Obdobie vzdoru u dieťaťa. Ako si s tým poradiť?

umatko
2. jan 2007

Ahojte mamicky, my sa nachadzame s nasim Viktorkom na vrchole obdobia vzdoru, hadže sa nam o zem ked nie je co by si on prial, bije od hnevu a ten plač!Chcela by som poprosit o radu ako sa zachovat ked ma od hnevu tresne, ci tresnut spat alebo si ho pritulit k sebe a opakovat mu stale ze ho lubim a ani ja ho nebijem, ja postupujem takto doteraz a som toho nazoru ze nasilie sa nasilim nikdy nevyriesi ale co mam robit ked nas ocko zareaguje na podobnu situaciu nasilim v podobe buchnutia po zadku. Prosim poradte

zuza.m
17. júl 2010

no ved ked si taka vystrašena tak možeš urobit aj ine opatrenia.ved ked si to vezmeš že ho bereš k vode aby sa hral vo vode s kamienkami nemožeš od neho chcet aby sedel v tieny pod stromami nie??hihih
daj mu klobučik a kludne aj tričko..allebo si zober aj slnečnik a zapichni ho knemu tak by bol v tieni..a tak sa tam možete hrat pekne spolu...a hlavne bez vyčitiek s kludnym svedomim a hlavne bez plaču...
ja osobne maleho na slnko davam .mam 50afktor a natieram ho iba cez silne slnko,ked už je okolo 17tej tak už ani nenatieram.ved ked už ma ako taky zaklad hodinka na normalnom slniečku nemože uškodit.(teda nehovoirm na prave poludnie bez kremu.)ved slniečko je aj zdrave hlavne na vit.D,E.tak že nemusiš sa nejako stresovat .a hnede dieta posobi ovela zdravšie ako blede bez pigmentu. 😉

ankan
17. júl 2010

@zuza.m hnedé dieťa pôsobí zdravšie ako bledé bez pigmentu. V tom máš pravdú, ale je aj pravda, že len vyzerá, na to aby dieťa malo dostatok vit. D stačí aby bolo v tieni a najlepšie medzi 11-15 hodinou pod strechou a nie len v tieni. Ja to dodržujem aj u dcérky aj u seba sme pekne opálené, hoci nie ako od mora, ale držím sa hesla, že ak máme mať rakovinu potom tomu nemusím pomáhať. Prípišné slnenie totiž môže spôsobiť rakovinu kože. Preto používame 50 faktor a v kritických hodinách sa snažíme byť pod strechou. 🙂 🙂 🙂

meleri
17. júl 2010

zuzo,

no dělám to samé jak ty, dávám tričko, brýle, čepku i krém padesát máme, ale já si moc nemyslím že je to zdravé....teda ten slunečník by bodl, ale bohužel nemáme...tady kde žiju tak je kritická hodina asi furt.... ☹

meleri
17. júl 2010

právě, mám taky strach z rakoviny, navíc v rodině jsme měli i tu rakovinu kůže....:( ale prý od tří let už je to celkem v pohodě, tak si říkám že příští léto už nám bude hej....🙂

zuza.m
17. júl 2010

ankan a kde som napisala že sa ma slnit od 11 do 15tej??si ešte raz prečitaj moj prispevok .... 🙄
prave tam mam v zatvorke že nie cez prave poludni!!prave poludnie sa považuje čas okolo obeda a to je okolo 12tej!!! 🙄
ja mam tiež dieta a tak tiež u nas svieti slnko ešte ani raz nebol spaleny ani raz enemal upal je jemne zdravo opaleny a tak tiež použivam 50faktor.nikde som nepisala že ho ma kludne nechat opekat ale najist kompromis.teda predpokladam že ani ona nechodi k vode cez prave poludnie že??

