Nová asociácia pri uspávaní

anjelik1991
6. jún 2022

Dobrý deň, mám jeden a pol ročného syna ktorý od narodenia zaspí len pri pohybe. Momentálne ho uspávame v lehátku, ale lehátko je už malé, uspavanie viac ako polhodina a bola by som rada kebyže sa naučí spať na posteli. Ako ho naučiť aby zaspal bez pohybu? Keď s ním ležím na posteli tak sa len prehadzuje, plače, stipe má. Pri kojení už nevie zaspať. V noci sa budí cca 5 krát. Aj toto by som rada obmedzila. Viete mi poradiť? Už som dosť zúfalá a vyčerpaná. Ďakujem

zuzkaa1991
6. jún 2022

@anjelik1991 bohužiaľ je uz dost velke....bude tazke uz podla mna ale pekne mu vysvetliť a len cakat cakat ;) kym zaspi na posteli nedovolit mu ist dole.max
Nejaku hracku alebo co ma oblube spi raz denne ci dvakrát?? Len trpezlivosť tu musi presli sme si podobné

anjelik1991
autor
6. jún 2022

@zuzkaa1991 jeho pohyb ukludnuje, preto tak chce spať. Ale myslím že to je dôvod že tak často sa v noci budí. Spinká už len raz 1 až 1,5 hod. Max. Vstáva o pol 7a snažíme sa ho uspavat od pol 8. Zaspí do ccapol 9tej

ailiba
6. jún 2022

@anjelik1991 ja by som ho skusila davat spat az o tej pol deviatej. Mozno bude unavenejsi a skor zaspi. Polozit do postielky, ale mozno skusit nelezat s nim v postielke, ale dat mu tam nejakeho mojkacika, dudlik, plienocku... Kludne nech si vyberie, co bude zmolit. Moj syn tiez ma pred spanim mliecko a hoci po nom nezaspi, vie, ze to je posledny kontakt so mnou a potom sa uz ukludni sam. Vyskusaj, mozno to zaberie.
Urcite nebude zmena lahka, lebo deti maju radi to, na co su zvyknute, ale treba vydrzat✊🙏.

maria898
6. jún 2022

@anjelik1991 vstane o pol 7 a uz ho uspavate o pol 8?nie je to skoro? Mozno preto mu to tak dlho trva ze nie je unaveny

silvike
6. jún 2022

@anjelik1991 Neskusali ste normalne chvilku povozit v kociku ? Ja som vsetky tri deti normalne uspavala v kociariku, chvilu (kedy ako podla obdobia, unavesnosti a inych okolnosti🙂 , priemer 10-20 min) som povozila, spievala k tomu nejake pesnicky. Potom prelozila do postielky/resp. na postel aby sa im spinkalo pohodlne.

natalinka25
6. jún 2022

Mojím sa páčilo vždy pred spaním sme si premietali zvieratka kupovala som premietacku v sinsay za pár €. Čítanie kihy alebo pozeraní si obrázkov v knihe. Momentálne som im teraz paci keď im spievam detské riekanky . Mladšia 5min a už spinka ako nič. 😁

miskaska
6. jún 2022

Ja by som to proste zrusila. Len to bude par vecerov tazke, lebo si musi z niecoho prijemneho navyknut na nieco, no nie az tak prijemne. Lahla by som si s nim do postele a bola by som vo svojom rozhodnuti pevna. Ja som takto zrusila nocne dojcenie. Mala som na to vazny dovod, bola som z toho smutna, ale pevne rozhodnuta...prvy vecer bol najtazsi, v noci sa par krat prebral a poplakal. Dalsie noci boli len lepsie a lepsie. Bola som pri nom, nebol v tom sam. Spanie sa mu velmi zlepsilo.

miskaska
6. jún 2022

A samozrejme, ze ked zaspi prijemnym hompalanim v lehatku, pri kazdom nocnom precitnuti (ma to kazde dieta), chce zaspat rovnako, ako je zvyknuty. Ak sa nauci zaspinkavat sam (mozes byt pri nom), tak aj ked v noci prebudi, bude vediet opat sam zaspat.

