Nočné pocikávanie skoro trojročného dieťaťa

deni1919
15. mar 2019

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Naša takmer 3 ročná dcérka sa začala v noci znovu pocikávať. Plienku nenosí od cca 2 rokov. Posledný týždeň sa každú noc pociká v cca rovnakom čase asi okolo 1 hodiny ráno. Spí tak tvrdo, že ju prezlečiem, podložím pod ňu suchú podložku a ona sa vôbec nezobudí. Do teraz nemala žiadny problém prísť v noci, že jej treba cikať. Večer jej už nedávam piť, snažím sa, aby pila tak do 19- tej až 20-tej a to len minimálne. Chodí spať okolo 22:00 a stále sa večer ešte vyciká. Neviete mi niektorá poradiť, čo robiť, aby sa nepocikávala? Ona si ráno vobec nepamata, že sa pocikala a pride pekne že jej treba cikať. Len v noci má asi príliš tvrdý spánok... Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Ďakujem

1aduliatko1
15. mar 2019

@deni1919 ahoj, toto mala kamoška s dcérkou, tak tvrdo spí, že sa nedokáže zobudiť na cikanie, ona mala v decembri už 4 roky a až teraz nemá na noc plienku. dr. jej povedala, že musia vydržať, že do 5tich rokov je to bežné. ja by som ti poradila už ku večeru obmedziť pitie

kubkovamama
15. mar 2019

@deni1919 môj teraz už 10r mal podobný problém a,neboj,je to normalka ako písala maminka vyššie.Staci menšia zmena režimu ,trošku skôr dať uložiť spať,22hod je dosť neskoro a mala je možno dost unavená a spi tak tvrdo,že nevie o svete.Aspon nám to pomohlo, spať cca po ôsmej a budila som ho pred polnocou a okolo 3tej na cikanie ak si dobre pamätám.Je to trošku únavné pre teba ak už pracuješ ..no u nás po 2 týždňoch zas bolo všetko o.k.Deticky sú rôzne a zvlášť títo mrňúsi,niekedy krok dopredu a dva dozadu 😉

ladygina
15. mar 2019

@deni1919 skôr spinkať aspoň o hodinu aj dve, ale treba postupne, najprv nech ide spať o 21 a pije do 19 pomenej, potom keď si trošku zvykne posunúť na 20tu a piť do 18tej.

deni1919
autor
15. mar 2019

Celkom si nie som istá, či je problém v čase zaspávania, keď do teraz chodila spávať rovnako a cikať sa v noci pýtala sama. Začalo to vlastne tak, že zaspala už o 19-tej a v tú noc sa pocikala 2x a od vtedy každú noc (okrem jednej)... Viem, že dávať ju spať okolo 22:00 je neskoro, aj ja som už večer hotová, keďže som v 8 mesiaci tehotenstva... Stále skúšame aby šla spať skôr... Niekedy sa nám to podarí o 21:00, niekedy o 21:30... A ako som už písala piť jej dám do takej 19-tej max.20-tej aj to len minimum a večer sa pekne vyciká... Rozmýšľala som skôr či to nemôže byť tým, že má cez deň, alebo večer veľa podnetov... Aj ked nič zásadné večer nerobíme inak ako pred tým, ale netuším ako sa vyvíja a reaguje detský mozog...

1aduliatko1
15. mar 2019

@deni1919 môj 4 ročný chodí spať o 20, niekedy aj hodinu vymýšľa kým zaspí, kamoškina tiež až kolo 22 zaspí, nie skôr. každé dieťa je iné. nemusí to byť časom. dr.si sa nepýtala? nepije cez deň až moc? nespí dlho na obed?

deni1919
autor
15. mar 2019

@1aduliatko1 dr. som sa zatiaľ nepýtala, ne je to zas až tak dlho, dúfam, že to nejak zvládneme "sami". Je pravda, že cez deň spí dlhšie ako predtým. Zvykla spávať tak 45 min. až hodinu cez deň a teraz si pospí aj 2 - 2,5 hod. Žeby to bolo tým? To ma nenapadlo. Skúsim ju nechať cez deň kratšie spať... Ďakujem 🙂

1aduliatko1
15. mar 2019

@deni1919 sa jej večer možno preto nechce spať, keď si pospí na obed 🙂 neboj, časom to isto prejde

anjetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deni1919
autor
23. mar 2019

No zatiaľ sa už druhú noc za sebou nepocikala (klop, klop). Tak dúfam, že ju to už prešlo. Ďakujem vám všetkým za rady, názory a skúsenosti. 😉