O koľkej večer chodia vaše detičky spávať?

vlastulka
22. nov 2007

O koľkej večer chodia vaše detičky spávať?

mimma
1. dec 2007

Nenka, ona spáva len raz za deň aj to len hodinku?Ak je to tak, tak to je ozaj málo. Opýtaj sa pediatra, či by vás neposlal na neurológiu- môže mať nejakú poruchu spánku a zaspávania, tam by vám možno dokázali pomôcť. Mám kamarátku, ktorá to tiež takto riešila, čo jej malý nespal ani cez deň/keď, tak len chvíľku/ a v noci to nebola žiadna sláva.

wladka
1. dec 2007

my mame rok a 4mes.. spime dva krat denne, po dve hodinky 😉 , a vecer o 20h zalomi 😉 .. spinkava dobre.. uz som skusala zaviest 1x cez den, ale noc bola priserna.. nieco na tom je, co sa vravi.. 🙂

nenka83
1. dec 2007

mimma kedys bola spachtos.spavala tak ako wladkina mala. teraz bude na mna hladiet tymi ocami.ma ich ako keby bola "nadrogovana"... no musim sa opytat doktorky, lebo uz som unavena... teraz zaspala.no co sa navytahovala cumla 😠

nitka
1. dec 2007

Nestraste nenku83.Mala asi nepotrebuje spinkat cez den ved uz bude mat 8 mesiacov.Moja tiez spala len hodinku poobede a vecer chodi spavat o 22:00-23.00 a v noci vie byt casto hore.Tak som ju naucila,nema rezim a musim ju tiez uspavat.Chyba bude asi v tom ze sme si tak naucili deti,ale jedno by som nedovolia spat s nami v posteli to nemyslim v zlom ale potom je problem oducit deti od spania s rodicmi.Ved poradit s lekarom sa mozes... 😉

nenka83
1. dec 2007

nitka ved to je hrozne.a co potom stihas cez den pravit? lebo tmala je na mne ako cecok...som z toho jej spania na nervy.

wladka
1. dec 2007

nenka, tvoja bude asi zivsia 😉 ..skusila si kocik? 😉 .. a vecer , veru treba zaviest rezim..mne najprv zaspavalana didi, okolo 11mes som s tym sekla, kojim ju, vcasne rano,ale zaspava sama v postielke.. trvalo to 2dni, ale dieta sa nauci.. poplakala si,obcas si aj poplace..ale ja hodin ignorant 😉 a po chvilke zaspi, sice jak paragraf,ale sama

deniskajakubko
1. dec 2007

nenka, keď môj Jakubko bol taký starí ako Tvoja malinká, tak tiež doma, veľmi málo spal, dokonca, spal max. 30 - 40 min. doobedu a poobede. Tak som prišla na otrasnú, ale niečo som už musela urobiť, tak som ho dala do kočiara a hojdala som ho dovtedy, kým nezaspal, tak pospal hodinu, hodinu a pol. No ale my sme chodili pravidelne 2x do dňa vonku min. na 2 hodiny. On vonku dokázal spať aj 2-3 hodiny. Teraz bude mať 3 roky a spi mi raz do dňa, 2 hodiny ale zaspáva pri fľaši mlieka, ale keď mi nezaspí pri fľaši tak už viem finty na ňho, aby mi zaspal. Inač držím palce, musíš prísť na niečo, skúšaj rôzne. Držím palce

kutina
1. dec 2007

moja malá chodí o 20tej , zaspáva sama v postieľke, 1x natočený kolotoč + enya 😉

mirka
1. dec 2007

naša spáva ako kedy, posledné dva dni si to posunula, ideme do postele o 20,00, ale po hodinovom boji, kedy stále lozí po posteli, alebo ak ju držím ziape, zaspí, ráno sa budí okolo 7. Preto ide tak neskôr, lebo na druhý spánok ju odvalí okolo 16 a potom jej treba min. 2-3 hod. kým je ako tak unavená.
Doteraz vstávala o 6-6,30 a spať chodila pravidelne 19,15 s tým, že aj tak jej to trvalo max hodinu, kým zaspala. Keď sme ju skúšali dávať spať iba 1x, tak to už o 19-tej zaspala pri kojení 🙂, ale zas bola skoro hore 😒, alebo sa prebrala neskoro večer a zas jej hodinu trvalo, kým opäť zaspala 😒

nitka
1. dec 2007

nenka83 mala ked mi spi tu hodinku tak sa priznam ze sedim na internete 😀 A ked vstane tak povesame spolu pradlo navarime,poupratujeme ona mi totiz rada asistuje.Potom si hopka na stred obyvacky a vie sa aj hodinu sama hrat a ja dorobim co treba.Ale ked mala je tak na tebe stale nalepena 😉 tak to neviem ci ja by som zvladla nieco robit.V tom ti neporadim nemam s tym skusenosti...

