Nočný spánok u 5 mesačného bábätka

verizienka
22. nov 2019

Ahojte baby, moja malá prestala v noci spávať. Doteraz spala celkom pekne, no posledný týždeň sa zobudí o jednej v noci a ťahá takto až do rána. Pritom unavená je, oči sa jej zatvárajú, len vždy sa preberie, ako keby mala problém zaspať. Samozrejme, dospava to potom cez deň. Ako ste to riešili? Nenechať ju cez deň toľko spať?

carduelis
22. nov 2019

Detsky spanok sa meni, neexistuje ziadna “norma”. Neprechadza nejakym vyvojovym krokom? Neuci sa pohybovo nieco nove?

janulka257
22. nov 2019

zúbky jej nejdu?

verizienka
autor
22. nov 2019

@janulka257 tiež ma napadli zúbky, má červené horné dasienko. Nevyzerá, že by ju dačo bolelo, v noci je veselá, dzavota, smeje sa.

verizienka
autor
22. nov 2019

@carduelis pohybovo sa neuci nič, ešte sa mi ani nepretaca, ani nevidím žiadnu snahu sa pretočiť

malfea
23. nov 2019

@verizienka ahoj, aj môj syn sa začal v 5 mesiacoch budiť, tak okolo 3 a bol hore väčšinou 2 hodiny.

V noci sa snažím moc ho neprebalovať, aby sa úplne neprebral, ale keď bol okolo tejto hodinky dosť zacikaný a prebalila som ho, zrazu ako keby bol vyspatý. Nepomahalo žiadne uspávanie, dojčenie, nič. Tiež mal dobrú náladu, džavotal si a smial sa. Nakoniec vždy zaspal sám v postieľke, kam som ho zúfalá na striedačku dávala a vyberala (skúšala ho uspať na rukách). Inak, sám mi nikdy nezaspí, ale po tomto buntošení áno.

Trvalo to asi týždeň, teraz na konci 5. mesiaca je už zase všetko postarom.