Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Obedňajší spánok u 2,7 ročného dieťaťa

verenna111
26. máj 2015

Ahojte mamulienky.Chcem sa len opytat. Davate vase deturence ak ste este na materskej cez obed spinkat? A ak uz nedavate do akeho veku vam cez obed spali? A ako dlho a ak nie uz doma spinkaju vase deticky v skolke? moja Lori do nedavna pekne spala tak 1,5 az 2 hodky ba obed. Len posledne 3 tyzdne je to ze raz spi raz nie. A to rano vstane nieco po 7 a vecer zaspi az kolo 21h.vzdy to tak bolo skor ako o 20:30 mi nechcela zaspat ani ked bola mensia. No ale teraz ak cez den nespinka a to skusam aj pol hodku aj hodku ju niekedy uspavat tak o 20 h uz lezka v postielke a zaspava. Podotykam byvame na dedine a vonku travi teda vela casu ak prave neprsi takze je na cerstvom vzduchu a vybehana, vyhojadna aj vyhrata. Take 2 niekedy aj tri hodky ak je sucho a prijemne sme doobeda vonku no aj tak mi nezaspi. Je to strasne zive a v posledom case aj neposlusne dieta, ktore musi stale nueco robit, vymyslat a stale mat nejaku cinnost. Nerada sa hra sama cize treba u nej stale byt a okupovat ju niecim.A mne ked ani nemam pauzu na obed uz z toho rastu rohy na hlave a odpadavam kedze som aj momentalne tehu s dvojickami. Nasi nam ceka ponahaju no aj tak niekedy ani oni nevladzu.Co vy ba to baby poradte nieco s tym obednajsim spankom. Vdaka :/

kristinkahugo
26. máj 2015

Ahoj, syn ma2,5 ale este chodí spať. Mal take obdobie ze týžden nechcel , ale bol potom strašne zlý. Podobne ako píšeš aj my sme stale vonku a presne ta chápem ze stale musíš byt s malou a ked nespí nič neurobíš. Môj uz naštastie ide od septembra do školy takze ďalšia etapa pred nami. Ale dcera ked mala toľko mi prestala spať natrvalo naobed. V škôlke si iba poležala ale cez víkend doma ani náhodou.

bubelko
26. máj 2015

@verenna111 moji prestali spavat niekedy medzi 2 a 2.5 roka. U mladsieho sme spanok zrusili my, lebo ked spal po obede, tak v noci kikirikal do polnoci.

dai
26. máj 2015

@verenna111 ahoj, podla mna je kazde dieta ine a ak vidis ze dieta je v pohode, nie je umrncane a kludne funguje tak je asi blbost ho nutit spinkat... Mne inak dcera nespavala nikdy dobre a od 1 roka nespala poobede, vecer chodila spat okolo 22hej, rano vstavala okolo 7mej, v noci aj 5x hore... ale spanok jej nikdy nechybal... je inak velmi narocne dieta , cize vkuse mne v paetach...upravilo sa to ako tak az nastupom do skoly - cize ta mentalna praca ju asi viac vycerpava ako akakolvek fyzicka aktivita - teraz zaspava medzi 20-21hod. a vstava 6.30 ale len preto ze ju budim🙂 inak by potiahla aj do 8mej...
syn mi poobede prestal spavat okolo 2heho roka - ked nahodou v skolke zaspi tak ho potom doma neviem dostat do postele ani o 23tej - proste je vyspaty... takze som rada ze nespi, potom sam pekne sa ulozi a zaspinka o 20tej...

veronicka1901
26. máj 2015

podla mna je to len prechodne obdobie. Nasa mala nechcela spavat, ked mala 2.5 roka, potom sa to ustalilo, ako nastupila do skolky nevedela cez obed spat v skolke, doma ano. Teraz ma 3.5 roka, v skolke sem-tam este zdriemne, ale doma uz nespi asi 3 mesiace. A v noci, tak ako pises ty. Ale ona od narodenia nie je bohvieaky spac, takze som rada, ze je to tak, ako to je.

blahowoman
26. máj 2015

Ahoj. Moj syn ma 3r a 3m a teda stale spava na obed. Vstava rano medzi 5.30-6h takze na obed zaspi normalne. 1x sme vyskusali ho nedat spat,no len sa do vecera unaveny trapil. Mrncal bol nervozny. A navyse na druhy den vstal tak,ako ked chodi na obed spat. Takze pokial v pohode na obed zaspi tak bude chodit spavat

sophie32
26. máj 2015

Ja mam skoro dva a pol rocne dvojicky. Syn ten spanok na obed vyslovene potrebuje. Zaspi do 5 az 10 minut. Dcera ta ma teraz take obdobie, ze nechce spat ani za svet...ked ju nutim, je to este horsie. Takze je to vsetko velmi individualne.

lilimoni
26. máj 2015

Aj moja okolo tretieho roka prestala dez obed spavat ale v skolke si vacsinou zdriemla na pol hodinku 🙂 moja segra od 1,5 roka nespala ale ja do cca 10 rokov 😀

siska53
26. máj 2015

@verenna111 nas maly zacal rusit spanok od 16.m najskor vynechal tak raz do tyzdna,po 2.r.uz spal tak 2-3x do tyzdna a po 3.r.spinkal tak raz za 2-3tyzdne... Od 4,5r.chodi do skolky,tam aj spava,ale v dni,kedy spi v skolke,neskoro zaspava vecer.
Dcerka dobre spavala v kociku,ale raz sa zlakla vrtania u susedov a to bol koniec. Mala vtedy 2r.a 8m... Odvtedy je problem ju uspat,malokedy zaspi. Chodi 2.m.do skolky,len tam som im povedala,ze nech ju nenechavaju spat dlho,lebo tiez potom nevie skoro zaspat.
Silit som to nesla,lebo viac som sa natrapila,ako bol osoh z toho. Prosto ked do isteho casu nezaspali,tak sme sa sli hrat,citat ci mi s niecim pomahali.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli