Nočné pocikávanie 3,5 ročného chlapčeka. Ako to riešiť?

vintinka
9. jan 2012

môj bol v pohode ..v septembri som ho dala do skôlky chodil asi 2mesiace z toho 3tyždne bol chorý..nechcel tam byt tak po porade s doktorkou som ho nechala doma...prestal sa pocikávat a zhruba pred mesiacom to začalo znova -je to skoro každú noc..vôbec sa nezobudí -tvrdo spí...ale je pravda ,že začal vela kakaa pit aj 3dcl ráno aj večer...čitala som ,že nedávat po 18-tej tekutiny darí sa Vám dodržiavat to?? ďakujem za rady 🙂 🙂 🙂

juliap
9. jan 2012

ahoj, my sme mali problem u dcery s nocnym pomocovanim, tak ako pises, tvrdy spanok, nezobudil by ju ani delobuch ... chodili sme potom aj na urologiu do poradne, pretoze jej to pretrvavalo este aj v 5 rokoch, ze ked tvrdo zaspala, tak sa nezobudila, po 18 sme uz nedavali pit a mali sme aj kvapky, co sme davali do nosteka ...

sisinka33
9. jan 2012

I ja som mala podobný problém, vyriešili to nepremokavé chrániče madracov, pocikala sa, oprali sme, jeden čas som ju dávala v noci cikať, tak, že som ju vytiahla s postieľky a odprevadila na záchodík, ráno o tom nevedela, treba len vydržať.Neriešila som to žiadnou medikáciou, pomáhajú cviky na posilnenie svalou v okolí panvy. To vtedy ak necíti, že jej treba isť cikať. Položíte ju na žinenku, alebo karimatku , rúčky vedľa tela a dvíha panvu hore, zapiera sa pätami do podložky a snaží sa vydržať v takej polohe, pomaly položí zadok na podložku a znova. Urobíte za deň 20x a uvidíte zlepší sa to.