Obdobie vzdoru u dieťaťa. Ako si s tým poradiť?

umatko
2. jan 2007

Ahojte mamicky, my sa nachadzame s nasim Viktorkom na vrchole obdobia vzdoru, hadže sa nam o zem ked nie je co by si on prial, bije od hnevu a ten plač!Chcela by som poprosit o radu ako sa zachovat ked ma od hnevu tresne, ci tresnut spat alebo si ho pritulit k sebe a opakovat mu stale ze ho lubim a ani ja ho nebijem, ja postupujem takto doteraz a som toho nazoru ze nasilie sa nasilim nikdy nevyriesi ale co mam robit ked nas ocko zareaguje na podobnu situaciu nasilim v podobe buchnutia po zadku. Prosim poradte

milhaus
16. apr 2008

moja sa mi hadže o zem a strasne pisti ked niečo chce a nemôže to dostat a ked jej to zoberiem tak ešte viac ale čo si necham roztlkat ovladačky?

zuz11
2. máj 2008

vilki • 1d • 11. sep 2007 o 19:38
baby, aj vasi sa zvyknu jedovat?
nas samko ma niekedy take chvilky ze si s nim neviem rady, zacne sa jedovat z nicoho nic, kope nozkami a place. 😒

maruschka • 2d • 11. sep 2007 o 20:13
ach vilki,keby tá naša len kopala nožičkami.Neplače,ale sadne si treskne si čelom o zem.Presne to robil môj brácho,keď bol malý.Alebo príde ku mne a trieska si hlavičku o moju nohu,aby mi dala najavo,že je nahnevaná.Tak sa jej vždy snažím začať niečo zaujímavé ukazovať a ju to prejde.Inak to neviem vyriešiť.Ich to obdobie vzdoru prejde,keď zistia,že s tým nič nevyriešia. 😉

vilki • 1d • 11. sep 2007 o 22:50
dufam ... 😎

ela.masa • 2d • 13. sep 2007 o 22:05
no to je pohroma mala vresti kope nohamia vpripade ze stoji sa proste tresne o zem doslova.snazim sa ju podrzat v naruci aby ju to preslo a citila istotu niekde som citala ze deti sa same seba zlaknu ked tak vyvadzaju a potrebuju istotu.to zaberie.cakam kedy z toho vyrastie 😀

ajduska • 3d • 2. okt 2007 o 09:23
tak naša najmenšia zas hádže od zlosti o zem všetko, čo jej príde po ruku a ak ju práve v tom čase niekto náhodou drží na rukách, tak ho bije po tvári a snaží sa mu vyškriabať oči 😀 , hrešíme ju za to, ale zatiaľ to nemá efekt, našťastie sa nerozzúri nejak často, a určite to prejde, všetky deti to zatiaľ prešlo 😀 😀 😀

milhaus • 1d • 20. nov 2007 o 12:38
nasa sa začina hadzat o zem a plače ked ju ignorujem ale niekedy proste nemam čas alebo naladu na nu, ak jej zmiznem z dohladu, hlada ma po styroch po byte a s manželom je to ešte horšie, vidi ho asi 2 hodiny denne okrem nedele kedy ho vidi cely den a preto to asi robi, asi sa boji že ju nechame samu ale čo si ju mam brat na zachod alebo vysypat kos alebo ked idem len za roh do obchodu pre jednu vec?

geegee • 1d, 26tt • 20. nov 2007 o 12:41
nastastie, s tymto zatial /klop, klop, klop/ nemame problemy. V poslednom case odmieta pancusky, alebo sa niekedy nechce obliect ked ideme vonku, ale vacsinou sa necha ukecat nejako.

