O koľkej večer chodia vaše detičky spávať?

vlastulka
22. nov 2007

O koľkej večer chodia vaše detičky spávať?

bubel
23. nov 2007

ja zavidim, tym ktori chodia spavat okolo osmej, my to asi nikdy nedosiahneme.Vavka a o ktorej chodite spat vy, decka su potom rano dost skorohore, ci nie?

ivka19
23. nov 2007

my spinkame od 19-20.00 do tej 7-8 rana a potom za hodinku este na hodinku a po obede na dve,tri.

sunny6
23. nov 2007

Nasho maleho davam spat okolo 20.00 ...zalezi ci bol v skolke,alebo som s nim bola doma,lebo v skolke nechce spat a doma spi aj 3 hodky cez den.Takze ak mi na obed spi do 16.00 dam ho spat okolo 20.30 az 21.00 ,asi raz sa mi stalo ze az o 22.30 a to preto ze bol chory a grcal kazdych 10 minut ,tak sa s nami pozeral na telku dlho do noci a potom som s nim isla spat do velkej postele.Rano vstava okolo 8 cize da sa 🙂 i ked mame svoje dni ked sa vsetko kafre a nechce spat,nechce jest a je cert 😀

sloboda4
23. nov 2007

baby vsetkym vam zavidim....my stavame rado okolo 9.00 - 10.00 /aj to musim maleho vytiahnut z postele/ na obed ideme spat o 13.00 a spime do 16.00. no a vecere su krute. kedze muž chodi z prace okolo 20.00 - 21.00 tak maly ho chce vždy počkat a do postele sa dostaval až o 23.30 a usta zavrel o 00.30 - to bol horor!!!!! ☹ ja som fakt už byvala zufala
teraz sa nejako polepsilo a vecer zalahne a zaspi tak o 22.30 - co je maximalny uspech.........ale v noci stale spava otrasne....2x za noc cika a asi 5x za noc pýta vodu...... ☹

bubel
23. nov 2007

u nas je to velmi podobne, nam sa to asi okolo roku upravilo a desiata hodina vecer sa drzi do teraz, aj mi cikame niekedy sa slecna o pol druhej v noci rozhodne ist papat...takze poznam, ale v podstate sa to zlepsilo, lebo kedysi sme vstavali (tak do roka a pol) aj osemkrat za noc ☹

martinadt
23. nov 2007

sloboda to teda dlho byva hore my sice zaspinkame okolo 8 az 9 najneskor ale rano vstavame o 6tej do deviatej sme hore potom do dvanastej pol jednej spinka a potom si este pospinka okolo druhej tretej do piatej ale to zalezi od toho ci je unavena alebo nie

sloboda4
23. nov 2007

jaj bubel.......aj my sme papali este chleba o 23.00 ☹ vtedy som myslela ze sa zblaznim a zaujimave je že vždy ked sme zhasli svetlo tak prave vtedy sa pankovi chcelo zrazu cikat /aj ked cikal 5 min. predtým/ a nasilu vždy co-to aj vycikal 🙂 hruuuuza
ja dufam že skolka nam to všetko napravi 😉

bubel
23. nov 2007

no na to sa spolieham aj ja ale musim ju nejako prisposobit tomu rezimu, lebo si neviem predstavit ako ona rano vstane ked teraz ju o deviatej doslovne taham z postele.. 😀

sloboda4
23. nov 2007

no bubel presne na to myslim rano co rano aj ja 😀

bubel
23. nov 2007

ale inac cez den spi celkom fajn, tak cca 1,5 hodiny, niekedy 2 a ked je vonku uprsane tak potiahne aj tri, ale 😀 ja sa tesim ze som chvilu sama, no ona mi to hned vecer vrati, aj s urokmi a ostane so mnou hore az pomaly do pol noci.. 😠

zuzu13
23. nov 2007

Lucka chodí spať okolo 18,30-19,00...zatiaľ 😀 😀 😀

bubel
23. nov 2007

kokso to sa da? aj ja chcem 😠

zuzu13
23. nov 2007

xixixi dá... 😀 od narodenia chodí spať okolo 18,30...niekedy je už o 18,00 haji...a my máme čas vegetiť 😀

sloboda4
23. nov 2007

zuzu13....cooooooooo to ako sa take deti robia??? 😀 my o 18.00 zaciname upratovat total bordel co je v byte z celeho dna 😉 a spanie je vtedy v nedohlade ☹

elise
23. nov 2007

my kúpkame malého okolo 7.45-8.00 a potom papá (kojím) a niekedy zasponká pri kojení, ale po kojení ide do svojej postielky trošku si pomrnčí ale o 21.00 už pekne spinká až do rána do 8 hodiny niekedy sa podarí aj do 8.30 😀

