Nočné spanie v kočíku

grejci1
5. jún 2013

Ahojte babulky... hroozne trápna otázka ale... Ako odnaučiť malú spať v kočíku? Má 10 týždňov a v noci mi spinká IBA v kočíku... už môže byť jak mrtvolka, ale keď ju dám do postielky, tak hotovo... preberie sa a koniec, môžeme začať uspávať odznova :(

moncicip
5. jún 2013

Tak ju nechaj v tom kociku spat ked jej je tam dobre,raz z toho urcite vyrastie.

hradnapani
5. jún 2013

@grejci1 moj syn spal v hlbokom kociku do 4 mesiacov, v pohode... 🙂 niektorym detom robi dobre aj ten stiesneny priestor, v postielke su "stratene"

grejci1
autor
5. jún 2013

@hradnapani a potom ste ho ako naučili hajať v postielke?

grejci1
autor
5. jún 2013

@moncicip chvalabohu, čo sme kúpili "balkónový" kočík, tak to je ten s veľkosťou tanku 🙂 ešte ten klasický veeeeliký, tak ale nechcela by som aby v ňom spala dovtedy, pokým jej nebude malý

danim
5. jún 2013

@grejci1 aj som sa zasmiala nad tou otazkou, lebo to som este nepocula 😉 ale moj pohlad na to je, ze nechaj tak.. ked tam spi, tak by som to asi nesilila- taky mesiac, take male deti sa velmi rychlo menia, ale urcite by som ju davala aj do postielky.. napr cez den.. no skusat. skor mam obavu tu, aby z toho kocika, ak by tam zotrvala dlhsie- aby z neho nevypadla- ked sa pretoci na brusko.. a tak myslim. ale isto ju davaj aj do postielky, aby vedela, ze existuje 🙂 drzim palce

hradnapani
5. jún 2013

@grejci1 dala som mu do postielky taku prenosnu tasku zo sportoveho kocika a ked z nej vyrastol, tak si pekne zvykol aj na prazdnu postielku. Jemu vyslovene vyhovoval ten stiesneny priestor.

koralovka
5. jún 2013

@grejci1 Baby majú pravdu vyrastie z toho, aj moje deti len tak zaspali a až okolo polnoci na kojenie sa presunuli ku mne do postele 🙂

grejci1
autor
5. jún 2013

@danim dakujem, budem skúšať... jaaaaj keď mala koliku, tak kočík ju ukludňoval, a tak si na neho zvykla, že večer ju musím učičíkať v kočíku aby zaspinkala

standu
5. jún 2013

trochu zvlastne, ale neriesila by som zatial... ked jej je tak dobre.. 😉

grejci1
autor
5. jún 2013

@hradnapani noooo ja mám v tom kočíku ešte takú tú prenosnú vaničku, čo je ako taška... tak snáď sa naučí... budem skúšať 🙂

kalia
5. jún 2013

presne ako môj malý, ten od narodenia spinkal len v kočíku, keď v spánku rozhodil rúčkami a dotkol sa stien kočíka v pohode spal ďalej, ale keď mu rúčky "vystrelili" v postieľke, okamžite bol s plačom hore, asi sa cítil v kočíku ako v brušku 🙂 a ani neviem ako a kedy, prešli sme do postieľky, takže určite to nerieš, vyrieši sa to samo 😉

kattrin5
5. jún 2013

A skusiala si ho trebars zabalit do perinky? Nakolko kocar a podobne veci zvysuju riziko SIDS nenechavala by som dieta v nom cez noc..a nakolko ty si fajciarka a fajcila si aj pocas tehu to riziko SIDS sa splha dost vysoko...a v kociku nemozes zrejme pouzit ani monitor dychu jedine ak ten co sa pripina na plienky. Pre najzdravsi vyvin dietata ma spavat len v postielke..a kocarik je na prechadzky...

