Od kedy má mať bábätko vlastnú izbu?

lenka_da
10. mar 2008

Vlastná izba pre bábätko???Vie mi niekto poradiť, v ktorom mesiaci (týždni) je vhodné umiestniť bábätko do vlastnej detskej izby? Izba je hneď vedľa spálne rodičov, pre istotu sme kúpili baby vysielačku, aby sme dieťatko 100% počuli aj v noci. Myslím si, že ak navyše necháme otvorené dvere na detskej izbe aj na spálni, nemal by to byť problém. Neviem, či je to vhodné hneď ako prídeme z pôrodnice. Ale stretla som sa s názormi, že bábätko musí byť nejaký čas umiestnené v spálni rodičov. Čo si myslíte? Poraďte mi prosím.
😕

zitaje
12. júl 2009

Podla mna ten vek cca. od pol roka do takych 10 mesiacov (velmi priblizne) je kriticky v tom zmysle, ze sa vtedy vela deti dost casto budi. Urcite aj pre separacnu uzkost, ale ta casom prejde. Ono to tak neskutocne rychlo ubehne, ze vyckat par mesiacov mi nepride taky problem.

danu
12. júl 2009

budocka • Dnes o 11:42
ahojte všetci prosim vas o radu byvame v rodinnom dome na vrchnom poschodi,mame svoju kupelnu kuchynu obyvačku spalnu spojenu s detskou izbou.moj maly jakubkoma 2 roky a rozmyšlame nad jeho detskou izbou tak že by sme mali spoločnu spalnu s obyvačkou a jakubko sam detsku.chcem sa spyta či 2ročne dieťa už potrebuje svoju izbu a ma niekdo takuskusenost akoje to ked je spoločna obyvačka s spalnou.terajšia obyvačka sa mi velmi pači stala nemale peniaze a neviem či ju rušit ale kvoli malemu.....

elise • 1d • Dnes o 11:47
malý spáva s nami my budeme riešiť deckú až na budúci rok teraz ma 2,5 roka. my máme síce volnú izbu ale do obyvačky by som spálnu nedávala radšej by som presunula kuchynu ako súčasť obývačky. spálna má byť intímne miesto súkromné. skôr by som teda riešila zrušenie kuchyne - presun do obývačky a z kuchyne by som spravila deckú izbu.

elise • 1d • Dnes o 11:48
my sme v predchádzajúcom bývaní mali spálnu spojenú s obývačkou a nebolo to šťastné riešenie, nepáčilo sa mi to ale prežila som to 😀

bubba • 1d • Dnes o 13:42
budocka ja by som to riesila tak zeby som zrusila spalnu a v obyvacke prisposobila spanie na rozkladacom gauci...moja mala ma detsku izbu cca asi mesaic ale viem ze uz okolo veku okolo 2 rokov zacala mat potrebu "bat sama"kedze vyhladavala take priestory ako hranie sa medzi gaucom a kreslom,alebo za dverami a tam si vykladala babikam tie svoje tajomstva 😀 😀 😀 preto sme s manzelom robili co sme mohli aby tu detsku izbu mala cim skor aby mala svoje sukromie...konecne sme aj vyriesili otazku spania kedze dovtedy spala s nami na manzelskej(vlastne od narodenia)akonahle sme urobili izbicku,dali jej velku postel,kupili super farebne makke obliecky,tak odvetdy spava tam a rada a az rano o 8 ma chodi budit 😎 ked vstane cize tam prespi celu noc a v pohode.a to mi vsetci tvrdili ako mi bude v posteli spavat do 10 rokov kedze som si ju tak naucila 😀

dadulik • 1d • Dnes o 13:46
nasa laura ma detsku izbu od 18 mesiacov, taktiez odvtedy tam spava vo svojej velkej posteli 😉
suhlasim s elise, urcite by som radsej spojila kuchynu s obyvackou, ako spalnu 😒

martina7905 • 1d • Dnes o 21:47
My tiez byvame v dome a mala ma 2,5 roka a spava snami nerobi to zatial problem ona sa boji sama spat v izbe ma svoju izbu ale tam sa len hrava nic ine 🙂

lenka_da
autor
12. júl 2009

to som prekvapena, ze tato diskusia ozila 😉
mimochodom, kedze som zalozila tuto temu, asi by som sa mala vyjadrit, ako sme to nakoniec vyriesili - ono po porode som zistila, ze teoria je jedno a prax druhe, a ze sa od malej neviem odlepit 😀 , takze nakoniec ma postielku hned vedla mna, pretoze sa milionkrat za noc potrebujem ubezpecit, ci babo spokojne odfukuje a nic mu nechyba 🙂

miau
17. dec 2010

tak my sme sa vcera rozhodli ze uz budeme spat s manzelom v obyvacke na rozkladacom gauci a izbu uz dame dcerke, 1.noc zvladla super, dokonca ovela lepsie spala ako ked tam sme 🙂

bubbles
3. jan 2011

@lenka_da to je super, ze si napisala po case.. ja som zacala tuto temu citat a veru ma zaujimalo, ako si to nakoniec poriesila..
ja som tiez za to, ze zo zaciatku je lepsie pre mamku aj bábätko byt spolu, ale chcem zdoraznit, ze ked uz date dieta po case spat do vlastnej izby, uz by malo vediet zaspavat samo a nemali by ste mu uz dovolit lozit Vam v noci do postele.. lebo tak to bude mat rozhadzane a dokonca neskor moze mat problemy so zaspavanim.. ja som zivy priklad.. prve dieta v rodine, tak si ma kazdy vymaznal, z postele ma nevyhadzovali, az kym neprisli dalsie deti a uz som sa tam nezmestila.. bolo mi potom strasne smutno a ako dieta som nechapala, preco su nasi nervozni a vyhadzuju ma z postele, kde si ma predtym tulili a doteraz mam problem zaspavat sama, trva mi aj hodinu, kym zaspim, musim mat nieco vzdy zapnute, aby som nemala pocit, ze zaspavam sama..

lenka_da
autor
4. jan 2011

@bubbles tak dcerka ma uz 2,5 roka a az teraz zacala spavat vo svojej izbicke 🙂 podotykam, ze ju nik neprehovaral ani nenutil, narodilo sa nam dalsie babo a zacali sme jej asi liezt na nervy 😀 este podotykam, ze pre istotu spava v detskej zatial aj manzel 😉

bubbles
4. jan 2011

v pohode :D ja som len pisala moj pohlad ako decka - nenavyknute na vlastnu postel a zrazu akoby ma rodicia uz nemali radi, oco po mne v noci aj zvreskol, ze tam spat nebudem, nech idem do vlastnej izby.. ked k tomu bola aj burka, bala som sa.. tak hovorim, ze doteraz neviem normalne zaspavat..

brulka
8. feb 2011

ahojte maminy 😉 ja tiez pridam svoju skusenost 🙂
ja som si to vymyslela od zaciatku celkom inak. ked sme prisli z porodnice spavala som z dcerkou v jej detskej izbe. mm sa pred porodom dusoval ze NEEEE ze musime vsetci spolu v spalni ale nakolko mala malicka prve tri mesiace koliky a zazili sme pllllno neprespatych noci, velmi rychlo pochopil ze to bol celkom dobry napad. takto sa aspon vyspal dobre do prace a cez vikend sme ho prisli zobudit do velkej postele aby tam nebol tak sam 😀
ked mala dcerka 5 mesiacov zacal ma presviedcat aby som sa prestahovala do spalne 😀. priznam sa ja som si to velmi nevedela predstavit lebo z detskej som sa chcela odstahovat az o dost neskor, ale tak zase som si povedala ze muzik ma potrebuje ze musim byt spravodliva 😉 ze mame dychovy monitor aj s babyphonom a ze sa nic zleho snad nestane, akurat ze ja sa asi vobec nevyspim lebo malickej bolo dovtedy treba podavat dudlik. mala som veru dost velky strach prvu noc, pootvarala som vsetky dvere zapla monitor nastavila najvyssiu citlivost a musim povedat ze to bolo super rozhodnutie. dcerka zrazu vobec nepotrebuje dudlik spi omnoho lepsie (asi som ju aj ja budila ako som sa prevracala na posteli) a spime vsetci omnoho lepsie 😵 😵 😵 😵 dcerka bude mat 6 mesiacov 🙂

