Nočný spánok 2,5 ročného dieťaťa

lubuska22
10. mar 2013

ahojte maminy mam na vas otazocku moj maly ma 2,5 roka doteraz sme velmi pekne spavali v noci, teraz sa skoro pravidelne budi v rovnakom case s velkym placom. nez ho utisime to celkom dlho trva place ako by ho rezali, toto mame uz skoro 2 tyzdne a zacinam sa celkom obavat ze co to moze byt. Nic zle nezazil, nevidel tak neviem z coho moze mat taky strach. Musime v noci zazat svetlo aby videl,ze sme to my, nechce ist k nam ani na ruky, ani dudel nic...len place ked ho aj zoberieme, tak pocuvame len ze nie nie a chce ist na postel. ked sa ukludni tak potom spinka do rana, len to nocne budenie okolo pol 2 v noci 😖 nemate niektora skusenosti s tym? uz fakt neviem ako tomu placu zabranit

xlucia
10. mar 2013

@lubuska22 v prvom rade v tom veku nema mat dudel... je uz velky
to co mate sa vola nocny des a v tom veku je uplne bezny. prejde to same, nikam s tym nemusis chodit

zuzanockamt
10. mar 2013

@xlucia to su na to nejake tabulky, kedy uz co nema alebo ma dieta mat ? 😀 ... ked ma 2,5 rocny cumlik na nocny spanok to si myslim nie je az take hrozne ... poznam 5-rocne dieta, ktore ma cumel 🙂

xlucia
10. mar 2013

@zuzanockamt neviem co ti je vtipne 😲 . na to nie su tabulky, na to je zdravy rozum, ze je to dieta na dudel trochu privelke.... aj na den aj na spanok.
odhliadnus od toho ako to v tom veku krivi zuby...
5 rocne dieta s dudlom hovori uz same z seba o neschopnosti rodicov...

zuzanockamt
10. mar 2013

@xlucia nic mi nie je vtipne, len ze dotycna mamicka si urcite nechcela ako prve precitat to, aka je neschopna, ze jej 2,5 rocne dieta ma cumlik

trasko
10. mar 2013

xlucia ma asi super dieta.ako nehnevaj sa,co riesis cumel?ine sa pytala.kazdy je iny.aj deti...a ty si tiez asi ina.ty kokos mam dost.lutujem tvoje dieta aku POUCKOVU ma mater!

xlucia
10. mar 2013

@trasko nemusis si robit starosti, moje deti sa maju fajn... 😉 este ze ty mas so 4 mesacnym skusenosti na rozdavanie

maznacik007
10. mar 2013

@lubuska22 nam pomohlo ze spal pri mne, plus magnezium sumive, a sedafic homeopatikum, niekto skusa aj aromaterapiu napr. levandula do vecernej vane myslim kvapku olejceka ...
ak uz ma takyto des tak potom monotonnu cinnost co ho ukludni napr. ja som spievala mu ale tiez nezniesol dotyk ani na ruky ... tiez som dala dudel.. nas dudluje doteraz... a teda vobec sa za neschopnu mater nepovazujem... neriesim... skor mi pridu trapne mamicky co maju potrebu riesit moje dieta a to ze ma dudel... a niektore sa okrem komentara hotuju mu ho aj z ust brat.... pritom nevedia preco ho ma a ze jemu pomaha ze ho ma...

kazdy nech sa stara do svojho a nemusi rozdavat nevyziadane rady a komentare 😉

trasko
10. mar 2013

xlucia.zlatko ja starosti o teba?to urcite.a vyvediem ta z omylu.mam 2deti.z toho jedno ma 11...supepmoderna mamicka si.

