Nočný plač u 3 týždňovej dcérky

glee
3. jan 2012

Ahojte, mame 3 tyzdnovu dcerku a posledne dni problem - v noci nam nechce spat a place a place ☹ cez den je dobrucka, ma casti dna, ked prespinka aj 4-5 hodin vkuse. V podstate sa cez den strieda spinkanie, papanie, bdenie, vsetko v klude... ale pride noc a mala place a place. Dozaduje sa cicika aj kazdu hodinu, ked jej ho vsak ponuknem po chvilke prestane tahat a len dudka. Skusali sme dnes zo zufalstva aj cumlik, ale nechcela ho. Navyse, po tom kratkom tahani mliecka ho nakoniec aj tak vygrcka ☹ a potom zase len rev. Takto sme napriklad dnesnu noc vobec nespali od polnoci do 5tej - o 5tej nakoniec zaspala, ako inak pri ciciku a spala kludne az do 10tej. O 10tej spapala 150 ml a odvtedy spinka doteraz aj dalej... V noci nepomahalo ani papanie, ani prebalenie, ani cicikanie, ani maznanie, ani hojdanie, ani nosenie na rukach, ani rozbalenie z perinky, proste nic. Od vycerpania sa na chvilku utisila, 5 minut podriemkala a potom zas spustila z nicoho nic krik. Prdiky ma, kaka dobre a kedze sa to vyskytuje len v noci, nemyslim, zeby to bolo od bolenia bruska.
Poradte, co robime zle? Sme uz velmi vycerpani. V podstate cele noci prebdieme.
A ako by mal vyzerat vecerny ritual u takeho maleho babatka? Mala by som ju po vecernom okupani a napapkani ulozit do jej postielky a nechat ju tam samu v tme spinkat? Ja ju totizto nechavam po kupkani spinkat pri nas v obyvacke a do spalne ideme spat az vsetci naraz... je to chyba?

zuzka17
3. jan 2012

ahoj a nema nahodou obrateny rezim - hovoria ze v takom pripade ju treba okupat rano a ze vraj sa to napravi.
A mozno ak ju mate v obyvacke kde ide telka a potom ju premiestnite do ticha, tak mozno jej to prekaza.

bleble
3. jan 2012

Skus zavesnu hojdaciu postielku Mawok - simuluje zivot v zenskom lone a je idealna pre vycerpavajuce babatka, ktore maju problem so spankom.
Pre blizsie info staci pozriet moj profil 😉

andrea1201
3. jan 2012

@glee my sme mali taketo niečo so synom,za celú noc sme spali max 2 hodiny,v našom pripáde to bolo bruško,tak sme frčali na kamilkovom čajiku a espumisane,trvalo to až skoro do pol roka,papával každe dve hodiny,vôbec sme nespávali,režim sa mu potom sám upravil,do 1 roka sme ho uspavali bud v kočári alebo na rukách,bolo to vyčerpávajúce,držím palce

erickaa
3. jan 2012

@glee hmmm, skúste inú značku cumlíka, mne a mojím kamoškám sa osvedčili MaM.
Inak nám malá tiež presne okolo 3 týždňov začala plakávať pravidelne večer, trvalo to aj 3 hodiny. Sme sa začali báť, že budeme mať koliky 😒 Nakoniec to prešlo po všemožnom skúšaní všetkého po 10 dňoch. Osvedčilo sa nám dávať ju spávať na bruško. Samozrejme pod dohľadom cez deň a v noci máme monitor. Teraz už na brušku spávať nechce, ale našťastie tieto plače sa už nevrátili.
Nám zaspáva doteraz pri telke pri nás a potom ju prenesieme do postielky. Nenechávajte ju samú v postielke zaspávať, ak pri tom plače, je to veľký stres. Bábätko potrebuje teraz hlavne mamu. Držím palce, nech nájdete ten správny fígeľ na vaše bábo 😉

sisac
3. jan 2012

ahoj aj nám presne v 3 týžd. začali večer problémy.Laktačná poradkyna vravela, že akurát sa začal rastový špurt-proste malá chce viac MM a ja som mala menej. Neviem či kojíš, ak áno prikladaj na požiadanie(hoc aj každú hodinu) a hlavne žiadny cumlík ani fľaša. My nekúpeme každý den(ma suchú pokožku),malá chodila spávať okolo 7 hod. samozrejme ja s nou(bola som unavená) do manž.postele.
Skús zopár nocí spať s nou,či sa osvečí a neprenášať ju. A ak sa v noci nevyspíš tak spi cez den ked babo spinká.Teraz všetko ostatné môže počkať.Skús sa zžiť s dieťatkom je pre nu všetko nové,ak sa ty stresuješ malá to vycíti.Mne veľmi pomohlo prečítanie stránky o dojčení-dojcenie.wordpress.com-je tam,život s bábatkom ked dieta vnoci nespí a mamila.sk
Držím palečky nech to v poho prejde 😉

gazovicka
4. jan 2012

kazde dietatko je ine... nas maly mal zasa vecerne place vzdy po kupani od pol osmej vecer cca do 22,30 ,... a nezaberalo nic... niekedy sa upokojil na chvilku, ked som sa oprela na posteli a mala ho v naruci a rozpravala som mu tvarou v tvar nejake "recicky" ... to ho upokojovalo... ale myslim si, ze si to musite jednoducho prejst, su deticky, ktore placu a nemaju na to dovod.. vraj sa to vola vecerna kolika bez bolesti...
a tiez sme vymenili dudlik za MAM.. je najlepsi a dieta si ho vie lepsie chytit... ono sa to postupne zlepsi, treba len vydrzat a dat dcerke lasky kolko vyzaduje, je malicka a potrebuje citit blizkost maminky... takze vela trpezlivosti prajem

p.j.jacky
4. jan 2012

Ahoj doporucujem cumlik.Aby sa mala cim ukludnit.Treba vyskusat viacero druhov az kym nechytne.Podla mna to ma nocne koliky.Nie bruskove koliky,ale koliky kedy babatka nevedia co zo sebou a placu.Moja dcerka to mala od 2tt sokoro do 3m.Zacala o 17 podvecer a skoncila o 23 v noci.Nepomahalo nic.Ani nosenie,ani spievanie ,ani papanie,ani prebalenie.Proste nic.Spominas ze ti grckala,prepala sa ti,ci grcka casto?Ma stale v pusinke mliecko?Ci len to bolo nahodne grckanie?

bleble
6. jan 2012

Vyskusajte aj 100% kaucukove EKO cumliky ZNACKY Hevea,
pre take male babatko idealne, lebo su z jedneho kusu makkej prirodnej gumy - kaucuku a tym padom neotlacaju babatko, ani si s nim nemoze nijako ublizit, lebo je cely makky a lahky. pozrite moj profil 🙂