O koľkej večer chodia vaše detičky spávať?

vlastulka
22. nov 2007

O koľkej večer chodia vaše detičky spávať?

andy.a
23. nov 2007

aj my sa hlásime do klubu nespavcov..synátor je hyperaktívny,ten spánok zrejme vôbec nepotrebuje.. 😀 denný takmer úplne odbúral..
a dcérka je ešte maličká,zaspí okolo tej pol ôsmej večer/ako som už písala../,ale v noci je každú chvíľu hore,plače,kojíme sa aj každú hodinu a pol..
dnes ráno vstala napr.o tretej čerstvá ako rybička..potom síce na hodinku ešte zaspala pri mne v posteli..ale celkovo je to s tým spaním bieda..

a to som si myslela pri synovi,keď bol v tomto veku,že horšie to byť nemôže..ale zrejme môže.. 😀

zuzidr
23. nov 2007

verulka mne to napr. vyhovovalo lebo sme chodili stále na grilovačky a sme dosť spoločenskí takže všeliaké akcie a pod....prišli sme domov aj o 21.21-30 malú sme uložili a pekne spinkala 😀 😀

pipi1211
23. nov 2007

my chodime vacsinou spinkavat okolo 21.00-22.00 ale stane sa ze i skor zaspinkame a rano sa budime okolo 9.00 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som radsej ked ide mala takto hajat a vstava neskor nez by som ju dala spat o siedmej osmej vecer a o siestej siedmej rano by mi buntosila 😅 😅 😅

elenalen
23. nov 2007

aj naše chodia po večerníčku, musia 😀 😉

nanicka
23. nov 2007

moj maly chodi spinkat tak kolo 20:30 niekedy aj neskor je velmi hyperaktívny mi mame so zaspavanim problem keby nam neprichadzal vecer a spanie bolo by to pre neho najlepsie čo by ho postretlo 🙂 on by sa prebavil celé dni, a a vecere pekny den vam prajem

bubel
23. nov 2007

no nie je to take lahke ako vravis roahsa, nedat ich spat po obede, lebo nasa ma 28 mesiacov, a ta ked nepospi poobede tak zaspi o siestej a nepomoze ziadne budenie, proste si to da na stojaka, a vtedy staci aj desat minut aby sa nastartovala na cely vecer a vydrzi este dlhsie ako obvykle

lenka386
23. nov 2007

Ahojte! Vidim, ze to nemame len my take "vesele." Ked bol Adamko malicky (tak od 3 mesiaco do pol roka) mal take hlupe obdobie, ze sme ho asi o pol osmej okupali, potom som ho nakojila a zaspaval az okolo jedenastej. Je to nepochopitelne,ako mohol tak dlho vydrzat hore, ked cez den vydrzal max.hodinu. Teraz po lete (kedze sme tiez casto opekali a byvali dlho vonku) chodieval spavat okolo desiatej, ale to bolo tym, ze cez obed spaval aj 3 hodiny(potom som ho budila). Ale od pondelka zacal spavat cez obed iba hodinku - hodinku a pol a vecer spi "uz" okolo 21.00-21.15. Takze si to uzivame, aj ked to niekomu pripada neskoro.. A rano vstavame okolo 7.30.-8.00
Takze mi to uz vyhovuje..

bubel
23. nov 2007

lenka tak to ste super postupili my sme z polnoci, presli na 22 az 23, ale to je super mne mala uz v porodnici zaspavala neskoro, kedze ju vacsinou brali na kupanie medzi poslednymi o desiatej vecer. a nejako jej to funguje dodnes, aj ked ju rano alebo cez obed chcem skor zobudit, aj tak je az desiata jej hodinou na spanie 😠

lenka386
23. nov 2007

To ako je mozne, ze ich v porodnici kupali az o desiatej vecer? To ich tam bolo tak vela? My sme sa kupavali maximalne o pol siedmej, aj to uz sestricky frflali, lebo vecera bola az pred siestou a ked sme nestihali, mali sme smolu..
No, ale fakt som rada, ze uz zaspavame relativne skoro, lebo to buntosenie o desiatej ma privadzalo do zurivosti a ak som bola unavena a chcela ist spat skor, nemala som sancu..
Mozno teraz v zime sa aj vam podari postupne posunut na este skorsiu hodinu..

Ale som fakt rada, ze je nas viac, ktorych deti ponocuju, lebo v mojom okoli su vsetko take slusne deticky, ze ked nespia o osmej, tak rodicia nadavaju..

zuzidr
23. nov 2007

lenka386 asi sme na tom úplne rovnako 😀 síce s vekovým rozdielom 🙂

pipi tiež mám taký názor,radšej nech je večer dlhšie hore,ked sme aj my,akoby mala buntošiť ráno... 🙂 ráno potiahneme aj do osmej,deviatej 😀 😀

melory
23. nov 2007

🤐 ja radsej nepisem o kolkej moje deti chodia spat, ale vstavaju o 5-6hod 😵

zuzidr
23. nov 2007

melory napííííš 😀

dankaa
23. nov 2007

ahojte,nasa Lenka chodi spinkat od perinky okolo 19,15 a spi už okolo 19,30 ako zabitá!Vdacim tomu tvrdemu režimu hned od zaciatku,možno to znie kruto,ale som stastna mamicka 🙂

melory
23. nov 2007

tak dobre stela o 9:00hod a hugo s nami 😀

dankaa
23. nov 2007

hlavna vec že spia 😀

melory
23. nov 2007

je ine ked je hugo v skolke,ak nieje tak mi zaspi okolo druhej pol tretej, a vyspava 3-4 hodiny. tak si vypocitajte, ze nieje mozne to ulozit o 20:00hod spat.

