Nosenie na rukách 3 ročného

dominika722
25. jan 2019

Ahojte, vie mi prosim niekto poradit ako odnaucit takmer 3 rocneho syna od toho aby sa nosil na rukach? Vzdy ked niekam ideme chce aby som ho odniesla na rukach, ale kedze ma 16kg je to riadny zaberak a neda sa mu to vysvetlit uz som skusala kadeco.Vedel by mi niekto poradit ako nanho? dakujem

beky1813
25. jan 2019

Zobrat kocik?

dominika722
autor
25. jan 2019

Aj to som skusala..niekedy zoberieme aj kocik len uz je dost velky na kocik ledva sa donho zmesti mam pocit a nie vzdy tam obsedi..

adalmba
25. jan 2019

@dominika722 bol od narodenia učený na rukách ci len teraz má také obdobie??

dominika722
autor
25. jan 2019

Od narodenia bol taky ze chcel byt na rukach potom prestal ked mal cca dva roky presiel peso za ruku aj dlhsi kus cesty a zase sa to zacalo vravat do kolaji len na ruky..uz som z neho zufala..

adalmba
25. jan 2019

@dominika722 no ja si neviem predstaviť pri mojich 10 mesačných a 10kg dvojčatách že by som ich učila na ruky. Veď by som už teraz trpela na chrbticu. Neporadím ti no som rada že ja taký problém nemám nezávidím ti vôbec. Nám psychologička vravela od začiatku neucit na ruky.... Jasné že keď plaču dovodne ich zoberiem a polaskam držím ti palce

pininka
25. jan 2019

Aj moja teraz v zime vymýšľa, jednoducho ju vezmem za ruku a ideme,aj keď plače, za chvíľu prestane a ideme normálne. Mám problémy s chrbticou nemôžem si dovoliť aby ma seklo.

mondolina
25. jan 2019

Keď mi je ťažký tak by som ho proste nenosila, má nohy, mamičku bolí chrbát a basta.

dominika6
25. jan 2019

@dominika722 tým ,,skúšaním všetko,, čo znamená? akože nepovoliť nech si vrieska aj na ulici,v obchode a všade..
alebo ho len tichúčko chlácholíš aby si si neurobila hanbu a zas mu vyhovieš?
proste ked poviem nie to znamená nie..howk..
nechodí predsa 3km pešo aby nevládal..ty nemáš vôľu nemáš ani trpezlivosť

pribinak
25. jan 2019

zober si nieco do ruk, aby videl, ze ho nemozes zobrat na ruky, lebo nieco drzis. proste musi trenovat chodzu. mozno bude par dni plakat, ale zvykne si, tak ako kazde dieta

conspi
25. jan 2019

@dominika722 môj syn je síce o dosť mladší, ale akurát mám podobný problém. Má 11kg a tiež ho nevládzem. Takže keď sa začne pýtať na ruky chytím ho za ruku a ideme ďalej... Je dosť veľký nervák tak ho nechám vyzúriť kdekoľvek sa nachádzame... V ustupovaní pri tomto nevidím žiadne plus... Časom to snáď prejde

siska53
25. jan 2019

@dominika722 na dost dlhé trasy kocik, nasa mladsia sa tak vozila,ked som sa ponahlala, ale nosit som ju nenosila, este to tak. A bracek ju strasne rad kocikoval. Ale samo to preslo, asi v3,5r.sla uz dost zničená bugina do kosa a slecna odvtedy musela prejst normálne. Oni maju take obdobia, aj staris, inak zdatny chidec,mal.obdobie,ze sa stazoval,ze ho bolia nohy, pritom ako mladsi presiel hodný kus cesty. Tiez sme nemohli povolit, jedine muz ho obcas kusok odniesol, ja pri mojej vyske a vahe asi tazko,ale tiez to preslo. Snazili sme sa skor nechodit na dlhe pre hadzky a skor byt na ihriskach, tam ich nohy neboleli.

jenny_m
25. jan 2019

@dominika722 kamaratkina dcerka takto tiez "vymyslala", nakoniec sa doslo na to ze ma topenky ktore su jej nepohodlne preto nechcela chodit + problemy s plochou nahou. Museli riesit u ortopeda a zmenit uplne typ obuvi (dovtedy nosila topanky ktore boli uzke a nevedeli to) Mozno skuste porozmyslat aj tymto zmerom, ze mozno dieta nevymysla, ale je mu velmi nepohodlne kracat?

janulka2811
25. jan 2019

Jednoducho mu povedz a ukaz,ze ho nedokazes zdvihnut ako je tazky a ked to nepochopi,jeho chyba bohuzial.
On ti rozumie iba ste si zle naucili.
Moja mala uz vo dvoch rokoch kocik nemala,rada chodila.

lubik87
26. jan 2019

@dominika722 nuž to máš ťažké ...ja som nosila ráno do škôlky malého na koni..po mesiaci sa už rovno postavíl predomna a ruky hore. ..som sa smiala..ale ja som to robila z dôvodu že on išiel ako slimák ..všetko chcel vidieť a pochytat a ráno som nestíhala bus do práce tak cez sneh sánky leto odrážadlo a škaredé počasie na koňa :D bolo to super 🙂 my chýba to bolenie chrbta a ruky vyťahané až po zem :D bol vtedy tiež 3 ročný ...teraz má.6 čoskoro a 130cm 28kg muž ho ešte berie na koňa sem tam ale.to sa len on nevie vyrovnať s tým že je už veľký ..ale malému to vyhovuje :D no a rada na záver baby to písali..neustúpit..to platí pri všetkom 🙂 veľa šťastia 🙂

zuzikak
30. aug 2022

3r. je uz velky na nosenie. Treba mu vysvetlit, ked sa bude pytat, ze maminku bolia ruky, uz sa neda. Ak ho bolia nozicky, tu si spolu sadneme na lavicku, objimeme sa...a ideme dalej. Zase na ruky ? No mama nemoze - bolia rucky velmi lebo uz je velky chlapcek, bolia nozicky ? Aha, pod kusok este mame murik kde si oddychneme atd. Nepojde to rychlo, par dni bude plakat a jedovat sa ale nepopustit. Objim ho, kedy bude chciet tak, ze si k nemu cupnes alebo si ho vezmi na kolena, ked sedis. Inak si aj v 6 bude ziadat na ruky 😀