Obdobie vzdoru u dieťaťa. Ako si s tým poradiť?

umatko
2. jan 2007

Ahojte mamicky, my sa nachadzame s nasim Viktorkom na vrchole obdobia vzdoru, hadže sa nam o zem ked nie je co by si on prial, bije od hnevu a ten plač!Chcela by som poprosit o radu ako sa zachovat ked ma od hnevu tresne, ci tresnut spat alebo si ho pritulit k sebe a opakovat mu stale ze ho lubim a ani ja ho nebijem, ja postupujem takto doteraz a som toho nazoru ze nasilie sa nasilim nikdy nevyriesi ale co mam robit ked nas ocko zareaguje na podobnu situaciu nasilim v podobe buchnutia po zadku. Prosim poradte

milhaus
5. dec 2007

ten članok je teda dobry, ja luciu tiež ignorujem ked už nič ine nezabera a hadze sa o zem najmä vtedy ked ju bereme od toho čo ona chce a ked niečo nema čo ona chce tak pisti a manžel na to vždy da i ked by to nemal
zaujimave že mna vždy poslucha viac ale trocha sa už aj strhava ked po nej skriknem nechaj to ale nenecham si predsa zdemolovat cely byt ( nove žaluzie )

danulka2
5. dec 2007

danar neobvinuj sa. Mne tiez obcas ujdu nervy a ked dam malemu po ruke, tak mi je to potom luto a o chvilu ho vystiskam a vyboskam /to vlastne robim takmer stale/. Ber to ako ponorkovu chorobu,ktorej raz urcite podlahne kazda a kazdu to potom trapi 😉

milhaus
6. dec 2007

nemam rada ked mi madam stiahne vždy všetko čo je na stole, podla nej tam obrus nemôže byt, raz som jej zato dala tak slabšie po prstoch a urobila to aj tak iba sa na mna pozrela

jacka
6. dec 2007

Co sa tíka tohoto vzdoru tak su asi všetky deti rovnaké.A asi aj rovnako počúvaju na slovo nesmieš alebo no.Akoby tie slovička vôbec neexistovali. 😀 ALe je tu nádej:raz s toho vyrastu 😀 A hádam sa toho dožijem v zdravy bez ujmy 😉

milhaus
6. dec 2007

ona sa iba otoči ku mne ked poviem nono a dalej to robi, niekedy sa rozplače ale aj tak to chyta

marorlinko
7. dec 2007

vsimla som si,ze maly je kludnejsi,ked mame navstevu, vtedy posllucha jak nikdy,ako nahle navsteva odite, stava sa z neho maly certik, asi by sme mali mat navstevu vkuse,ale to nejde. neviem asi chce ukazat je dobry chlapec, ako naposledy,ani pri prebalovani mi neutekal,ako obvykle robi,co mam dost velky problem ho prebalit, horsie je,ked sa pokakal a uteka mi.

milhaus
10. dec 2007

mne pri prebalovani neutečie ale manželovi ano, najmä po kupani sa jej nechce do plienky
mi ked mame navstevu moc ludi tak mala je potom besnejšia ked odidu

danulka2
12. dec 2007

marorlinko tu by som ti poradila jednu vec : policajti maju takych velkych panakov-policajtov a tych postavia vedla cesty a vodici spomalia. Ty si musis zadovazit tiez velkeho panaka-navstevu a maly bude posluchat 😀 😀 😀

milhaus
13. dec 2007

to by zachvilu zistil že to je len figurina, aspon nasa je taka

lienkal
22. dec 2007

ahoj, tak u náš období vzdoru pozoruji až nyní, Veronika zlobí, oblíkání je na hodinu, dělá naschvály, totálně mě vytáčí, vůbec nevím, jak se k ní mám chovat, někdy nervově už vypěním a plesknu jí přes zadek, protože zkouší, co vydržím, potřebovala bych správný recept, jak na takové dítko 😒

andrysek2
22. dec 2007

tak obdobi vzdoru znam taky pekne dobre jelikoz mam tri detickyy 😀 😀 😀

lienkal
22. dec 2007

to už asi zůstane do puberty a tam to ještě zesílí, co 😀

jankatrnka
6. feb 2008

ahojte, tak to nie len nase dieta sa hadze o zem od srdu, ked nieco nedostane... ale musim uznat, ze malá má božskú trpezlivost... húka, kvíka, kričí a chce a chce... a to som si myslela, ze obdobie vzdoru prichádza tak v dvoch troch rokoch... a ono to prislo v roku...

