Novorodeniatko hystericky plače pri kúpaní a prebaľovaní

moonlight777
21. jún 2012

Zdravim vsetky maminy,

a prosim o radu. Mam skoro mesacneho syna ktory pri kazdom kupeli hystericky place, mam vsetko odkontrolovane, voda je optimalnej teploty, v miestnosti je teplo atd... uz sme aj skusali ze manzel s nim vleizol do vane a drzla ho v naruci celeho aby sa citil bezpecnejsie ale nepomohlo. On tak strasne krici akoby ho z koze drali.
Ani prebalovanie nema rad, vsetko sa to musi urobit bleskove lebo inak sa rozplace a velmi tazko sa ho da potom utisit. Je to hroza, kazde prebalovanie je ako pohroma a to ich je dost denne!! 😖 😖
niekedy ale ozaj malo krat sa stane ze je ticho pri prebalovani ale vacsinou sa rozplace.
Je to takto odkedy sa narodil, myslela som ze ta precitlivenost prejde ale uz ma skoro mesiac a nic sa nezmenilo. :(
Mate niektora dievcata podobne skusenosti?

dik vopred

xlucia
21. jún 2012

@moonlight777 boji sa zostat nahy, chyba mu pocit istoty. hod cez hole miesta plienku

moni
21. jún 2012

@moonlight777 mne plakala dcerka lebo jej bola studena voda. viem pri akej teplote sa odporuca kupat, ale proste u nas to nefungovalo....

mirka_aa
21. jún 2012

mne tiez tak dcerka plakala ale unas bol problem,ze ja som mala studensie ruky ako ona telo,a to jej vadilo...od kedy kupe manzel,je to oki,on ma ruky teple 🙂

simsalabim
21. jún 2012

Moja starsia takto vyvadzala sna do 7 mesiacov. Nepomahalo nic. Bolo to velmi neprijemne. Z porodnice som mala dojem, ze babatka kupel miluju - bola som na niekolkych ukazkach, kde si to tie deticky vychutnavali (kupali ine deti, nie moju) a moja bola doma taky vreskulun ☹ Zato mladsia dcera kupanie milovala (tentokrat kupanie v porodnici predvadzali na mojej dcere - pochopila som, ze si vyberaju na ukazku deti, ktorym sa to paci 😝 ) Vyskusaj maleho prikryt, pripadne kupat ciastocne obleceneho (tricko a vo vanicke iba pol telicka) alebo iba utierat zinkou....toto mi radila nasa detska lekarka, ale na starsiu nic neplatilo. Odvrestala si to, ako by bola v stredovekej muciarni ☹

anjelicek26
21. jún 2012

Kup ho zabaleneho v bavlnenej plienke a malo by to byt ok

strapco13
21. jún 2012

@moonlight777 neboj prejde to..moja dcera podobne..kupanie si oblubila az kolo 7-8 mesiaca kedy sim ju supla k braskovi do velkej vane, prebalovanie je este boj niekedy 😖
skus nekupat, len zinkou alebo rukou v naruci poutierat, mat stale prituleneho
skusala si nakrmit pred kupanim? mozno kupes neskoro uz je hladny, skus kupat v inu hodinu
moja nemala rada odporucanu teplotu vody..obe deti majiu radsej studensiu trosku
jaj a neznasala ked sa jej voda dostala na tvar..cize vlasky umyvaj tak, aby sa voda nedostala na tvaricku..to moja doteraz nema rada ak jej tecie voda po tvari, umyt ju mozem ale nesmie jej voda stekat na tvar

lucka1987
21. jún 2012

@moonlight777 aj nas hystericky plakalm, priprezliekani, pri kupani ale aj prebalovani.. okolo 2 - 3 mes sa to stratilo uplne a teraz by najradsej behal holy vsetko si vyzlieka, a nenormalne rad sa slapka vo vodicke . nam nepomohlo nic. jednoducho to samo preslo ..

carodejnica
21. jún 2012

@moonlight777 u nás nápodobne, trvalo to niekoľko mesiacov, strašné vresky.... takže ja som zvýšila rýchlosť kúpania a celé kúpanie odbila čo najrýchlejšie, prešlo to samé od seba... 😕

