Obdobie vzdoru u dieťaťa. Ako si s tým poradiť?

umatko
2. jan 2007

Ahojte mamicky, my sa nachadzame s nasim Viktorkom na vrchole obdobia vzdoru, hadže sa nam o zem ked nie je co by si on prial, bije od hnevu a ten plač!Chcela by som poprosit o radu ako sa zachovat ked ma od hnevu tresne, ci tresnut spat alebo si ho pritulit k sebe a opakovat mu stale ze ho lubim a ani ja ho nebijem, ja postupujem takto doteraz a som toho nazoru ze nasilie sa nasilim nikdy nevyriesi ale co mam robit ked nas ocko zareaguje na podobnu situaciu nasilim v podobe buchnutia po zadku. Prosim poradte

lienka43
5. apr 2010

veru je to o trpezlivosti 😀 , Zelmirka ked nasa mala zacne vymyslat takto pri obede tak ju zavrem do jej izby a nech sa tam ukludni a potom obedujeme. Ja som si povedala ze sa nedam tak ovladat .... proste si nebude vymyslat. U nas je to vzdy horsie ked je manzel doma, to tecu nervy, mala to skusa o sto sest ...

lienka43
5. apr 2010

Zelmirka, skus ho posadit rovno k normalnemu stolu a skuste jest spolu, nam to niekedy takto ide ale zalezi podla nalady slecny ...

zelmirka1
5. apr 2010

asi budem musiet ho tiez nechat vyjedovat sa v izbicke, len boli sme teraz na dovolenke a ked to urobil v restike kde sedelo cca 50 ludi a kopec deti, ktore pekne papali aspon mne sa to zdalo, tak som fakt mala nervy, neodisli sme len preto ze to bola skvela strava v hoteli a nechceli sme my s muzom ostat hladni. Skusala som ho posadit k stolu ale po 3 lyzickach mi zoskocil dole tak ho radsej krmim v detskej stolicke. Mas pravdu lienka clovek sa nesmie dat ovladat, po tejto velkonocnej dovolenke sme sa muzom dohli ze trosku pritvrdime a stanovime hranice lebo sme neboli zastancom prisnych pravidiel ale uz sa to neda.

lienka43
5. apr 2010

Zelmirka my sme prisli k tomu istemu zaveru, mam manzela ktory pracuje dost a cez tyzden to nevidi ale to co zazil tieto sviatky... Oni to na nas skusaju, ono to nie je ani tak o prisnosti ale hlavne fakt o doslednosti tak ako to tu bolo uz raz spomenute.

zelmirka1
5. apr 2010

detto, moj muz tiez bol stale v pohode ale prvykrat odkedy sa maly narodil bol aj on dost nervozny, ked mu to rozpravam to je ine ale teraz to zazil na vlastnej kozi a nie chvilku ale par dni stale s nim tak mi hned odsuhlasil nove pravidla 😀

sylvka
6. apr 2010

ahoj holky,tak my dneska máme 19měsíců a období vzdoru v plné síle,tzn.že když se mu něco nelíbí švihne sebou na zem 😖

zuzikmeduzik
6. apr 2010

maminy, dnes sa miesto chôdze malý viezol v kočíku a tak nemal príležitosť odbiehať takže sme si konečne užili prechádzku 🙂 po svojich bude chodiť až keď sa ohreje zem, aby som ho na nej mohla nechať ak sa zasa bude jedovať 🙂 to píšem len pre inšpiráciu 🙂

lalus
6. apr 2010

zuzik, mne to ale príde, že idem s malým von na to, aby aj vybil energiu a vybehal sa - vozenie v kočíku je príliš pasívne 😖 lebo by si ju inak vybíjal doma a to mi stačí, keď sme chorí alebo je škaredo

Možno prestriedať to - ráno kočík, popoludní napešo...neviem, neviem...my sme kočík odstavili, keď mal malý 14 mesiacov a on odvtedy chodí...a rád... 😀 😀 😀

zuzikmeduzik
6. apr 2010

lalus, my sme tiež kočík nepoužívali od 13 mesiacov. ale keď máme prísť každý deň z prechádzky obidvaja vynervovaní, radšej ho budem voziť až kým sa neoteplí.

lalus
6. apr 2010

no ak je to až také kritické, tak voz 😀 😀 😀

zelmirka1
6. apr 2010

ja vas obdivujem ze idete na peso a ze vam dietak chodia, maly ma rok a pol a peso ideme max. na koniec ulice do obchodu a to je cca 300 m a trva nam to pol hodiny, nikam by som nedosla, bud ide inym smerom alebo sa nad niecim zastavi takze ho vozim v kociku a ked sme niekde kde je to fajn tak ho pustim bezat, hrame sa a potom zase ideme domov v kociku, neviem mozno chodim moc daleko ale nechce sa mi byt len na nasej ulici a ked este teraz nechce ist za ruku tak som rada ze mame kocik a este ho urcite dost vyuzijeme.

zuzikmeduzik
7. apr 2010

zelmirka, nemysli si, ze maly chodi kade chcem ☹ jasne, ze presuny su casovo ale aj fyzicky narocne...ked sa maly niekde pristavil a podobrotky nie a nie odist, jednoducho som ho vzala na ruky inam....teraz ma 13 kg a uz dost nevladzem, tiez mi zacal robit sceny ked som si ho dovolila zobrat na ruky, tak som vyskusala ten kocik. aha a pred 3 mesiacmi mi v kociku vobec nechcel byt, tak som si zvykla ze ak chceme ist na ihrisko, musim ho tam odniest a potom vypustit 🙂 tak som sa vcera tesila, ze prislo k zmene a maly bol v kociku cely cas kludas.

mimi198
8. apr 2010

ahojte , my mame podobny problem,maly rad chodi on sa ani v kociku moc nechce vozit ale vzdy chce ist na iny smer ako ja a nechce sa drzat za rucicku a uteka, proste mu je jedno kde ja som on by isiel a isiel hocikam. tak som to vymyslela tak ze ked mam cielenu prechadzku a musim tam ist hoci aj do lekarne tak ideme kocikom a ked uz sa vraciame domov alebo ked ideme len tak ze sa prejst , tak niekedy mu vyhoviem kam ide on idem ja ale niekedy ho zasa tak ucim naschval idem inam a vysvetlujem mu aby sa ma drzal za ruku a hovorim mu pri tom , presviedcam, hocico, zatial to este nema nejaky uspech ale urcite sa to casom nauci a zvykne si, musi si skratka zvyknut, ked ho budem stale vozit v kociku tak neviem mozno by si zvykol aj tak uz vekom ale ja ho takto radsej ucim. chce to vsetko cas a pevne nervy.

sisa0001
11. apr 2010

ahojte...tak vidim,ze nie som sama,moj syn ma 14mesiacov a strasne sa vie nahnevat ak mu nieco nedovoli od jedu sa hadze o zem,strasen vrieska on to urobi kludne aj na ulici a ja sa hanbim,alebo ma kope kedho prebalujem aj po zadku som mu dala taku vychovnu lenze to velmi nezabera tak som niekedy zufala,on sa pri vsetkom jeduje,ked to tak zratam tak vacsinu dna je taky a malokedy ma dobru naladu,uz chodi aj zacina rozpravat ale teraz ho chytila mania vkuse byt na rukach a to by ste mali vidiet ak ho nevezmem aky cirkus spravi,no ja neviem mam dost niekedy poradte co robit v takej situacii.Lebo to je plac a rev tak strasny,ako keby sme ho z koze drali,neviem si rady.

jarus1
11. apr 2010

sisa0001 ako keby som čítala o mojej malej

lienka43
11. apr 2010

ahoj sisa0001 na to sa neda nic poradit asi len vydrzat. Nasa mala to tiez robila ked mala 14 mesiacov. Vymenu plienky som riesila tak ze som kupila tie Pampersky co sa davaju ako nohavicky, takze nebolo ziadne kopanie atd... Toto obdobie prejde a potom zacne ine 🙂))

esssi
11. apr 2010

hm tak naše prostřední robátko se taky pěkně vzteká, hází dudlíkem, mlátí dveřma, ale já jsem na to celkem zvyklá, po mně hodil jen ten dudlík🙂

mumu12
11. apr 2010

Ahojte, normálne som teraz ostala v pomykove, pretože doteraz som si myslela že aj my prežívame vrcholné obdobie vzdoru ☹ , ale podľa toho čo píšete, som si nie taká istá.

