces byt chory a ides buvat do svojej izby. Zabralo.

eviki
8. feb 2013

@anjelicek26 ja v to dufam, niektore mamicky to podporuju, no ja priznam otvorene, mne sa to nikdy moc nepacilo, ale ked sa mala narodila, veeelmi zle spavala aj cez den, aj v noci. Doslova od narodenia, a trvalo to mesiace. Takze uz v tych zaciatkoch som si ju dala k sebe s vedomim, ze moze vzniknut navyk. No bola som rada, ze k nej nemusim vstavat pomaly kazdu hodinu.... dnes uz teda zaspava u seba, ale niekedy o pol noci sa presuva. Berie si so sebou svoj vankus, svoju deku (je na nej zavisla), plysaka, a takto nabalena sa k nam stahuje. A este caj. 😀. a zacina nam byt v tej posteli uz tesno. Ale jednu vyhodu to ma, cez vikend nebuntosi skoro rano. Ked vidi, ze este spime, tak si lahne naspat a pokial sme v posteli aj my tak spi dalej. Narozdiel od nasej susedky-rovesnicky, ktoru je pocut uz rano o siedmej. 🙂

anjelicek26
8. feb 2013

@eviki - ja som malu odnasala noc co noc do jej vlastnej postele ako truba, chodila uz do prace a to dieta proste u seba spat nechcelo, robila som to, aby to bolo "spravne" a proste som bola otrok, nespala ani ona ani ja, spala az ked sme jej dovolili spat u nas. Som si slubila, z pri malom uz take cirkusy robit nebudem - chcel spat u nas (od 1,5 roka) - tak spal u nas bez debaty. A bez slz a vsetci spali kludne. Spaval u nas rok a je zasa u seba. A straaaasne mi chyba 🤐 😉

eviki
8. feb 2013

@anjelicek26 Suhlasim, pri detoch sa neda nasilu, ist proti muru neprinasa ovocie. Ludia z mojho okolia sa mi cuduju, ze je mala s nami v posteli. Je vraj uz velka..., ale co narobim, jedine tak sa vsetci vyspime. Keby som ju udrziavala v jej postielke, mozem sa k nej rovno nastahovat, budila by sa kazdu chvilu. Aj to mam odskusane, ale bol to skor stres pre nas obe.

anjelicek26
8. feb 2013

@eviki - kazde dieta dozrie skor ci neskor, mala sla do vlastnej postele dobrovolne 3 rocna ako sla do skolky a maly teraz, takze ziadna katastrofa s 10 rocnymi dietatom v posteli, ako ma strasili sa nekonala 😀 Deti su velmi individualne, treba sa im prisposobit, hlavne v niecom takom elementarnom ako je spanok.. niektore tu blizkost potrebuju a ine nie.

enya00
8. feb 2013

my sme postielku zrusili od roka,nespaval v nej od 9mes. spi snami a mne to tak vyhovuje,tiez mi tam uz nechcel spat,no vyplakat by som ho nenechala,takto ho mame pri sebe 🙂 skus prisunut postielku k vasej a adat dolu zabranu

lianka2
8. feb 2013

@anaviky u nás je to úplne to iste. Tiež ju len presuniem a spí ďalej. Dám ju naspäť do postielky a o hodinku zas zaplace. Zas preložim a spí. Tak ju väčšinou nechávam medzi nami. Pritom tiež donedávna spavala v pohode celu noc v postielke. Nechápem čo tá zmena.

slava76
10. feb 2013

U nás je to vyriešené takto... My 4 baby spíme v spálni na manželskej posteli a maželovi neostávalo miesta tak sa musel odsťahovať do detskej.. 😝
Neriešim také, nakolko oni same budu vediet že im bude dobre ak budu spať samé 😀 som rada že ich mam pri sebe 😅

cacika
10. feb 2013

@slava76 u nas rovnako... ja s detmi na manzelskej a manzel v detskej 😝 😝 ale hlavne ze je klud a vseci sa vyspime, to je pre mna prvorade

sonislawa
13. nov 2013

Ahoj. Rada by som sa opytala ako to u vas vyzera teraz. Mne sa deje nieco podobne s dcerkou. Mam dvojicky, takze ked zacne v noci buntosit mam strach, ze sa zobudi aj syn.Vecer zaspava v pohode - citame rozpravku, pustime si uspavanku, mame zapnute svetlo a ja lezim vedla na psotely. V noci sa preberie a chce ist na ruky a do psotele. Niekedy sa mi podari uspat ju, niekedy rezignujem a zoberiem ju do postele. Tak ma zaujima ako to pokracovalo u teba. Dik

lucia006
13. nov 2013

Ja by som bola uprimne rada keby mi takto spal moj syn a pomojom prispevku mozno budete rada ako to mate vy vnoci 😒 moj skoro 13mesacny syn neprespal noc ani raz ,vecer ide spat okolo 8mej do pol noci vydrzi vpostielke ale je hore asi 10krat potom ho dam ksebe a este dorana min,10krat je hore mrvi sa,hadze ,mrnci poplakava a spim max,vkuse polhodku a znova sme hore takto to je uz vyse roka,nieje dojceny a papa len raz vnoci,dodnes netusim co mu chyba 😢

farmacka
13. nov 2013

jasne, ze to je individualne, tak ako vsetko pri malych detoch.. tiez by som nasilu nemenila malej zvyk, ked je takto spokojna a mate aj tak miesta dost.. ked sa bude citit na vlastnu postel, tak to isto zistite 😀 a poskytnete jej ju..

ludkas31
13. nov 2013

@anaviky skus jej davat ten cajik v jej postielke...sme mali tiez tento problem, a teraz pekne ked sa nahodou maly zobudi tak mu dam cajik v postielke , chytim mu rucicku a za chvilu spinka

zuzanat
13. nov 2013

moj maly bude mat v januari tri roky a doteraz neprespal celu noc! Som z toho uz na prasky, kedze chodim do prace, obcas sa citim ako zombica ☹ zaspi tak okolo pol 9, okolo 23h uz je hore, pride zamnou do postele a to ma stale chyta za lica, tlaci sa na mna, spi krizom krazom, ja dokopana. potom pisti ze chce caj, mlieko a pod. takze fakt na prasky! 😢

bobi3
13. nov 2013

@anaviky moja dcérka má 15 mesiacov a ešte ani raz mi neprespala celú noc, budí sa stále dosť často... vyriešila som to tak, že spinká v postieľke bez bočnice, ktorá je prirazená k našej posteli. Tak sa aj ja lepšie vyspím, nemusím k nej vstávať, keď sa v noci preberie a potrebuje cítiť, že som tam. Niekedy stačí, že ma chytí za ruku a spinká ďalej, inokedy pomôže prsník. Prestala som to už riešiť. Ani sa nenazdám a bude zavretá vo vlastnej izbe a ani ju neuvidím 😀 Tak si to radšej vychutnávam, je to nádherný pocit, keď prelezie ku mne, pritúli sa a spíme v objatí ďalej 😉

farmacka
13. nov 2013

@zuzanat u nas to bolo rovnake, tri roky x krat za noc hore, potom sa to zacalo lepsit.. ale teda ja som bola na MD, boli dni, ze som bola ako mechom prastena, vela som toho neurobila, neviem si predstavit, zeby som pracovala..

standu
13. nov 2013

fakt je to otom, co kto dokaze akceptovat. moja starsia s nami spala do vyse 3 rokov, potom sme jej dali vyrobit malu postel k nam do spalne, aj tak vstavala 2x na cikanie. potom sme ju presunuli do jej izby ked mala vyse 4 rokov a kym s zvykla trvalo to asi mesiac. az odvtedy prespi celu noc. uvidime ako bude s mladsou, ta tiez spi s nami... ja by som radila, ak to neprekaza
spat s dietatkom, ked je mu tak lepsie, kazdy sa vyspi, ziadny stres. vzdy si hovorim, vsak do 15tich so mnou spat nebudu 🙂

farmacka
13. nov 2013

@bobi3 dobre si urobila, ze to neriesis, to je vacsinou pri kazdom probleme najucinnejsie 🙂 treba len vydrzat, ved oni raz vyrastu aj luto nam bude.. hoci ja hovorim, ze uz sa vyspim asi az v hrobe 😀

farmacka
13. nov 2013

@lucia006 to su take deti, ze maju lahky spanok a raz-dva sa preberu..treba vydrzat, chce to cas, ziaden skolkar sa uz takto nebudi a skolaka je vacsinou problem rano zobudit 😀

bobi3
13. nov 2013

@farmacka do stužkovej snáď so mnou spať nebude 🙂 a ešte mi to aj bude chýbať... 😉

katka1981
13. nov 2013

@anaviky, dakuj Bohu ze vam tak nadherne spinka!!!!!!!!!!Nic neries, bodaj by jej to tak ostalo.

zuzanat
13. nov 2013

mne nevadi, ze spi vedla mna, preto ho neprenasam do jeho postele, lebo by som celu noc pendlovala medzi spalnou a detskou, len keby naozaj spal, a nie kopal, reval, pytal mlieko...
a este ma aj nejaky senzor, ze rano ked mne zvoni budik do prace, nie som este ani na wc a on uz je hore a hlada ma, opat plac. proste akonahle od neho vstanem, je hore. jedina vyhoda je, ze ho nemusim budit do skolky 😀

lucia006
14. nov 2013

@farmacka no to ma teda velky lahky spanok ,stale cakam ,ze mu to zlepsi no nic,ja som ako chodiaca mrtvola ,a on si vpohode fakci cely den bez problemov 😒