Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Obedný spánok po odstavení

nikamo33
19. nov 2018

Maminky,ako sa vasim detickam utriasol obedny spanok po odstaveni? Dcerka ma 2r dojci sa este pocas dna na poziadanie,ale vnoci a pocas zaspavania sa uz nekoji(zaspavala na prsniku).Prve dni krasne zaspavala bez placu. Posledne 2 tyzdne mi uz ale nechce spat pocas dna vobec. Ako to bolo u vas?

myska9992
19. nov 2018

@nikamo33 My sa musíme cez deň chodiť uspať von do kočíka, večer problém nie je 🙂.

nikamo33
autor
19. nov 2018

@nikamo33 este dodam,ze spanok obedny este potrebuje

pininka
19. nov 2018

@nikamo33 určite ho ešte potrebuje, ja som to riešila tak že som si so synom ľahla,našťastie zaspaval veľmi skoro. Starší viac vystrájal, ale nepopustila som a vždy zaspal, potom uz si zvykol raz dva.

ema32
19. nov 2018

A ako sa vam podarilo odstavit dieta? Mne sa to vobec nedari🙂

myska9992
19. nov 2018

@ema32 postupne sme redukovali kojenie, až zostalo len na uspavanie a v noci. Potom som prelepila bradavky, že je "bo" , u nás najhoršie bolo v noci, takže 3 noci bolo plaču a potom už iba kontroloval, že je "bo". Treba byť pevne rozhodnutá a nepopustiť. Kebyže nečakáme druhé, tak to asi nedám doteraz 🙂...

gabulienka623
19. nov 2018

@ema32 ja som sa práve dnes rozhodla odstaviť moju dcérku 2r2m. Doteraz bola kojenia na požiadanie, niekedy aj 10x denne. Ale posledné 2 týždne sa nám to podarilo utriast len na kojenie pred spaním a po zobudení (stále som jej hovorila že len pred spinkanim sa papaju didy). Včera a dnes však začala vypytovať aj počas dňa a strašne plakať, tak som si povedala že stačí. Prelepila som si bradavky s leukoplastom, s tým že mám boľačku/bobo. Na obed zaspala bez problémov, ale s dudlom, cez deň občas zapytala, tak som zasa ukázala, že mám zalepene. Neplakala vobec. Uvidíme nasledujúce dni ..ale staršiu som tiež takto odstavila v 23m (to som už bola v 7m tehu), bolo to tiež úplne bez plaču. Ale kontrolovala ešte aj mesiac, či mám stále bobo, tak som stále musela byť oblepena 😂 skúste takto, verím že to zaberie, obe dcérky boli zavislacky, niekedy fakt aj 20x denne...

nikamo33
autor
19. nov 2018

@gabulienka623
@gabulienka623 dakujem za tip. Ja som iba spanok chcela odstavit. Aj mi pekne tyzden zaspavala,ale zacala plakavat pred obednym spankom a hovori ze nebudrm spinkat

patrica8
19. nov 2018

Nas ked bol uz takyto vacsi spal lepsie v kociku. Ani som ho nemusela kojit ani hojdat. Stacilo dat do kocika.
So starsim som musela lezat, on bol velky zavislak a zaspaval iba somnou. Ja som mu postupne prsnik vymienala za flasu. Nehovorim, ze ta flasa bola idealna, ale bolo mi to jednoduchsie kedze som bola v 7mesiaci. Aspon sa ukludnil pred spankom.

nikamo33
autor
19. nov 2018

@ema32 cez den je este kojena na poziadanie. Cca mesiac rozpravame ktore jej kamaratky uz na spinkanie nepapaju mliecko,lebo ho uz vypapali a potom raz povedala,ze vypapala aj ona a vtedy sme zacali. Ked sa vnoci zobudila tak sme ppvedali,ze sa este v ciculke vyraba a ze pockame a tak sme cakali a stale zaspala. Zvladla to uplne bez placu po par nociah uz sa zobudi max 1-2x a to sa jej len prihovorim,al.pohladkam. tak bolo aj cez den ale po tyzdni zacala plakavat a odmieta spinkat

siska53
19. nov 2018

@nikamo33 kocik si neskusala? Nasa si po roku zmyslela,ze na prse poobede nezaspi,ani inak, cize v postielke sama ci na rukach, ci na posteli a ja pri nej,nuz zo zufalstva som.ju dals.do kocika a tam.spala az kym v 2,9r.ju sused nezobudil vrtanim.a odvtedy doma.nespi vôbec.
P. S. Nas starsi rusil.poobedny spanok od 16m.postupne..v 2r.spal.tak 3-4x do tyzdna..

nikamo33
autor
19. nov 2018

@siska53 neskusala som kocik,tam naposledy spala ked mala 7m😂 ale veru,uz aj nad tym som premyslala

2812ivana
20. nov 2018

Ja som si tiež zo synčekom ľahla alebo ho kocikala a potom zaspal a len som ho preniesla do postielky...

ema32
23. nov 2018

@gabulienka623 dakujem ;) poznam to:D vyskusam,len je chora teraz tak este vydrzim kym bude fit.

gabulienka623
23. nov 2018

@nikamo33 no po pár dňoch už ani moja nechce spinkať, tiež len vykrikuje nebudem spinkať 😔 ach jaj

nikamo33
autor
23. nov 2018

@gabulienka623 mne obcas zaspi v nosici,ale to s nou musim aj 1,5h skakat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli