Nočné svetielko počas spánku

anjelicek26
19. jan 2013

Nasa mala spi potme, malemu sme zazali lampicku a spi vlastne pri miernom svetle, spi uz 5 dni u seba v izbe a celu noc, chcela by som mu ju vypnut, teda ta lampicka je cervena vianocna hviezda, ozaruje pol izby cervenym svetlom, nechcem vediet, ako to vyzera zvonka 🤐 😅 😕 Len ci to nebude chyba a nezobudi sa a nechyti paniku, ze kde je 😅

Ako dlho spavali vase deti pri svetielku?

mummy01
19. jan 2013

@anjelicek26 nas maly zaspava pri svetle a ked zaspi tak vypne.On sa niekedy v noci zobudi a zasa si ho zapne a spi dalej ale to iba obcas.Ked neskusis tak sa nedozvies ako bude reagovat 😉

mummy01
19. jan 2013

oprava-ked zaspi tak ho vypnem 😅

anjelicek26
autor
19. jan 2013

@mummy01 - len ked ja som tak rada, ze konecne spi u seba, nechcem to pokazit 😀 😀 😀 😀 Asi este nejaky tyzden pockam, kedy je tento mesiac spln 😅

mummy01
19. jan 2013

@anjelicek26 tak vela deti spi pri svetle,v zasade sa nic hrozne nedeje ak mu to nevadi 😉

11miuska11
19. jan 2013

Ahojte. jedine, co viem, ze, ked nie je uplna tma, ze sa nedokaze dostatocne vytvorit melatonin. Tak ked ti babo v tme neplace od strachu, radsej ho na spanie pri svetle neuc. Aj male babatka by mali mat totalnu tmu. aj cez den, ked ich ukladate spinkat. Aby sa im pocas spanku kvalitne vytvoril melatonin. Svetlo jeho tvorbu brzdi 🙂

anjelicek26
autor
19. jan 2013

@11miuska11 - on spal od narodenia potme, az teraz ked sme ho dali spat ku nemu do izby, tak sme mu automaticky zazali, nech sa neprizabije, ked pojde z postielky ku nam do izby, ked este nie je zvyknuty v inej izbe spinkat. Len teraz by som mu to asi aj rada zrusit, ked uz spi v kuse bez budenia.

usacek79
19. jan 2013

@anjelicek26 fakt chces pocut, ze ja spim pri svetielku doteraz...? 😀
ja sa bojim tmy cely zivot, muz samozrejme bol proti lampicke ci sviecke v noci, tak som si kupila take digitalne hodiny, co im celkom dost svieti displej 😉 a ked som doma sama v noci, tak normalne celu noc nocna lampa.
to s tym melatoninom neviem nakolko je horuce, to plati zrejme pri vyssej intenzite svetla, ako tie malicke zastrckove lampicky, ktore v podstate neosvetluju. Ja teda nemam pocit, ze by mi melatonin chybal 🙂
v zasade by to znamenalo, ze aj pri splne bez zaluzii by bol problem, lebo take iste svetlo zhruba robia tie mini lampicky a to je podla mna blbost..
takze co sa mna tyka, nebolo mozne mi v noci zhasnut, okamzite som sa zobudila a robila sceny ako mala a kedze nie som vo svojich 34 rokoch nijako poskodena, nevidim nic zle na tom, aby dietatu cosi v izbe minimalne svietilo, ak mu to zabezpeci pocit bezpecia 🙂
a spln je nabuducu nedelu 🙂

mummy01
19. jan 2013

@anjelicek26 skor by som asi na tvojom mieste radsej zasvietila nejake svetielko na chodbe.Lebo ja ked som maleho dala do izby spat sameho tiez som sa bala ze v noci ked vylezie z postele tak spadne,predsa aj schody mame.Len my hore na chodbe nemame zasuvku,tak male svetielko som dat nemohla a velke som nechcela nechat svietit.Ale chodil k nam len zopar krat zo zaciatku a zvladol aj potme,teraz uz nechodi,ak sa zobudi tak na mna krici 🙂 Ja som mu to svetlo hned od zaciatku vypinala,nech si nezvyka a potom mne osobne sa zle spi pri svetle tak som z toho vychadzala...

anjelicek26
autor
19. jan 2013

@usacek79 - xixixi 🙂 Len ta jeho nocna lampa je velka cervena vianocna hviezda 😀 😀 Musim pozhanat nieco mensieho 😀 😀

sisaha
19. jan 2013

@anjelicek26 existuju aj LED svetielka do zastrcky, ktore sa rozsvietia, ked zaregistruju pohyb.. Sestra zije v DE a ma ho, tak myslim, ze by nemal byt problem ho zohnat..

anjelicek26
autor
19. jan 2013

@mummy01 - no schody hejj, na lavo schodisko, na pravo rodicovska spalna ked vyjde z izby. Aj ked poctivo zatvarame branku na schodisku, staci ak zijde dolu Saska po macku (ona to fakt robi 😖 ) a branku nezavrie, vyjde on a odboci na zlu stranu, no som proste paranoidna 😖

mummy01
19. jan 2013

@anjelicek26 no,ved tie schody aj mna strasili a my sme tam ani zabranu nemali a on ma izbicku hned pri schodoch 😒 ale nastastie na 99% spi celu noc a ked je chory tak spim s nim pre istotu 😉

11miuska11
19. jan 2013

@usacek79 ano, presne, ako pises, aj spln a aj osvetlenie z ulice vplyvaju na tvordu melatoninu 🙂 spat sa ma idealne v absolutnej tme. Najlepsie 🙂 Dost sa venujem kvalite spanku a toto je jedna z veci, ktora ma naozaj prekvapila, ale je to tak. 🙂 tak napriklad ak v blízkosti spiaceho človeka zasvietis, jeho tvorba sa zastaví až na 2 hodiny. Ale ja som posadnuta zdravym zivotnym stylom, takze beriem tieto veci trosku vaznejsie 🙂 ale keby mam dieta a nie je to uplne nevyhnutne, svetielko by som mu na noc nezapinala. Ale ako pise @anjelicek26 , je to len docasne riesenie, a to nikomu neublizi.