milhaus • 1d • 20. nov 2007 o 12:47
ani nasa sa nechce obliekat a prebalovat, radšej sa hodi o zem ale nie silno, ona si sadne tak akosi a zvezie sa

xxmargaretka • 1d • 20. nov 2007 o 22:35
anna si sadne na zem a spusti strasny plac(slonie slzy)ked nieco nedostane a ked sa deje nieco proti jej voly(napr.obliekanie)tak ked sa ukludni tak je ako keby apaticka-urazena a vtedy sa niekedy az zlaklnem ci je to OK ☹

marorlinko • 1d • 21. nov 2007 o 18:11
moj tiez trucuje,ked ho prebalujem, uteka mi po styroch,ked ho taham naspat, tak krici a kope, pomoze az ,ked mu dam nejaku hracku,alebo nejaku vec do ruky a ja rychlo prebalujem, rovnako je to aj ,ked ideme vonku a neda si obliect bundu ani topanky.
tiez mava svoje dni, na wc jedine s nim idem,ked ma nevidi,tak ma hlada a vola ma,dakedy posedi v ohratke a hra sa, ja mozem nieco robit,ale to dlho nevydrzi,ale lepsie par min, ako nic.

zlatucka • 1d • 20. feb 2008 o 14:27
Môj 13 mesačný syn sa strašne zvykne jedovať hlavne v noci ale niekedy aj cez deň ked nedostane to čo chce.začne strašne plakať a kričať až vrčať,šponuje sa tak dozadu akoby chcel urobiť mostík.vtedy ho pevne ale zároveň jemne chytím nech sa trošku ukľudní.niekedy to zaberá.

sakura77 • 1d • 20. feb 2008 o 14:31
jeej,mostik pozname aj my 🙂 najnovsie si bucha rukou po hlave a potom sa jeduje ked ho to zaboli,trdlo male 🙂

a obliekanie tiez "velmi bolí"

leva • 2d • 20. feb 2008 o 14:53
Ahoj,aj nas raflo pred mesiacom taketo obdobie.

charlinka • 1d • 20. feb 2008 o 21:02
🙂 I já se přídávám. Malý když se něco nelíbí, nebo něco nedostane, nepovolím a pod. tak sekne o zem a začne nutít pláč, naštěstí se nebouchá o zem (zaítm) ale čekám. Období vzdoru začne trošku pozdějí, tak to asi bude divadýlko. Ale nejlepší a nejefektivnější je ignorace, odpoutání od toho kvuli čemu to začlo, neřešit tu určitou věc a nevysvětlovat, nechat ten efekt přejít. (mnoo aspon tak nás to učej na škole, snad to bude fungovat 😀 )

terezzka11 • 21. feb 2008 o 10:19
moja mala sa tiez zvykne jedovat. asi tak 3 mesiace dozadu mala vrchol. To zacala najskor plakat, potom sa hodila o zem/raz mi to spravila aj v knihkupectve-to bola sranda/ a ked nepúomohlo ani to, zacala s velkym placom chodit po byte, zhadzovala na zem vsetko na co dociahla a povyhadzovala vsetko zo skriniek. Bit som ju nechcela, nevidim v tom zmysel, tak som ju postavila zakazdym do kuta. Tiez to nebolo moc jednoduche, pozerala na mna ako by som jej strasne ublizila a revala dalej. Nebolo mi vsetko jedno ale po par dnoch pochopila a uz mame 2 tyzdne doma klud. Vie, ze jej plac nepomoze nieco dosiahnut. 😉 Obcas ju to sice este chyti, ale vzdy sa jej opytam ci chce ist do kuta a hned prestane.

lindda • 1d • Dnes o 09:02
jeej niesme sami jedosi obdrovksy vsade a za vsetko ak ma zly den 😠

lyongirl
5. máj 2008

Ahojte baby, nemala som čas čítať to celé, ale my máme asi tiež obdobie vzdoru. Začalo to asi pred týždńom, síce, ak som niečo nedovolila, jedoval sa aj skôr, ale zhoršuje sa to, bije ma, kope, odháňa s rukami, nemôžem sa ho ani dotknúť a nedá sa poriadne ani utíšiť. Jednoducho reve a reve a reve... a mne je ho ľúto. Ale tak isto mu nedovolím, lebo by si na to mohol zvyknúť. A tiež neviem, čo s tým robiť, teda viem, že nevšímať si to, snažím sa nenadávať a byť vtedy kľudná, ale prečo sa nedá utíšiť? A prečo ma odháńa, nezdá sa mi, že by mal už toľko rozumu, že by si to uvedomoval... alebo, žeby v tomto áno a v ostatnom nie? Lebo rozumovo je ešte také bábeno, veľa vecí nechápe, aj keď mu vysvetľujem, čo sa nesmie, on sa tomu smeje a nechápe, že to je nono, nono, aj keď ukázať to už vie a dokonca mám pocit, že ma napodobńuje aj krikom keď to ukazuje 😀

bubba
5. máj 2008

nasa mala ma 2 roky a vzdor zatial potlacame aktivitami.....ked vidim ze zacina byt "moc ambiciozna"necham vsetko tak zbalim tasku a utekam s nou na dllllhu prechadzku,na preliezky,ihrisko,navstivit kamaratky,MC,bazen alebo co.nikdy to neriesim tak ze pustim tv....
som velmi prisna matka ale zaroven milujuca.zatial podotykam zatial!!! na mna nezdvihla ruku neudrela,nekopla...pritom s detmi sa sklbcuje aj odomna sem tam vychovna padne na zadok...
ked sa situacia zmeni 😀 😀 😀 😀 budem vas informovat 😀 😀 😀 😀

veronika13
5. máj 2008

my už asi tiež začíname mať toto obdobie, pri prebaľovaní sa ale vrtí už dlho, no začal sa jedovať a hádzať o zem, keď chce niečo čo nemôže, tak plače a zúri, tiež nás bije, ale už sa trochu začína krotiť, keď povieme, že nie biť, ale mojaaa. Tiež neviem ako sa v tých vyhroteých situáciach chovať, aby to malo výchovný zmysel.

krajcoanka
5. máj 2008

n o unas je toto obdobie prave u staršieho 3 ročného syna. a teda môžem povedať, že je vytrvalý po mne. Takže je to taka suťaž medzi nami kto z koho 😖 😠

dankaa
7. máj 2008

kattum precitala som si clanok,zaujimave a poucne.inac prave dnes som dala lenke poriadnu na zadok.asi 10 minut "streckovala"pri obliekani ked sme planovali ist von,potom vonku bola tak ticho ako myska a ostala sediet v kociku,až mi jej bolo luto ale uvedomila si,čo robila.

janetka
2. júl 2008

baby, my mame obdobie vzdoru teraz, v troch rokoch, doteraz bol kubko ok, v pohodicke, obcas sa jedoval, ale dalo sa to v pohode zvladnut, ale co stvara teraz???!!!! Stale sa po mne zahana, vyprava mi, z emam ist prec, ked mu poviem, nech to zopakuje, tak uz povie, ze nic nepovedal, dokonca ma vcera pohryzol po ruke, uz som skusala hocico, dobre, po zadku /coho sa chcem vyvarovat/, auticka mu schovavam, nic nepomaha, slubi aky bude dobry a na druhy den sa zopakuje to iste, resp. niekedy aj o hodinu. Dnes som ho normalka v tricku osprchovala, tak nechapal, skrotol a hned zaspal od vycerpania. Inspirujte ma ako to zvladnut.