Malú skôr musím na niečo prehovárať. Po novom sa nechce obliekať do pyžama, nechce si umývať zuby a ruky, ale keď sa kúpeme tak ju zase neviem dostať z vane. ( raz som jej už musela pustiť aj trochu studenej aby stade vyskočila). Keď ideme von, tak sa nechce obliekať i keď ju obliekam ja, nepomáha ani to že jej poviem že odchádzam sama bez nej.

Malokedy sa stane že sa hodí o zem. Niekedy sa len na mňa zaháňa ale prejavy násilia voči mne nemá, ani raz ma neudrela.
Keď spustí rev tak to som vtedy už taká vytočená že do nej najprv nakričím a vlastne inak sa nedá lebo pre svoj rev nepočuje vobec.
Nedá sa s nou ani vyjednavať, proste si hudie svoje a ja som oproti nej nula. 😒 . Jedine čo mi v poslednom čase zaberá, že nebude jesť skôr ako si neumyje ruky, ale aj to len niekedy 😒

Je toto obdobie vzdoru? ☹

martinka30
11. apr 2010

Ahojte n oje vsetko je v dnešnej dobe obdobie vzdoru 😎 ja mám 3 deti 10r 6r 8m,es a všetci maju toto obdobie čim sú starši tym je to horšie ten najstarší ma asi najmenej rozumu 🙄
No hrúza nervy ma na všetko a ten stredný zase nič nechce obliesť na seba. hukaju po sebe biju sa nepslúchajú...... to by bolo na dlho 🤐
Dnešne deti nevedia čo by od tolkej rostopaše robili a možte im aj zakazať aj tak nič moc. 😝

elize
14. apr 2010

mumu, tak taketo spravanie ma aj nas Max. Zacala som citat knihu "Kazde dieta sa vie naucit pravidla". Uvidime, ci to zaberie. Ale viem, ze krik a capnutie po zadku uz nezabera 😝 predtym ked videl, ze som nahnevana prestal, teraz ho to este viac vyhecuje 😠

jankapiknova
14. apr 2010

elize a tu knihu kazde dieta sa vie naučit pravidla si kupila v knihkupectve?

lenka1smejka
3. máj 2010

Ahojte mamicky mala je straaaaasny jedos na vsetko co poviem nie sa jeduje stale ma bije a ked jej pohrozim alebo chytim ruku straaaasne zacne plakat.Ona bola vzdy od narodenia velmi kludne a hodne dievcatko ☹ ale tak zase nemoze byt stale dobra 😉

zuza.m
5. máj 2010

martinka 30 tak ten najstarši ide z detskeho vzdoru rovno do puberty... 😅 .srandujem.ale podla tvojich riadkov sa nemame na čo tešit...to je teda dobou .deti su oovela zrelšie a mudrejšie ako sme boli volakedy my....
nam pomahalo ked som mu povedal aže pride ponho policaj a zobbereho .dost dlho to nanho platilo a teras už asi nie. 😠 .zase musim rozmyšlat a vymyslet niečo na jemne vy dieranie.😅 😉

ivusa82
5. máj 2010

ahojte, my momentalne prezivame otrasne obdobie vzdoru,, same ,,nejdem, nechcem, nie a nie,, bitka nezabera..este je to horsie..docitala som sa ze si to netreba vsimat, pekne mu rozpravat..tak skusam..zatial to zabralo len v tom ze nereve pol hodinu ale 15 minut 😅 a uz ked je velmi zle..ze skriknem..tak vyvali na mna ,,maminka luubim taa,, no a to ma zbavi slov.. 😕 dnes sa vyjedoval sam tym ze sa mu chcelo cikat...prestupoval..tak som mu ponukla nocnik..,,nie! nejdem!!.,, a tolko to opakoval...(nechala som ho teda tak) az sa pocikal..a uz hned ,,maminka luubim ta,, lebo uz vedel ze je zle,, dostal capku po holej..a bolo lubenie, potom bol cely den ako medik,, lebo som mu to stale pripominala..ze to sa nerobi, nesme, nieje to pekne,

