Od kedy má mať bábätko vlastnú izbu?

lenka_da
10. mar 2008

Vlastná izba pre bábätko???Vie mi niekto poradiť, v ktorom mesiaci (týždni) je vhodné umiestniť bábätko do vlastnej detskej izby? Izba je hneď vedľa spálne rodičov, pre istotu sme kúpili baby vysielačku, aby sme dieťatko 100% počuli aj v noci. Myslím si, že ak navyše necháme otvorené dvere na detskej izbe aj na spálni, nemal by to byť problém. Neviem, či je to vhodné hneď ako prídeme z pôrodnice. Ale stretla som sa s názormi, že bábätko musí byť nejaký čas umiestnené v spálni rodičov. Čo si myslíte? Poraďte mi prosím.
😕

draga
8. máj 2008

my přestěhovali Dalíčka do vlastního pokojíčku kolem roku, spinká tam mnohem líp a vydrží fakt bez problému celou noc, ovšem pokud není nemocný jako teď to je pak trošku problém, protože asi každá mamina má strach o svoje dítě a já jsem nervozní o něco víc, ale asi pomůže chůvička my jí nepořizovali......ale máme ho v pokojíčku hned vedle naší ložnice takže slyšíme každý přetočení, povzdychnutí ...je pravda, že od té doby co spinká sám spí líp on i my...nerušíme se navzájem 😉

cuchre
8. máj 2008

nas hrosko najskor spaval somnou vo velkej posteli, ale pred mesiacom zacal v noci cestovat, tak presiel do postielky hned vedla a manzel je nastahovany v obyvacke... 😉 on sa stale budil na kazde suchnutie, ja spim ako drevo a zobudim sa len ked maly pyta papat...svoju izbu dostane tak o rok,zatial mu v nej byvaju macicky 😀

podla mna je to na kazdej mamine, ako jej to vyhovuje. ja som sa zo zaciatku bala SIDS a ze maleho privalim,ale ten pocit, ked vedla mna spinka babo je na nezaplatenie.ked bol uplne malicky a v noci nepokojny, tak spinkal na mne, pocuval srdiecko a mala som taky krasny pocit na dusi. teraz ma v postielke ma monitor, tak spim este kludnejsie

redkvicka
8. máj 2008

shela, neviem co je to prehnane nosenie v babyvakoch, kazdopadne, ak sa pozries na africke zeny, oni nosia svoje deti neustale na chrbtoch a deti tam spia, oni pracuju, hraju sa a robia vsetko spolocne a su z nich krasne zdrave deti, myslim, ze je to iba kulturne a kazdy sa sprava podla toho comu veri, co je najlepsie pre jeho babatko. Nie je pravda, ze iba nekludne deti sa nosia vo vakoch. Je to od maminy ako sa rozhodne a ako to chce a vyberie si.

mimakro
10. máj 2008

Ondrejko mal svoju izbu od 2,5 roka, Hanka od narodenia. Teda ani nie tak svoju, ako spoločnú

vroni
10. máj 2008

Hm, ja som si pred pôrodom vypočula prednášku, ako dieťa nemá čo hľadať v rodičovskej spálni (od chlapa, vtedy už "ostrieľaného" otca dvoch detí), lebo sa vraj nikto nevyspí (teda ani dieťa ani rodičia) Ja mu na to, že má smolu, ja chcem kojiť a kým bude treba aj v noci, nie som ochotná x-krát za noc lietať po schodoch len aby sa milostivý vyspal a teda dieťa prijde do spálne a bodka. Tak chlap "ustúpil" a že vraj no dobre, kým v noci kojím sa to dá pochopiť, ale potom pôjde dieťa do svojej izby. V noci som kojila presne päť týždňov (potom sa dieťa prestalo budiť na papanie) a keď som krpatú chcela minulý mesiac presťahovať do jej izby, tak jej tatko spustil krik, že som krkavčia mater a chcem sa zbaviť decka a vôbec, on je rád keď ju v noci vidí 😀 😀 😀 Tak ja teraz dúfam, že až malá vyrastie zo svojej postele, budem ju môcť presťahovať do jej izby. Ale inak nám nezavadzia..... 😎

kisorka
11. máj 2008

odporucam precitat uzasnu knizku Koncept Kontinua, kde sa pise aj o tejto teme.

kisska
11. máj 2008

Ahojte, no ako tak citam, ja som nejaky hybrid 🙄 . Maly ma zariadenu izbicku hned vedla spalne aj s valendou pre maminu. Ale mamina na nej nespala ani raz. Maly spava v pohode sam, aj ked obcas treba pri nom postat a drzat ho za rucku alebo hladkat na hlavicke kym nezaspi (asi 5 minut), ale potom spinka kludne az do papania a kedze maminka pocuje v spalni aj vypadnutie dudlika z pusy, nie je problem. U nas bol hlavne ten problem, ze nasa spalna je najstudensia a jeho izba najteplejsia v byte (spadove kurenie) - a aj tak som este unho prikurovala. Teraz, ked sa uz nekuri sa to vyrovnava, ale maly je zatial v pohode, tak mu to neplanujem menit... Ale to su moje plany... 😉 Uznavam, ze behanie z izby do izby na nocne kojenie je namahave, ale zvykla som si (ak sa to da) a aspon sa nam tatinko vyspi do prace. A ozaj, zajtra si idem zobrat satku, kedze doteraz som odmietala venovat sa domacim pracam pokial maly place, co cez den place takmer stale, ked je sam. A mamina miluje pocit, ked sa maly opre hlavickou o maminu, rucky okolo krku a oddychuje. Ked som pri nom, tak sa tiez zabavame nosenim po byte, so zvieratkami na hrazdicke, cvicime, rozpravame si riekanky a zabavame sa... Skrupinku sme doteraz velmi nevyuzivali, lebo maly sa v nej nevedel velmi drzat, ale uz sa to zlepsuje a velmi rad sleduje maminu v kuchyni 😉
Ale k tomu jedna vynimka - nedelne rana su najkrajsie, ked mam celu svoju rodinku v jednej posteli - Adamko, tatino, mamina a Arka (5-rocna fenka Rhodesian Ridgeback) nam pri nohach (zadrzte, nebite ma 😎 ). Vtedy je najvacsi problem, kto nam urobi ranajky 😉 .

danu
4. júl 2009

terkaa • 1d • Včera o 22:42
v akom veku planujete prelozit dieta do vlastnej izby?kedy je to najidealnejsie?

libka1 • 1d • Dnes o 07:54
asi okolo 2 rokov mozno, mne by bolo bez nej smutno 😅 a ked som sa pytala muza tak povedal to iste 😀 ale vacsinou davaju ovela skor 😉

lienka55 • 1d • Dnes o 12:56
Tak nas to caka onedlo,objednali sme malemu postel,pride v auguste,tak by som chcela pomalicky skusat,ale pochybujem,ze to zvladneme.Tak nam drzte palce!!! 😉

casy30
4. júl 2009

Kisska, aj ja som hybrid 😉 moj malý spinká vo svojej postielke a izbičke od narodenia až dodnes...a je to fantázia....akokoľvek ho milujem, som rada, že som to takto urobila, takto patria noci iba mne a manželovi....izbičku máme oproti spálni, a ke ď je treba prebehnem..ak je noc ozaj nekľudná, mám vedľa malého postieľky válendu a radšej zostanem spať tam...muž má náročnú prácu, nech sa vyspí 🙂 celý deň som so syynčekom...aspoň v noci si potrebujem od neho oddychnuť... 😉

shaula
4. júl 2009

Naši kluci taky spí od narození ve vlastním pokojíčku. Když někdy nad ránem už nemůžou usnout, tak je přenesu k nám do postele a ještě dospáváme.

miskachrumka
4. júl 2009

no ja si tiez neviem predtavit ze by som do vedlajsej izby dala 2mesacne babo!!!!!

casy30
4. júl 2009

Miskachrumka, ja som dala 4 dňové. A čo je na tom zlé? vysielačku mám pri hlave, stačí keď sa pomrví a hneď to počujem. pod sebou má monitor dychu....A to, že chcem noci tráviť so svojim manželom osamote, na tom nie je je predsa nič zlé....tým, že noci trávime takto od začiatku, berieme to ako samozrejmosť....a všetkým nám to vyhovuje...milujem svojho syna, ale aspoň tú noc potrebujem byť s manželom osamote. samozrejme to platí len vprípade, že synček nie je chorý a nejdú mu zúbky. v tom prípade sa sťahujem k nemu na válendu.

