Obliekanie štvormesačného dieťaťa na noc

marcela0110
30. máj 2017

Baby ako obliekate na noc ked je takto teplo ? Maly ma 4 mesiace davam mu len body s kratkym rukavom a tensi spaci vak myslite ze je to ok ?

saza007
30. máj 2017

Kolko stupnov mate v noci?

1988majka
30. máj 2017

Zavisi do toho kolko stupnov mate v izbe. ja by som mozno dala dlhe rukavy ale ak by mu v tom bolo teplo tak aj ten kratky rukav je OK podla mna. My mame cca 20 stupnov. Davam pyzamko a tenucky spaci vak (maly ma 6 mes). 🙂

marcela0110
autor
30. máj 2017

Mame okolo 25 stupnov

1988majka
30. máj 2017

@marcela0110 to je celkom dost podla mna stacia kratke rukavy

tyelde
30. máj 2017

moja má dlhý overal, lebo v inom spať odmieta, ale nemá prikrývku. Veď skontroluj či mu je teplo/zima a potom daj ďalšiu noc kratšie/dlhšie a zase kontroluj....

saza007
30. máj 2017

@marcela0110 ano, upne staci tenucky spaci vak a kratky rukav.

zuzkavladko
30. máj 2017

Tieto temy su mi fakt smiesne 😀 Ja mam otuzilca februarovca 2016, ktory akonahle stupne teplota nad 23st, spi len v plienke a bodycku s kratkym rukavom, bez vaku, bez paplonu. A mam neter 2011, ktora pri rovnakej teplote spi v dlhom pyzamku s ponozkami na nohach a paplonom cez usi....nepoznas si svoje dietatko? Ono samo ti "povie" ako chce spinkat....

ivanecka0602
31. máj 2017

@zuzkavladko podla mna to smiesne nieje kedze babo jej nepovie ako chce spat...

zuzkavladko
31. máj 2017

@ivanecka0602 Prepac, ze som sa ta dotkla 😀 Ale autorke napise Marka z Namestova, ze jej babo spi aj v ciapke, vo vaku a este prikryte paplonom, lebo jej dieta to tak ma rado a napise jej Jozka z Petrzalky, ze jej dieta spi len v plienke, lebo v noci ma v byte 28st a dobre sa mu tak spinka....ako sorry, ale kazda si pozname svoje dieta, nie? Tvoje ako spi v tomto teple? V zivote by ma nenapadlo sa pytat ako mam obliekat MOJE dieta.

zuzkavladko
31. máj 2017

@ivanecka0602
A "povie" som dala do uvodzoviek. Mam o rok starsie dieta a este mi nic nepovedalo 😀 Na mysli som mala to, ze maminka si dokaze odsledovat svoje babo, ako sa mu najlepsie spinka 😉

lacibo
31. máj 2017

@marcela0110 ak ti dobre spí, tak je to asi o.k., naša malá je letné dieťa, zvyknuté od narodenia na 30 stupňov🙂..vypozorovali sme, že má rada teplo, a neznesie zimu, aj v noci..vždy sme ju dávali..body+ overal s dlhým ruk.,spací vak, a ešte perinka. aj vlete.. od 1. mesiaca prespí celú noc🙂..a teraz keď má už 11 mes tak asi mesiac už spí len body, overal s dlhým r., a bez vaku, iba perinka. nie je jej teplo, ale zase ešte neboli tropické noci a bývame v rodinnom dome / to môže byť tiež rozdiel v porovnaní s bytovkou napríklad /..ja jej aj von dávam ešte dlhý rukáv aj nožičky / aj keď je 25 stupňov /..takže podľa mňa, závisí od dieťatka, či dobre spí takto.

lacibo
31. máj 2017

@zuzkavladko no to čo píšeš o Marke z Námestova, to akoby o nás.. až na to, že meno ani mesto nesedí, a ešte chýba tá čiapka🙂.. aj som sa musela zasmiať😅

kvetinka75
31. máj 2017

@ivanecka0602 ale ona si ho predsa pozná či akedy má studené ruky, nohy. Nie? Každá matka vie ako na teploty - nízke, vysoké, reaguje jej dieťa. Ženy tu na stránke o tom nemajú ani šajnu.

zuzkavladko
31. máj 2017

@lacibo som rada, ze som ta pobavila 😀 Nas Matko v 4m castokrat spaval len v plienke, lebo bolo ozaj peklo a sestrine deti spavali v rovnakom teple v dlhych pyzamkach a pod paplonom a nikdy som nemala potrebu to s niekym konzultovat, ci je to v poriadku. Dnesnym matkam akosi chyba materinsky instinkt...kazde dieta je ine a kto ho ma poznat viacej ako jeho vlastna maminka????

marcela0110
autor
31. máj 2017

@zuzkavladko predstavte si, ze svoje si poznam. Len som sa chcela poradit s ostatnymi mamickami. Ci ho spravne obliekam. Predtym som dieta nemala a myslim si ze toto forum je hlavne o tom aby sme si navzajom poradili ked sa nemylim. A ked je vam tema smiesna radit mi nemusite dakujem.
Zienky vam dakujem za rady, problem je aj v tom ze ked ho obliekam rovnako raz je spoteny co mu je horko a inokedy v pohode dokonca niekedy ma studene rucky aj nos a pritom ma oblecenee to iste a v izbe je stale tych 25 st. Preto som chcela vediet vase nazory 😉

zuzkavladko
31. máj 2017

@marcela0110 ano, tiez chodim na kona sa radit...ale preco si myslis, ze CUDZIE zeny vedia lepsie ako ty, ako obliect vlastne dieta? Pises, ze raz sa poti, raz ma studene koncatiny...tak sa riad vlastnym dietatom pre paaaana, nie cudzimi zenskymi na internete 😲 Hawk, idem zobudit to moje a padam 😉 Len neviem, co mu obliect vonku do kelu....

marcela0110
autor
31. máj 2017

@zuzkavladko povedala som ze vedia lepsie ako ja ? 😀 no chod sa radsej vyvetrat

yanni
31. máj 2017

@marcela0110 studene koncatiny ci nos nie su smerodajne. U babätiek je dolezity zatylok. Ak je tam spoteny, vyzlec mu jednu vrstvu.
Ono je to taze radi, kedze kazdy clovek je iny a inak znasa teplo/zimu. Ano, aj tie najmensie deturence.
Nasa najmladsia je "horkokrvna" spavala do 1,5 roka vo vaku, podla teploty bud len v body (kratky/dlhy rukav) alebo v dlhom pyzamovom overale.
Ako sa odpienkovala spava bez overalu (ma teraz 22 mesiacov) v normalnom pyzame dlhom (bez ponoziek) a uz je teplo tak kratky rukav a kratke gate. 25 stupnov v miestnosti, kde sa spi je velmi vela. To my by sme sa nevyspali. My pustime klimu a mame tak 18-20 stupnov a aj tak len kratke veci.

ivanecka0602
31. máj 2017

@zuzkavladko ak si to poriadne precitas tak otazka stala ako mamicky obliekaju svoje deti a nie ako ma obliect ona svoje....a ano mam jedno babo a ked bolo male tak som podobne rady tiez hladala a citala kedze som si nebola ista ako prvirodicka....ale pre niekoho co vsadebol a vsetkovie je to " fakt smiesne"