Nočné kriky, zlý spánok, druhé bábo v brušku

tatapipka
10. okt 2018

Ahojte, som dosť unavená na to pátrať tu po podobnej diskusii. Potrebovala by som radu od niekoho s podobným problémom. Máme dvojročného synčeka, a onedlho k nám pribudne další. Zhruba v období dvoch rokov začal byť na mňa malý extrémne upnutý, dovtedy mal úplne na háku či niekam idem alebo nie, teraz kričí aj ked idem len tri metre od neho. Odráža sa to aj na nočnom spánku, ktorý v niektoré noci vyzerá asi tak, že od jednej v noci sa každých 10 minút budí s krikom MAMA , KDE JE a plačom. Ja ležím vedľa neho, on akoby ma ani nevnímal až ked zvýšim hlas alebo ho pritisnem, ale i tam to niekedy nezaberie. Potom o desať minút zaspí a strhne sa a zas to isté do piatej- šiestej rána. Mne sa tiež zle spí, mám tehotenskú "nespavosť". Chcem sa len spýtať či má niekto niečo podobné, či je to LEN obdobie, ktoré odoznie, či je to tým, že by pochopil že príde druhé bábo alebo to môže byť psychického charakteru a čo sa s tým dá robiť. Cez obed spí bez problémov. Dojčený bol do 20 mes. Díky

asia83
10. okt 2018

@tatapipka Obdobie od 2 do 3 rokov je obdobím citovej viazanosti na matku. Nič s tým neurobíte. Treba čakať, byť s ním v čo najväčšom kolektíve detí, dospelých, nech si pomaly navyká aj na inych ľudí než iba na vás.

staniica
10. okt 2018

Mame to tiez podobne, sice nie az taky extrem v noci, ale stane sa, ze chcem ist len na wc a on zahlasi STOP a bez neho ani na krok, o mesiac termin a on chce len mna a tatina odmieta, citi, ze ma aj v brusku konkurenta a takto sa to prejavuje... asi len vydrzat, tiez som z toho na nervy poslednu dobu a moj este cez den vobec nespi, resp. zaspi len v aute a to sa nam neda kazdy den. Zaujimave to bude isto aj po narodeni, hlavne mu nedat najavo, ze je na druhej kolaji a do vsetkeho ho zapajat. Vela sil prajem. Pozeram, ze ste rovnako z TN ako ja 🙂

majaxy
11. okt 2018

@tatapipka si matka. Len ho pritul a uisti že si pri nom. Časom to prejde. Veď tebe nevadí že aj on nemá spánok keď sa budi. Ja na všetky neduhy deti vravím objatie

tatapipka
autor
11. okt 2018

@staniica ahoj, áno som.. 🙂)