dankaa
23. nov 2007

inac po hodke apol je potrebne dietatko zobudit -o tom so vela pocula aj citala,a koniec koncov,rady nasich starých mám-samozrejme budit,nie tvrdo,ale pomalicky zacat nieco uptarovat,spratat riadik,ak spinka vo vlastnej izbe tak otvoriť dvere anormalne fungovat-taký denný hluk,malo by sa dietatko samo zobudiť....

dankaa
23. nov 2007

koniec radam,este tak daleko nie sme,paaaaa 😀

melory
23. nov 2007

on ale potom vstane zlov nohou z postele a kedze je hyperaktivny tak ten spanok potrebuje, spi tak od narodenie, nebudem to uz menit.

lenka386
23. nov 2007

Melory, som toho isteho nazoru.. Ale niekedy, ked nie som vo svojej kozi by som brala take vzorne dietatko, ktore by spalo od osmej.. Aj ked si nemyslim, ze by nemal vecerny rezim.. Aj ked v lete sme to casto pretiahli, ale rovnake problemy sme mali, ked bol malicky a bol uz o pol osmej okupany..Tak neviem, asi je kazdy iny, snad ked bude vacsi ho viac donutim..

bubel
23. nov 2007

lenka este s tym kupanim v nemocnici, ja som bola na prvej izbe, teda poslednej od kupeliek a ked brali deticky do kupelky od siedmej tak na nas vyslo na pol desiatu... a inac ja nechavam malu spat cez den kolko vyda..ale ked zaspava neskoro tak ju takto zacinam budit, hudba, zaluzie, upratujem hracky a tak...ale keby vstala vtedy ked si to ona este nemysli, mame v haji cely den vsetci

bubel
23. nov 2007

a o vzornych detickach som sa uz napocuvala dost, aj od nasich a svokrovcoch, ale ked ju mali na chvilu samu, hned prestali s napominanim, ale len dodavali, ze pri nej sa neda nic spravit a podobne, no asi su deti a deti 😀 a my mame take nocne vtaky 😀

daskab
24. nov 2007

Náš malý(16mesiacov)chodí spávať tesne pred 21,00hod.Tak je zvyknutý a skôr mi nikdy nechcel zaspať,aj keďsme sa zo začiatku snažili o skoršie uspávanie,vždy si počkal na tú svoju 21hodinu. 😉

bibinka
24. nov 2007

náš dvojročný chodí spať večer po prvých správach na markíze a do 20 hod už tvrdo spí. do jedného roka chodil so sliepkami o 18h ,ale tie časy pominuluiiii 😅

zvedavamt
24. nov 2007

mna Lala potrapila poriadne pocas prvyx 2,5 roka a aj teras po dovolenke si nevedela zvyknut,tak som jej konecne zohnala v lekarni nieco ,co jej zaberie do 45min a je tam 😔 . bezne ukludnovaky na nu posobili drazdivo ,tak som skusila len polku bylinkovej tabl. Valecaps plus . a konecne zabralo a ked je moc odivena navecer a neda sa jej zaspat ani p 21h,tak mam pomoc. mozu ich deti od 3r.

cukrikk
25. nov 2007

moja mala prave oslavila 2 roky a je velky spachtos chodi spinkat okolo 12:15hod a spinka pravidelne 3hodinky a potom vecer chodi spinkat o 19:30 alebo ked poobede spinka 2 hodky tak uz o 19:00hod je v postielke rano sa budi o 7:30. Syn ma 5 rokov chodi spavat o 19:30 a budi sa o 7:30hod

maca793
1. dec 2007

ahojte, mne deti chodia spávať presne o 19,30 každý deň cez víkend o 20,30. ani s najmenšou nemám problém. keď ju dám ľahnúť spolu s deťmi, tak zasponká bez problémov aj napriek tomu, že o 19,20 behá po byte ako šiator ale o 19,35 o nej ani neviem.
cez deň chodieva spávať okolo obeda a niekedy aj skôr, podľa toho, ako sa pýta.

dadus
1. dec 2007

ahojte tak u nas sa chodi spat o alebo tesne pred 19, no stane sa ale malokedy, ze aj o 19:30 a vstava sa rano o 6:30-7:00, takze myslim, ze dost vela casu, aby sa mala vyspala, aj mne by taky vyhovoval, ale co ked chodim neskoro spavat 😀 😀 😀

lucik77
1. dec 2007

My vďaka knižke "každé dieťa sa vie naučiť spať" spíme už o 20,00 hod. Cez deň spíme o tej 9,00 vonku v kočíku také 2 "hoďky" a po obede od tej 14,00 (14,30) max do 16,00. No a ráno sme hore o tej 6,30 -7,00 ako kedy 🙂

nenka83
1. dec 2007

ja mam s malou velky problem co sa tyka spania.cez den chodi spat s placom sp max hodinku.teraz je pol desiatej a este nespi... je v posteli a pomrnkava.musi ju zdy ist niekto uspat.necche spavat ani v postielke spava s nami. vyplakat ju nenechavam, kedze zvykne plakat az tak ze sa dusi ☹