Od kedy môže dieťa spať vo veľkej posteli?

alcahelca
4. feb 2012

ahojte, chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť, odkedy môže dieťa spať vo veľkej posteli? máme 11 mesiacov, ale očividne nám je klasická drevená postielka malá, budíme sa na to, že narazíme a nemáme sa kam otočiť. A navyše ak spíme na brušku tak sa hned postavíme na nožičky a trasieme s postielkou

prasiatko30
5. feb 2012

Kludne ju daj do velkej klasickej moja starsia presla do normalnej velkacskej okolo roku, ani sme neprechadzali na tu mensiu ale rovno do dospelackej dole mala este jednuvytahovaciu postel tu sme na noc vytahovali aby padla na makke, do postele sme jej dali velkeho plysaka

reni3333
5. feb 2012

tak my sme klaudiku dali do velkej postele,ked mala 18mesiacov a tym isla aj do svojej izby zvladla to celkom dobre len bola naucena,ze ju davam spat takze ked isla spinkat tak som si ku nej lahla ked zaspala tak som odisla v noci sa zvykla zobudit,ale to sa budila aj predtym na mliecko opat som si musela ku nej lahnut az kym nezaspala potom som opat odisla. potom po case sme ju naucili tak,ze vecer,ked isla spat tak som ju ulozila dala jej mliecko popriala dobru nocku a odisla som z izby ona pomalicky zaspala aj bezomna.kazde dietatko je ine,takze skus a uvidis.tiez som sa bala aby nespadla tak sme jej vzdy davali nazem pred postel paplon,aby mala trochu maksi dopad.drzim palce,aby ste to zvladli bez velkych stresov

lubina
5. feb 2012

@alcahelca je to individualne.Ak sa dietatko neboji vo velkej posteli a mas tu zabranu, aby nespadlo z postele kludne moze ist aj 11 mesacne do velkej postele. Moja starsia isla az ako 3-rocna, zato mensia chcela do velkej uz v 2 rokoch (asi podla vzoru velkej sestry 😀 ).