Obuv na jar/ leto pre 2-ročného chlapca.

adriana902
13. apr 2020

Dobry den prosim Vas vedeli by ste mi poradit najlepaiu obuv pre 2 rocneho chlapceka vhodnu na leto? Vhodnu aj s ohladom na horuce dni a hlabne spravny vyvin noziciek. Byvame v dome takze nieco na zahradu/bazen kupanie. Nieco co sa Vam osvecilo a co ste vynosili. Rozmyslala som nad sandalkami a nejakymi botaskami. Syn je aktivne velmi rad chodi beha. Prosim ak mate nejake ine osvedcene prosim poradte samozrejme aj znacky ktore sa Vam osvedcili. Zatial mam skusenost len s tpankami Protetika a papucky rak. Dakujem velmi pekne

jajka71
13. apr 2020

@adriana902 moje predcasniatka mali prezuvky rak a potom principialne takmer vsetko protetika a slovobuv, na leto prezuvky z tychto dvoch znaciek, malej volna pata aj prsteky, hlavne ortopedicku stielku, malemu musim pevnu patu. Jarne maju protetiky na suchy zips, to si vedia vyzut lahko ;) Nasi preferuju suchy zips ako mnohe zdrave deti a ich rodicia....Pokial ma dieta zdravu nozku staci orto stielka. Mate teraz na vyber vela znaciek, idealne volna pata i prsteky na leto, nech sa nozicka v lete nepoti, idealne kozena stielka...isto najdete znacku ktora bude vyhovovat a bude sa aj pacit syncekovi farebna skala je siroka ;)

kittykat22
14. apr 2020

@adriana902 topanky vyberas podla sirky chodidla. My chodime do specializovanej predajne, kde je obuv len pre deti a pomaha nam vybrat slecna - presne parametre ako pise mamicka vyssie. Odmeria nozku, pozrie sirku a donesie 5 roznych krabic s topankami. A maly skusa. Nemozem ti poradit znacku, pretoze superfit je na uzku nohu, primgi na trosku sirsiu, rak na velmi siroku. Vyhoda je, ze ked najdes vhodnu znacku, si schopna objednat z internetu dalsi rok, podla odmerania cm detskej nohy. My sme vo veku 2r. kupovali zimne topanky, celorocne a sandalky vsetko od superfit. Dieta by malo mat pevny clenok - co je okrem vhodnej velkosti jedine kriterium pre zdravy vyvin detskej nohy. Botasky bez spevnenho clenku sme kupovali az v 5r.

jajka71
14. apr 2020

@kittykat22 preto som nedala znacku, lebo na kazdu nozicku nieco ine, iny strih....ja mam 5r a nemozem kupovat letne rovnake, lebo maly potrebuje spevnenu nozku, mala ma nozku dlhsiu, tucnejsiu a speci poziadavky skrz autizmus....idealne najst predajnu ako sme chodili pred rokom, kde sa da urobit online predvyber, zmeria nozka osobne a skusa sa a druhe dietatko sa hra v detskom kutiku vramci predajne ;)

letfenixa
14. apr 2020

@jajka71 pokiaľ viem, obuvi sú zavreté

letfenixa
14. apr 2020

@adriana902 treba odmerať dĺžku a šírku chodidla, ja som začala protetikou a zistila, že sú to veľmi tvrdé topánky, momentálne syn nosí ddstep. Na leto doporucujem sandále, dva páry na striedačku, ja kupujem so zakrytými prstami, predsa len to dieťa často zakopne plus odrážadlo, a nejaké ľahké topánky

jajka71
14. apr 2020

@letfenixa predajna v ktorej som min.rok kupovala (havo) ta funguje tiez ako eshop, kde si to vzhladom na okolnosti prekonzultujete s dlzkou chodidla, sirkou....veduci i p.janka su skuseni poradit vzdy vedeli, s moznostou osobneho odberu a naslednej dohody o vymene vzhladom nato, ze sa skusat neda ale ide v tomto pripade o presov/kosice, tento rok som si zabezpecila v brutalnom predstihu cez iny eshop a konika (slovobuv.sk -my sme verni zakaznici bardejovskej obuvi)...ja musim vsetko 2x a malej velmi rychlo rastie nozka...

proximaa
14. apr 2020

@adriana902 ak nie ste proti barefootovej obuvi a sedi vam protetika, tento rok maju peknu kolekciu na jar aj leto

nikki88
20. máj 2020

@adriana902 Dobry den my nakupujeme v jezkobezko barefoot obuv
vhodne su topanocky kde sa da vybrat stielka aby ste videli ci mu nebudu uzke nakolko nozicka rastie aj do sirky 🙂