milhaus
6. feb 2008

to asi ako ktore dieta, každy tiež nema pubertu narovnako

jankatrnka
6. feb 2008

to som zvedava do kedy to potrva, a kedy sa to opat vrati... a ci si na to hukanie nejak zvyknem. Je to hrozny zvuk....

otrivinkajanka
6. feb 2008

no moja simca je strasna nervacka to ma po mojom starom aj ten je nervak ked neni po jej co ona chce az sa trasie od nervov a mna slak triafa vzdy musi byt po jej inak vresti a nervaci ako psychopat a ja stagnujem a radsej jej tu vec dam co chce,lebo by som dosla o nervy ale ked je u nas babka alebo navsteva nikto neveri,ze taka je kazdy hovori aka je zlata,ze co si vymyslam nikdy by som neverila,ze 20 mesacne dieta vie byt take

jankatrnka
6. feb 2008

a ako to riesite, ked vase mimčo dostane nerva, ked aj vy znervozniete? ratate do desat, alebo tak nieco.

katulka11
6. feb 2008

No u nás to tiež už začalo, ☹ a to má Karinka len rok... 😖 Ak niečo chce a nedám jej to, začne kričať a hodí sa o zem, ale potvorka, taká je vybitá, že s hlavou len tak pooomaly, opatrne, aby si ju nebuchla...
Ale ak ju vtedy chytím napr. za ručičky, prehne sa dozadu a hodí sa s celej sily, vtedy si už pár krát ublížila. Tak to riešim tak, že samozrejme tú vec, čo chcela jej určite nedám a odídem z izby alebo si ju nevšímam. Za chvíľku zabudne, prečo vlastne reve a je kľud... 😒 No niekedy mám tiež nervy, hlavne keď si tým svojím vyčínaním ublíži... Vtedy jej mám chuť jednu plesnúť po zadku (vlastne plienke) a zároveň ju aj pomojkať, lebo je mi ľúto, že si ublížila... 😅 Ale vtedy sa snažím odviesť jej pozornosť nejakou hračkou a je kľud... 😅 😝

susik77
7. feb 2008

ahojte baby, ja som minule videla taky histericky vystup jedneho 2-rocneho dievcata v buse mhd. bolo to strasne. vtedy som si tak myslela, ze asi by som jej jednu tresla 😠
myslite, ze to maju vsetky deti v roznej intenzite?

vanila
7. feb 2008

Otrivinkajanka.. to iste robi aj ten moj. Ani svagrina mi neveri ked jej poviem ze ako vie sa on nervacit. Ani svokra neverila pokial nevidela tak mi dala za pravdu. ja neviem kde clovek robi chybu ked nieco si vynucuje tak mu poviem nie trochu poplace a prejde to. ale cez den to urobi aj sto krat tak musim vydrzat. neviem dokedy mi to vydrzi.

otrivinkajanka
7. feb 2008

vanila no a to som este nespomenula,ze ked vrieska ako nepricena tak sa cela povraca to ma od narodenia,ze ked strasne reve potom grca aj k lekarovi ked idem nedam jej aninic jest,lebo ked ho zbada,tak tak reve,ze nemocnica pada asi to ma od zaludka nervozitu alebo co lekar povedal,ze ju to prejde ked bude vacsia

vanila
7. feb 2008

vidis na to vracanie som zabudla aj on to robi.

