Nočné odgrgávanie 6 týždňového synčeka

maria613
2. nov 2012

Ahojte mam 6 tyzdnoveho synceka a sme na um. V noci sa budi iba dva krat pekne sa napapa a zaspi, lenze bez odgrgnutia. Napriek tomu ze je cez plece a mam ho tak aj 15 minut. A v noci som ho parkrat nasla potom ze si grcol napriek tomu ze ma matrac vyvyseny... 😒 chcela by som sa spytat ako to vy v noci riesite ci si vase babetka odgrgavaju alebo nie. Alebo ich budite aby si grgli? Vopred dakujem za odpoved. 🙂

mimka1
2. nov 2012

moj ma 5 tyzdnov a tiež sme na UM, niekedy si grgne, niekdy zaspi a ani ho nehne...ja ho davam stale lahnut na bok, že ked si aj grcne tak sa nedusi. plus mame monitor dychu tak som kludnejšia

maria613
autor
2. nov 2012

@mimka1 takze je to ok ked ho dam nabok? Vies obcas ma dost problemy s bruskom ze ci to nie je aj preto? Ale inac dakujem🙂

mimka1
2. nov 2012

@maria613 nam to aj radili v porodnici sestri4ky z novorodeneckeho, 6e nie v6dy si dei odgrgnu, zavisi to od toho kolko vzduchu nahltaju pri papani

kakika007
2. nov 2012

@maria613 moja má tiež 6 týždňov a zatiaľ sa kojíme, no stane sa tiež žýe si neodgrgne. no spávať ju dávam len na boku, raz na jednom, potom na druhom. a to najskôr 15 minut po papaní a tiež sa stane, že si občas grcne ked leží, ale nakolko je na boku, som istejšia, že je o.k. Pokiaľ ti pekne pije z fľašky, nie rýchlo a hltavo, tak sa nenahltá vzduchu a nemá čo odgrgnúť.. 🙂

zmrzlinkams
2. nov 2012

ja som tak robila že ked som malu nakrmila tiež UM tak som si lahla dala som si ju na prsia dolu bršukom a hladkala po chrbatika a ona krásne spinkala dalej odgrla si a dala som do postielky, na bršuku si odgrgavala aj cez den lebo my sme na pleci niekedy aj pol hod. nosili a stale nič, a raz si tak grgla v spanku že všetko mliečko išlo z nej von (to bolo ked som ju nedala odgrgnuť a zaspinkala tak som urobila pár krát ale po tom čo sa stalo už nikdy viac) všetko mlieko z nej vyletelo a skoro sa mi udusila tak som sa zlakla takže už nikdy viac bez odgrgnutia, lebo pár krát nič v pohode a raz sa niečo može stať a to bolo tolko mlieka že aj keby na boku bola tak to mohla vdychnuť ešte že mám tenky spánok pri nej a každe kychnutie a šuchnutie som hore.
tak sme si osvojili odgrganie na brušku a vždy zavralo a ak si neodgrgla hned tak som jej ťapkala a hladkala chrbatika a ked nie tak od zadočku smerom hore ťapkaj jemne a bublinka pojde určite von ...
a ked bola väčšia a vedela sa mi otačať sama tak už bola na to tak zviknuta že ked sa napapala sama sa otočila na bruško lebo vedela že sa jej ulavi odgrgla si a otočila sa nazat lebo ona velmi rada spinkala na chrbte na bršuku nechcela a dodnes malokedy je na bršuku a to vtedy je na kolinkach zadkom hore.ale väčšinou chrbatika alebo na boku 🙂
@maria613

maria613
autor
2. nov 2012

@kakika007 no praveze on vzdy pije tak hltavo a cez den si grgne aj dvakrat aj ma prestavku medzi papanim na odgrgnutie a vzdy si grgne tak silno....prave preto sa mi nepaci ze to nedostane v noci zo seba von... 😒 ale dakuje🙂

maria613
autor
2. nov 2012

@zmrzlinkams no dakujem velmi pekne dnes v noci skusime 😉len mne sa stava napriklad cez den ked si ho dam odgrgnut na brusko tak aj grcne vela tak uvidim ci aj v noci. Totiz zacinam si mysliet ze ma asi reflux kedze dost casto si grce uvidim skusim sa spytat na to dokiny...🙂