dejnas
5. jún 2013

@grejci1 moja malá tiež milovala spánok v kočíku, len čo sme ju uložili, zavrela očká ako mrkacia bábika 😀 na noc sme to riešili "kuklením", tj. zavinovali sme ručičky, pekne si na to zvykla, dokonca, keď bola unavená, sama si prikladala rúčky k telíčku, aby sme ju mohli zabaliť na spánok 😉

hradnapani
5. jún 2013

@kattrin5 ako moze kocar zvysovat riziko sids? ved mnohe deti v nom prespia niekolko hodin denne, Je tam rovna podlozka a tak. Este som o tom nepocula, preto sa pytam.

egyptanka
5. jún 2013

@kattrin5 pre najzdravsi vyvin ma dieta spat spolu s mamou a najma take male a vtedy ani sids nehrozi.

kattrin5
5. jún 2013

@egyptanka
@hradnapani popozerajte na nete.popripade sa poradte s lekarmi. nam povedal Doktor ked mala zle spavala ze ju ne nechavat spavat v kociku ani v kresielku....a aj z vlasntej skusenosti viem ze postielka je najepsia..dieta nema spat ani v kresielkach ani v kociku...a spanie s rodicmi tiez zvysuje rizikovy faktor SIDS a po tom co sa stalo mojej kamoske by som sa bala..ta svojmu babatku nechtiac prilahla rucku a ta mu ochrnula...takze spanie s rodicmi sa nepovazuje za bezpecne...vela deti zomrelo taktiez pridusenim...

zanin
5. jún 2013

@grejci1 aj moj maly spaval v kociku ako tu kocky pisali pacil sa mu ten stiesneny priestor a neznasal postielku. Aj ked sme dali baldachyn nechcel tam byt a casom si postupne zvykol. Neboj chce to len cas. Nic babu v kociku nehrozi. Nas sa naucil spat v postielke asi od 3 mesiacov. Vecer zaspal v kociku a kym sa nezobudil na krmenietak tam spinkal a potom spal uz v postielke lebo bol taky KO po kojeni ze bez prblemov zaspal.

hradnapani
5. jún 2013

@kattrin5 tak ono to zavisi aj od dietata. Ked som dala to svoje do postielky, tak v tom velkom priestore sa uz ako malinky gulal a pretacal sa (nedobrovolne, lebo on velmi rozhadzoval rukami, nohami) ale vlastnou volou sa nedokazal dostat naspat na chrbat. Pre mna to bol obrovsky stres, ked som ho nasla ako dvojtyzdnoveho zguleneho na brusku v rohu postielky, to sa nam v kociku nikdy nestalo tam sa ani tak nerozhadzoval- Lekarka nam to odobrila, ze pokial je podlozka rovna, ze nie je problem. Uprimne, kocik, ktory je dostatocne siroky, a ma rovnu podlozku mi pripada uplne rovnaky ako postielka, ktora ma okolo tyciek "hniezdo".
(Kresielko je samozrejme nieco uplne ine).

kattrin5
5. jún 2013

@hradnapani prave ale ani hniezdo sa nedoporuca..moja mala ho v postielke nema a ani nikdy nemala a bez problemu..ono nech kazdy robi ako uzna za vhodne..ja by som sa bala nechat malu spat cez noc v kocari

hradnapani
6. jún 2013

@kattrin5 ved jasne,tiez mam s hniezdami trochu problem, ale pouzivaju sa uz rutinne. Urcite si kazda mama dosledne zvazi, s ohladom na svoje dieta, co ano, co nie - aspon dufam, ze zvazi poriadne. 🙂