other_side
8. feb 2008

baby, mi take nieco vobec nepozname 😎 ten moj je velky kludas a flegmos 😀 este sa nenervacil ani ziadny vystup sme nemali, ani hadzanie sa o zem 🙂

aponchie
8. feb 2008

me ted zacala neskutecne vytacet asi tyden provozuje absolutni neuposlechnuti cehokoliv neze by se vztekala ale s lehkym usmevem ignoruje do posledni chvile sedi usmiva s epod vousy my na ni bud rveme nebo domlouvame a nic!pekne me tim toci

danusidlo
8. feb 2008

Ahojte. V našom prípade funguje obdobie vzdoru tým, že malý sa bil. Keď to naňho prišlo, začal biť aj deti na ulici. Vyriešili sme to veľmi rýchlo a to tak, že vždy, keď sa začal biť, alebo inak robiť prieky, dala som mu na výber. Buď - alebo. Buď sa budeš biť, alebo nedostaneš to a to - obľúbené hračky, alebo činnosti. Zabralo to celkom rýchlo. Ešte ho to sem-tam chytí, ale už to nie je ako predtým. A ďalšia vec je - trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť. Aj keď sa to ľahko hovorí. Základ je nestratiť nervy. Ich to časom prejde. Držím palce.

marorlinko
10. feb 2008

danulka2, to by maly hned nato prisiel, po obchytani,ze to nie je zive, maly dakedy zacina posluchat, napr. ked vezme ovladac co vie,ze nesmie(jeden uz pokazil, co nejde), tak,ked mu poviem,nech to da na stol, da to s usmevom. alebo uz nechyta vacsie veci, co ked chytol silno tak to spadlo, on si pamata a ked id eokolo, tak len tak jemne s prstekami a ked sa to pohne, tak uteka dalej, lebo vie ,ze silnejsie nemoze, bo spadne to, to sa mi paci, ze to pochopil,
maly uz ma rok a mes. a uz mu ani navsteva nezabrani v tom co chce robit, najnovsie,ked dakto k nam pride, tak maly hned uteka k hrackm povysypuje ich vsetky a predvadza sa, naschval hadze o zem ich, robi hluk a pozera ci ta datycna osoba pozera. lisiacik maly.

marie2
11. feb 2008

Ahoj děvčata tak pozoruju že mám doma úplně stejný problém mám dvouletou holčičku také je to pěkný vztekloun a má záchvaty vzteku s válením se po zemi a kopáním nožičkama.Předvádí to hlavně když si myslí že si jí moc nevšímám třeba když telefonuju nebo tak.Snažím se tomu předcházet ale vždycky to nejde a to si pak užiju!Také po nás házela kde co párkrát sem po ní dodila plyšáka samozřejmně velmi opatrně a od té doby to nedělá. Ale po jejím záchvatu mám pocit že se úplně vyřízená potom ale přiběhne dá mi pusinku a je zas vše O.K je to prostě moje zlaté sluníčko.Je to moc šikovná holčička.

fejusa
12. feb 2008

ahojte.ja si myslim ze krik a bitka nepomozu.deti by mali byt zamestnane vzdy nejakou cinnostou.a v klude im vysvetlovat veci.aj ked viem ze to v klude nejde.ta moja je taka dobra skolke a ked dojdeme domov tak je hotovy dabel s nej 😒 .odmieta pekne jest a ani hrat sas nechce,papuluje ... .to neviem co budem s nou robit ked bude mat desat rokov 😒

patenko
7. apr 2008

Ja mám ten istý problém s malým 2,5 ročným synom.hádže do nás všetko čo mu príde pod ruku, hlavne ak mu niečo zakážem.Minule v obchode si chcel vydobiť pozornosť tak začal rozbíjať pivové fľaše.Bolo tam kopec ľudí, každý sledoval čo podniknem.Vysvetlila som mu že to nemôže robiť, ale akosi naňho nič nezaberá.Ak zvýšim hlas nič ak ho capnem na zadok začne kričaŤ nech ho nebijem a to je len také akože.O čas už fakt strácam nervy, ale po prečítaní vašich odpovedí som sa ukľudnila že nie som sama.môj je strašný neposed- hyperaktívny,a to sme chceli druhé dieŤa ale prišla som na to , že sa nesmie nudiŤ.No verte občas aj ja si musím vydýchnuŤ. no čo už musíme asi vydržaŤ