adrikat
10. mar 2013

@lubuska22 ked vidim reakcie dokonalych matiek,tak jedine co ma napadlo je,aby si si radsej dala do googlu vyhladat nieco o tom nocnom placi. dufam,ze ti napise aj nejaka matka,co ti aj poradi 😉 . kazde dieta je ine a cumlik patri k detom . dokedy ho bude mat je len tvoja vec.drzim palce,nech maly uz neplacka 🙂

jjjajjjkaxs
10. mar 2013

ahoj moja mala bude mat styri a nocne desy su u nas dost pravidlom a tiez nezaziva nic co by ju mohlo natolko rozrusit aby nemohla spat uz to aj prestalo a tyzden po mojom navrate z porobnice sa to spustilo na novo v noci reve pyta si mobil a takyto cirkus trva dost dlho kedze sa nam ten nocni des vratil ideme na pozorovanie na kramare sai na tri dni bo sa chceme stahovat a bojim sa ze ak pride dalsia zmena v jej zivote tak sa nam to zase vrati ak mas pocit ze to neni v poriadku tak sa porad s odbornikom bo to nemusi znamenat nic ale moze to byt aj neurologicky alebo psychicky problem mozno len v spanku nevie spracovat co zazil cez den pa drz sa dufam ze sa to ukludni a tie nase deturence raz prespinkaju v pohode celu noc

lubuska22
autor
10. mar 2013

Dakujem mamicky za rady a to ze tu niekto riesi dudel to som sa fakt nepytala na to nepotrebujem ziadnu radu, nas maly nema dudel uz davno lebo sam prisiel a povedal ze to je baaa, fuj a veci podobne...ale ked ti dieta zacne v noci plakat a opakuje sa to, tak si myslim ze kazda mamina zacne skusat vsetko mozne co ju napadne lebo mi to strasne trha srdiecko ked vidim to male klbko ako place na posteli a neviem preco ako mu pomoct. Maly ma novu postel a ma ju pri nasej manzelskej takze mame letisko no teraz sa do mna pusti ze to vobec nie je dobre ze dieta spi somnou...ach boze baby kde to zijeme, ze clovek sa opyta na nazor a dostane taku ranu pod pas ☹
@zuzanockamt
@trasko
@maznacik007
@adrikat
@jjjajjjkaxs baby dakujem za podporu uz fakt neviem co s nim no budem skusat vsetko mozne aj keby som mala celu noc pri nom sediet a drzat ho za rucku....nie som tabulkova matka

dadica
10. mar 2013

@lubuska22 Ahoj, náš malý má tri a pol roka a tiež máva nočné desy, presne po hodine ako zaspí (čítala som, že vtedy sa menia fázy spánku). U nás je pravidlo, že ich má len vtedy, keď poobede nespí. Ja len na malého hovorím, aby otvoril oči a po chvíli to prejde. Ale je to hrozné, vždy si poviem, že už nedovolím nespať mu poobede, ale občas sa to proste stane. Držím aj vám palce, nech to čoskoro pominie.

lubuska22
autor
11. mar 2013

@dadica myslela som si ze tuto noc bude pokoj pekne spala az do piatej a potom to zacalo a uz sme odvtedy hore 😢

monana
11. mar 2013

Nám tiež malá plače v noci, zobudí sa, strašne plače, utíšime ju, dáme čajík, poprípade vycikať (keď chce, lebo niekedy kope nohami, tak ju nerozbaľujem). Ale to som chcela, že nám to robieva pravidelne, napr. 4 noci, potom je 2 týždne dobre a zase napr. 3 noci zlé ... Keď mala 20 mesiacov a preplakala zase asi 5-tu noc, ja už nanervy som si ju posadila a pýtam sa, Emuška čo ťa bolí, ukáž mi? A ona mi ukázala na uško. Takže u nás to boli pravidelné bolesti uší. Keď bola mladšia, aj sme hľadali príčinu, lenže p. doktorka zmačkla uško a povedala, že to to nie je. Teraz nás už poslala na ušné a máme kvapky, takže keď začnú zase zlé noci tak si nakvapkáme a po pár nociach to prejde. Cez deň ju nebolia. Držíme palce 🙂

chrum
12. mar 2013

moj maly sa tiež v noci budi pravidelne neviem prečo a tiež ma to trapy a cumel nema a nikdy sme nemaly aby sa zase do mna mamičky pustli a tiež mame take letisko aj my lebo v postielke nechcel spavat tak mame od 16 mes.postel 🙂

ikula2
18. nov 2013

@monana prosim ta a co ste mali s tymi uskami? lebo tiez prechadzame nocnymi placmi a vcera sa maly drzal za usi, tak som sa zlakla, lebo sme prednedavnom prekonali zapal, ale nastastie sa nestazuje ze ho nieco boli