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka1987
21. jún 2012

@dominika1988 😀 😀 😀 tak sikovnaaa . Marek si do plienky akosi rucicku vopchal zas 😀

moonlight777
autor
21. jún 2012

dik baby za prispevky, ukludnili ste ma ze nas malinky nie je jediny co tak vyvadza. S tou teplotou vody - odporuca sa okolo 37C, ja beham s teplomerom v ruke ako sialena a meriam stale pred tym ako ho kupem, mozno sa mu je ozaj studena? V akej teplotw kupete vy?
asi sa bojim ze ho obarim chudaka 🙂

aadulik2110
21. jún 2012

@moonlight777 ahoj, no aj ten náš vreští ako divý... ale v pôrodnici, keď nám sestrička detičky kúpala, tak všetky vrešťali... nebolo ani jedno, čo by si kúpeľ užívalo. Malý má 3 týždne a kúpanie je každý deň rovnaké... bleskové a plačeme pokým sa neoblečie... ale teraz sa to zlepšuje, lebo v týchto horúčavách býva len v plienočke, tak už plačeme menej... už nereveme akoby ho z kože drali

moonlight777
autor
21. jún 2012

@carodejnica
@lucka1987
@moni
@mirka_aa
@simsalabim
@carodejnica
@dominika1988
dik baby za prispevky, ukludnili ste ma ze nas malinky nie je jediny co tak vyvadza. S tou teplotou vody - odporuca sa okolo 37C, ja beham s teplomerom v ruke ako sialena a meriam stale pred tym ako ho kupem, mozno sa mu je ozaj studena? V akej teplotw kupete vy?
asi sa bojim ze ho obarim chudaka 🙂

lucka1987
21. jún 2012

@moonlight777 raz v zivote som merala teplotu teplomerom .. inak len vlozim predlaktie do vody .. 😉 aj mm ked kupe len podla predlaktia zistuje, neboj neobaris .skus tu ruku a potom ak sisi neni ista zmerat teplotu.. po case na to prides a budes mat uz ten odhad presne " v oku "

moonlight777
autor
21. jún 2012

@aadulik2110 dik, nas place aj ked je uz obleceny, on sa tym kupelom tak rozcitlivie, strasne to neznasa a potom ho nemozem upokojit ani za svet, hroza.... tak pomaly bojujeme 🙂

moni
21. jún 2012

@moonlight777 nikdy som nemerala teplomerom....na spodku vanicky mam taky senzor a ten veru ukazoval ze je voda prilis tepla (ked to malej konecne vyhovovalo). na predlakti bola (pre mna) prijemne tepla, urcite viac ako 37C

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka1987
21. jún 2012

@dominika1988 no moj je kludny asi si to chcela napisat moonlight 😀 teraz uz nemeram. naozaj len skusim. aby nebola horuca. ved tieto horucavy su des. presne ako pises.. napr v bazene vonkajsom v pohode sme boli v 29 😅 ale mam uz 9 mes dietatko a tomu na denne kupaknie je idealna 30- 31 stupnova voda

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajca123
21. jún 2012

@moonlight777 no náš treti tiez plakal pri každom kupani a to je tím že je to pre neho moc veľké. A tak som napustila umyvadlo a nalozila ho tam a on sa začal smiať... Skús tuto metódu

nikki28
21. jún 2012

@moonlight777 aj moj maly plakaval, do 2 mesiacov plakal vo vanicke, od 2 mesiacov do 3 mesiacov zasa ked bol v osuske..... ale po mesiaci ho to preslo, teraz zase place ked mu obliekam pyzamko, najradsej by bol holy, ale nastastie sa nevie sam vyzliect, ma len pol roka 🙂 takze u neho to preslo samo. a teplomer tiez nepouzivam, predlaktie uplne staci 🙂

vierkasteffi
21. jún 2012

sestra kupavala tak že si na tu podložku do vaničky dala velku plienkovu osušku a malého do nej zabalila a tak umyvala tak výskušaj možno zaberie 😉 a prestane plačkať 🙂
@moonlight777

janage
21. jún 2012

A čo tak skúsiť kúpať vo vedierku na kúpanie u nás zabralo na 100% . Vo vaničke bola hádam len raz či dvakrát 🙂

melpomene
21. jún 2012

@moonlight777 a nie je nahodou hladny? davas mu papat pred kupanim alebo po? mne mala takto hystericky plakavala, ked bola hladna...a tak som to vyriesila tak, ze cosi mliecka vypila pred kupanim a zvysok po...a kupanie sa stalo radostou

hradnapani
21. jún 2012

@moonlight777 moj syn vrieskal tak do troch mesiacov.,vsetci v dome vedeli, ze kupeme... teraz si vodu uz uziva. Je pravda, ze tych 37 stupnov mu nestacilo, na teplomeri bolo neraz takmer 39 a bol spokojnejsi, tak neviem, ci nie je chyba aj v tych teplomeroch. Ale pre istotu som mu dala preto menej vody, aby nebol prilis ponoreny v takej (podla mna) moc teplej, je to zatazujuce na krvny obeh.
A vo vedierku bol ovela spokojnejsi, ale mne vedro velmi nevyhovovalo, zle sa mi s malym manipulovalo.