obdobie vzdoru je vlastne velka vec..dieta si uvedomuje same seba, uz nevie len drzat a nechat so sebou robit..uz si vie povedat,, uvedomuje si vlastne JA a patri to k zdravemu vyvinu, pre rodica je to skuska trpezlivosti a nervov, len treba urcit hranice..odkial pokial a to da robotu,
drzim palce vsetkym maminkam 😉

janicka.m
5. máj 2010

lenka1smejka, mame priblizne rovnako "stare" deti a toto iste mame aj my doma... neviem si predstavit, co bude, ked bude mat nas maly 2,5 - 3 roky a pride to prve "riadne" obdobie vzdoru. ale inac mame uplne spokojne a pokojne, ale dost zive dieta, ktore sa vie neskutocne vytocit, ked mu nieco zakazeme alebo nedovolime. dokonca sa v priebehu niekolkych dni parkrat hodil o zem , tak sme ho odignorovali a hned to prestal robit.

murinka
6. máj 2010

obdobie vzdoru dcera preziva od narodenia 😀 v poslednom case ma dcera vsetko na haku 😅 predtym ked som jej povedala nechod,nerob,neber tak posluchla a teraz ma totalne ignoruje 😝 ked na nu uz skricim tak zacne ukazovet fanty,hadze sa o zem a hovori Ne Ne Ne 😀 velmi sa teraz dokaze zlostit a trucovat 🙄 a ked jej akoze prilozim akoze na zadok tak na mna ukaze s prstom a s nervami povie Mama-a samozrejme si ide dalej robit svoje ,,povinnosti,, 😝 😀

lenka1smejka
6. máj 2010

janicka-to aj nasa je velmi pokojna ale teraz sa zacala jedovat a dava mi facky 🙂 normalne mi aj 5x liskne 😀

janicka.m
6. máj 2010

ja som dnes dostala varechou po ruke, tak bola prednaska 😀 normalne to zabera, zacal sa tvarit, ze on pritom nie je, ze nevie, o com tocim, ked ho hresim... potom si zacal neznym hlaskom pospevovat a tulit sa 😅 😵

waitinka7
10. máj 2010

Ahojte dievčatá...
aj môj syn prežíva obdobie vzdoru, a v nenormálne veľkej miere. Už som z neho niekedy zúfalá. Na ulcii sa mi hodí o zem, tvárou k zemi, vždy keď nesiahne to, čo chce on.....trebárs len sa dlhšie zdržať pri fontáne, alebo chce ísť svojím smerom, nie tým mojim...a nepohne s ním nikto. Ani po dobrotky, ani po zlotky. Robí mi takú hambu. Snazím sa ho nebiť, lebo bitka myslím vôbec nepomáha, lenže on si na tento spôsob odporu tak zvykol, ze to už robí automaticky, ze sa hodí o zem a ja ho nedokážem dať do kočíka, na rukách sa mi mece ako šialený....Proste má totálny amok.
Moja svokra mi poradila, ze ho nemám nechať tak (to na tej zemi), myslím tak, že odignorovať ho, ale naopak, ukázať mu, že ja som tá dominantná, a on ma musí poslúchať, naložiť ho nejakýmj spôsobom trbárs spať do kočíka a nech tam reve. Ale horšie bude, keď s tým kočíkom už nebudeme chodiť. Na rukách ho neunesiem. Poradte co robiť.

mirka099
10. máj 2010

waitinka, napadlo ma co by som pri tej fontane ako spominas urobila ja... proste ho sledovala, povedala kludne ze sa sprava nepekne a tebe sa to nepaci, a odisla zo slovami ze ides domov, a ked chce tak nech ide s tebou... parkrat som to skusala, odisla som za roh, skryjem sa trebars za strom, hocikde a pozorujes ho... vzdy docupita za mnou a je po nervoch.
inokedy zas pomaha ked ho pred niekym vyhanbim, a dotycny sa mu zacne "vysmievat"...
niekedy zas vychovna po riti, ale to musim byt na tom s nervami zle
😖 😅