anjelik1991
autor
6. jún 2022

@ailiba môj odmieta od mala hocijakého mojkacika🤷. Odhaduje ich. Ale vyskúšam mu ponúknuť zas nejakého
@maria898 on sám si zvykne ľahnúť do postele tak si myslím že je unavený a nakoniec nezaspí 🤷 potom vylezie do lehátka a čaká že ho idem hojdat 😁😁. Ale tak teda skúsim to presunúť aspoň na 20 ako to bude prebiehať. Lenže keď je veľmi unavený tak ma už strašne záchvaty plaču a je to len horšie.
@silvike to sme robili keď bol malý a v zime lebo nechcel inde spať ale boli sme radi že začal zaspávať v dome, keď boli zimy ale vyskúšam to zas. Skôr ho ale svetlo bude rušiť. Aj o pol 9 je dosť svetla

anjelik1991
autor
6. jún 2022

@natalinka25 knižky čítame každý večer

tinkavvv
6. jún 2022

@anjelik1991 tam jedine nejaku asociacu pridat este pred tym nez vlezie do lehatka. Ale uz je velky, tazko to pojde. Najlepsie je lehatko schovat alebo pokazit a vysvetlovat. A vydrzat no 🙂 lahko sa pise. Ale v podobnom veku som odstavovala od kojenia a nejak to slo aj dobre.

elizabet173
6. jún 2022

@anjelik1991 lehatko skryt, alebo ist na par dni babke, do hotela, penzionu, nie je lehatko, zaspavame bez neho

ivangeline
6. jún 2022

Je normlane ..ked dieta zaspava pol hodinu. Ani nam to nejde za 5min. Zavisi aj co vaetko zazilo cez den a kolko spalp ma obed. Naucit spat na posteli/postielke ...je zas len o tom..ze bud ai len pri nom. Sedis. Lezis. Rozpavas. Si ticho. Spievas..Hladkas..

nevenka
6. jún 2022

@maria898 ale tak ja som pochopila, ze rano vstava o pol 7 a o pol 8 vecer ho uspavaju 😆

ailiba
6. jún 2022

@anjelik1991 kazde dietatko je ine... Tak skus nieco ine... Plienku, dudlik, cokolvek, plysaka. Prajem vela sily✊.. Je to narocne zmenit navyk.

anjelik1991
autor
6. jún 2022

@ivangeline
@elizabet173 tak som to skúsila bez lehátka položila som ho do postieľky pustila uspávanky,popriala sladké sny a bola pri ňom. Spočiatku to bral ako srandu, vždy keď sa postavil som ho položila ležať. Asi o trištvrt hodku začal aj plač. Potom sa to ukludnilo, ja že už zaspí ale zacal plakať veľmi až vrieskať. Nakoniec zaspal teraz pri kojení. Tak ja už neviem

beata_k
6. jún 2022

@anjelik1991 Ziadna zazracna rada neexistuje. Musite si to obaja pretrpiet. Drzim prst 💪

zuzkaa1991
6. jún 2022

@anjelik1991 tak ako pisu bude možno aj týždeň trvat len nepovolit a posunut kludne aj na pol 9 az 9 ;) ja som.tiez silou mocou uspavala o 7 o8hof vecer a bohužiaľ nechcela spat v lete ;) takze sme postupne posunuli na 9 aj ;) zalezi kedy vstane cez obed o ktorej ale.urcite.cim skor skončiť je velmi múdry uz mozno do roka by som.to neriesila max 14m ale viac uz vsetko co chce matka robiť zvyklosti zrusit ;) pisem.z vlastnej skúsenosti

maria898
6. jún 2022

@nevenka aha tak potom potrebuje asi este obedny spanok

elizabet173
6. jún 2022

@anjelik1991 veď to je normálne, nemá niečo, na čo bol zvyknutý. Pár dní to potrvá, ale ako ináč to chceš zmeniť?

nevenka
7. jún 2022

@anjelik1991 my stale takmer 18 mesacneho niekedy uspavame v kociku, on sa proste potrebuje prestat hybat a potom tie ocka zavrie. Niekedy sa ulozi sam, beha mi pospalni s deckou, asi 2x sa mi stalo, ze sa ulozil v kute pri kociku ako havko na tu decku a sam zaspal a niekedy uz sa podarilo aj na posteli pri mne, ale to tak po 1,5 hodine cirkusovania, xy krat na prsnik a tak...Nemame dieta, co sa da uhladkat, ze spokojne ostane lezat len tak. Ked idem s nim vonku, ze ho dam do kocika, zaspi mi behom par minut z toho pohybu, lebo on sam sa nehybe, len spokojne sedi a kuka. Takze niekedy ma potom dokonca 2 spanky, ale najradsej uz som, ked ideme peso von, aby uz zaspal len na obed po naobedovani. Lebo ked ma spanky 2, tak vecer je dlho hore.

ls56
8. jún 2022

Lehatko odstraniť z domu, aby ho nevidel a aj pre teba, aby si nepovolila keď bude plakať. Popripade isť na par noci k babke. Veď takemu dieťaťu sa da už aj čo to dohovoriť. Už je velky na uspavanie v lehátku.