meleri ved ten slnečnik si kupiš za par korun v tesku to maju do 200sk.nestoji to vela ani to nezabere tolko miesta ked že to predavaju v takom obale že si to prehodiš aj cez plece..myslim že ak nechodiš k vode cez tie kriticke hodiny nemaš sa čoho bat.kde vlastne žiješ??rakovina nieje z toho ked sa priliš často spališ?,myslim že tak to je alebo z nejakych rakovinovych znamienok .

meleri
18. júl 2010

zuzo,
žijeme ve Francii a je fakt že to tady žhne tu slunce....slunečník nevím jestli by se oplatil, protože on pořád zdrhá, prostě lítá všude, na jednom místě moc neposedí, takže bych to musela furt přemísťovat....jak byl hodně malý, koupili jsme takový "UV stan" a to bylo fajn, jenže ted už by v tom nebyl no....já ti nevím tady s tím hodně straší, že bacha na to a tak......jenže je to fakt začarovaný kruh, protože ráno sice je u vody fajn ale já nemám čas, vařím, atd, odpoledne už to žhne, a žhne to tak do 7 večera...

zuza.m
18. júl 2010

no velmi na vyber nemaš.ked nechce byt pod slnečnikom tak tam proste nechod .alebo si navar večer a chod snim hned rano pokial sa da.lebo jemu tažko vysvetliš že na kamienky sa pozeraj z dialky spod stromov to nemusi byt ani vvo zdore aby stym nesuhlasil 😉

meleri
18. júl 2010

zuzo
no já se rozhodla že tam občas zajdu přes týden, s tím že by se dalo i ráno kdybych navařila večer, a odpoledne fakt max na ty dvě hodiny ( s tím příchodem a odchodem)....a hlavně, příště dám deku na trávu a ne na písek, aby nebyl právě jak ten řízek obalený.... 😅 tady lítají úplně černé děti u toho jezera, nekecám jsou tak opálené, no na jednu stranu je to hezké, ale nevím no....

meleri
18. júl 2010

a dík žes to se mnou probrala, tak se mi to nějak zorganizovalo v hlavě že už vím jak na to....jinak právě nechápu proč je tak strašně živý? všechno ho zajímá všude musí být, nejradši by byl na dvou třech místech najednou....máti mi pořád tvrdí že my jsme byly klidné děti....

lenka1smejka
18. júl 2010

Inak baby vy ked varite tak vam daju deti pokoj?Lebo ja som zacala varivat vecer ked zaspi lebo kazde varenie bolo s placom

brnka
18. júl 2010

@lenka1smejka, ja tiez varim vecer, take rychle jedla, celkom mi to tak vyhovuje. Predtym som len mala nervy, ze sa stale na mna stveral alebo ma tahal k hrackam 😉

zuza.m
18. júl 2010

meleri bud rada že je živy a že sa neboji a všetko ho zaujima to svedči o tom že je to spokojne a vysporiadane dieta...
je najlepšie ked si to človek zorganizuje tak aby to vyhovovalo hlavne vam obom .
no ja varim normalne doobeda.zvyknem varit take rychle jedla a aj na dva dni nech mam na dalši pokoj. a odbehujem za malym.niekedy sa mota primne niekedy je na dvore a len kukam cez okno.stym že každu chvilu dobehne a vola ma von.

meleri
18. júl 2010

lenko,

nedá! 😅 proto jak vařím tak samé jednoduché věci.....zkoušela jsem vařit po večerech ale byla jsem KO. nicméně u druhého dítěte už asi nebude vyhnutí...on ví že jak vařím tak si musí pohrát sám ale prostě mi k tomu chybí ten klid.