kajagreg
6. jún 2013

ahoj,
my sme mali ten istý problém, malý nespával poriadne ani v noci ani cez deň. za dňa som s ním musela chodiť von aj 3-4 krát aby zaspal,večer zaspával len v kočíku. ale občas sa podarilo aj v postielke. už som bola zúfalá, že postielka nám nebude na nič keď tam neche spávať. ale ako dosiahol 3 mesiace,tak sa to zlepšilo. začala som ho pomaly učiť zaspávať pri mne na veľkej posteli a potom som ho preložila opatrne do postielky. a keď sa náhodou aj zobudil,tak som ho uspala na rukách a opäť som ho dala do postielky.
podľa mňa sa netreba vzdávať,lebo dieťatko aj keď je ešte malé,tak si dokáže presadiť svoje, a rýchlo si zvyká na to,čo mu je pohodlné. netreba sa poddávať a dávať ho do tej postielky znova a znova.
veľa šťastia a pevné nervy prajem.

pacica
6. jún 2013

@grejci1 ahoj.ak ti tam spi,tak nehaj tam babo spat.ono z toho vyrastie neboj sa toho.moja tiez ked bola malicka tak vobec nechcela spat v postielke.no uz mi od 3 mesiaca tam zacala spat a nemala s tym problem.ja si myslim,ze tym ze v tom kociku je na tesno,tak sa mu tam viac paci ako vo velkej postielke,takze neries to.z vlastnych skusenosti ti to hovorim.ja som sa tiez bala,ze moja sa nikdy nenauci na postielku,ale fakt cim viac vyrastla sa to uplne zmenilo

grejci1
autor
6. jún 2013

@pacica dakujem moc moc moc... bože strašne sa bojím, že sa nenaučí, lebo ja ju pred spaním musím v tom kočíku čičíkať, tak ako ju potom uspím v tej postielke? Neviem čo robiť

jasmika
6. jún 2013

@grejci1 deťúšiky sú oveľa múdrejšie a citlivejšie ako my... tak si vedia správne vybrať.. páči sa jej v kočíku a vie že spánok v ňom je omnoho plnohodnotnejší ako v postieľke.. tak ju tam nechajte podľa mňa.. ked bude chcieť tak zaspí aj v postieľke,aj na zemi aj podstolom .. časom..ako všetky detváky.. Jak my sme moju malú raz 10 min hľadali po celom,dome, dvore..už som mala stres.. a tá herečka so zubnou kefkou v kuchyni pod stolom zaspala 😀 proste jej tam bolo dobre

pacica
7. jún 2013

@grejci1 tak to cicikanie bolo aj u nas,ale vzdy ked som vonku ju kocikovala,vzdy som ju musela cicikat inak by nezaspala a teraz?vravim ona normalne z toho vyrastla,uz ju vobec nemusim vonku cicikat 🙂 fakt neboj ona z toho coskoro vyrastie.inak ty kojis?

grejci1
autor
7. jún 2013

@pacica nekojim, len nutrilon, ja som prisla o mlieko, mala som velje komplikacie pred aj po porode, preco?

ritusuk
7. jún 2013

moja Ninka do 6m. chcela spat iba v prutenom kosiku,tak sme to vyriesili tak,ze sme kosik davali do postielky.potom to uz zacalo robit problemy,chcela sa pretacat a neslo to,tak sme ju supli bez kosika a hned prvu noc prespala na brusku. Zojku sme zavinovali do siedmeho mesiaca,inac nezaspala,bola schopna byt hore hodiny,ale ked ju clovek zavinul,zaspala okamzite. Niektore deti asi potrebuju stiesneny priestor,ako mali v brusku 🙂

miska58
7. jún 2013

@grejci1 Moj spal tiez v kociku do 5mesiacov potom mu uz bol pritesny skusila som dat do postielky a spinkal a spinka v pohode.tak ju tam v pohode nechavaj ked sa jej tam dobre spinka 🙂

pacica
7. jún 2013

@grejci1 lebo ma napadlo ze by ste dali z postielky tu jednu bocnicu prec,pripojila by si ju k tovjej posteli a tak ju nakojila a ona by tak aj zaspala.nechces to vyskusat s flasou?zaspi hned po jedeni?

pacica
7. jún 2013

@grejci1 by si si k nej lahla