Novorozenec má na líčkach vyrážky

15. júl 2020

Ahojte, prosím o radu som na výlete u rodiny s malickym takže nemám doktorku v poruke ale vyhodela sa nám takáto vyraska na tvary, Stará mama tvrdí že sú to potnicky ale mne a to nezdá stretli ste sa s tým niekto? Ide mi o tie pupinky na lickach. Mam sa zbaliť a ísť do Čiech za doktorkou?

suzitok
15. júl 2020

Moj to mal, novorodenecké akné...trvalo to niekolko mesiacov, raz silnejšie, raz slabsie, potom vymizlo úplne...
Podla mna ťa vezme hociktora detska lekárka, su na to aj rozne kremy, kazdemu dietatu zabera nieco ine...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tulipanicek
15. júl 2020

Presne ako píše @viestta Staci zavolať ktorémukoľvek pediatrovi v okolí a musí vás zobrať.

princessawsm
15. júl 2020

Tiez som nazoru ze je to novorodenecke akne, najma ak nema ine priznaky. Nas maly vyzeral jak opicia rit niekedy medzi 2-8 tyzdnom ❤️😂

majamat
15. júl 2020

aj moja to mala na tvaricke a aj na tele. vyzera to na novorodeneske akne.

daniela1911
15. júl 2020

Nepoužívaš harmanček ?
Nedávno sme to tu v inej diskusii riešili. Moja mala niečo podobne. Nájdeš aj fotku.
Diskusiu príkladám - https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/drobne-hnisave-vyrazky-na-nozkach-dcery/#post-83036587

haaadanka
16. júl 2020

moj to mal z mojho mlieka :( mohla som vyradit zo stravy cokolvek a stale sa mu objavovalo nove :( akonahle som presla na UM, bolo po probleme...

autor
16. júl 2020

@haaadanka a mal to už z pôrodnice ? Môjmu sa to začalo vyhadzovať teraz 4, 5 týždeň 😔

kataka10
16. júl 2020

Pravdepodobne novorodenecke akne. Objavuje sa niekolko tyzdnov po porode. Skus umyvat vyluhom z repika a natierat Bepantenolom. Malo by sa to aspon zmiernit. Ale zmizne to uplne az ked sa dieta vycisti od matkinych hormonov.

janamc
16. júl 2020

Ahoj. Presne mame to isté práve s tým bojujeme. Ma mesiac a 2 týždne. Mal to na tvári a vo vlaskoch a na chrbatiku. Lekár najprv predpísal zinkovu masť na vysušenie ale to zabralo trocha. Ale potom predpísal kyselinu mliečnu 2%krem a to zaberá. A ešte pridávam do vaničky pri kúpaní čaj z repika. Neboj prejde to. Dieťa sa stále čistí. Držte sa.