Nový dom, nové pravidlá? Skúsiť, aby v novom domo už spával malý vo vlastnej posteli?

tinaslukaskom
2. máj 2019

Ahojte mam syna ktory ma takmer dva a pol roka a stale spava snami v mazelskej posteli, o mesiac sa mame stahovat do noveho domu a tak ma napadlo,ze ci by to nebola vhodna prilezitost na to aby som ho ucila spat vo vlastnej posteli a vo vlastnej izbe, ale zas z druhej strany sa bojim ze ci to nebude pre neho vela, stresujuce a tak... Nove prostredie,ci sa nebude bat,lebo by sa to urcite nezaobislo bez placu. Skuste nieco poradit,co si myslite? 🙂 dakujem.

korunka1
2. máj 2019

Podľa mňa vhodná príležitosť, len nesmieš byť mäkká a nenechať sa odradiť.
Už je dosť veľký nato , aby spal sám..na môj vkus až priveľký.

sapetka
2. máj 2019

@tinaslukaskom ja by som to nejak neriesila postupne aa nauci spinkat vo vlastneh asi potrebuje este cas a s vami sa citi lepsie. Skus s nim o to rozpravar vela mu vysvetluj a on pride na to

dskjhfdlkdjhl
2. máj 2019

@tinaslukaskom My sme to presne takto mali, len dcera uz mala vyse 3 roky a navrhla to sama. Po prestahovani bola vo svojej izba a bez problemov.

kvetinka75
2. máj 2019

podľa mňa 2,5 ročný už mal dávno spať vo svojej posteli. Predpokladám, že bývate v byte, kedže sa sťahujete do domu a byty nie sú také veľké aby sa tam ,,stratil,,.
Ak má aj teraz svoju izbu, skúsila by som ho už teraz dávať spať do jeho izby. Každý má svoj kútik na spanie. Rodičia spálňu a deti detskú izbu. Možno si zvykne ešte pred sťahovaním a bude sa tešiť na novú izbu v dome. Možno bude zo začiatku protestovať, lebo je zvyknutý spať s vami ale je to taký prvý krok k jeho samostatnosti.

lea299
2. máj 2019

@tinaslukaskom Ja si zase myslím, že je dosť veľký na to, aby spal sám a učil sa odlepiť od maminky, ja viem, že to nie je také jednoduché, ale deti treba samostatnosti učiť od malinka 🙂 Vieš takto by mohol spať aj do 10 rokov :D , proste si dve noci moc nepospíte bude plakať, ale zvykne si 🙂

kvetinka75
2. máj 2019

@lea299 keby len do 10, poznám takých, čo spávali aj v 12-tich. Ale nikto o tom nemohol vedieť.

lea299
2. máj 2019

@kvetinka75 To už je podľa mňa moc, moje deti od samého začiatku spali v postieľke, nebrali sme si ich k sebe, proste som ten kúsok k postieľke vstala, potom sa postieľka dala vedľa do izby a potom už bola posteľ a úplne normálna vec to bola pre moje baby, že spinkajú samy, od mala ich učím rešpektovať náš priestor a ja rešpektujem ich, jasné keď boli menšie a vstavali sme do škôlky tak prišli si za mnou ráno ľažkať alebo aj večer pred TV, ale potom išli pekne spinkať k sebe 🙂

eliska13
2. máj 2019

@tinaslukaskom ja som z tých mäkkých mám😁Myslim, že to bude veľká zmena pre všetkých a ja by som ho neucila hneď samého.Vadi Ti tam či manželovi či len pocit, že by mal??ja som za to, že všetko má svoj čas a plakať by som ho vôbec nenechala.Ine je spraviť peknú novú izbu, vyskúšať, ale ja nie som za nejaké nasilu a pod....

kvetinka75
2. máj 2019

@lea299 tak aj podľa mňa, ale každý je iný. Niekomu to nevadí a deti sa nedokážu odpútať potom. Dcéra spávala od 1,5 roka sama. Dovtedy sme bývali v jednoizbáku takže iná možnosť nebola. Ani 3 postele do izby nevošli. Ale po presťahovaní sa mala vlastnú izbu a ke´d nechcela byť sama, išla som na chvíľu k nej, prečítala rozprávku a zaspala. Občas prišla k nám, ale to už skôr ráno na chvíľu. Ale aby pravidelne spávala s nami, tak to nie.