84matulik
18. nov 2013

podľa mňa nočný des...vraj to prejde...

monana
20. nov 2013

@ikula2 ahoj, my sme mali opakované zápaly. Po vybratí antibiotík o dva až tri týždne zase zapálené uši, takto sa to opakovalo, vybrali sme troje rôzne antibiotiká. Skontrolovať ušká môžeš hocikedy na ušnom, aj nám raz plakala na druhý deň dobre, a potom zase plakala tak sme išli a boli to zapálené ušká.

magda89
18. jan 2014

Neviem ako ma syncek rad hry ale co tak to skusit uplne inou formou. Odmenovacou. Mrkni sem tu je stranka na uspavanie a je tam zdarma na stiahnutie taky odmenovaci kalendarik na spanie pre taketo vacsie deticky: http://www.prosimspinkaj.sk/dar269eky-zdarma.html

nikol2002
21. jan 2014

Ahoj moj syn sa mi tiez budil o druhej v noci s placom nepomohlo nic tak som skusila rozostavenie a ci mi niekto uveri alebo nie pomohlo a odporucam pretoze dieta nemusi mat len des alebo veci ktore su napisane cierne na bielom pretoze to raz jeden doktor povedal . Rozostavenie je zaujmave chodila by som tam castejsie no bohuzial nezijeme na slovesku . A co sa cumla tyka kazdy vie ze do 3 az 3/2roku kym niesu vsetky zubky von tak neskodi . 🙂

nikol2002
21. jan 2014

@lubuska22
Ahoj moj syn sa mi tiez budil o druhej v noci s placom nepomohlo nic tak som skusila rozostavenie a ci mi niekto uveri alebo nie pomohlo a odporucam pretoze dieta nemusi mat len des alebo veci ktore su napisane cierne na bielom pretoze to raz jeden doktor povedal . Rozostavenie je zaujmave chodila by som tam castejsie no bohuzial nezijeme na slovesku . A co sa cumla tyka kazdy vie ze do 3 az 3/2roku kym niesu vsetky zubky von tak neskodi .

melalex
21. jan 2014

no u nas to začalo ked sme 2,5 ročnej dcere oznamili že čakame druhe dieta a to začala mat také stavy v noci že konec,ja som bola tehotná a celé moje tehotenstvo sa budila so strašným plačom,rozhadzovala rukami,nevnimala okolie a revala vkuse polhodiny.u nas to bolo na dennom poriadku rok vkuse....ked sa mala narodila ešte to trvalo nejaký čas ale už to nebolo dennodenne...teraz mava zle sny len ked je chora ale nie vzdy

chryse
21. jan 2014

@zuzanockamt
@xlucia nas ma uz cez 3 roky a cez den pije niekedy z flaky s cumlom,,,,, do 4,5 roka ma dieta saci reflex,,,,, takze ked jej a jej malemu to takto vyhovuje, tak je to ich vec. ja som prisla na to, ze u mojej malej nic nefunguje sposobom, ze ja jej nieco zrusim (cumel, plienky atd.),,,,ale to nie je problem, kt. ju trapil
@lubuska22

zuzanockamt
21. jan 2014

@chryse neviem, preco to bolo adresovane mne 🙂 😉

chryse
21. jan 2014

@zuzanockamt iba tak,,,ze zdielam tvoj nazor,,, 😉

magda89
31. jan 2014

Skuste par tipov odtialto. Mozno toho spankoveho pomocnika ako hru 🙂
http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/tip...

alebo kúpiť malú detskú lampičku v tvare zvieratka na noc, sú také na baterky..možno sa bojí tmy..

cattys
20. jún 2017

@dadica ,prosím môžem sa spýtať na tento tvoj problem? Viem,že je to starší príspevok,len ja riešim presne to iste u 4 rocneho syna teraz. Ked nespi väčšinou pride nocny des,pripadne v horúčkach je to strasne. Zmenilo sa to vekom alebo ako? Dakejem za odpoveď.

lenka12031
27. júl 2021

@lubuska22 dobrý deň, máme presne ten istý problém ako keby som čítala o našom dieťatku, prosím vás ako ste problém vyriešili?