lienka79
5. júl 2009

ja si myslim,ze toto sa neda zovseobecnit..je to proste len an vas..ako to citite a ako tyo bude vyhovovat vam
Moja kamaratka napr.dala maleho do vlastnej izby ako 9m a v pohode...bez vysielaciek..mali hend vedla..My sme dali ked mal 2 roky (izbu amme na opacnom konci bytuˇ) a aj to sa na mna divali ako na ktrkavci mater,ze sme vystahovali dieta do izby..Ale to uz bol boj o prezitie 3 v posteliu, nie spanok 😕 a sme vsetci spokojni...
a poznam aj rodicov, kt spia so 7 roznymi detmi ☹

aness
5. júl 2009

nase dcerka spi ve svem pokojicku od 6ti tydnu, manzel pracuje na smeny, takze kdyz se potreboval vyspat po nocni, cestovala jsem s postylkou do vedlejsiho pokoje, navic manzel ma alergii, takze obcas ma v noci "zachvaty" kychani a smrkani a dcerka byla porad vzhuru 😢 jeste porad mame monitor dechu, chuvicky jsme nikdy nepouzivali, neverila bych, ze mne probudi, kdyz male vypadne dudlik (jak takove to ousko tukne o dudlik) 🙂 jsem (vlastne byla jsem) docela velky spac 🙂 schvalne jsem spocitala, kolik kroku jsem udelala k postylce, kdyz byla v loznici a kolik udelam ted, kdyz je v pokojicku, je to asi o dva vice 😉

kristinabianka
7. júl 2009

ahojte moja mala bude mat teraz dva roky,este stale sa my budi v noci a samozrejme spi s nami len ja by som ju uz chcela dat do svojej izby a bojim sa,ze my vylezie z postielky.bojim sa ze bude plakat.co mam robit,poradte ak viete,dik

ygreen
7. júl 2009

s tou postýlkou je problém, syn je dost velký a já se bojím, že do dvou měsíců už mi taky sám vyleze. Ale budu to řešit asi matrací na zemi. Asi mu v ikee koupíme kvaltní matraci a aby nemohl padat z vyšší postýlky necháme mu ji na zemi. A až budeme příští rok stavět synovi pokojíček, budou mu už dva a postýlku bude moct mít už v pohodě 🙂 Do teď jsme všichni spali v jedné velké místnosti, ale rozhodli jsme se, že už je na čase trocha soukromí a manžel postavil siporexovou příčku a tak má syn provizorní pokojík. Ale spaní se mu nezlepšilo, kolem 5 ráno chodí k nám do postele. Ale zase se můžeme dívat na filmy, číst si u rozsvícené lampy, apod.

krista
8. júl 2009

Kristinabianka já jsem si taky myslela, že naše malá mi bude utíkat (spí už ve velké posteli) ale ona si počká vždycky na mě než přijdu, asi je to dost individuální, zkus to a uvidíš 🙂

misicka85
8. júl 2009

My jsme Adélku dali do vlastního pokojíčku ve 3 měsících. Do té doby spala v košíku s námi v ložnici, pak už jí byl košík malý a musela do postýlky, ta se nám ale do ložnice nevlezla, takže jsem ji dali do pokojíčku a Adélka v ní spinká naprosto v pohodě. Od té doby co spí v postýlce sama vydrží spát celou noc i když je plně kojená. V posteli se mnou nespala ani jednou celou noc, měla jsem strach abych jí třeba nezalehla nebo aby mi nespadla, takže bych se vůbec nevyspala 😉

kristinabianka
8. júl 2009

dakujem,vyskusame ju dat do izby a uvidime,ze aka bude reakcia. 😖

weronique1
9. júl 2009

Ahojte, naša malá spí vo vlastnej izbe a postielke od 2 týždňov, nepoužívame žiadne baby vysielačky ani monitor dychu. Jej izba je vedľa našej a ak sa v noci náhodou zobudí a začne plakať, zobudím sa aj ja. Vyhovuje nám to, lebo malá si v noci brble pre seba a keď spinkala u nás, tak sme sa na to zbytočne budili.

aaninkaa
9. júl 2009

Ahojky, ja jsem spala s malou v jejim pokojicku do pul roku. Pak jsem se od ni odstehovala do loznice. Byla to nahoda. V te dobe se mala casto v noci budila a ja ji porad kojila, bylo to co hodinu. Zkusila jsem si od ni nachvilicku odpocinout a ona od te doby prospala celou noc, az do rana. Tak jsem uz v loznici zustala. Nekde jsem slysela, ze dite citi mleko a proto se budi. A pokud se i vzbudila, mam pustenou elektronickou chuvicku. Dam ji dudlik a spinka dal.

roka96
10. júl 2009

ja si neviem predstavit, že by syn spal vedla v izbe... spí s nami v posteli pretože sa budí nespocetne vela krát... a keby mám stále behat tak by som sa ubehala... podla mna sa na toto nedá povedat, čo je správne.. teda dá správne je to, ako sa rozhodnú rodičia a ked sú tak spokojný je to fajn... takže nieje zle ani ked spinká vedla ani spolu...

aaninkaa
10. júl 2009

roka96:Taky jsem to neplanovala a nemyslela jsem si, ze od ni tak brzy odejdu z pokojiku ale proste jsem ji mozna svoji pritomnosti rusila. A je fakt, ze kazde dite je jine. Kazde reaguje na zmeny jinak. Taky jsem tu prvni noc skoro nespala, jak jsem byla nervozni. Hlavne, ze spala ona. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zitaje
11. júl 2009

Ono je to zrejme velmi individualne, napisem svoj nazor. Mne sa az chlpy jezia pri predstave, ze by som hned po prichode z porodnice mala spat v druhej izbe. Hlavne ze v porodniciach je rooming in. 😅 Doma uz nebude? 😕
Starsia spala v postielke od malicka asi do veku 2 a po roka - postielka bola hned vedla postele, ked sa zobudila (moc sa nebudila), mohla som ju pohladkat, mala som ju na dosah a nad ranom po kojeni som si ju uz nechala u seba. Potom v tom veku 2 a pol roka isla do vedlajsej izby na velku postel, sama chcela.
Mladsia spi so mnou na velkej posteli, lebo ako babo sa casto v noci budila a tak sme si zvykli.
Ja som z tych divnych mam, co svoje dieta nosi napriek tomu, ze nereve. 🙄 Proste mi to pripada prirodzene a velmi prijemne pre obe strany, ja sa svojho dietata nepotrebujem nijak zbavovat, rada ho mam pri sebe. Ja si myslim, ze babatko ma byt pri matke. Neviem si predstavit, ze by som spala v inej miestnosti, ako moje babo. Tak po roku mi to uz pride ok, ak sa dieta nebudi, ale aj z praktickeho hladiska sa mi zda lepsie mat male babo na blizku.
Dalsia vec - ja som si nikdy nevedela oddychnut tak, ze som nemala pri sebe malu. Pre mna bola a je ovela vacsia pomoc, ak pride niekto ku mne a pomoze mi s domacnostou, pokecame si a pod., ako keby mi zobrali deti napr.von.
Ale kazda sme ina...

missymici
11. júl 2009

Ahoj,taky uz jsem zacala premyslet o tom,ze bych maleho osamostanila v jeho vlastnym pokoji,ktery musime nejdrive udelat.I kdyz me bude lito,ze nebude vedle me,vetsinou od pul noci spi u me,protoze se vzbudi a tezko usina,...a mam pocit,ze krasne spinka do doby kdyz prideme s manzelem spat vecer do loznice,jestli nas citi...nevzbudi se,ale jak zalehneme tak do pul hodky je vzhuru a pak se budi casteji a casteji.nekdy se poprve vzbudi v 2 rano,ale to je 1x tydne.TAk si myslim jestli mu nenarusujeme spani svoji pritomnosti.Jestli by fakt nebylo lepsi,kdyby spal sam v pokoji,i kdyz by to bylo narocnejsi pro me,kdyz se bude budit a ja budu litat.A treba se to tim zlepsi.
Nemela jste to nektera takhle?????

