Od kedy chodiť po pôrode na ihrisko kvôli trojročnej dcére?

martinkaarastik
9. máj 2013

Potrebovala by som radu, kedy ste po druhom pôrode začali chodiť so staršími detičkami na ihrisko? Prvá dcérka bude mať v auguste tri rôčky a presne vtedy sa nám má narodiť druhé bábo. Dcérka je ale strašne živá a keď len nejdeme dva dni von sa pohrať na ihrisko tak je na nevydržanie. Kedy myslíte, že je najvhodnejšie s tým znova začať, keď už bude druhé bábo? Alebo je to vôbec vhodné s takým maličkým ísť na detské ihrisko? či nemôže nachytať nejaké choroby... ale veď by bolo iba v kočíku, nakojené, spinkalo... Prípadne, aké iné vhodné aktivity jej namiesto toho vymyslieť? Podelíte sa so svojimi skúsenosťami? Ďakujeeem 🙂

bzuco
9. máj 2013

a si myslíš, že ked pôjdeš na prechádzku do mesta, tam choroby nenachytá??? 😅 😅
nevidím problém ísť s kočíkom na ihrisko hned, ako sa bude dať

mihouk
9. máj 2013

@martinkaarastik Ja by som sa vobec neobavala. Ked bude pekne pocasie nie je nad cim rozmyslat. Ved ist von neznamena, ze budes tvoje nove babo podavat z ruk do ruk a ani mu nik nemusi nakukat do kocika, daj sietku, nech to "dobrych" ludi odradi a hotovka. Ja som so svojim synom bola vonku ked mal 2 dni, aj ked rodicia stara skola nadavali, ale nebol ziaden rozdiel nechat ho spat na zahrade, alebo sa prechadzat. Druha dcera, musela do rodinneho kolotoca zapadnut viac menej hned, chodenie do skolky a na kruzky, nakupy vsetko, proste sa muselo. A nechcem vyzniet ako nejaka spindura, ale pri druhom dietati, hlavne ked to starsie chce pomahat, sa neudrzi taka cistota, ako pri prvom. Len zmurknes a uz ma starsieho ruku v ustach a podobne veci, ale na druhej strane, zevraj druhe deti su odolnejsie 😉

anuska74
9. máj 2013

To akože sa pýtaš vážne, pokial budeš mať zababrané ruky, tak ved si ich utry vlhkou utierkou a lebo sa malej vôbec nechytaj, predpokladám, že tak maličká kludne hodinku prespí a potom sa doma vydezinfikujte, keď už. 😉
@bzuco alebo v obchode, to už by sme mohli fakt všade niečo chytiť.

martinkaarastik
autor
9. máj 2013

@anuska74 ozaj akujem za odpoveď, ale z čoho si pochopila že ju chcem brať na "zababrané" ruky? Pýtala som sa kedy ísť na ihrisko, nie na základné hygienické návyky 😕

martinkaarastik
autor
9. máj 2013

@mihouk dakujem, s malou som začala chodiť na prechádzky asi keď mala týždeň, a tiež so sieťkou na kočíku 🙂

evickapooh
9. máj 2013

no...ja som zacala chodit s malou na ihrisko ked mala 2 mesiace,ani nie kvoli chorobam ale kvoli hluku..podla mna novorodeniatko potrebuje este klud....sice nie uplne ticho...to sa predsa neda...ale predsa...na ihrisku je hlucno-aspon u nas...a hlavne ked je vela deti...;mimochodom ...aj moja Noemka bola velmi ziva...takze kazdy den musela aj chcela na ihrisko,aby sa mala kde vybehat.no ja som to zariadila tak ze bud isla s mojou mamou alebo s ocinom....

mimkao
9. máj 2013

Išla som na ihrisko rovno z pôrodnice, len som vyložila muža v práci. Starším bolo jedno, že som pár dni dozadu rodila.
Ale my sme na dedine a tu je to asi kus iné ako v meste.
@martinkaarastik

unavenasom
9. máj 2013

@martinkaarastik na ihrisku som nebola len ked som bola v porodke 😀

katia7
9. máj 2013

@martinkaarastik s dcerkou som chodila od jej 2 tyzdnov, ked som ju isla kojit mala som vlhke obrusky a ten dezinfekcny gel na ruky aby som nemusela krpca zakazdym hnat domov ked bola hladna, s nasim tretim som veru nebola dobry mesiac vonku, skratka to neslo koli mne ani koli nemu, podla mna uvidis aj podla babatka 😉

monika15
9. máj 2013

@martinkaarastik teoreticky mozes hned... ako sa na to budes citit vsak mimino nedas do piesku 🙂 ono pospinka v kociku 🙂)))

martinkaarastik
autor
9. máj 2013

@evickapooh
@unavenasom
@katia7
@monika15 ďakujem kočky za odpovede 🙂