Nosenie staršieho dieťaťa na rukách

barborakr
28. dec 2015

Ahojte, chcela by som počuť vas názor, radu, hocičo na tému nosenia dieťatka na rukach, nie malého babatka ale 20 mesačného dieťatka. Dcerka si vyžaduje, aby som ju mala na rukach, a nestačí si k nej cupnut, alebo byt na rukach v sede, musim sa vždy postaviť. Niekedy sa chce odniesť napr len z kuchyne do obývačky, vonka iba na rukach... Ani by mi to az tak nevadilo, keby som vladala. Ked ju nezoberiem, tak veľký plac. Samozrejme, neustále dohováram a snažím sa jej vysvetlit, ale nefunguje to:( viem, ze to prejde, ako vsetko ostatne, len je to narocne, ci uz fyzicky ale aj psychicky. Nie som typ Maminy, ktorá necháva vyplakať, som za kontaktné rodičovstvo ale je to uz nejak vela na mna...nosis uplne neznáša, stačí, ked ho vidí a rozplače sa. nie je to od narodenia, vyžaduje si to tak pár mesiacov dozadu. Dakujem za vase postrehy! Barbora

moni244
28. dec 2015

@barborakr to je obdobie, kedy skusa, ja som nepovolila, ked sa chcela pomojkat, ok,sadli sme si na gauc a mojkali sa, ak chcela odniest, tak to nie, vysvetlovala som jej,ze ma nozicky na chodenie a na rukach sa nowit nebude, revala, ale pochopila, ze neustupim, ale ja som nesla kontaktnym rodicovstvom, neuznavam to, takze som to mala v tomto lahsie

katka1981
28. dec 2015

@barborakr, u nas pomohlo, ze som hovorila dokola ako ma boli chrbat, ale neviem ci mala 2 roky alebo trosku menej a potom to pochopila. Tatino ju v pohode nosil dalej, ale u mna vedela, ze boli ma chrbat nemozem ju nosit. Mozno o mesiac, dva to pochopi. Ja som tiez aj neskor, ked chcela ist dcerka na ruky alebo sa tulit, vzdy som si k nej cupla, alebo sadla som si na st9olicku a tak som si ju vzala. Vysvetluj jej to dokola, pochopi to neboj.

bonaqa2013
28. dec 2015

toto som mala pri synovi.... bol jedináčik 11 rokov a robila som všetko čo som mu videla na očiach. Pri ďalších deťoch nič takéto ani jedno nenapadlo, pretože boli 3 slečny v tesnom závese za sebou.... Takže vždy to najmenšie som mala na rukách.... doporučujem ďalšie bábo....

janinah
28. dec 2015

skúša,čo všetko si môže pri tebe dovoliť a dovoliť si môže asi dosť....raz by som povedala,si veľká dievka,máš nožičky,mamku bolí chrbát aj ruky..a stačí,nepovoliť,pomojkať sa,pritúliť,ale nenosiť na rukách, trvať na svojom...

jana_eyre
28. dec 2015

Moje deti som si naucila na prechadzkach tak, ze ked chceli ist na ruky tak som sa s nimi dohodla "zoberiem ta nachvilocku, po tamtu znacku" ked dieta videlo ktora to je znacka a suhlasilo, slub som splnila.. Na prechadzke to bolo zo zaciatku viackrat, ale vzdy s rovnakym scenarom, casom sa toto pytanie na ruky zmensovalo az sa uplne stratilo.. Da sa tak dohadovat aj doma..

Dcera sa na ruky pyta iba obcas, ked potrebuje moju blizkost, syna objimam iba ked sedim..

S dietatom si podla mna treba dohodnut jasne pravidla a tie dodrzat a nepolavit.. Zvykne si..

katrin21
28. dec 2015

no rozhodne jej neustupuj, aj keby sa o zem hodila.. mas len jedny krize a ruky. okrem toho pohyb je pre dieta dolezity a nie sediet, alebo nosit sa aj vonku....

henikav
28. dec 2015

@barborakr aj moja sa chce mojkat na ruky, hoci je uz trosku starsia, ale od malicka som ju ucila na to ze moze na kolena, ked sedim, alebo sa pritulit ked lezim, ale nosit ju nebudem. Aj ked sme vonku, hocikedy ju pritulim, ale nosit ju nenosim. Samozrejme, ak nemame kocik a vidim ze je unavena ju vezmem, ale snazim sa jej umoznit kontakt bez toho aby som sa ja znicilia 😉 Snazim sa to vzdy tak otocit, ze chces sa polubit, alebo chces behat a hrat sa a ona mi zahlasi ze na ruky. Tak znova, no tak sa teda pod polubit k maminke, cupnem si k nej pritulim si ju, ona je spokojna a odbehne sa hrat... Len vytrvaj, bez plakania, bez vadenia, vzdy si ju pritul pocupiacky, alebo na kolena, ale nenos ju. Ked bude silou mocou opakovat tak jej vysvetli zakazdym ze nevladzes ze uz je velka slecna.