nenka83
1. dec 2007

no baby ja jej dam 200 nutrillonu vecer a ona este pyta cicku! bez nej nezaspi.a potom 3 krat v noci kojim.a nad ranom uz len podavam cumel! viete co je najhorsie, ze byvame u rodicov.ja by som ju aj nechala poplakat, len o by hned babka a dedko dobehli... a bolo by po vsetkom. najhorsie je ze sa potrebujem ucit na statnice, a to len vecer mam cas... ☹

nitka
1. dec 2007

kutina 😀 to sa mi paci

kutina
1. dec 2007

nitka - klamala by som keby som povedala, že nie 🙂
spáva tak od malička. Od dvoch týždňov sa budila len raz a od šiestich vôbec spávala do 7,30. Od troch mesiacov sa budí opať 1 x cca okolo 3,00 len na papanie a to tak 5x do týždňa.
- je to anjelik 😵

mirka
1. dec 2007

mne malá pekne sama zaspávala v postieľke do 9 tich mesiacov, kým sa nevedela sama postaviť, potom to šlo dole vodou, zo dňa na deň to bolo horšie, až som to vyriešila takto, že chodíme spávať spolu, ostalo to aj cez deň 😒

nitka
1. dec 2007

aj ja v noci kojim aj 4 krat a niekedy aj 7 krat.Dam jej chlebik na veceru,200 mliecko a este ju aj dokojim.Takze to asi maju velke zaludky nase deti 🙂 Mas to tazke ale hlavu hore ono to prejde.Na to treba cas...

nitka
1. dec 2007

kutina tak o ti mozu take babo vsetky zavidiet aj aj.je to anjelik

kutina
1. dec 2007

veru sa to môže hocikedy zvrtnúť, detičky sa menia...ale každý pokojný deň je plus...niektoré mamičky majú od narodenia večerné krízy s drobcami... 😒

mimma
1. dec 2007

Kutina, to je fajn, že máš také bábo 😉, ale ja sa tiež nemôže sťažovať, teda momentálne.
Nitka, je nechcem nikoho strašiť- veď to nie je nič hrozné, taká porucha spánku. Ja mať túto informáciu pri Marcelke, tak by som to isto riešila. Ona mi spávala ako malé mimi 3krát po 20min., večer okolo jedenástej až polnoci zaspala a o šiestej sme už vstávali,ešte papávala aj v noci, no ďakujem pekne. Lenže ja som si myslela, že to tak má byť...tak som to neriešila. Však každé dieťa je iné, tak čo. A Marianka mi spávala oveľa lepšie, je kľudnejšia, spokojnejšia...nemá ani také "tenké" uši, ako mala Marcelka, pri nej sa ani pohnúť, inak bola hneď hore.
Nenka, skús sa opýtať a daj vedieť, ako si dopadla. Ja dúfam, že pomôžu ako malej, tak aj tebe, lebo to vyčerpanie je hrozné, to ti verím, zažila som to!

nitka
1. dec 2007

mimma neber to v zlom ze ju nemas strasit len mne to pride take ze deti su uz take a ze to raz prejde ale mozno v tom naozaj nieco bude,tak nech sa opyta lekarky... 😉

mimma
1. dec 2007

Veď ja to neberiem v zlom 🙂 , len som si spomenula na seba, inak ono to prešlo, Marcelka začala spávať lepšie - mala čosi po roku- aspoň tie 2hodinky pospala, ale aj to sa budila, musela som si ku nej ľahnúť, ak som chcela, aby spala aj ďalej. A presne, za opýtanie nič nedáš! 🙂

dadus
1. dec 2007

baby mne dala moja sestra dobry recept, ked uz si nevedela pomoct, jednoducho malej dala vlastnu izbu a postielku a slo to...krasne jej zacala spavat, aj ja mam malu uz tak naucenu, spi pekne v postielke a vo svojej izbicke sama..... 😉 ale urcite je to individualne a taktiez, tiez sa to zo zaciatku neobislo bez placu 🙂

nitka
1. dec 2007

Tak ked o spanku tak uz aj mi podme 😀

mimma
1. dec 2007

Dobrú noc! 😀

digysa
2. dec 2007

nenka83: v prvom rade by som chcela len tak medzi recou podotknut, ze si riadna kocka (nakukla som ti do albumu) aj tvoja dcerka pekna. To len tak mimo temy 😉
A co sa toho spania tyka, tak to Ti teda nezavidim. Ja mam tiez problem s vecernym spanim, ale iba taky, ze bezomna moj syn nezaspi. Takze musime chodit spat spolu a asi tak 40 minut spim s nim. (on uz spi na velkej posteli od 18 mesiacov)

Pre vsetkych: myslim si vsak, ze kazde dieta by malo mat vlastnu izbu a vlastnu postielku. Viem, ze niektore rodiny ziju so starymi rodicmi a vtedy sa to neda, lebo nie je dostatok miesta. Kazdy clovek vsak potrebuje svoje sukromie, dokonca aj to male dietatko.

dadus
2. dec 2007

digysa napisala si to uplne vystizne, skoda len, ze je taka doba,ze nie kazdy ma tu moznost a ako si pisala, byvaju u rodicov alebo v malom byte, kazde dietatko by si zasluzilo svoj klud a pohodlie 😉

nenka83
2. dec 2007

ahojte baby. digysa dakujem velmi pekne!! 😅 skoda ze ty nemas albun´m co by som to tam omrkla. tak moja babula dnes spinkala do 7:3O 😲 normalne som bola soknuta. 2 krat v nci papala co ne je zas az take hrozne. no my byvama u mojich rodicov, kym neskoncime skolu, pretoze nam velmi pomahaju. a este troska setrime.dorabame domcek, na ktory treba este vela penazi. tam malcka bude mat svoju izbu.
aj tu ma svoju izbu, no zatial je malicka... a ja som kludna ked je pri nas.predsa sa este bojim, aby sa nezadusila, aby nepotihala perinu na seba..
no dnes som si povedala ze 19:30 pojdeme spat..som zvedava kedy zaspime. 😠

dadus
2. dec 2007

nenka inac ja som uz v siedmych mesiacoch malu odstavovala od nocneho krmenia, ze nech si zvyka,ze v noci sa spinka a nepapa....vzdy ked sa zobudila na papkanie, dala som jej cumlik, pohladkala a spinkala dalej, samozrejme, ze si aj poplakala, ale bola to len chvilocka a zaspinkala, teraz pekne spinkame celu noc...bez budenia... 😉

digysa
3. dec 2007

nenka83 a spol.: este som tu nova a premyslam, ci si dam nejake fotky na net...mam ich stovky, ale nemam vela casu. Moj syn je taky huncut, ja nemozem sediet pri pocitaci, len ked on spi. Nemam na nic cas a ked mam cas, tak vzdy si idem lahnut. Toto druhe tehotenstvo ma unavuje, pripadam si ako stara babka. Inak, aka stara je tvoja dcerka, ze este papa 2 krat za noc?

dadus: ved to je to...vela dievcat, co tu pisu ziju so svokrovcami alebo s rodicmi. My sme kupili dom pred narodenim naseho syna a musim povedat, ze ked obcas spolu spime (ked je chory) tak ja sa absolutne nevyspim. Pre mna je to utrpenie spat s nim v jednej izbe, alebo v jednej posteli. To skor moj manzel s nim v pohode spi. Preto som dost udivena, ako to tie mamicky zvladaju nemat ani chvilku osobneho priestoru. PRe mna je vecer ten cas, kedy na neho nemusim mysliet.

Co sa nocneho papania tyka, tiez si myslim,ze od 6-7 mesiacov by mali prespat celu noc.

zuzkafuny
3. dec 2007

Môj malý chodí spávať dosť skoro... o 18hod. už spí. Papkáme už len raz v noci. A nespí celú noc. Teda dva razy sa mu to už podarilo...ale neva. Veď sa dočkám.

bubel
3. dec 2007

nenka to poznam ked s niekym byvas, teraz sme uz na stastie sami, ale byvali sme v podnajme s mojim brachom a jeho priatelkou, a to bola katastrofa, lebo ked sa narodila mala tak to uz bol problem, krasavica vstavala aj osemkrat do noci a zaspavala okolo 23tej, a ked sa zobudila v noci tak ja s manzelom sme boli hned v pohotovosti a o chvilu prisiel moj brat a povedal mi ...s kludom..place ti mala, nemozeme spat, ja rano vstavam do prace(ako keby som o tom nevedela)...islo ma roztrhat lebo to bolo kazdy den..Ja som sa vobec nevyspala a tiez som sa ucila este na jednu statnicu