zmrzlinkams
2. nov 2012

@maria613 može byť že ma reflux aj my sme to mali a do mliečka som davala nutriton zahusťovadlo a mala mi perstala grckať a nám to stačilo brať 1,5m a upravilo sa to niekedy to trva dlhšie niekedy kratšie ale zvikne sa to napraviť, ak ti grcne viac ako lyžicu tak už je dobre použiť to zahusťovadlo, alebo ja som robila aj tak že som kupila kašičku a ona ako kašičky nemusela ale ja som to davala do mliečka namiesto mlieka čiže som dala napr. a žufanku dve menej mlieka a dala som z kašičky aj to trošku zahusti mliečko a ešte aj dobre prichuti aj kokteiliky som malej robila často kedže mi čerstve ovocie nechcela na začiatku papať.
ale nemusi to mať reflux može sa ozaj velmi nahltať a preto s bublinkou vyjde aj mliečko, vyskušaj tie flašky čo sa im spodky daju dať preč aby pušťali vzduch a babo sa moc nenahltalo možno aj to ulavi.

maria613
autor
2. nov 2012

@zmrzlinkams no my tie flasky mame...a aj tak..☹ a ten nutriton si mozem kupit len tak? Ci treba sa asi aj s doktorkou poradit ci? Ale tie kasicky asi az po 4 mesiaci ze?

ankaevka
2. nov 2012

@maria613 ahoj, ja som svoju zo začiatku dvíhala v noci aby sa jej grglo ale dosť dlho som musela čakať alebo sa jej vôbec negrglo...tak som ju prestala dvíhať a dávala som ju ľahnúť na bok a ešte som ju dala aj do šikmejšej polohy aby mala hlávku vyššie ako nožky...v tejto polohe sa jej po chvíľke aj pekne grglo

zmrzlinkams
2. nov 2012

@maria613 nutriton dostaneš kupiť aj bez predpisu v lekárni povedz nutriton na reflux ale opytaj sa je ešte jeden typ len ina značka myslim že sa to vola niečo na G ... ale neviem si spomenuť na názov a to možno bude lacnejšie ako nutriton, ja som platilo okolo 10-11e za to a je tam 135g myslim ale nedavala som podla toho ako bolo pisane vychadzalo mi to žufanka a pol a ja som davala necelu žufanku a tak mi vydržalo dlhšie a pomahalo aj tak lebo mala nemal silny reflux, treba vyskušať. možno to druhe bude lacnejšie a raz som aj vedela ten názov ale teraz ani za svet si nespomeniem
http://www.mojalekaren.sk/nutriton-135g/?fg=1#u...
však ono tie flašky možno zmierna niečo, niektorim detičkám to uplne upravia, no my sme tiež mali taku falšku a tiež sme mali slaby reflux taky len slabučky a nedržal nás dlho čo som rada.ináč ked začala papť hustejšie veci ako prikrmy tak uplne zmyzlo.

ika30
2. nov 2012

ahoj my sme malú dokrmovali na noc od začiatku, po krmení si ju dám na rameno a ja sedím a idem s ňou do ľahu a šucham ju po chrbatiku, väčšinou si grgne, skús, poradila mi to dr.,ked nie dám ju na bok v postielke

ketja
18. feb 2013

Ahojte, ja mam zas problem, ze ked ju dam odgrgnut, tak mi potom este v lahu aj vygrcka a zacne cikutat, a ked ju nedam odgrgnut, tak je to ok a ani negrca, velmi to prekaza ked ju nedavam odgrgnut?

sendym
20. feb 2013

@ketja Ahoj nas maly ma 7tyzdnov a tiez sme mali velky problem,aby si odgrgol hlavne ked zaspal ku koncu papania,ale naucil sa.Babatko si musi odgrgnut VZDY,ak ho polozis, aj bez toho samozrejme grca a je mu tazko.Ja som maleho nosila aj cca 45min. kym si neodgrgol a napokon to isto.Alebo ,este ked to dlho trvalo som si ho akoby posadila na kolena a naklonila bruskom smerom dole a jemne tapkala alebo suchala po chrbatiku a ked som ho dala naspat na rameno grgal ako stary chlap 🙂) .No ak si babenko fakt nechce grgnut aj po dlhom noseni na ramene treba ho dat na brusko,mozno si grgne ked bude spat ,alebo hlavne sa nezadusi grcanickou.Ja som mu zapla baby monitor,ked spal na brusku.

sendym
20. feb 2013

@ketja a stikutal aj nas ,tak som mu dala dva hlty vody a prestal