Používame cookies. Viac informácií tu. OK
myska9992
19. nov 2018

@nikamo33 My sa musíme cez deň chodiť uspať von do kočíka, večer problém nie je 🙂.

nikamo33
autor
19. nov 2018

@nikamo33 este dodam,ze spanok obedny este potrebuje

pininka
19. nov 2018

@nikamo33 určite ho ešte potrebuje, ja som to riešila tak že som si so synom ľahla,našťastie zaspaval veľmi skoro. Starší viac vystrájal, ale nepopustila som a vždy zaspal, potom uz si zvykol raz dva.

ema32
19. nov 2018

A ako sa vam podarilo odstavit dieta? Mne sa to vobec nedari🙂

myska9992
19. nov 2018

@ema32 postupne sme redukovali kojenie, až zostalo len na uspavanie a v noci. Potom som prelepila bradavky, že je "bo" , u nás najhoršie bolo v noci, takže 3 noci bolo plaču a potom už iba kontroloval, že je "bo". Treba byť pevne rozhodnutá a nepopustiť. Kebyže nečakáme druhé, tak to asi nedám doteraz 🙂...

gabulienka623
19. nov 2018

@ema32 ja som sa práve dnes rozhodla odstaviť moju dcérku 2r2m. Doteraz bola kojenia na požiadanie, niekedy aj 10x denne. Ale posledné 2 týždne sa nám to podarilo utriast len na kojenie pred spaním a po zobudení (stále som jej hovorila že len pred spinkanim sa papaju didy). Včera a dnes však začala vypytovať aj počas dňa a strašne plakať, tak som si povedala že stačí. Prelepila som si bradavky s leukoplastom, s tým že mám boľačku/bobo. Na obed zaspala bez problémov, ale s dudlom, cez deň občas zapytala, tak som zasa ukázala, že mám zalepene. Neplakala vobec. Uvidíme nasledujúce dni ..ale staršiu som tiež takto odstavila v 23m (to som už bola v 7m tehu), bolo to tiež úplne bez plaču. Ale kontrolovala ešte aj mesiac, či mám stále bobo, tak som stále musela byť oblepena 😂 skúste takto, verím že to zaberie, obe dcérky boli zavislacky, niekedy fakt aj 20x denne...

nikamo33
autor
19. nov 2018

@gabulienka623
@gabulienka623 dakujem za tip. Ja som iba spanok chcela odstavit. Aj mi pekne tyzden zaspavala,ale zacala plakavat pred obednym spankom a hovori ze nebudrm spinkat

patrica8
19. nov 2018

Nas ked bol uz takyto vacsi spal lepsie v kociku. Ani som ho nemusela kojit ani hojdat. Stacilo dat do kocika.
So starsim som musela lezat, on bol velky zavislak a zaspaval iba somnou. Ja som mu postupne prsnik vymienala za flasu. Nehovorim, ze ta flasa bola idealna, ale bolo mi to jednoduchsie kedze som bola v 7mesiaci. Aspon sa ukludnil pred spankom.

nikamo33
autor
19. nov 2018

@ema32 cez den je este kojena na poziadanie. Cca mesiac rozpravame ktore jej kamaratky uz na spinkanie nepapaju mliecko,lebo ho uz vypapali a potom raz povedala,ze vypapala aj ona a vtedy sme zacali. Ked sa vnoci zobudila tak sme ppvedali,ze sa este v ciculke vyraba a ze pockame a tak sme cakali a stale zaspala. Zvladla to uplne bez placu po par nociah uz sa zobudi max 1-2x a to sa jej len prihovorim,al.pohladkam. tak bolo aj cez den ale po tyzdni zacala plakavat a odmieta spinkat

siska53
19. nov 2018

@nikamo33 kocik si neskusala? Nasa si po roku zmyslela,ze na prse poobede nezaspi,ani inak, cize v postielke sama ci na rukach, ci na posteli a ja pri nej,nuz zo zufalstva som.ju dals.do kocika a tam.spala az kym v 2,9r.ju sused nezobudil vrtanim.a odvtedy doma.nespi vôbec.
P. S. Nas starsi rusil.poobedny spanok od 16m.postupne..v 2r.spal.tak 3-4x do tyzdna..

nikamo33
autor
19. nov 2018

@siska53 neskusala som kocik,tam naposledy spala ked mala 7m😂 ale veru,uz aj nad tym som premyslala

2812ivana
20. nov 2018

Ja som si tiež zo synčekom ľahla alebo ho kocikala a potom zaspal a len som ho preniesla do postielky...

ema32
23. nov 2018

@gabulienka623 dakujem ;) poznam to:D vyskusam,len je chora teraz tak este vydrzim kym bude fit.

gabulienka623
23. nov 2018

@nikamo33 no po pár dňoch už ani moja nechce spinkať, tiež len vykrikuje nebudem spinkať 😔 ach jaj

nikamo33
autor
23. nov 2018

@gabulienka623 mne obcas zaspi v nosici,ale to s nou musim aj 1,5h skakat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli