Nutriton a veľkosť cumla (savičky)

nikiki29
4. okt 2019

Ahojte. Začínam zahusťovať mlieko Nutritonom, akú veľkosť cumla mám objednať? Používam fľaše Tommee Tippee. Bude stačiť č.3 - rýchly prietok alebo zobrať č.4 - hustá strava?

nikpa
4. okt 2019

@nikiki29 Záleží od toho ako planujes mlieko zahustiť, ja som nikdy nedávala presne podľa návodu, tuším 1 odmerka na 100ml, mne sa to zdalo dosť husté. Nasypala som do 210ml mlieka (vtedy sme začínali) ani nie jednu odmerku. Na takúto hustotu mi stacila o kustik väčšia dierka s akou sme začínali z pôrodnice. Neskôr keď pil kaše tak som kúpila originál na hustú stravu. A aj bábo je každé iné, jedno vie piť pekne, iné sa drhne. Musíš vyskúšať aká hustota vám sadne a potom prispôsobiť cumel.

nikiki29
autor
4. okt 2019

@nikpa aha chápem, no ja som skúsila dať 1 odmerku do 150ml, na oko sa mi to nezdalo husté, ale ku koncu to už nevládal vytiahnuť. A aj tak si sem tam grcne 😕

nikpa
4. okt 2019

@nikiki29 ťažko v tomto radiť, naozaj je najlepšie skúšať čo mu bude vyhovovať. Môj grcal jak z točky keď pustis vodu, aj cez nos mu to išlo. Po tomto zahusťovani sa to o dosť zlepšilo, grcol ešte hocikedy ale oveľa menej. Takže to je normálne . Ono to časom samo prejde.

nikpa
4. okt 2019

@nikiki29 A ešte, zistili vám reflux alebo ako si prišla k Nutritonu? Možno aj mlieko nie je odveci zmeniť

nikiki29
autor
4. okt 2019

@nikpa no malý začal grcať čím ďalej tým viac, tak Nutriton predpísala pediatrička. Vyšetrenia nerobili žiadne. Mlieko má Nutrilon bez laktózy, skúšali sme Bebu bez laktózy... no už jedine Sunar, že by som skúsila...

marcela862019
8. nov 2019

Baby ake je vhodné UM ?od narodenia máme nutrilon 1 , potom sme dávali aj Nutrilon comfort, po trapeniach to skončilo tak,že malý bol v nemocnici, koly krvicke a hlienom v stolici
Robili mu všetky možné vyšetrenia. Nemá vyrozy, ani infekcie ani nič...nezistila sa ani intolerancia na laktozu a ani alergia na kravske mlieko.
Jedna lekárka nám povedala, že deti z nutrilonu mávajú krv v stolici, že to nieje dobre mliečko
Tak ake mám kúpiť?pediatricka tvrdí zase opak
Ďakujem

nikiki29
autor
8. nov 2019

@marcela862019 ja som mala Bebu a časom prestala sedieť tak som prešla na Nutrilon a super 👌🏻 Niektorému dieťaťu sadne Beba, inému Sunar alebo Nutrilon alebo iné UM... nedá sa povedať ktoré je naj. Ak má takéto problémy vymenila by som za iné...