Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Od pôrodu mám zlý spánok - čo robiť?

miruslb
20. jún 2019

Dobrý deň, prosím vás možno mi poradíte... Mám 13 mesačnú dcérku, ktorá bola celý rok veľmi citlivá, uplakaná, nervózna, no napriek tomu veľmi veľmi šikovná. Po narodení mala silné koliky, potom veeeľmi dlho problém so spaním, medzi tým zúbky, ktoré sme si pretrpeli každý jeden. Tak isto zle znáša očkovanie, preto idem aj najbližšie, tj 15 mes presunúť na neskôr. Do toho separačná úzkosť, už od cca 8 mesiaca. Samozrejme, všetci naokolo mi hovoria ze je rozmaznaná, hlavne starší ľudia, napr starí rodičia s oboch strán. No, postupne sme si tým prešli, stále sa to zlepšuje po každej stránke viac, dokonca sama chodí od 10 mesiaca. Ako spomínam vyššie, ona sa zlepšuje po každej stránke, ale čo ma trápi je môj spánok. Keďže každé jedno uspávanie a aj celá noc je od narodenia iba na mne, môj deficit sa akosi u mňa udomácnil. Večer skôr ako okolo 23:00 nedokážem zaspať. Zobudí ma každý šuchot, proste všetko. Koľkokrát neviem zaspať po nočnom kŕmení a potom len ležím a prehadzujem sa. Podotýkam, že manžel od jej narodenia spáva v obývačke, pričom mi zo začiatku strašne chýbal. Lenže minule sme skúsili spoločne spanie a on aj malá boli vyspaty a ja totálne unavená. Sa mi zdá, že som ani oka nezažmúrila. Vadilo mi hlavne, že pochrapkáva.

miruslb
autor
20. jún 2019

A to som predtým spavala ako zarezana. Chcem len radu čo na dobrý spánok

uzanka16
20. jún 2019

Ja som mala niečo podobné ako sa mi mladší narodil,bol plne kojeny,čím väčší tým väčší zavislak kojila som aj 10x za noc,nevedela večer zaspať,pri kojeni nevedela som späť,po kojeni problém zaspať a stávala som ako múmia a vyčerpaná,skončilo to až keď som ho odstavila od nočného kojenia a prespal celú noc,už aj zaspávanie i spánok sa mi konečne upravuje,nejde to rýchlo ale vidím už zmenu,no viem sa ešte rýchlo zobudiť,myslím si že dosť si psychicky i fyzicky vyčerpaná a preto takyto problem,telo už nevládze a reaguje takto a už si aj nastavená na také nespatie.

deti95060810
20. jún 2019

nespavosť - prvý príznak depresie.
môže to prejsť aj samé, ale väčšinou je potrebné nasadiť lieky...

evkamotka
20. jún 2019

Preco spava manzel vedla? Nebola by si pokojnejsia a nezasoala lepsie, ak by ste sa pritulili?

miruslb
autor
20. jún 2019

@evkamotka myslela som si že áno. Ako som spomínala, dlho mi chýbalo že nie je s nami v izbe a nakoniec keď teraz párkrát príde a spí s nami celú noc, ja som totálne nesvoja a nespím už vôbec. Proste bojím sa, že mi malú zobudí. Chrápaním, zakašlaním, s prepáčením prdnutím 🤭, otočením sa... Asi sme si od seba odvikli a pokiaľ nebude mať dcérka fakt dobrý a kľudný spánok, asi sa to ani nezmení. On proste zo začiatku keď malá plakávala min do polnoci vkuse, tak začal spávať vedľa, aby sa aspoň trochu vyspal do práce a zostalo to tak...

evka_s
20. jún 2019

@miruslb zkuste si koupit v lékárně melatonin, je to tělu přirozený hormon. Já jsem zle spala od narození staršího, teda 5 let. Melatonin zabral - lépe a rychleji usínám a pokud mě nevzbudí děti, spím celou noc. Dřív jsem se budila každou chvilku a byla totálně vyčerpaná

kasokri
22. jún 2019

Stala si sa mamou. Uz je to iné... Más v sebe velky pocit zodpovednosti za babatko. Aj ja som to tak mala. u mna sa to az teraz zlepsuje mala mala teraz 6 rokov.

iveta143
22. jún 2019

malicke si zvykne aj na chrapanie.cim je dietatko starsie tym ma lepsi spanok..aspon u mojich to tak je...ked bola dcerka malicka, vsetko ju budilo, chodili sme potichucky...ked mala asi 3 roky, v pohode spala aj pri prerabke domu,ked naplno bola zapnuta zbijacka 😀 a teraz syncek ma 13 mesiacov a predtym ho tiez vsetko budilo, no teraz uz vidim, ze zacina mat lepsi spanok,nezobudi ho uz len tak hocico, a o chrapani ani nehovorim...zvykol si, raz si zvyknut musel 😀

jana_eyre_2
22. jún 2019

ja neviem spavat odkedy sa mi narodil treti.. skor ako o 1dnej nezaspim, niekolko krat som hore aj v noci a rano som o 6tej hore uplne.. raz za cas som tak unavena ze ma vypne aj o 9tej a spim az do rana, ale to je asi vtedy ked uz moje telo nevladze.. brali mi krv, ci nemam nieco so stitkou, to sa nepotvrdilo a teraz vlastne neriesim.. mozem si ale za to aj sama, vecer je jediny cas ked som naozaj bez deti a tak je to zacarovany kruh..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli