Nočný spánok kojených detí

lulubenc
22. okt 2013

Ahojte maminky, podelte sa o nocne spanie vasich deticiek, vsade pocuvam ze kojene deti, aj to moje sa budia v noci neustale, obcas mam pocit ze ani nespim, a to mame 8 mesiacov ..ked vstane 3x tak bola super noc 🙂 Napapa sa a spinka, spime spolu stale na posteli. A cez den asi podla nalady spime, raz pol hod, inokedy 2 a pol. Ako to je s vami? Este som nepoznala mamicku ktora koji a dietatko spinka "celu" noc.

dandelions
22. okt 2013

Ahoj, symcek je kojeny ma 14 mesiacov a uz velmi dlhu dobu sa v noci budi 1 maximalne 2 krat na kojenie, napapa, odgrgne a prelozim ho do postielky 🙂 cez den spinka 2 krat cca 1,5 hodiny, nocny spanok ma od 20.30 - 7.30 niekedy potiahne az do8.30...ked mu idu zubky budi sa castejsie, ale ked prestanu boliet znova sa to vrati do normalu 🙂 par krat prespinkal uz celu noc 🙂

siska53
22. okt 2013

@lulubenc tak uz poznas 🙂 moj maly od 3. mesiaca prespinkal celu noc a dovtedy sa budil vacsinou len raz. Po 3. mesiaci sa vynimocne raz zobudil.
A mala sa mi budila tak maximalne raz za noc( aj v kolikovom obdobi, len to sme boli vtedy hore dajedy aj dve hodiny vkuse) a od roka ( este ju kojim, ma takmer 19 mesiacov), sa nebudi, este prve dva mesiace po roku sa obcas zobudila, teraz sa budi najskor o 6, vacsinou vsak neskor.

lulubenc
autor
22. okt 2013

A cim to moze byt ze sa takto stale budi???

siska53
22. okt 2013

Mozno potreba sa tulkat 🙂) nuz, poznam mamicku, ktorej syn sa este v 16 mesiacoch budil kazdu polhodinu-hodinu a az po odstaveni ho to preslo, ale nie hned, az po dakom mesiaci - a to ho skusila dat spinkat i do inej izby.
A keby si mu nedala prsnik? Ak moc neplace, ze by sa sam utisil bez cuckania...

sannika86
22. okt 2013

ahoj, no ja na tvojom mieste by som urcite zacala s tym ze babo zacne spat vo svojej postielke, inak ta bude stale citit a budit sa ze ta ma pri sebe a tym padom bude chciet aj papat..babo v takom veku by sa uz nemalo tolko budit..mne sa maly budil pekne 2x v noci, len potom presne asi v 8mes som bola u nasich, nieco sa mu v noci nepacilo, zacal sa budit castejsie a ja som si myslela ze je hladny a tak sa naucil, ze vzdy ked sa v noci zobudi dostane cici..na to sa babatka velmi rychlo naucia, len je potom problem ich to oducit..ono isto nie je tak hladne...ja som si potom na vecer zacala odsavat mlieko, aby som vedela kolko vecer vypije..my sme sice presli neskor na UM a kojim uz len rano 2x, ale myslim si ze by sa to dalo aj s tvojim mliekom...skus postupne v noci znizovat davku mlieka (ak ti nerobi problem odsavanie), ja som zacala na 100ml, skoncila som na 40ml a teraz uz davam len vodu a maly sa budi 1x 🙂 a ked nevedel rychlo zaspat, dala som mu do postielky este svoje pyzamove tricko, aby som ho trosku oblbla ze som pri nom a okamzite zaspal.. 🙂

lulubenc
autor
22. okt 2013

Sannilka86 tak to uz pomaly skusam s tou vodickou, mam sice cajik ale pocucka si chvilku a zaspinka, len ja neviem ako malu prelozit do postielky ked mi zaspi na posteli pri prsniku, ked ju dvihnem budi sa a ke dzisti ze je v postielke tak koniec spanku 🙂
Ale skusim to aj s tym trickom

rory88
22. okt 2013

@lulubenc tvoja mala ako by z oka vypadla tej mojej tiez toto riesime. Uz bude mat zachvilku 10 mesiacov, ked ju trapia zubky vstavame casto, ked je kludnejsie obdobie tak cca 2-3x ale minimalne jedenkrat sa poriadne napapa. Uz som sa snazila znizovat pocet papani za noc ale ked ma zubove obdobie tak mam na vyber preplakanu skoro celu noc alebo caste vstavanie s mlieckom. Povedala som si ze pockam do roka ci sa to bude zlepsovat alebo nie, podla toho to zacnem riesit.

nativanativa
22. okt 2013

@lulubenc my mame rok a u nas taktiez dobra noc je zobudit sa tri krat , horsia tak sest krat

sannika86
22. okt 2013

@lulubenc napisala som odpoved, ale asi nepresla..
bolo tam nieco take:D urcite zacni malu ucit na postielku, ona sa postupne nauci, i ked na zaciatku bude vela placu, ale ona pride na to, ake je to super spat sama 🙂
skus si precitat knizku "kazde dieta sa vie naucit spat", je tak popisane aj to postupne znizovanie davky mlieka aj ako na metoda vyplakania.. ja som si z toho vybrala co sa mi pacilo..
mne pri znizovani davky mlieka sa maly prestal budit 3x asi za tyzden a teraz je to uz len raz, dosnene vodicku a spinka dalej..
a ked uz mala bude spat sama v postielke a budes ju v noci este aj tak kojit, ked sa zobudi prilis skoro po tom ako si ju nakojila, skus k nej vyslat partnera a nech on ju skusi utisit a dat jej cajik..to aby teba necitila.. 🙂

a tricko ozaj zabera, najlepsie je take v ktorom si uz spala aspon 3noci :D:D:D:D:D

tinach
22. okt 2013

No tak moja malá má 21 mesiacov a kojime sa cez den tak 4- krát a v noci stále!!! 😅 niekedy ked sa zadari je to aj 5- krát za noc! Vcera napríklad bola hore len 2- krát a to som ju bola nakukat či je všetko ok 😉 ale kojit by som aj tak za žiadnu cenu neprestala, este nebola ani raz chora, nevieme co sú to koliky ani iné problémy . Svagrina koli budeniu prestala s kojenim, ale aj tak sú minimálne 2- krat za noc hore+ tá robota okolo ohrievania a zarabania mlieka v noci, no neviem nechcelo by sa mi ☹ Ja to uz beriem ako samozrejmosť a neriešim to , nebude to donekonečna 🙂

jenny6
22. okt 2013

Ahoj, my tiež bojujeme s častým nočným kojením.. 😒 Keď som trocha surfovala po nete, tak som našla tento zaujímavý článok, možno si z toho vyberieš nejakú metódu, ktorá bude vhodná pre vás. Držím palce 😉

gabriellka
22. okt 2013

moja malá bola kojená a od 6 týždňov mi prespala celú noc. kojila som ju cca do 11 mesiacov. samozrejme boli noci kedy bola hore, to by som klamala. ale ja som nikdy nebola taká vyspatá ako počas materskej. ale nám už v pôrodnici vraveli, že čím viac papá cez deň, tým viac prespí v noci. u nás to platilo. lebo po tých prespatých nociach som ju potom kojila prakticky celé dni 😒 v mojom okolí mám práveže prípady kedy kojené deti spinkajú celé noci

jenny6
22. okt 2013

.. zabudla som skopírovať odkaz 😀 tak tu je http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne...

mirkacik
22. okt 2013

moj bude mat na vianoce 3 roky a v noci sa este budi na kojenie 1-2 krat

peeetulka84
22. okt 2013

Moja mala od 3 mesiacov spala celu noc. V 5 mesiaci sa to zmenilo niekedy vstavala 1 alebo 2 krat. Teraz uz len raz za noc. Pred 20 hodinou zaspi a okolo polnoci sa zobudi,ale stava sa ze niekedy aj celu noc prespi.

boka79
23. okt 2013

Moj maly ma 19 mesiacov skoro a stale sa budi, niekedy len dva tri krat, niekedy kazdu hodinu, ale spi vedla mna, cize kojime v polospanku a vyspime sa obaja 🙂

lulubenc
autor
24. okt 2013

Tak vidim, ze je vas vela mamiciek, ktore mame pravidelne nocne budenie 🙂 U nas je 3x za noc super 🙂 Horsie je,ked sa zobudi a nechce spinkat. Skusala som aj UM ale rychlo to padlo, mala ho pluva, ani do pusy nevezme, ale zas si neviem predstavit vecerne zaspavanie bez prsnika. Jedna znama ma 15mesacnu dievku a mala sa jej v noci budi 11krat..

samcinka
28. okt 2013

Môj malý má 17 mesiacov.večer zaspí tak okolo deviatej niekedy spí do polnoci niekedy aj do druhej hodiny ráno ale akonáhle sa raz zobudí potom je to už každú hodinu až do ráno.potiahne si troška mlieka pocecúcha sa spí ďalej.tiež ma to už dosť hnevá ale som rada že ešte môžem kojiť.

marionelka
8. dec 2014

Chcela by som poprosiť o radu .. moju malú na kojím o pol noci . a spinka niekedy 4 -5 hod. potom spinka ďalej takých 3 hod, cez deň ju kojím každé 1hod a pol. až 2 hod . "Je to normálne že spinka v noci tak dlho ???? ,, Mám ju budiť ??? Ďakujem za radu
ja sa vodčinou zobudím že mám veľmi naliaty prsník a musím vstať niekedy aj 2 hod .pred kojením a odsať si mliečko. Ktoré odsajem dám do fľašky pre môjho 4 ročného synčeka

siska53
8. dec 2014

@marionelka ano je to normalne.moj sa do 3m.budil raz za noc a po 3.mesiaci prespal celu noc. Az na vynimky tak raz do mesiaca. Rano som mala.prsniky na kamene. Cez den papal raz za hodinu az dve.
Dcerka bud prespala celu noc od zaciatku alebo sa zobudila raz,no kedze mala koliky,tak sme boli hodinu az dve hore. Po ukonceni kolik (cca 3,5m.) sa budila raz za noc az do roka. Po roku sa nebudila. Resp.sa prebudi len preto,ze chce ist z postielky ku mne,to od 8.m.robieval obcas aj maly.
Takze nemaj obavy. Pokial pribera..ja som jedine malu musela i v spanku dojcit,lebo slabsie priberala a nevedelq som ju zobudit. Ona sa nezobudila ani na osvedcene prebalovanie! Neskor som sa na to vykaslala,lebo budik o 4a vysledok nutit dieta v spanku tahat..to som jej radsej prdd mojim spani strcila prsnik,aby si potiahla.

cecilka123456
8. dec 2014

Moja mala teraz 9 mesačná sa mi od narodenia budeila 2 krát v noci, potom okolo 3-4-5 mesiaca prespala celú noc a teraz posledné 2-3 mesiace sa mi budí aj 10 krát za noc, Totálna katastrofa, ja hovorím že čo deň skolabujem.

veriiii
8. dec 2014

@marionelka a kolko ma mala?moja sa od narodenia budila v noci len1- 2x na kojenie, tiez som o pol noci nakojila a zobudila sa niekedy o 2 a 5 alebo o 4 a 6tej..ale niekedy len raz od pol noci do tej 6tej..ked som prestala kojit,tak sa uz nebudila vobec az do rana..

lusyinka
8. dec 2014

Zoznámme sa. Som Lucia a moje dieťa spávalo od narodenia celú noc 🙂 Večer sme sa nakojili poslednýkrát okolo desiatej - pol jedenástej a vstávali sme o 6-pol 7 a potom ešte spali aj do desiatej 🙂 Smiali sa všetci že mám asi piliny železné v mlieku :-P

zk3
8. dec 2014

@sannika86 @lulubenc dnes som to uz do jednej diskusie pisala, ale napisem aj tu - kocky, pokial vyuzivate/chcete vyuzivat tzv metodu vyplakania, skuste si precitat knizku Rodicovstvo je veda,Sunderlandova,aspon tu cast o placi.vyplakavanie ublizuje dietatku,vytvaraju sa stresove hormony,ktore v telicku ostavaju.ma to dopad do buducnosti - vznik neuroz,poruch spravania.a dieta straca istotu,pocit bezpecia a prijatia u svojej mamy - co ma negativny dopad na socialne spravanie v buducnosti a vytvaranie dalsich vztahov.... my mame 20 mes kojenu dcerku, spi s nami, koji sa kolko potrebuje, niekedy 3x za noc, niekedy 10 x. je to prirodzene, a normalne. a nemyslim si, ze pre male dieta vnima spanie v postielke a same ako nieco super, skor naopak ☹

emai
8. dec 2014

to uz nejde o pitie mliecka ale deticky sa chcu len pomojkat s prsnikom. budete to trvat do vtedy kym budete kojit. moja osobna skusenost. kym som kojila tak syncek chcel prsnik stale. ked som prestala (ked mi doslo mliecko) tak uz chcel papat v noci len raz ( a to zvycajne v tu istu hodinu) a po niekolkych mesiacoch uz prespal celi noc

marionelka
8. dec 2014

@veriiii
@emai
mala ma len 7 týždňov.. to nemyslíš vážne že môžem stratiť mliečko len tak ? mam z toho strach lebo malú chcem kojiť čo najdlhšie .. malého som kojila len 4 tyz. potom som musela zo zdravotných problémovú prestáť a potom malí ťahať mliečko už nechcel ☹ ešte po 3 rokoch som mala s prsiarmi problémy že som tam mala guzi . keď som bola na vyšetrení tak doktor mi povedal že najviac by mi pomohlo mat druhé dieťa a o pol roka som bola tehotná 🙂 . .

emai
8. dec 2014

@marionelka je to mozne mne sa to stalo. velmi ma to trapilo aj ja som chcela co najdlhsie kojit. mliecka som mala dost aj som si vela poodsavala, mala som plnu mraznicku.pila som pravidelne 3x denne caj na podporu dojcenia a 3 x denne feniklovy caj, ozaj pravidelne kazdy bozi den 7 mesiacov, pila som vineu, zapraskove, rascove polievky, jedla som homeopatika na podporu tvorby mlieka a predsa som prisla o mliecko.
nakoniec musim povedat, ze neviem povedat co je na tom pravdy, ze sa odporuca co najdlhsie kojit. moj syncek ma 14 mesiacov, 7 mesiacov bol kojeni. este ani raz nebol chory, my sme uz s manzelom boli 2 krat chori a on to ustal. ockovania zvladol bez problemov a tak isto aj prerezavanie zubkov. a to sa mu tlacia vacsinou 2 zubky naraz, momentalne mu tiez idu 2 ocne zuby naraz a on chvalabohu len velmi velmi slinta. pekne mi papa, davam mu velmi vela zeleniny a ovocia. ma 12 kg, takze mam co nosit, beha od 11,5 mesiaca, sam. kazdy bozi den je vonku, to je jedno ake je pocasie
len pre priklad: kamoska kojila do 11 mesiacov a syncek jej bol do vtedy 3 krat chory.
takze len tak na porovnanie.
ja len mozem povedat tolko, ze ako som prestala kojit tak sa u nas vsetko obratilo k lepsiemu. nespavali sme obaja. ja som uz bola v takom stadiu, ze som ani uz nemohla spavat. ak som spala za noc 2 hod. tak som bola stastna prestastna. cez den som si nemohla pospat a maleho mi nemal kto pokocikovat, postrazit, pohrat sa s nim. (aj ked svokra byva 20m a je 24hod. doma)

lulubenc
autor
8. dec 2014

@zk3 jaaj ved to bolo davno pisane a to UM som skusala len raz a odvtedy nie, ved dcerka ma uz 21 mesiacov a kojili sme sa 15 mesiacov a doteraz spinka so mnou....v zivote som ju nenechala samu v postielke aby plakala lebo v nej nespi :D Ani ju tam uz nedam....

zk3
8. dec 2014

@lulubenc super 🙂 nevsimla som si datum

wyslmt
17. dec 2014

Ahojte baby,
Moj syncek mal teraz 4 mesiace. Doposial sa budil v noci 2x v rovnaky cas. Napapal sa a zaspal. Ako mu odbili 4mesiace, prestal kakat, budime sa 3x za noc, napapa sa, nespi dalsiu hodinu a prespi max hodinu po polnoci, do polnoci este ako tak. No a placeme samozrejme. A on nie je placlivy tip, doposial sme plakali, len ked ho nieco trapilo. Tak neviem co sa deje. Trapi ma to velmi a uvazujem ze ho zacnem krmit UM, aj ked svojho mlieka mam stale dost.Co si myslite vy?