Nočný plač 2-ročného synčeka.

leknolina
24. mar 2020

Ahojte mamicky, mame 2 roc synceka ktory sa v noci budi a velmi place. Neviem hp utíšiť aj ked sa uz preberie ze ma otvorené oci len place a place. Nikekdy to trva 5 10 minút inokedy aj hodinu.... ked zaspava opat zacne plakat a tak to ide dookola... ma velmi plytky spanok...
Nestava sa to kazdu noc ale tak asi 3 4 krat do tyzdna. Najhoršie na tom je ze place a my nevieme preco kedze ma podozrenie na autizmus, takze ani nerozprava, neukaze nic.. prosím nemate s tym skusenost?ďakujem

selest
24. mar 2020

Mame 1.5 rocneho a robi to od malicka. Niekedy beha po byte alebo sa hadze na posteli. Ked ho chcem zobrat na ruky place este viac akoby ho to desilo. Tak len davame pozor aby sa neudrel a cakame kym to prejde. Niekedy ma pri tom aj otvorene oci ale taky nepritomny vyraz akoby nas nevnima proste spi. Niekde som citala ze to moze byt nocny des ze by to malo odozniet do 5 rokov. Nieco sa mu sniva napriklad ze pada alebo ho nieco drzi a nevie sa prebudit. Vraj sa nema nasilu budit ze sa moze vylakat. My ked uz velmi krici v noci pustime mu hudbu to ho zaujme a upokoji

lucindav
24. mar 2020

@leknolina moja mala tak do vyše 2 rokov plakala. Keď som ju chcela utíšiť, alebo objať tak ešte horšie, kopala okolo seba, metala sa, kričala, aj niekoľko krat za noc sa to stavalo. Takmer každý deň. Prespate cele noci som spočítala na prstoch jednej ruky. Lenže cez deň normalne pohodové dieťa..samozrejme v obdobi vzdoru nervacila. Ale pomáhalo aspoň trochu keď som ju zobrala a zmenila som s nou miestnosť. Napríklad išli sme si ľahnúť do obývačky na gauč, tam sa rýchlejšie ukludnila a zaspala ďalej. Doteraz netuším čím to bolo. Prešlo to keď mala tak 2 roky a 3 mesiace. Potom pomaly začala rozprávať, tak od 2,5 roka už sme sa naozaj vedeli dobre porozumieť a začala rozprávať zo spánku, naozaj veľa a casto, všetko čo sme robili cez deň..keď bola v ten deň u babky tak v noci rozprávala o babke a čo robili. Tak si to trochu tak vysvetľujem že mávala proste veľmi živé sny a prežívala to čo bolo cez deň aj v noci. A keď ešte nevedela rozprávať, tak plakala 🤷🏻‍♀️ Už od bábätka bola veľmi uplakaná a ťažko sa ukludnovala.. asi to boli reakcie nevyzreté nervovej sústavy. Ale aj teraz už ako skoro 4 ročná sa veľmi ťažko upokojí keď sa hnevá.. ale spáva už dobre, celu noc, vôbec žiadne plače..

brna1989
24. mar 2020

@leknolina mohla by to byť kľudne nočná mora / nočný des . Náš malý 5rokov to máva,niekoľkokrát do mesiaca. Zobudí sa s veľkým plačom,otvorené oči,zväčša pozerá na jedno miesto, neodpovedá na naše otázky a nevieme ho prebudiť .naučila som sa ho nebudiť.dieta vás nevníma a ráno si nič nepamāta.ked ho chceme nasilu prebudit,úzkosť sa akoby prehlbuje a ostane ešte viac rozrušeny.
treba ho chytiť , ukľudniť, čo najmenej hovoriť, vysvetľovať, lebo aj tak nepočúva.je akoby v tranze.
Je to množstvo informácií a zážitkov,ktoré dieťa počas dňa zažilo a takto v spánku ich spracováva.
Nemalo by to byť nič vážne.

nikpa
24. mar 2020

@leknolina skúste pozrieť nočný des. Aj u nas to bolo asi 2,3 mesiace a samé to odznelo