Zuzko,
jej fakt myslíš? já z toho začla mít trochu depku že je takový, např. dřív jsme chodili do knihovny na čtení dětem (čtou tam pohádky a je to pro fakt malé děti), všecky tam sedí a on tam lítá, vytahuje knížky, neposlouchá vůbec...dřív se tam styděl, a tak byl klidný a poslouchal....ted už je konec....to máš super že máte dvorek, fakt pro malé dítě není nic lepšího než kousek zahrádky! 🙂

zelmirka1
18. júl 2010

ahojte
ja varim ked maly spi, medzi 12-14 hod. a kedze varim jednoduchsie jedla stiham uvarit, najest sa aj si oddychnut.
A ked sa nahodou zobudi skor alebo nechce zaspinkat tak je pri mne, stoji na stolicke a pomaha v ramci moznosti,
ked uz sa neda tak mu pustim rozpravku.
Inak my mame zahradu, mame aj hojdacku a bazen sme mu napustili, je to super ale zase vam poviem ze obcas dokaze straaasne vymyslat a stale chce aby som ho zabavala v zahrade ja hrala sa nim. Neviem ci je to tym ze je jedinacik alebo je este maly, verim ze neskor sa trochu viac zahra aj sam. Som prave rozmyslala ze vela deti je v panelaku v 2 izbach a musia vydrzat a moj lotrik vymysla a pritom ma dve velke poschodia a zahradu 😠

jankapiknova
18. júl 2010

@meleri - naš maly je tiež taky, ked ideme von,všetky mamičky sedia a debatia len ja lietam okolo maleho,lebo beha všelikade,len sa pekne nehra 😠 Ja si malokedy posedim veru 😀
ale čo sa tyka jeho spanku,tak ked spi tak ja papam,kavičkujem,som na nete a odychujem a vvarim ked je hore,trochu sa hra,beha okolo mna ale navarim 😉

meleri
18. júl 2010

zelmirko,

jej to máte super! tak my to máme dost omezené, máme byt, takže chodím ven každé odpoledne, někdy i dopoledne....vařím věci jako rizota, nudle, guláše, saláty a tak....někdy stihnu guláš...malý mi spí jak kdy, ted zrovna má období že spí jenom hodinu, ale zas večer usne v sedm, a pak mám ještě čas něco dodělat....

janko,
joj tak to jsme dvě teda! 😅 ale nedá se s tím nic dělat asi....jedině s tím křikem, to pochopil že se to nesmí, a když je doma manžel tak se celkem ovládá...jinak přinejhorším taky navařím když je vzhůru, prohlíží si knížky, hraje si s autičkama, pak přijde do kuchyně, "pomáhá", nebo zajde vyčistit záchod nebo "povysává" ... 🙂 oběd je uvařený...

zelmirka1
18. júl 2010

@meleri ved prave ze som si myslela ze to bude super ked mame zahradu, ale nakoniec zistujem ze je taka potvorka maly ze stale vymysla a nakoniec chodim von doobeda aj poobede lebo po case doma je mrzuty a uz nevie co by robil. Dufam ze ked bude vacsi tak sa trochu viac zahra, a teraz ked este sa stale jeduje na cokolvek 😝

meleri
18. júl 2010

zelmirko,

u nás je to tak že se postaví ke dveřím, i s batohem, s botama v rukách a čeká, někdy křičí, že chce ven.....
to jsem nevěděla, myslela jsem že zahrada je úleva, nemusíš pořád brát tu tašku a takové věci, všecko máš při ruce...ale zas asi ví že ta zahrada je tak tě s tím pořád trápí co....

lenka1smejka
18. júl 2010

my byvame v jednoizbovom byte.Ale minule som bola s malou u kamosky.Poviem vam mala bola samostatna ja som ju este taku nezazila.Ona dost vysi na mne a stale len MAMA MAMA ale v tej zahrade to bolo nieco ja som o malej nevedela len som si sedela s vylozenymi nohami-no uuuuuzas

zelmirka1
18. júl 2010

baby to je o tom ze ked dieta vyrasta v byte tak je na to zvyknute a ked pride na navstevu do zahrady tak jasne ze sa mu to velmi paci, ale ked moj maly od malicka vie ze zahradu mame tak uz to nie je take vzruso, ja som myslela ze chodim von s kocikom doobeda aj poobeda a este sme medzitym v zahrade 😀
jasne ze som rada, lebo predsa len sa daju rozne hry vymyslat a to kupanie je najlepsie ale aj tak dokaze byt maly mrzuty aj v zahrade.