sardinka335
28. dec 2015

Čakám kto ti tu napíše - kup si nosič! Presne ako ti tu píšu - toto nema s kontaktným rodičovstvom nič spoločne...okrem toho nekontaktne rodičovstvo a nevztahovu vychovu ja osobne nepoznám. Kazdy rodič ma s dieťaťom nejaky kontakt a kazda vychova je vztah, to len tak, ze teraz je to velka moda vydierať matky tymito metodami ako jedinými najlepšími na svete. To čo robíš ty je opičia láska ...jasne ze ti dieta reve ked nie je po jej...to ma logiku, ani nám sa nepáči ak ludia nerobia to čo chceme a čo je nám prijemne - my sice nebudeme plakat ale spokojné asi nebudeme.
Dcerku kludne zober na ruky, pomojkaj ju, pritul ju ...ale vysvetluj jej ze ma zdrave nožičky, ktore potrebuju chodiť a nepovolit viac. Si neviem predstaviť teraz v zime aj ked nie treskucej nosit pomaly 2 ročne dieťa na rukách po uliciach v ramci ,,prechadzky,,. Aj moja to robila - zobrala som ju na ruky na pár minut pomojkala a potom dole - chrbát mam len jeden a spolu sa da byť aj inak ako na rukách. Kamoška mala dceru snad 2 roky v kuse na rukách, ta mala len mrknkla ,,hopi,, natiahla chápadlá a uz bola na rukách, aj cely den...nikto iny ani priblizit. Samozrejme nič nestihala, varila jednou rukou...no nonsens pre mna. Otrok decka... 🙂

ammellia
28. dec 2015

Skus hipseat.

emilia25
28. dec 2015

No mňa tskto seklo v krížoch ze som padla na zem a uz som chodila ohnuts ako babka a to mi muz dohováral na co beriem 3 ročného na ruky tehotná a po schodoch.takže ked mi aj place snažím sa ho chytiť za ruky a ide sám.trebs vydržať lebo dieťa veru skúša a za chvíľu by skákalo po hlave.

1superlienka1
28. dec 2015

Ja som mojho intenzivne nosila v nosici do 1,5roka.Teraz som tehotna a mam aj bolesti chrbta takze som mu vysvetlila ze ma boli chrbat,ze chapem,se na rukach sa mu paci ale ja nevladzem,asi 5x si poplakal a odvtedy to uplne chape,este som mu navrhla,ze ho chytim za rucku,tak odvtedy len tak.

bajana
28. dec 2015

@barborakr neriadim sa kontaktnym rodicovstvom (na tvojom pripade vidno, ze nefunguje) ale zdravym sedliackym rozumom a ten mi hovori, ze dieta si s tebou manipuluje a rozhodne jej neublizi, ak neustupis jej rozmarom a vydieraniu....mala som rizikove tehotenstvo a teda od veku cca 13m som nemohla dceru nosit - nebol problem, skratka som ju na ruky nevzala, len sa k nej zohla a pomojkala....pochopila to rychlo

luba41
28. dec 2015

napísať o malom dietati že manipuluje s rodičom..ved je ešte malá, náruč mamky je stále jej istota..tak prečo neodniesť.. aj v 3 rokoch má dieťa radosť, ked ho rodič vezme na ruky..

andisko
28. dec 2015

@barborakr ja vzdy mam tasku alebo ruksak, kde mam doklady a veci prenho (vodu na pitie, ciapku a tak). a vzdy som mu povedala, ze ho nemozem zobrat, lebo mam tazku tasku a kto by ju odniesol. a nikdy s tym nemal problem. u muza je nauceny, ze ho odnesie a ked uz nevladze, tak mi muz povie "pozicaj mi ten tvoj ruksak." a funguje to tiez 😀

bajana
28. dec 2015

Samozrejme...ale ja by som rozhodne neustupovala len preto, ze dieťa plače...a už som sa nie raz presvedčila, že ani malé deti netreba podceňovať -sú šikovnejšie než si myslíme 😉
@luba41

sardinka335
28. dec 2015

@luba41aj moj 9 ročný syn ma radost ked sa s tatkom blazni a on ho zoberie na ruky! A čo ho bude nosiť teraz cely den? Ved ani jemu sa nechce chodiť!

