Obdobie vzdoru u dieťaťa. Ako si s tým poradiť?

umatko
2. jan 2007

Ahojte mamicky, my sa nachadzame s nasim Viktorkom na vrchole obdobia vzdoru, hadže sa nam o zem ked nie je co by si on prial, bije od hnevu a ten plač!Chcela by som poprosit o radu ako sa zachovat ked ma od hnevu tresne, ci tresnut spat alebo si ho pritulit k sebe a opakovat mu stale ze ho lubim a ani ja ho nebijem, ja postupujem takto doteraz a som toho nazoru ze nasilie sa nasilim nikdy nevyriesi ale co mam robit ked nas ocko zareaguje na podobnu situaciu nasilim v podobe buchnutia po zadku. Prosim poradte

zuzka_bluzka
23. feb 2014

@agathokleous diky 🙂 tak asi budeme mat este veselo, v takych situaciach vzdy uvazujem ci vazne chcem 3 deti ako sme si s manzelom naplanovali 😀

anickaaa6aaa
12. apr 2014

moj maly ma 20mesiacov a v poslednej dobe tak vymysla, že hruuuuza. Ma obdobie kedy je taky zlatý,že normalne rozmyslam ci je nas 🙂 a potom je taky že ked mu nieconechcem dať tak vrestí,kričí, hadze sa o zem (ale tak inteligentne aby sa nebuchol), zacne vsetkým hadzať, alebo sa zacne byť...Nezabere ani ked poviem 10x ze nie, dam mu trosku po ritke aj tak musi byt po jeho..aj ked už vie že to a to sa nesmie aj tak to musi urobiť po svojom...neviem ako na neho...nie je stale taky...ale ked zacne tak neviem ako na neho....

lubina
12. apr 2014

tak pre vsetky maminky trochu na obveselenie, kedze je tu tema vzdoru...nasa mladsia dcera ked mala obdobie vzdoru, tak uz super rozpravala a ked sme jej nieco nechceli povolit, tak vzdy kricala, idem sa hodit o zem, ale nie v kuchyni ale v chodbe .....a aj sa isla akoze hodit o zem do chodby 😀 . ....ale samozrejme m ali sme aj ine hadzanie o zem, v supermarkete a pod, no to uz nie je take vesele spominanie, ale vsetko preslo, chce to len vydrzat....pekny den vsetkym

anickaaa6aaa
12. apr 2014

@lubina no moj mi to este nevie oznamiť, kedže nerozpravame este nejako moc 🙂

lubina
12. apr 2014

@anickaaa6aaa nasa zacala hovorit velmi skoro, este nemala ani rok a uz hovorila, takze ked prislo obdobie vzdoru, tak mi oznamila vzdy vsetko uz dopredu 😀 . Ale aj sme si uzili toho vzdoru dost a dost, trvalo jej skoro rok, kym ju to preslo....

duratlicka
22. máj 2014

@lubina Nasa ma 2,5 roka a chytila druhe kolo vzdoru a je to katastrofa.Cakame druhe babo a normalne mi z nej tvrdne brusko,asi to uz jej segra nemoze pocuvat😀

nefertiti7
22. máj 2014

moj syn sa zmenil prave po narodeni dcery. Uz mesiac mi dava najavo jeho vzdor. A to ma 4,5 roka. Neviem co je horsie. Lebo mala mi dava teda zabrat.

dobromila
2. jún 2014

@nefertiti7
@duratlicka
@anickaaa6aaa dievcata, vzdor mame uz par rokov na dennom poriadku, tak som hladala pomoc a konecne som nasla - super kniha, ktora vam zmeni pohlad na seba i na deti, na to, co je poslusnost a pomaha konkretnymi radami v prikladoch realnych situacii
http://www.literama.sk/sk/knihy/224480/vychovav...

erina098
30. sep 2014

oživujem tému,mamičky ako zvládate vzdor.moja dcera má 4 roky a práve tým prechádza.

rita51
11. okt 2014

@hana033 presne,aj u nás si dovolí ku mne,ja nedovolím a som prísnejšia.... ☹

bberika
15. okt 2014

Ahojte.No ,poviem vam,obdobie vzdoru da riadne zabrat.My tym prave prechadzame,a to je same NIE,NEJDEM,NECHCEM,vobec nespolupracuje,v obchode sa vala po zemi a velmi sa na tom bavi a mna ide vychytit. Niekedy veru už neviem ako na nu,skusam pekne,dohovarat,kricim,strašim vseliakymi strigami a policajtami 🙂 ale niekedy veru nic nepomaha.Zufalstvo velke...Ja len dufam,ze to čoskoro prejde a že nebude takato aj puberta...Poviem vam,pevne nervy treba na dnesne deti...Prva dcera ani neviem,ze by mala taketo obdobie.Ale tento maly čertisko!!!...Ale aspon viem,ze je zdrava... 😉

azbestica
15. okt 2014

exorcizmus 😅

lucy1311
4. júl 2016

ahojte ... neviem ci je to obdobie vzdoru, maly ma 3,5 roka, doteraz bol ako anjel a odkedy je v kolektive mam pocit ze doniesol vselijake maniere od vymyslania s jedlom az po dupanie ked nieco chce ale najhorsie je, ze zacal chytat doslova amoky ... zacne vrieskat jak pavian a 20x opakuje to co chce napr. smykala smykala .... proste amok. pomoze na neho len ho nechat sameho v izbe a ked sa jak tak ukludni, tak sa porozpravat a potom sa uz tuli a slubuje ze bude dobry ... ale neviem ako sa zachovat na verejnosti ... svokra bola v toho soku, ze to bolo nieco nevidane ... no normalne ma nastvala, ako keby bol nejaky blazon alebo co ze to mam riesit, ze to na nom zanecha nasledky ... vsetko chce robit sa, obliekat sa, vypnut tv a pod. ... ked to spravi niekto iny a on si pomysli, ze on to chcel spravit tak uz sme doma, zatne sa a hotovo ... staviame dom, sme pred fazou stahovania, mame na neho malo casu, uz si vycitam, ci tomu nie sme aj my na vine, ze si ho pohadzujeme ... ja fakt neviem ... poradte prosim ako sa zachovat... hlavne na tej verejnosti ... uz 2x mi spustil taky cirkus vo vchode ze som sa skoro od hanby prepadla ... :(