meleri
18. júl 2010

lenko

my když se dostanem k někomu na zahradu tak malý je taky štěstím bez sebe, prozkoumává každý strom, květinku.....nejradši má ale les, a hory kéž by to vydrželo! 😵

zelmirko,

ach jo ty děti, člověk se jim kolikrát fakt nezavděčí! myslím že by mu bylo ještě smutno kdybyste se jednou odstěhovali do bytu! ale co už naděláš.....

já se těším že brzo začne být trochu schopnější a začne třeba malovat, hrát si s plastelínou a tak, ale prý to kluky moc nebaví....
malý se naučil foukat do flétny, takže ted ho dost baví toto...tak uvažuju že ho brzy dám na nějaký nástroj, ale to až tak ve třech letech....

zuza.m
18. júl 2010

my mame tiež dvor a nie vždy sa zahra.teda je to jedine miesto kde aspon trocha vydrži bezomna...preto že v dome sa boji nejde do inej izby a nevie sa zahrat sam s ničim..tak len pomaha mne.na dvore sa zahra s pieskom alebo s vodou.je to super aj ked sa zase bojim každu chvilu vykukam či niečo nevyviedol alebo nespadol a podone veci.
inak ked sme na navšteve tak je tiež ako vymeneny .sam si kuka po izbach obzera hračky.myslim že je to zmenou prostredia...

zelmirka1
18. júl 2010

@zuza.m to je ono, zmena prostredia je vzdy dobra a vtedy sa hra aj moj uzasne, doma ma stale taha za ruku aby som sa hrala s nim, ja som sa tak tesila ked sme napustili bazen a moze sa kupat ale ani to ho nezabavi tak dlho, ale uznavam ze mat zahradu a dvor je lepsie. sme mimo temy akosi 😀

zelmirka1
18. júl 2010

@meleri to je fakt nezavdacis sa, on si to neviem predstavit lebo vnima ako automaticky ze mame zahradu a dvor, keby si niekedy videla ako beha hore dole a nevie co by robil, pritom hraciek ma v zahrade dost.

zuza.m
18. júl 2010

no na tu zmenu prostredia je dobry prave ten dvor ,ked už nevie čo by robil vnutry vyženiem ho von a ked už pobeha všetko vonku taha sa dnu. 😅 myslim že su všetky deti rovnake každe sa hra rado s niekym a najlepšie s mamou.aj ked mam kamošky ktore maju deti čo im daju jendu hračku a snou sa hraju hodiny...ale zase nie cely den.

lenka1smejka
18. júl 2010

inak zase keby sme mali zahradu tak by nebola v kontakte s detmi teraz nepochopte to tak,ze uplne bez deti .Jasne sak si pozvete k vam na dvor kamosky s detmi to mi je jasne ale takto na ihrisku je kopec deti cudzich co nepozneme a stale niekto novy a aj s chorobami bakteriami takze si myslim ,ze sa buduje aj imunita

zuza.m
18. júl 2010

lenka maš pravdu je to uplne ine ked je na ihrisku s hrbou deti ako na zahradke sem tam s niekym.ale ked je čas chodime aj my na detske ihrisko 😉 😅 .ten dvor je plus ked si človek potrebuje niečo nutne urobit kao navarit upratat oprat a pod...

lenka1smejka
19. júl 2010

ja viem zahrada je super len som chcela povzbudit aj tie ako ja co dvor nemame 😀

jankapiknova
19. júl 2010

@lenka1smejka - neboj ani my nemame dvor 😀 a v podstate sa ani nestažujem,aj ked viem že čo sa tyka malych deti je to plus, ale ja som mestsky človek a na dedinu by som nešla,radšej obetujem zahradu 😀 a v meste je to trošku drahe 😉

zuza.m
19. júl 2010

lenka ked dvor nemate mate o jednu starost menej a ten čas čo by si venovala travniku polievaniu a upratovaniu možete ist trebars na to ihrisko.. 😅 . 😉