lea299
2. máj 2019

@kvetinka75 To je super, jasné záleží aj na možnostiach, ktoré máme, samozrejme, ale ak je možnosť aj v byte, kde tá izba je, tak som všetkými desiatimi za, treba učiť samostatnosti, lebo potom sú tie deti moc závislé a už sa to len odzrkadlí v škôlke, v škole, keby išlo do tábora a tak, tam predsa rodičia nechodia, moje baby chodia do táborov rok čo rok, k babkám, my pracujeme a ja chcem aby si to dectvo užili 🙂

mmoni89
2. máj 2019

My sme to presne takto riesili,syn bol o 3mesiace starsi.Prisla mi to dobra prilezitost,ajtak uz dlho spal s nami.Starsi spal vo vlastnej izbe ked mal rom.Takze podla mna to treba vyuzit,u nas nebol ziadny problem

jarinka33
2. máj 2019

@tinaslukaskom zacala by som ho ucit uz teraz ak je moznost, ak nie tak co najskor, ma dost rokov uz aby sa ucil, ze sa spi bez mami, ako spolu zijete po sexualnej stranke ked mate medzi sebou dieta?

sapetka
2. máj 2019

@eliska13 to iste si myslim aj aj😊ak ho tak dlho ucili resp nechali spinkat so sebou nemozu chciet ze zo dna na den zacne sam spinkat(mozno ano ale nemyslim si to)vsetko chce svoj cas. Urcite nie vyplakat alo pisete😊

kristina2412
2. máj 2019

@tinaslukaskom išla by som na to postupne. Aj dospelí mávajú niekedy problém zvyknúť si spať v novom prostredí. Naprv by som ho zvykla na nový dom. Je možné ,že prvé noci sa bude budiť častejšie a bolo by dobré, keby ste boli pri ňom. Keď si zvykne ,skúsila by som vlastnu izbičku. Keď už ste to tak dlho vydržali,pár nocí hore- dole 😉

janinah
2. máj 2019

Hodíte ho v novom cudzom prostredí do osobitnej izby a necháte vyplakať, to ozaj niekto toto radí? Do maturity s vami spať nebude,užívajte si to ešte chvíľu...môj so mnou spal po 1, triedu,máme super vzťah a rovnako s manželom,ktorý spí v inej izbe,lebo strašne chrápe...a predpokladám,že máte aj iný priestor na intímne chvíle nielen tú postel v noci...

jantato
2. máj 2019

my sme tak isli, maly mal 2roky aj dva mesiace, dopredu som mu hovorila,ze bude mat svoju izbu,svoju postel a pod. , tesil sa a od prvého dna tam sam spava ,ale neplakal, keby place tak je snami 😀😀😀 , ja neviem nechat vyplakat. Ale u nas to islo lahučko a s úsmevom naštastie. Teraz ma 10 rokov a este sem tam sa stane ze nad ranom pride zanami a pokracuje v spani u nas 😀😅😅😅😅 , ja som cela happy ked dojde , lebo viem ze uz to asi dlho nepotrva

saja1
2. máj 2019

@tinaslukaskom ja by som ho skusila namotivovat, aby sa tesil a chcel sam spat. Ale keby nechcel, nenutila by som. Mozno som makka, ale hlavne som mama ako hlavna opora v zivote mojho dietata. Aha este som aj sentimentalna 🤔

tinaslukaskom
autor
3. máj 2019

Dakujem vam kočeny za prispevky...este porozmyslam lebo ja som dost maka nedokazem ho nechat dlho plakat ide mi srdce puknut ked place a takym kolisavym hlasom vola ,,mama,, ☹ najlepsie by bolo leby sa to vyriesilo samo 🙂 skusim ho motivovat izbou a uvidime ako sa to vyvinie 🙂 este raz dakujem.ahojte.

lulus1
3. máj 2019

Dievcata len tak na pobavenie, kedze som tu nasla komentar ze deti niekedy spia s rodicmi do 12 rokov..no tak prosim pekne brat mojho byvaleho priatela ako 18 rocny ked mal doma frajerku spali u neho v izbe, ked frajerku nemal spal v izbe s mamkou

opica_skorica
3. máj 2019

@tinaslukaskom to je individualne. Kamos mal plan, ze ked sa so zenou prestahuju z bytu do domu, tak malá bude spat samostatne. Realita- po prestahovaní sa stale spia spolocne vsetci. Malá je dvojrocna plus cca tri mesiace k tomu.

bucko555
3. máj 2019

Sama ho musíš poznať naša má dva a pol a veru sa ju nehodám dať tak skoro do izby by som v noci nespala a stále ju chodila kontrolovať možno ona by to už zvládla ale ja ešte nie počkám kým sa vypýta sama

katka1389
20. dec 2021

@tinaslukaskom no namoju