blandik
11. júl 2009

Ahojte - mě by spíše zajímalo, kdy si už dítě začne uvědomovat, že je přestěhováno do jiného pokoje. Malý spí s námí, je mu 9M - spí celou noc, ale je navyklý na dudlík a potřebuje ho občas podat. Mám pocit, že bychom měli nejprve odnaučit od dudlíku a pak přestěhovat po nějaké době. Já jsem měla se spaním v pokojíčku problém - chtěla jsem spát s našima a myslím, že to bylo tím, že mě dali do pokojíčku pozdě. U malého bych se chtěla tomuto vyvarovat a přesunout ho dříve než si to stačí uvědomit, ale mám pocit, že první noci nebudu vůbec spát "strachy", jestli je vše ok, ačkoliv taky máme chůvičku. Zvažuji ještě monitor dechu, stejně chcem druhé, tak se pak ještě přidá. Máte někdo zkušenost, že jste dali dítko do pokojíčku "pozdě" a nechtělo tam být?
A v kolika to bylo?

aaninkaa
11. júl 2009

Neda mi nereagovat. Mam pocit, ze jsem se spatne vyjadrila. Ja si nepotrebovala oddechnout od ditete( protoze, kdyz se vzbudila, stejne jsem k ni sla) ale pro dite. Abych byla vyspala a mohla se ji venovat naplno. A nase malicka lepe spi, kdyz je sama v pokoji. Do pul roku jsem s ni byla v jejim pokojiku a posledni dny to bylo silene, opravdu se budila co hodinu. Nevyspala se ona ani ja. Vubec v tom neni ani spetka sobeckosti, jako, ze mne mala rusi. Obcas se stane, ze se vzbudi a stejne k ni jdu z loznice, treba dat ten dudlik ale je to jen jednou v noci a sla bych tam i vickrat, pokud by bylo potreba ale neni, protoze ma svuj klid a hezky spinka. S kojenim to uz nema nic spolecneho, mala neni v noci hladova, aby potrebovala mleko. Proste chtela svuj klid a ja ji ho dala. Stejne spinka i pres den a diky tomu, ze je zvykla byt sama, sama i usina. Jina situace je, kdyz by byla nemocna, to bych samozrejeme byla u ni. Nam to opravdu pomohlo. A jeste k tem zmenam. Pokud se mama rozhodne, asi je lepsi od ditete jit pryc z pokoje, kde je zvykle, jako ho presouvat z loznice do detskeho pokoje. Dite zna to svoje a lepe to snasi. Proto jsem se rozhodla byt s ni od narozeni v detskem pokoji a po case se od ni odstehovat. Pokud je to mozne, samozrejme. Ale u dalsiho ditete to bude zase jine, to bude s nama v loznici, mame tripokojak a detsky pokoj jen jeden.

womenne
11. júl 2009

Tak my spavame spolu s malymi v jednej izbe od narodenia a nikdy by mi nenapadlo ich dat do vedlajšje izby,kolko krat sa vnoci stalo že začali grcat,keby som nebola hned priskočila boli by sa zadusili,ja by som ani nezaspala keby som ich nepočula dychat alebo sa pretačat,zbožnujem ked sa v noci zobudia a pridu knam do postele,aj ked sa nevyspime sme stlačeny predca len na jednej posteli 4 😀 ale nemenila by som neviem ako si odyvknem ž budeme mat dom a oni vlastnu izbu,to sa anchodim lebo ja stale vnoci vstavam či je vše ok 😝
Ale zase neodsudzujem mamičky ktore maju deti vo vedlajšej izbe len ja by som to nedokazala.

zuzula20
12. júl 2009

Tak aj ja rozmyslam ze by som malu prestahovala do detskej. Niekedy mam fakt pocit ze ju rusime, alebo ze ma citi, ked si idem lahnut, lebo takmer vzdy sa zobudi, ked idem spat. Este chcem pockat do dovolenky a potom vyskusame. Mame v detskej postel, takze si tam mozem kludne lahnut ak by bola zla noc.
Ale podla toho co som pocula, vacsinou sa detom spanok zlepsil, ked zacali spat same. Tak uvidime.