janetka
2. júl 2008

a este som zabudla, na vsetko odpoveda NIE, aj ked sa ho suseda nieco spyta, tak vsetko je NIE.. zo zasady

milhaus
2. júl 2008

nasa ho ma najmä ked je manžel doma, ale to je teda katastrofa, vôbec si neda povedat a ked sme boli v picerke lozila po lavicach i ked sme jej to zakazali a dostala i slabo po zadku a nepomohlo nič, neda si proste povedat ked je manžel doma a niekedy to robi i mne ale nie tak často ako jemu

womenne
2. júl 2008

tak ja dufam že to obobie čim skor pominie Nikolas ho už ma asi zo 3 mesiace som zneho šialena riešim to cumlikom 😒 inač ho neutišim a ked moc vyvadza tapnem zlahka po zadku.Ja už neviem ako ho mam odnaučit aby sa nepral po zemi,ked nieje po nom tak je zle a začne kričat a podme na zem 🙄 Ešteže Sebastianko je klidnejši 🙂

milhaus
2. júl 2008

moja ked sa jeduje niekedy si tlče o zem hlavu ale modriny nemava a strasne sa vala po zemi a plače bez pričiny, skusa všetko ale najhoršie je to že si neda povedat a ludia po nas kukaju ako lozi všade a čo ju mam priviazat aby tam neliezla?

jesssie
2. júl 2008

womenne,
skús použiť príkaz, ktorý by nečakal. Keď sa zvalí na zem povedz mu aby sa ešte zvalil aj "tuto" aj "tamto" odíď kúsok ďalej, zavolaj ho a ukáž mu prstom kde sa má ešte zvaliť a poválať. Nebude ho to baviť keď uvidí, že ťa tým nevytočil. 😉

evickaleh
5. júl 2008

ja mam vzdy strach aby sa maly neudrel, ked zacne robit tie jeho vzdorovite pohybi, vzdy ho radsej chytim a odlakam ho na nieco ine. aspon sa snazim, no nie vzdy to samozrejme zabera. Nas krpec ked sa hneva a zoberiem hona ruky napr. tak ma zacne bacat rukou na rameno alebo na hrud to teraz par dni, tiez neviem ako vtedy reagovat, snazim sa to skor nevsimat aby videl, ze to asi nezabera.

ilijanka
5. júl 2008

čítali ste knihu Najšťastnejšie batole v okolí- napísal ju americký pediater-zatiaľ som ju neprečítala celú- ale je celkom zaujímavá- na takého záchvaty radí- s batoľaťom treba reagovať v jeho reči, ktorej rozumie- tzv.batolatština, hlavné zásady sú: krátke vety, jasná artikulácia, dôraz na správne slová, opakovanie. Najskôr treba dieťaťu povedať, že mu rozumieme, o čo mu ide- čiže- keď napr.niečo chce a nechceme mu to dať- treba hovoriť: Ty to chceš! Ty to chceš! Chceš! Dieťa by malo spozornieť a potešiť sa, že ste ho pochopili a potom ho nejakým jemným spôsobom zaujať niečím iným a odviesť pozornosť. Zatiaľ som to veľmi nevyskúšala ale znie to celkom rozumne, tak by to snáď mohlo fungovať, uvidíme 😉

bbuubbaa11
30. júl 2008

No keď to takto čítam, tak ma teší len to že niesme jediný čo riešia takéto problémi.Ani nie tak s hádzaním vecí ako s tým že niesme schopné sa ráno ani len prebaliť, bez revu a samozrejme to musí byť nasilu, lebo po pól hodine prehovárania ma to prestane baviť. A to dalej pokračuje, tým že sa nechce prezliecť, takže aj to musí byť nasilu o raňajkách ani nehovorím. a dnes ráno sa jej zas nechcelo ísť do auta.Akože na to, že pri tom, ked sa jej niečo nepáči plače a kope som si už zvykla, to robí od pol roka, ale poslednú dobu je to fakt brutal,. Tie jej záchvaty trvajú aj hodinu, potom z toho zaspí a ešte aj zo spánku ju trhá a vrčí pomedzito.A keby ste to počuli , to nieje že plač, ale ona vrieska od nervozity, kope, hádže sa o zem, trhá zo seba plienky a veci a pomedzi to ma bije.A má fakt výdrž, minule sa jej nepáčilo, že som ju uložila spinkať, taká bola unavená, že ju zo zavretými očami váľalo, ale sedela na posteli a ani za toho si neľahla a vždy keď ju ukladalo , tak sa z revom prebrala a znovu si sadla a toto trvalo trištvrte hodinu.Občas som s nej zúfalá. Od malička je tvrdohlavá, ale aj napriek tomu som jej v dôležitých veciach nikdy neustupovala a ona si stále nevie zviknúť na to slovo " nie ". Od pol roka spolu doslova bojujeme. A to má ešte len 20 mesiacov. AK VIETE PORADTE NIEKTO.