Inak s tym strachom z tmy sme na tom rovnako, ked ide manzel na sluzobku, tak mam strach ist z postele aj na wecko, ked je tma 😀

ivanka.7
20. jan 2013

@anjelicek26 zozen mu mensie svetielko podla mna 🙂
Inak som na tom ako @usacek79 ked je doma muz, tak pohoda, ale ked nie je, tak si nechavam normalne svietit malu lampu v chodbe 🙂

mirkave
20. jan 2013

Simonka ma 6 rokov a ked spi sama v izbe,tak sa svieti celu noc.ked spi s nami,alebo ked je niekto s nou v izbe,tak spi potme.ale vzdy zaspava pri zaznutom nocnom svetle.som rada,ze spi teraz sama,tak to neriesim

trish31
20. jan 2013

@anjelicek26 ja spim pri svetle od malicka az doteraz...ked mi mama zhasla svetlo vraj som spustila plac a tak nechala vzdy zasvietene....A musim to mat doteraz.Ked som s muzom,nie,ale ked som sama,musim to mat.Isto je to nieco psychologicke...Skus sa s malym porozpravat ze to skusite zhasnut,lebo je uz velky chlap.Viem,ze mne to mam urobila potajme a vidis 😒

trish31
20. jan 2013

@usacek79 takisto spim pri svetle 😉

bronia13
20. jan 2013

aj ja spim pri nocnom svetle lebo sa inac bojim a to mm spi vedla mna, jemu to svetlo nastastie nevadi 😉

namarie
20. jan 2013

@anjelicek26 Malá síce spí pri mne v posteli ešte, ale ešte pred týždňom nám tu svietila nocna lampa, od pôrodnice som veľmi mierne postupne znižovala intenzitu svetla (malá sa mi dusila pri kojeni tak som odmietla byť po tme) a teraz týždeň uz len čo presvitá z neonky na ceste a malá je v pohode, ani si nevšimla rozdiel, ono ak doteraz spával po tme a pekne sa s ním porozpravas malo by to byť v pohode a ak by sa bál tak na to choďte pomaly a mal by si privyknúť...

katkabac
20. jan 2013

ja som tiez od pondelka presunula kocky do svojej izbicky aby sme nespali vsetci v spalni.Ta starsia sa boji tmy ked je sama.Tak nechavam svietit bud nocnu lampu alebo taku korytnacku ktora svieti nocnou oblohou(hviezdy-mesiac)Ta sa po 45min.vypne sama.Ked uz budu zvyknute spinkat uplne same a celu noc tak by som svetielko tiez zrusila.Takze ak jej to pomoze v tom aby ostala s mladsou a spali mimo nas tak preco NIE-SVETIELKO.

nanulik
20. jan 2013

@anjelicek26 moj malý tiež zaspáva pri miernom svetle a svieti až dovtedy kým si nejdem aj ja lahnuť. ale on sa potme nebojí. tá lampa svieti hlavne ked ho idem kontrolovať aby som nemusela hore dole zažínať svetlo

saska.t
20. jan 2013

@anjelicek26 existuje male led svetlo do zastrcky, nasa mala ma fazu, ze sa akoze boji po tme tak sme jej to kupili, svieti tak akurat 😉

nana
20. jan 2013

@anjelicek26 my máme malé svetielko v zásuvke, odber elektriky minimálny . Odkedy ho používame malý spí pekne v izbičke a v noci nás už ani nebudí keď ide na wc, kým sme ho nemali vykríkal po nás aj 5-7 x za noc. teraz si sám prejde, ľahne a spí ďalej, kým ho bude chcieť bude ho mať...... Je to viac menej len také orientačné svetielko, ale nám moc pomohlo 🙂

mirka1611
20. jan 2013

@anjelicek26 moze spat pri takom miernom svetielku kolko chce, detičky sa vnoci často boja, a takto vidia aspon kde sú a že sa nič zlé nedeje. My zatial spíme tiež pri svetielku a aj sa držíme za ručičku, lebo sa zo spánku rozplače, strháva...

moruse
20. jan 2013

Syn spí od narození bez světla, teď je mu 5 let a chodí si i na wc v noci sám a cestou si nerozsvítí. Jinak se nikdy nebudí. Mám sousedy, kteří dětem celou noc svítí. Děti se v noci budí, křičí ze spaní...

kvieta
20. jan 2013

@anjelicek26 ahoj, sú žiarovky, ktoré sa zapínajú na pohyb, majú senzor na rôzne vzdialenosti. Možno by si mohla vyskúšať toto, keď sa bojíš, že si po tme ublíži, keď vstane.