hairline
8. aug 2011

@brulka takto to aj ja planujem takze o mesiac ked prideme z porodnice tak sa ozvem ze aka je skutocnost 🙂

bubelko
8. aug 2011

@brulka takto nejako to fungovalo aj u nas. akurat som sa vratila do spalne o mesiac neskor 😉 a tiez musim povedat, ze sa mi to osvedcilo - pri oboch detoch. 🙂

brulka
10. aug 2011

@hairline tak daj vediet drzim palce 🙂

brulka
10. aug 2011

@bubelko u nas to funguje uzasne stale 🙂 ... ked k nam pride nejaka pocetnejsia navsteva a detska izba sa zmeni na hostovsku tak dcerka spi s nami horsie ... mm chrape tak niet divu 😀
ale inak sme zatial nemali ziadnu nocnu krizu ani budenia, spinka sama vo svojej izbicke uplne spokojne ... ale asi to bude tym ze ma stale len dva dolne zuby 😀 cakam ze sa to pokazi ked sa budu prerezavat horne 😅 ... uvidime je to nas poklad 😵

bubelko
10. aug 2011

@brulka tak je fajn. u nas sa teraz rozhodol starsi, ze sa nastahuje k mladsiemu. takze mame jednu detsku spalnu a jednu hernu. ma to svoje vyhody - starsi ukludnuje mladsieho, ked place a tiez mame hracky rozhadzane vacsinou len v jednej izbe, takze je rychlo upratane 😉
co sa zubov tyka - u nas sa to pri starsom nepokazilo, mladsi byval hore casto. a aj ked som ho vzala k nam, tak skoncil nakoniec aj tak u seba, lebo v nasej posteli nespal, len lozil hore dole, raz sedel na mne, raz na muzovi a o spani ani nechyroval. tak som ho vzdy, ked sa ukludnil odniesla naspat, a v momente si lahol na brucho a spal. a aj teraz, ked sa kvoli niecomu prebudi s placom a chcem ho uspat u nas v spalni - nula bodov. este ako tak v obyvacke, ze ho oprem chrbatikom o mna, hladkam brusko a potom, ked mu zacne padat hlava na stranu, prenesiem spat. on sa otoci na brucho, vezme psa a spi. 😉

adida1979
5. okt 2011

ohladom rozhodnutia toho, kedy ma byt babatko vo vlastnej izbe je mnozstvo nazorov a kazdy sa musi rozhodnut sam. nasa dcera bola sama vo svojej izbe od styroch mesiacov a bolo to v pohode aj pre nu aj pre nas. priznam, ze rodina nasmu rozhodnutiu nebola naklonena, ale to sme neriesili.

lenka_da
autor
19. mar 2012

babenky, tak sa zase po case ozyvam, kedze som uz tuto temu zalozila 🙂 Tak dcerka uz krasne spavala vo svojej izbicke od jej 2,5 roka. Pred nedavnom mal MM zdravotne problemy, isiel na 2 mesiace do nemocnice a dcerka (uz ma 3,5 r) ku mne do postele 🙂 aby to nebolo malo, moj 1,5 rocny syn spava so mnou tiez 🙂 Takze teraz fungujeme na manzelskej posteli, ja + obe deti 😀 a musim povedat, ze mi to vobec nevadi, prave naopak. Ale uz vidim, ze dcerka ide zase do takeho obdobia, ze cakam, kedy sa uz-uz zase prestahuje do svojej izby 😀 Ale teraz mi pride smiesne, ake som mala kedysi pred porodom predstavy 😀

romcovaklarka
19. mar 2012

Tak my jsme Sama přestěhovali do jeho pokojíčku (nebo spíše my jsme se odstěhovali a z dosavadní společné ložnice byl jeho pokojíček) asi v 7 měsících a přijde mi, že začal spát o něco líp, asi jsme ho už naším vrtěním a chrápáním rušili. My spíme hned vedle a za hlavou mám chůvičku, takže ho hned slyším. Přestěhování chtěl hlavně manžel, aby se vyspal. Já bych byla pro i spát s prckem v posteli, ale on to nemá moc rád, resp. ruší ho to a často se budí.

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

tak rok-dva nech býva radšej s vámi v spálni v postielke a potom mu zariadte vlastnú detskú izbu http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

alinka987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz