Nočný spánok štvormesačného syna

zuzka609
29. okt 2017

Dobrý deň. Mam 4mesacneho syna, ktorý je kojeny. Večer zaspáva o 19.00 , spí do 22.00 napapa sa a zaspí. Potom sa zobudi o 1.00 a zaspínka. No odvtedy sa budí veľmi často až do rána každých 15 až 45 min. V čom môže byť problém? Ja už som zúfalá. Do 1.00 spí v postieľke ktorá je bez bočnice pripevnená k posteli. A po 1.00 ho prekladám ku sebe. Ale to sa stále len vrtí, dvíha hlavu a murci. Spinka len na brušku. Inak nezaspi.

bosoriak
29. okt 2017

@zuzka609 Ahoj, ak ma suchu plienku, je s tebou a je nakrmeny, tak potom ti poradim len vydrzat. V 4 mesiacoch uz to pravdepodobne nebude kolika, ak nemal doteraz, tak v 4 mesiacoch mu asi nezacala. Moja najmladsia ma velmi zly spanok vtedy, ked zacina byt chora a este nie je nic vidiet. Dve podobne noci a pride sopel, tak to byva u nas.

Vydrz, ono sa to este stokrat zmeni, myslim to ako a kedy bude dieta spat. Nic s tym nespravis.

Vela zdaru.

bosoriak
29. okt 2017

A este daco - mojim detom pomohlo, ked som ich akoby "znehybnila", lezali mi pod pazuchou oprete o ruku z jednej strany a o moj bok z druhej strany. Mozno mu vadi, ze je na bruchu, lebo instinktivne dviha hlavu a to ho budi.

nelinka2009
29. okt 2017

@zuzka609 a mliecko mu staci nemas po jednej prazdne prsniky... mozno mas len obdobie kedy prsniky zacinaju vyrabat vacsie mnozstvo mliecka a malemu to teraz nestaci,, kolko to trva?

tami2014
29. okt 2017

@zuzka609 Zmeni sa to neboj. Nas to ,,chytilo" teraz v 13mes.
Snazim sa pospat si aj cez den. Vela sil prajem.

zibi
29. okt 2017

@zuzka609 skús ho nechať aj po jednej v postieľke..možno reaguje na zmenu prostredia a postielky

ajko
29. okt 2017

...a možno sa začínajú ozývať prvé zúbky..

zuzka609
autor
30. okt 2017

@bosoriak kolíky mal do 6 týždňov veľmi silné. Žeby to boli ešte také slabšie v 4m.?

zuzka609
autor
30. okt 2017

@nelinka2009 práveže mliecka je dosť... Bolo už aj menej ale tym sme si už prešli

zuzka609
autor
30. okt 2017

@nelinka2009 nikdy nebol veľký spáč. Vždy nad ránom sa už vrtel. Ale teraz je to horšie ako bolo. Pár dní to trvá

zuzka609
autor
30. okt 2017

@zibi práve preto že sa vrtí ho beriem k sebe. Lebo v postieľke to už začína robiť

zuzka609
autor
30. okt 2017

@ajko to mi tiež napadlo. V poslednú dobu všetko hrozne drie o ďasná. aj je nervózny.

nelinka2009
30. okt 2017

@zuzka609 tak to budu zuby. Skus mu dat nurofem, alebo panadol.

zuzka609
autor
30. okt 2017

Ale nerozumiem prečo práve o jednej. Dovtedy spí kľudne.

lubi40
30. okt 2017

@zuzka609 Skus si precitat nieco o spavkovom cykle, podla mna to celkom sedi. prve 3-4 hodiny je u kazdeho cloveka faza tvrdeho spanku, potom sa vedomie prebudi a "skontroluje" okolie (clovek stale akoby spi, len je bdelejsi). V pripade, ze sa mu nieco nepozdava, tak sa clovek naozaj prebudi (toto byva u cloveka napr. manzel niej e v posteli-lebo nepocujemdychanie, alebo potrebujem na zachod a pod. pre dieta je to napr. mama tu nie je (nie som na rukach a pod). Po tejto uvodnej faze hlbokeho spanku a "prebudenie", uz clovek do takeho hlbokeho spanku neupada a faza bdelosti prichadza kazdu cca hodinu. Co som citala tak to este pochadza z cias, kedy ludia zili vonku a chranili sa tak pred predatormi.
U nas pomohlo, ked sa naucil zaspavat sam v postielke. potom aj ked sa "prebudil" a skontroloval okolie, jeho hlavicka to vyhodnotila, ze vsetko je OK, som sam v postielke, nic sa nezmenilo.

zibi
30. okt 2017

@zuzka609 a nezmeni sa nieco o jednej?napr teplota v miestnosti..chlad zima?kedy chodite spat?muz nechrape?
Ono niektore deti potrebuju velkybklud na spanie a vadia im aj zvyky v spalni a rusi ich to.ked sa budi kaxdu hodinu pije nieco ?ty honprelozis donpostoelke onjednej a zadpi?neskusala si ho potom ako zaspi dat znova do.postielky.?

zibi
30. okt 2017

@zuzka609 inak zuby narobia galibu v spankovom rezime..

zuzka609
autor
30. okt 2017

@lubi40 no myslím že je ešte maličký na to aby sám zaspaval. To by som chcela od neho asi veľa

zuzka609
autor
30. okt 2017

@zibi on zaspí aj po jednej hneď ako sa napapa ale po chvíľke už dvíha hlavu... Potlapkan ho trošku po zadku a zaspí ale zase len na chvíľu... A tak to je až do rána... Chodíme spat o 19 ale teraz keď sa zmenil čas tak o 18... Chcela som mu to posunúť ale nevydrží mi byť dlhšie ... Skúšam ho prekladať ale všade sa hemží... Ako keby mu niečo vadilo a pritom má očká zatvorené ☹

zibi
30. okt 2017

@zuzka609 toto he celkom zaujimavo vysvetlene si citala?
https://babetko.rodinka.sk/starame-sa/denny-rez...

sono2
30. okt 2017

@zuzka609 úplne normálne na prsník si ho skúšala dať? Nečakaj kým precitne, prilož si ho skôr.
Počkaj neskôr😂mne takto mala spala tiež do nejakého mesiaca do jednej potom sa začala budiť aj do dvanástej. Ako kedy, raz kojim do dvanástej raz, raz dvakrát A niekedy každú hodinu. Spí tiež od 19 tej. A niekedy ostávam u nej už celý čas😁

zuzka609
autor
31. okt 2017

@sono2 no na prsniku je hneď ako sa začne vrtieť aby sa nezobudil úplne.. dnes už nespal o 22... Tak spal celú noc na mne

zuzka609
autor
31. okt 2017

@zibi zaujímavé a hlavne tých 8 hodín spánku 😀

sono2
31. okt 2017

@zuzka609 podľa mňa úplne normálne. To sa zlepší.