Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nočný spánok od 22tej hodiny

dcerka2
16. nov 2014

Maminky, chcela som sa vas opytat, do akeho veku vam chceli chodit deti vecer spavat o cca 22:00 hod.?? Od akeho veku vam presli na cca 19:00 hod.? Dcerka by mala o par mesiacov nastupit do skolky a tak sa obavam ranneho budicka a kedy bude denny spanok.. Mate niektora podobnu skusenost? Vopred dakujem 🙂

sissika
16. nov 2014

Moj tiez v septembri nastupil do skolky a nic sa nezmenilo, vstava skor, ale spat chodi rovnako o 22.00

dcerka2
autor
16. nov 2014

..fuuha a tak to kolko cez noc. prespi?

jana_eyre
16. nov 2014

moj syn chodi spavat o 8mej, zaspava tak pol hodinku /este nemal 3/ rano vstava o 7.. skus troska zmenit rezim, skor zobudit a nasmerovat do postele o par hodin skor.. po case si zvykne, treba to ale striktne dodrzovat..

quaxi
16. nov 2014

Dcera pred nastupom do skolky zaspavala o 23:00 a po nastupe 23:30. Starsi syn zaspaval okolo 22:00 po cely cas co chodil do skolky, az teraz ked nastupil do skoly, tak zaspava 21:00. Rano vstavame 6:45 a nie som ochotna vstavat skor, aby zaspali skor (aj tak mam odskusane, ze to nepomoze). Deti sa takmer vzdy budia este skor nez my. Ja uz ani necakam, ze niekedy budu spat skorej, asi sa lahsie dockam casu, kedy budu sice chodit spat neskoro, ale uz mi to nebude vadit.

dcerka2
autor
16. nov 2014

@jana_eyre zhodou okolnosti, vcera nam vynimocne zaspala o 20:30 a rano vstala cca o 07:30 a bola nespokojna ☹ ..a to cez den spala 2,5h. ..je rano spokojna az ked vstava okolo 09:00... preto sa obavam toho buducka.. ale mame 21.mesiacov, musi do sukromnej skolky, ci teda jasliciek.

prasiatko30
16. nov 2014

ja som sa ttie moje deturence od toho roku asi tak zhruba snazila viest k tomu ze pocas tyzdna ked sa chodi do skoly sa ide spat najneskor o 21.30 - to jest sa zahasa svetlo - a to doteraz dodrziavame hore dole 10-15min ako sa podari ale urcite nie po 22.00. rano sa zobudzaju o 8.00h - siesty spavali starsia hadam to takych 3-4r a mladsia ta uz v 2,5r bola bez siesty. tento rezim vyhovuje aj mne aj im a vsetci stastni 😀

jana_eyre
16. nov 2014

a kolko vydrzi najdlhsie byt hore? ako myslim kolko hodin? moj syn najlepsie zaspi a nasledne spi ak ide spavat po 6 az 7mich hodinach.. ak toto dodrzujem, je vsetko ok.. ak sa stane ze ho ulozim neskor uz je zly, nervozny, vecer zaspava horsie a v noci sa budi..

u oboch mojich deti sa osvedcilo, ze musim cely ich rezim striktne dodrzovat.. kazde dieta je ale ine.. je mozne, ze si po par razoch zvykne na to, ze sa zobudi o pol osmej a pojde skor spavat vecer.. len jej biologicke hodiny sa na to musia nastavit.. a vy tomu musite dopomoct 😉

siska53
17. nov 2014

@dcerka2 nuz..moji len ibcas tak neskoro sli spavat..u maleho som take neskore zaspavanie stopla hned,ako to zacal robit castejsie-to bolo okolo roku. Teraz sa to obcas stava vtedy,ked poobede spi. Do 4,5r.bol doma. A po 16.m.zacal rusit popoludnajsi spanok. Ak teraz spi poobede a je doma,vtedy mu to trva aj do 22,nez zaspi.
Ale to je tak raz do mesiaca.
V skolke vraj trochu spava,ale tym,ze vstava skor-6:30najneskor a ma tam.kopec zazitkov,tak je unavenejsi,dokonca sme mu posunuli vecierku tak,ze do 19:45 je v posteli a do 20uz spi.
Lebo on robi to,ze po 19:45 chyti akoby druhy sych,vyzlecie sa a zacne behat hore-dolu alebo prosto zacne behat.. Preto sme mu to posunuli.

Malej sa obcas pritrafi,ak dlho spi poobede-do 15:30-16,ze tiez potom strasi aj do 22-22:30. Takze tam dbam o to,aby vstala najneskor o 15.
unak ja som ich nejak tak od zaciatku sledovala a okoko21oni mali svoj cad na spanok. Tak som ich podla toho ukladala,resp.pocas dojcenia davala na prsnik.

Ono sa moze stat,ze tym nastupom sa to u vas napravi.

sense
17. nov 2014

nuz moja chodi spavt vzdy o 19.00 max. 19.15 rano je hore medzi 06.20.-07.15 a cez obed spaval od 12.00 do 13.00-14.45 ale moja ma 19 mes. ale aj ked bude vacsia bude tak chodit spavat, my sme ako deti chodili skoro spavat medzi 19.00-20.00 sme byvali vzdy v posteli....

danusa21
17. nov 2014

@dcerka2 Ahoj, s mojou som dodrziaval striktny vecerny rezim odmalicka a vacsinu casu som pretrpela, lebo zaspavala hodinu az 3. Od 2 rokov zacala konecne peken spinkat od 20.00. Akurat, ze to bolo len asi na 4 mesiace a boli sme tam, kde predtym. Ja som bola z toho vynervovana, lebo prestala aj cez den spat a vecer bola v posteli uz o 20.30, ale zaspala az o 22.00-23.00. Zvacsa vycerpana z placu, ze musi spat a nechce. Tak som sa s tym zmierila, a mala chodi spat s nami, niekedy o 22.00, najneskor do pol noci, kedy je ako unavena. Ale by ste sa podivili o kolko spokojnejsie dieta ja mam. Vyhodou je, ze skolku ma len poobede, sme v zahranici, takze rano spime bezne do 9-10. SKusali sme vsetko mozne, ale takto to funguje najlepsie ku spokojnosti vsetkym. Kazde dieta je ine. Podla mna by si to mala nechat na nej. Ked zacne chodit do skolky, preorientuje sa na to, co je bude vyhovovat. Mam kamosku, ktorej mala chodievala spat tak, ako moja, a ked nastupila rano do skolky, zaspava medzi 20.00 az 21.00.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli