Obdobie vzdoru u dieťaťa. Ako si s tým poradiť?

umatko
2. jan 2007

Ahojte mamicky, my sa nachadzame s nasim Viktorkom na vrchole obdobia vzdoru, hadže sa nam o zem ked nie je co by si on prial, bije od hnevu a ten plač!Chcela by som poprosit o radu ako sa zachovat ked ma od hnevu tresne, ci tresnut spat alebo si ho pritulit k sebe a opakovat mu stale ze ho lubim a ani ja ho nebijem, ja postupujem takto doteraz a som toho nazoru ze nasilie sa nasilim nikdy nevyriesi ale co mam robit ked nas ocko zareaguje na podobnu situaciu nasilim v podobe buchnutia po zadku. Prosim poradte

janicka.m
10. máj 2010

och, baby, to som nas caka??? ☹ 😀

lienka43
11. máj 2010

waitinka treba si to nevsimat. On sa ukludni, nasa mala to robi pravidelne, naposledy mi to spravila v nakupnom centre vo voziku, tak sa tam rozculovala ze skoro z neho vypadla. Ja som sa robila ze ju nevidim a nevsimala som si ju, sice ludia na mna kukali jak na blba ale bolo mi to jedno. Vedela som ze ak ju vytiahnem, hodi sa o zem a zacne revat este viac a bala som sa ze ja sa neudrzim a dam jej poriadne na zadok, pretoze som mala sto chuti to spravit. Rev teda trval 10-15 minut potom skoncila a tvarila sa ze sa nic nestalo ale ja som ju ignorovala a nebavila som sa s nou. Celkom to zabralo ale mna to stalo tolko predychavania a pocitania snad do 100 inak by som ju roztrhla jak hada....Prajem vela trpezlivosti...

momin
12. máj 2010

Holky jak resite to kdyz dite bije vas? maly kdyz se zacne vztekat zacne mlatit rukama kolem sebe a nejradsi me kdyz sem v blizkosti.. na nikoho jineho si to devoli! 🙄
Jinak u vztekani je asi nelepsi ignorace,co?! Zvednout se a odejit... FUNGUJE TO TAKHLE I S TIM BITIM? A POCHOPI PAK ZE TO DELAT NEMA ZE SE TO NESMI?
Sem z nej uz na mrtvici.... 🙄 jak dlouho tohle obdobi trva??

momin
12. máj 2010

Nikdo nemate zrovna ted vzteklouna? tak ja to tu snad budu muset procist nebo co?! 😎 🙂

berenika39
12. máj 2010

momin, to si klidně pročti, ale dozvíš se, že vybavené jsme teoreticky všechny výborně, jen pokulhává praxe 😀 😀 😀 😀 . pokud tě to potěší, petra to už přešlo, trvalo to jak z učebnice od 18. do 20 měsíce, teda tři měsíce, bylo to žůžo, ale přejde to!

na něj fungovala ignorace, fakt 100%, v tom záchvatu jsem ho chytla, donesla do jeho pokojjíku, nechala pochopitelně otevřeno a odkráčela jsem někam jinam. ječel, pak přestal, a donesl nějakou hračku, jako že dobrý 😉 😉 😉 , v tu chvíli jsem ho vychválila jakej je zlatej a on si to zapamatoval - zkracovalo se to až to přešlo. to bití je bohužel normální, ale to jsem mu fakt nahlas a děsně důrazně řekla, že se to nedělá.

věř mi, to není na pořád. pevný nervy 😉 😉 😉 😉 😉 😉

llllucka
12. máj 2010

momin:já se potýkám s tím samým.Vztekání mám vyřešeno,ale házení věcí a bití bohužel ne.Zkusila jsem už skoro všechno.Vysvětlovala,dala přes ruku a pořád nic.Včera to došlo tak daleko,že mi klidně nastavoval na plácnutí ruku sám a koukal se na mě stylem,tak si posluž,když ti to udělá dobře.Kamarádky mi radí,abych mu dala na zadek,ale tomu se pořád bráním.Rozhodně to nechci nechat jen tak s tím,že ho to přejde.Pokud mají holky nějakou radu,ráda se ji dozvím.

rimmel
12. máj 2010

momin ved minuel v inej diskusii si na mne a na mojej rade ingnorovat smiala ... 😕
inak suhlas s berenikou ale to skor plati na vacsie babatka, neviem ci to tvoj pochopi, hadam hej 😀 urcite ale treba povedat ze to nesmie , pripadne ked ta zacne bit, odid od neho nech sa vzteka sam na seba 😝

momin
12. máj 2010

rimmel urcite myslis tema o vrceni-ono to vrceni neni jako vztekani.... je to jine..proto sem chtela rady od holek ktere to zazily..

Takze mu zkusim rict ze se to nedela a kdyz bude pokracovet pujdu pryc?! No skusim to....
Kdyz na nej udalam jako ze TYTYTY..zacne mlatit tema rukama jeste vic...
Az ten muj maly terorista usne proctu to tu..treba najdu nejaky tip. 😉

rimmel
12. máj 2010

hovorila si ze vrci ked sa vzteka alebo ked mu nieco zakazes ci nie?

rimmel
12. máj 2010

toto si pisala tak uz neviem ci JA som blba alebo co

"jenže po roce mám pocit že vrcí pořád! Hlavně když něco nechce,když se vzteká,nebo když ho sprdnu at něco nedělá... Ze začátku mi to připadalo strašně směšné tak sem se tomu smála.."

a ked poviem ze nieje spravne sa tomu smiat, krava som samozrejme ja no co uz 😀 zvykam si 😝

momin
12. máj 2010

rimmel opravdu to chce tady rozebirat? zase nemas co delat co?! Opet te budu ignorovat.....

rimmel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimmel
12. máj 2010

ako vies ze sa on nevzteka? 😕

rimmel
12. máj 2010

no ale odchadzam neboj, pointu som myslim vyjadrila dost dobre 😉

rimmel
12. máj 2010

preco som vymazana!!!!??

vymazany prispevok obsahoval iba to ze momin dochadzaju argumenty tak preto ignoruje.
v teme vrcici dite som normalne radila nesmiat sa ak vrcanie je akoze vztekanie sa no mala som viac nez negativne odpovede. tu momin klame ze to vrcanie nieje ked sa jej syn zlobi, tak skopirujem prispevok aby som ukazala ze si vymysla a ked argumentujem tak na mna vybuchne.

je uplny vrchol moj prispvok vymazat.

momin
12. máj 2010

a to ze mi dochazeji argumenty a proto te ignoruju ti prijde k tematu?????

momin
12. máj 2010

Do prdele uz nevim jak ti mam vysvetlit ze to vrceni je neco jineho nez vztekani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A nic si nevymyslim... tak se vzpamatuj!!!!!!!

germik
12. máj 2010

momin - no neviem, ale pre mna by bolo jedno či je to vrčani alebo vztekani, jednoducho by som malého dala do jeho /alebo iného/ pokojíčku a povedala, že ked sa ukludní, kludne za mnou može príst. Teda neviem,či to už teraz pochopí /ale časom čo príde z izby k tebe hadam aspon zlost k nemu prejde - a budeme verit že aj jeho to prejde 😠
Starala som sa o deti v Nemecku, tam to suuuuper zaberalo, ale holka už bola 3 ročná. Ked mala nervy vždy som ju šupla do detskej, tam sa sama sebe vyžalovala ako ju neposluchame 😀 a potom prišla za mnou krotká ako baránok 😵
Takže ignorovat /aj ked by si ho uuuurčite niekedy roztrhla 😀 / a ked sa Ti niečo nepáči určite mu to ráznym a prísnym tonom dat najavo aby pochopil, že toto teda nieeee !!!

lalus
12. máj 2010

ja si zas nemyslím, že ročné dieťa už izoláciu pochopí...ale skúste 😖 ja som začala tak od roka a pol a mám pocit, že až nedávno si to začal skutočne uvedomovať v plnej výchovnej vážnosti..už reaguje aj na hrozbu: "ak sa nebudeš pekne hrať, pojdeš sa do izby ukľudniť"

rimmel
12. máj 2010

momin

"jenže po roce mám pocit že vrcí pořád! Hlavně když něco nechce,když se vzteká,nebo když ho sprdnu at něco nedělá... Ze začátku mi to připadalo strašně směšné tak sem se tomu smála.."

stale si stojis za svojim ze u danika vrcanie nieje vztekanie?

rimmel
12. máj 2010

inak suhlas,vysvetlit ze sa to nema a nechat osamote nech sa ukludni..a nie sa smiat tomu 😔

momin
12. máj 2010

Rimmel naser si! Uz me fakt nebavis....