anitab
21. jún 2012

@moonlight777 tiez si myslim, ze ho moze rozrusovat ten pocit volnosti a velkeho priestoru okolo seba...kupes ho vo vani, ci vanicke, v umyvadle, ci vedierku? ono sa ta mesacne pohodlne umyt aj v umyvadle, opatrne, ale nie pod tecucu vodu, to ho moze tiez vyrusovat...skus vedierko,alebo umyvadlo, teplu vodu, cistu vodu, bez pripravkov, ja som vodu kontrolovala tak, ze som pokrcila ruku v lakti a ten som strcila do vody - teplota musi byt prijemna, taketo novorodeniatka maju radi skor teplejsiu, ale pozor nie horucu...alebo ho skus len umyvat mokrou bavlnenou plienockou obcas, nie kazdy den kupat...pri prebalovani prehod cez neho bavlnenu deku, plienku...ano, vyrastie z toho, ale ked mozes, skus hladat, co ho uspokoji, nevzdavaj to, nie je nic krajsie, ako stastne a spokojne dieta...pretoze ked place, dava najavo, ze nieco mu nerobi dobre...

lamina
21. jún 2012

ahoj, necitala som predchadzajuce odpovede, len tvoju otazku.mame presne taku skusenost, moj 4 mesacny syn vrieska ked je hladny, ked sa kupal, ked je unaveny..ale az nenormalne..s tym kupanim - prve dve som preplakala, kupal manzel, ja som mu za to nadavala🙂 ale asi po 5 kupani si maly zvykol - vzdy mu na hrud davame namocenu teplu plienku latkovu. nerad bol holy, to je u deti normalne.casom sa to urcite upravi, je to individualne, ale priridzene.nic sa neboj, len to vydrz.ozaj to prejde.drzim palce

katarina6
22. jún 2012

@moonlight777 aj moja bola taka 🙂, a asi v 3.mes. to uz bolo naopak 😀, zacala a este aj teraz vresti ze ju z vody taham von! ;-DDDDD
Najlepsia a najpravdivejsia rada, ked sa stanes matkou a je vzdy platna za akychkolvek okolnosti je: "Nechaj tomu cas, vsetko sa postupne vyriesi same, dietatko sa meni kazdou minutou, to co platilo pred, neplati potom." tak aby si sa nezblaznila z toho, tak si toto vzdy povedz 🙂, a snaz sa vsetko robit ako najlepsie vies, nacuvat instinkt, a ked jednoducho nepomoze nic, tak len tomu nechaj cas, malickemu dozreje v mozgu dalsich stotisic buniek a zisti ze ta voda fakt nie je zla 🙂.....
inak ak pouzivas cumlik, tak mu skus dat cumlik. ja som nerobila nic, resp. zo zac. prvy mesiac som kupala len kazdy druhy den, aj to cistou vodou, a este je taka finta ze nechat ho rozbaleneho na uteraku a vziat velky chumac vaty to namocit do vody a to mu zmykat na telicko, prejst vsetky zahyby a tak ho poumyvat....... Ja som aj tak robila uplne na zac. ten prvy az dva mes. Minula som len trochu vody z misky, nemusela som napustat vanu 🙂, spravila som vsetko rychlejsie 🙂. tak mozes aj to skusit.....

oskvarka
22. jún 2012

moj synovcek bol taky isty a s tym placom mam pocit ze je to tak ze niektore babenko ma vecie decibli ine mensie (mam dvoch synovcekov teraz skoro rovnako starych a toho jedneho ked place skoro nepocujes zato druhy nech place z akehokolvek dovodu tak mam pocit ze pada omietka zo stien) tiez plakal ked bol nahy ked sa kupal a prebaloval... skus tu plienku prehodit cez neho... mohlo by to pomoct... mojmu synovcovi to preslo zvykol si... presne si nepametam kolko mu to trvalo asi cca 3 mesiace ale teraz ma 8 a je uz kludnucky pri prebalovani aj pri kupani (teda v ramci normi lebo sa rad kotula a prebalovat take zive striebro to je tiez zabavna cinnost ;))