barunka
30. aug 2008

kočky mňa by zaujímalo, u nás sa obdobie vzdoru prejavuje trošku inak. Raz za mesiac má síce aj ona také vreštiace amoky (zásadne keď je doma tatko, čo nie je zasa tak často) ale Simi to prejavuje inak. 1. fáza bola totálne trucovité pocikávanie a pokakávanie, štýlom, že aha mami, treba mi cikať, vyzlečie sa a postaví sa nad jeden jediný koberec, ktorý doma máme... 2. fáza, totálne odmietanie spánku, hysterické záchvaty pred spaním, jačanie počas celej noci a robenie napriek... a teraz prežívame 3. fázu a to je hladovka. Neje nič. Keď nadobudnem odvahu ponúknut jej jedlo, začne po mne vrieskať, že ona jesť nechce a nebudeme a mám to dať preč...
šľak ma z nej triafa, a hlavne hlava bolí ke´d sa snažím vymyslieť spôsoby, ako jej znechutiť aj toto... otrasné... 😠 😠 😠

binki
2. sep 2008

jak se tedy období vzdoru v kostce pozná? ptám se, protože je to asi 3 týdny, kdy syn začal bezdůvodně řvávat a obečas odmítá jídlo, vzteká se, když mu beru "nebezpečné" věci, ječí jen tak pro radost sobě a špatně usíná, co mi poradíte?

denisocka
2. okt 2008

ahoj binki,aj my to máme -ked ho krmim tak ked nechce tak mi taku tresne že to zoškrabujem zo steny,pišti , plače akonahle chcem zaplnuť plienku,a bucha hlavu o postielku aj stenu-ale to zas nie v zlosti,ale z nudy 😔

zuka
2. okt 2008

Tak ja som prave riesila, ci to nie je priskoro. Nas krpec totiz neskutocne dava najavo, ked sa mu nieco nepaci a dnes sa mi 2 krat stalo, ze sa od hnevu tresol o zem 😠

denisocka
2. okt 2008

zuka,tak som rada že nie som sama - a to keby ste hovideli stať v postielke alevbo ohradke ked je naštvay-trieska nou tak,že sa ozýva pol bytovky a kričí,píska,napína sa 🙄

zuka
2. okt 2008

U nas je este priserne obliekanie a obuvanie je najvacsi vrchol 😒 , vzpina sa, no hroza

denisocka
2. okt 2008

😀 u nás ešte ked dojdeme z vonku a akonáhle prekročím prah spálne tak začne orchster 😠

zuka
2. okt 2008

denisocka, a ako u vas vyzeraju noci? Nam sa s tymito naladickami uplne pokazili, spi priam priserne a to predtym asi 7 mesiacov spaval uplne celu noc ☹

denisocka
3. okt 2008

noc? no teraz nám išli zuby,predvčerom vyšiel prvy a dnes druhy,takže už týždfen je noc hrozna - ináč som kojila len 1-2x v noci a v pohode

zuka
3. okt 2008

Nas maly ma uz dlho 8 zubov, takze teraz su na rade stolicky ☹ Ale aj tak si myslim, ze tie zle noci su dosledkom tohto veku...

barbiek
5. okt 2008

ahojte, ja si neviem dat rady s mojim synom lucaskom, odkedy sa narodila mala je hrozny, nevieme si snim dat rady, hadze sa o zem, strasne krici ked nieco chce, ked ho chcem obliect ze ideme von reve ze on nejde a najnovsie sa po mne zahana a uz ma dnes aj udrel po ruke a hovori mi stale ze chod prec, ked somv jeho izbe, a potom dojde ako keby nic a zacne ma objimat, absolutne ma neposlucha stale mi oponuje a ja uz neviem co mam s nim robit 😖

emjee
4. dec 2008

rainbow • 1d • Včera o 20:12
Mám 18 mesačného drobca, ktorý nám nedovolil ešte prespať za 18 mesiacov ani jednu noc celú, to že nespáva sme si ako tak zvykli, aj ked posledných 5 nocí, spí len 3 hodiny -ostatné sa chce hrať, ale za poslednú dobu sa veľmi zmenilo jeho správanie, odmalička je velmi temperamentný, nadmerne živý, bystrý, ale teraz sa začal prejavovať agresívnym správaním...na slovíčko ,,nie,, nemožeš,, reaguje tak, že sa hodí o zem, alebo ma začne cápať, trhať mi vlasy alebo hlavou do mna udierať- myslím že nazvať to obdobím vzdoru je v 18 mes.veku ešte skoro, ak máte rady, tipy ako ho ,, jemne,, uzemniť...prosim poradte , aké máte skúsenosti?

rainbow • 1d • Včera o 20:15
ešte som zabudla , ked sme vonku, je z neho na pár výnimiek dobrý chlapček, no ked sme doma , vtedy začne ten amok, neviem či to je nudou, ale lieta a búcha všetko, a to sa snažím zaujať hrou, venujem sa mu

lienka79 • 1d • Včera o 20:46
aj ked si myslis,ze je skoro, tvrdia mudre hlavy,ze vzdor zacina okolo 2 roku.... niekorych deti zacina skor...Niektore vzdoruju viac,niekt.menej/..takze ja si myslim,ze len skusa hranice,kam moze a co sa mu dovoli.
Takze je na tebe a tvojich pevnych nervoch,ako mu to vysvbetlit,..
Zelam vela trpezlivosti,lebo tu nic ine nepomoze 😎

sirinka • 1d, 16tt • Včera o 21:00
rainbow mas zdrave dieta v obdobi vzdoru...utlmovat jeho temperament by mohla byt velka chyba, jeho spravanie s temperamentom nema vela spolocne 😉 on teraz skusa, co sa vsetko da, kam az moze zajst a ty si musis najst sposob, co na neho plati...mne sa lahko mudruje, ked klarka je este vcelku poslusna, ze 😝 ale som presvedcena, ze aj nas to caka....
takze pevne nervy a hladat cesticky, ako dietatko spratat do koze 😎

rainbow • 1d • Včera o 21:07
ahoj sirinka, ja som štastná že je zdravý a velmi si to vážim, len niekedy mám strach pri tých prejavoch aby si neublížil, viem že krikom a capnutím po zadočku nič nedocielim, len ked sa miesto spania naháname po byte, k tomu akrobatické zoskoky z postele, prípadne trieskanie hlavou, alebo búchanie sa o zem o posteľ, vtedy ked už počítam do 10 aby som nevybuchla, vtedy ked už dochádza trpezlivosť a starch z čoho to pramení? -z únavy? z množstva podnetov? alebo z nudy, ja už neviem, asi len počkať kým to obdobie prejde..... 😝 😝 😝 😝
len som ztoho smutná, ked ma cápe, trhá mi schválne vlasy 😒

rainbow • 1d • Včera o 21:08
k starým rodičom si to nedovoluje, ani sa tak pri nich nespráva, skúša to len pri mne a ockovi 😕

sirinka • 1d, 16tt • Včera o 21:14
rainbow chapem to...nasa mala sa od malinkata hadze hlavou dozadu ked sa jej nieco nepaci a nie vzdy som ju stihla zachytit... 😒 a ta faza, ked to bude skusat aj na inych este pride...on ta aj tak lubi najviac na svete. ked niekedy nezabera na teba, nech ide k nemu manzel, alebo stary rodicia.
z coho to prameni zistis iba ty a mozno ani ty nie...skus ho pozorovat, obmienat cinnosti a zistis, ci ho nieco bavi viac alebo menej. chodite do materskeho centra? skuste to...
no ale v noci by ste maly mat asi pevny rezim, tam netreba velmi ustupovat, ale ja viem, ze to je snad este tazsie ako cez den... 😅