mima4
28. dec 2015

@barborakr
vysvetlit mu, ze je uz na to velky a teba boli chrbat. Ak zacne revat, je to dobre znamenie na to, ze ho treba zacat aj viest, ak nechces pravdaze mat doma egoistickeho narcisa, ktory vidi iba svoje potreby.

a rev este ziadnemu dietatu neublizil, dieta musi sa naucit chapat aj potreby inych, a hlavne vyvijat v sebe urcitu empatiu..

riad sa zdravym rozumom, nie knizkami internetovych mamiciek

maslenka47
28. dec 2015

@barborakr je na case uvedomit si rozdiel medzi "kontaktnym rodicovstvom" a "rozmaznanym dietatom". Ty mas zial to druhe. To dieta s tebou zameta ako chce. Rev neznamena, ze dieta nieco boli alebo srdcervuco trapi. Rev znamena, ze nesuhlasi s tvojim rozhodnutim (v tomto pripade rozhodnutim, ze teraz sa nebude nosit a pojde po svojich). Ak ju mas naucenu ,ze pri zarevani ustupis ty, tak zbohom rodina 😝

cecil36
28. dec 2015

@sardinka335 a nosic kup aj ucke, nech ho nosi 😀 A pekne vsetkych 30 deciek naraz 😀
@barborakr aj male decko vie manupiluvat a by si sa divila ako. Cim skor diea naucis, ze nemoze mat vsetko co chce (samozrejme, pomojkat kolko potrebuje, ale nie vlacit na rukach), tym viacj problemov si usetris v puberte. Moj 2 rocny vysiel so mnou Vrsatec, takze tvoja skor dvojrocna v pohode zvladne bezne prechadzky bez nosenia na rukach.

gaby21
28. dec 2015

@luba41 Pomaly dvojročné dieťa nevie manipulovať s rodičmi? Dovol mi zasmiať sa 😀 .

luba41
28. dec 2015

@gaby21 a ved ked Ti to dobre urobí, tak sa zasmej.. ved podla vás už novorodenci sú manipulátori, ked si plačom vydobíjajú svoje potreby. 😒

gaby21
28. dec 2015

@luba41 Nie, novorodenci nie, ale seriozne, ty máš deti?

cecil36
28. dec 2015

@luba41 ako stare deticky mas?

mima4
28. dec 2015

@luba41 to ze take 20 mesacne dieta vie manipulovat, je uplne normalne a dokonca zdrave, pretoze mentalne zdrave dieta sa tym uci "bojovat"a ziskavat pre seba to co chce, je to prirodzeny vyvin, je to priroda, tak ako puberta, ktora umoznuje cloveku odist od matkinej sukni, raz si zalozit rodinu. A rodic je tu na to, aby to dieta viedol, vychovaval, nastavoval mu zdrave hranice a pomahal mu zvladnut seba sameho.

rebeka7501
28. dec 2015

a to ju budeš nosiť na rukách aj ako 6 ročnú ? lebo si to vyžaduje ? lebo ju nechceš vidieť plakať ?
raz mi spolužiačka povedala : "deti sú malé ale nie sprosté"
ak si necháš skákať po hlave, tak dieťa to bude iba využívať. a čím staršie tým viac.

sardinka335
28. dec 2015

@luba41 no a ty si zase opačný extrém..len by si deti pchala do postelí rodičov, do nosičov a podla teba tomu 20 mesačnemu stači vylučne kojenie ako poznám tvoju rétoriku ..no amen tma...a teraz ma utekaj nahlasiť ako predtým, ak ti to urobí dobre.

moni244
28. dec 2015

@luba41 ty mas dieta? By si sa cudovala, ako deti uz v takomto veku vedia, co ku komu mozu si dovolit, ci zase jedna z matiek, co nechava dieta hladat svoju osobnost, kojenie do samoodstavenia, len same bio, raw a podobne?

luba41
28. dec 2015

@sardinka335 a určite nie som jediná, ani posledná 🙂

jana_eyre
28. dec 2015

@luba41 no, nie novorodenci este manipulovat nevedia.. ale tvrdit, ze dvojrocne dieta sa nepokusa manipulovat s rodicmi je naozaj zvlastne.. bud si sa nikdy nestretla s dvojrocnym dietatom, alebo mas o nich nizku mienku.. deti nie su hlupe a v tom veku velmi dobre vedia ako na rodicov.. a rodicia maju byt ti, ktori urcuju zdravy smer..

gaby21
28. dec 2015

@luba41 Tak máš deti, alebo nie?