A vam holky dekuju.. jeste to tu proctu a neco vyzkousim.... 😉

rimmel
12. máj 2010

co sa nervacis, nebodaj klamem ci si vymyslam ci nieco?

momin
12. máj 2010

A ja snad jo? Me proste nezajimaji tvoje rady! Ani tvoje nazory tak proc se vzdycky musis prisrat do tematu kde jsem ja a prudit??

lalus
12. máj 2010

baby, nechápem vás, že sa tu chytáte za slovíčka...veď je to jedno ako to momin myslela, či napísala...vieme, kde je problém 🙄
ak sa niektorá z vás nudí a má čas na toto fakt predpubertálne hádanie, tak nech sa nahlási...robota sa určite nájde 😀 😀 😀 akurát som si prichystala riad na umývanie, keď mi v tom napadlo,že:

my sme bitie neriešili,ale kamarátka áno a ona mi spomínala, že si uvedomila, že malý to má od nej. Ona ho bežne, keď niečo urobil zlé, jemne pacla po ručičke. Tak abymu neublížila, ale aby vedel, že toto je trest, za to, že spravil niečo, čo bolo nono...netrvalo dlho a malý začal biť ju....viem, že skúšala viacero vecí a napokon zabralo iba rázne pravidlo: "nikto nikoho nebude cápať"...to mu opakovala donekonečne: "maminku nesmieš udrieť, ani maminka ťa už neudrie, to sa nerobí"...no a od tej chvíle ho samozrejme nikdy už nebacla...keď potrebovala niečo riešiť, tak zvýšila hlas, ale fakt mala na mysli, že nesmie udrieť ani symbolicky, lebo dieťa svoju silu nevie ovládať a udrie tak ako mu príde...viem, že vtedy to zabralo...tak skús momin aj Ty, ak je to teda váš prípad - že ho občas capneš po rúčke...iné mi nič nenapadá

momin
12. máj 2010

rimmel hrozne rada slovickari... 🙄

lalus a vis ze na tom neco bude.... kdyz maly vyvede neco horsiho-treba zhodi kvitko,nebo taha za zehlicku-neco co by mu mohlo ublizit..plesknu ho po ruce... jenze tohle bude docela problem vysvetlit nasemu tatovi,ze ho po te ruce nemuzeme pleskat aby nebil on me.. na chlapa si to nedovoli... 😒

rimmel
12. máj 2010

😀 😀 boze momin ty sa chod liecit, ja nikoho nevyhladavam a tymto koncim, kazdy aj tak vidi ze mam pravdub:P

momin
12. máj 2010

A omlouvam se za sproste vyrazy ale uz je vazne nemuzu vystat!!!!!!!!!

rimmel
12. máj 2010

momin ja sa ti rada ospravedlnim ak sa mylim,

vo Vrciace dieta som radila nesmiat sa ak sa dieta vzteka a vrci no nikto ma nebral vazne, tvrdili ste ze to je sradovanie. Radila som ingnorovat no zase ste ma len vysmiali.

tu ti tak znova radim a odrazu je to dobre?

tvrdis ze vztekanie nieje vrcanie no pises v inom prispevku inak a znova to sem skopirujem lebo si na hlavu srat nenecham dufam ze to chpaes

"jenže po roce mám pocit že vrcí pořád! Hlavně když něco nechce,když se vzteká,nebo když ho sprdnu at něco nedělá... Ze začátku mi to připadalo strašně směšné tak sem se tomu smála.."

cize radim znova a tak isto ako predtym ingoruj a nesmej sa ked vrci, lebo ocividne vrcanie je prejav jeho hnevu.
dufam, ze sa mi tentokrat nevysmeejes za moje vych.metody.