sloboda4
23. nov 2007

elise.......deprimujes ma.........velmi 🙂 😀 😀 😀

elise
23. nov 2007

čím? 😉 😀

sloboda4
23. nov 2007

elise.........cim krmis tvoje dieta?? 😀 ........makovy odvar? 😀

verulka
23. nov 2007

sloboda, nemozes sa porovnavat s mensimi detmi 😉 a radsej ani nespominaj ako to bolo...Niektore deti jednoducho spia menej. Ja ich nazeniem o 8do postele a o 10tej by som ich vrazdila...ALe vy aspon neskor vstavate, to u nas nehrozi...Dokonca aj na Novy rok ( kedze su uz velky, normalne ponocuju do tej 1..) vstali o 7,30 🙄 ..Napr. Radko uz ako 2rocny prestal poobede spat( mozno 2x do tyzdna sa nam podarilo) Skus nejako posunut cely rezim- ak ti to takto nevyhovuje- smerom dopredu( skor vstat, obedovat, poobede spat...) u na sto vsak nezaberalo 😉

roasha
23. nov 2007

zienky,drobci vam chodia spat o pol noci?skuste im vypustit poobednajsie spanie/2rocny/. 😉 moja tiez uz od dvoch rokov nespavala cez den,necitila potrebu spat.malokedy bola"otapena",a vtedy sme sa prehrali,aby to do vecera "rozchodila". 🙂

sloboda4
23. nov 2007

verulka vsetky moje snaženia stroskotali.......ja sa fakt už spolieham na školku 🙂
ja viem že sa nemozem porovnavat s drobatkami.....ale ked mi sme neskoro chodili spavat aj ako drobatka 😔 ....
verulka vraždila... 🙂 ja tu o 22.30 pobehujem jak diva hus nakopala by som obach mojich do zadku....jedem vykrikuje v posteli a staremu huci TV ako najatý.......štuple do uši pre mna ale aj pre susedov by sa zišli 😀

zuzu13
23. nov 2007

sloboda...presne ako píše verulka...ja som tiež napísala v príspevku, že "zatiaľ" t. j. neviem či to vydrží...pri synovi to fungovalo a nebol problem a ani teraz nieje...včera sme už o 8,20 boli celá rodina v posteli 😅 ...Lucka vstáva ráno okolo 6,30...už o 7,30 sme von potom spí od 10,00 - 11,30 a večer už o 18,00 je unavená...takže kúpeme, papáme a haji...

sloboda4
23. nov 2007

lenže ja ked dam maleho do postele napr o 21.00 a hned zaspi tak on sa zobidi o 00.00 vyspatý akože vstaveme a hotovo..........a
ked ho dam spat o 22.30 tak sa zobidi asi o 02.00 vycikat sa, napit sa vody a zaspi dalej.....aj ked sa este zobudi......ale vždy zaspi opät.

zuzu13
23. nov 2007

sloboda, tak si ľahnite všetci...u nás keď nechcel spať syn/keď bol starší/
, tak sme sa všetci nasáčkovali do spálne a bolo... 😀

roasha
23. nov 2007

sloboda,ak ho nedas spat poobede,urcite bude buvat celu noc. 😉

elise
23. nov 2007

sloboda ale malý mi cez den spí tak hodinua pol doobeda a max dve hodiny poobede, kojím ho ale snažím sa dodržiavať večerný rituál 😉 ale každé dieťatko je iné a ono vie čo je preňho dobré 😀 my ešte malého pred kúpkaním vyšantíme a aj pri kúpkaní sa bláznime tak sa unaví 🙂

zuzidr
23. nov 2007

tak my sa snažíme okolo tej 19-19.30 ísť do pyžamka(kúpeme po obede,asi sme jediná výnimka ale po kúpní je aj 3hod.v kuse hore,a ked sme kúpali o siedmej,išla buvať o 24.00 😠 😠 ) potom ju nakojím+flaša,niekedy zaspí sa spíme s 1-2prestávkami do 8-9 ale niekedy dopapá a je hore do 21-22...dúfam,že ked bude staršia sa to upraví,ale radšej nech je večer dlhšie hore,ked sme aj my,akoby mi mala vstať o 4-5 to si neviem predstaviť 😀

roasha
23. nov 2007

moja od narodenia cez den nespala,len pol hodinku,ked spala hodinu,bolo co povedat.ale na noc nedopustim,to sme sa vyspali.niektore deti spanok nepotrebuju.aj teraz je jedina v skolke,ktora nespi,len lezi 🙂 .

sloboda4
23. nov 2007

roasha už ma na to prehovoril moj manžel, skusila som a hovorim že nikdy viac...........maly bol max mrzuty a chuda nevedel zaspat 2 hodiny, plakal a plakal.......maly sa sam pýta poobede spat a zda sa mi blbe brat mu spanok ked si ho sám pýta......ale ved cas to vyriesi...ono to je asi aj tymi okolnostami ....najprv sme ho oducali od flase, potom od dudla, teraz prisla nova postel......cas to vyriesi....inak diky za rady

verulka
23. nov 2007

sloboda, tak vitaj v klube tych, kt. deti maju znizenu potrebu spanku a ber to ako "pozitivum". Mozete podnikat ovela viac vyletov, kedze nespite 😀 kazde dieta je ine a ma svoj zivotny& rytmus. Ja som bola ako decko tiez absolutny nespavec ( spat som sa naucila az vdaka mojim detom), takze maju byt po kom 😉
nuz ukladame sa neskor, tym padom nie som na nervy, ked sa este hodinu rozpravaju...
A skolka na chvilku pomoze- teda kym sa telo nevyrovna z novym rezimom( nam chvilku chodili spat normalne, lebo boli unaveni, ale rychlo si zvykli)