rainbow • 1d • Včera o 21:23
ahoj chodíme do MC, von doobeda ja poobede, ale od septembra pracujem, síce na 1/2 úvazok, ale snažím sa mu to vynahradiť
dakujem za rady 😉

sirinka • 1d, 16tt • Včera o 21:30
rainbow to potom asi davas maleho niekam do jasiel? mozno aj odtial pochytil nejake formy spravania sa...
a v mc je pokojny?

frenchie • 1d • Včera o 22:58
rainbow my mame doma to iste, az na to, ze mi robi sceny aj vonku. Ked vidi ze sa blizime k inym detom, nebodaj su na hojdackach (pozna ich od narodenia..) tak zacne jacat ako pominuty. Inak ostatne prejavy co pises mame aj my (okrem bitia ma. To skusil, vratila som mu to, samozrejme jemnejsie, a odvtedy si ma nedovoli udriet). Niekedy mam pocit, ze ma slak trafi, skusala som ho aj ignorovat a asi to mi zabera najviac. Ked zisti ze tym nic nedocieli, prestane. Len niekedy to trva.... 😠 . Minule sa mi hodil pred vytahom na zem, ja som vosla do bytu, vyzliekla som sa (obcas som mrkla co s nim je) a za par minutiek naklusal domov uplne kludny. Je to des. Kamoska to mala tiez a preslo to tak o 2-3 mesiace... 😲

lenadka
4. dec 2008

cavte baby aj u nas to mame a vcera to mala prepiskla, chcela ist ku babke, ale ona doma nebola, napriek tomu manzelovi usla k nim na dvor /boli na prechadzke/ ked jej vysvetloval a vysvetloval a vysvetloval ze nik u nich nie je doma, ze idu domov z luftu ho kopla celou silou do pistaly /este vecer mi ukazoval "znacku" od nej/...no a ako chlap sa s tym neparal doslala vzduchom chladenu po zadku a mars ho domov do izby...tak si potrucovala, porevala a spehovala ked som prisla domov a rozpraval mi to aky bude zakaz /ziadne zuvacky a cukriky a cokolada do odvolania - v poslednom case je strasne cokoladova/...potom zase nastvala mna, chcela si pozriet nase retiazky a prstene, ale ona ich aj povytahovala z krabiciek a pouzlila, ked jej vravim nechaj to tak cca 2x tak ma nepocuvala az odletel jej jeden privesok....neda sa nic robit dala som jej po symbolicky rucicke hned sa zdula a isla smoklit do izby, potom si musela upratat veci, zjest veceru-co byva problem papka aj hodinu aj 1,5 hodiny z trucu vacsinou a isla sa kupat /kupanie je motivacia aby to urobila co najskor to jedenie-ked nie tak sa len sprchuje/...snazim sa jej radsej dohovarat, ale nikdy to nemalo taky efekt ako vcera ta vychovna...nech si hovori kto che co chce vcera ho kopne do pistali zajtra treskne kladivom???? Ja neviem preco su dnes deti take ine, ja by som si v zivote nedovolila rodica udriet 🙄 😲 😠

rainbow
4. dec 2008

ahojte, tak my sme tiež dnes mali scénu - v nákupnom centre, ležal na zemi ,medzi otváracími dverami, samozrejme publikum malo o zábavu postarané, len ja som šalela, nie a nie ho obliecť a to sme na neho boli dvaja ale ten boj s hadom sme nakoniec uhrali tak, že sme ho omotali do mojej bundy a odniesli rýchlo do auta, takže obliekanie je každodenný des 😝