Od radosti trepoce oboma rúčkami. Je to normálne?

lubka131
16. máj 2009

Ahojte, u nasej trojrocnej dcerky sme si vsimli, ked sa z niecoho velmi velmi tesi, tak trepoce oboma ruckami, a ma pri tom otvorene ustocka. Ked ju na to upozornime, tak to nerobi. Myslite ze je to normalne, ci treba ist s nou k odbornikovi. Aj ked sa hra sama s hrackami, a sa jej to velmi paci, tak proste sa postavi na spicky, rucky rozpazi a trepoce s nimi, akoby lietala, alebo ako to opisat. Nevieme ci z toho vyrastie, ci je to nejaka vada...prosim pomozte.

qetinka
16. máj 2009

ĺubka podla mna je to normalny prejav radosti...aspon podla toho co pises.. 🙂 😉

lubka131
autor
16. máj 2009

ale moj manzel si mysli, ze by sme mali navstivit odobrnika, tak neviem, aby sme jej nahodou niecim neuskodili, ci uz ked ho nenavstivime alebo kebyze ho navstivime. aby sme to nepoddcenili. skusam, ci sa nahodou neozve, nejaka mamicka s podobnym javom, alebo nejaka pani doktorka alebo psychologicka...

asitka
16. máj 2009

lubka...moja dcéra robí....zovrie pastičky.,trasie s nimi...a tak zubato sa škerí....ked sa z niečoho teší....kým sa nehádže o zem...tak to nerieš....tiež si myslím, ako kvietková....že je to prejav radosti...a myslím, že takéto témy tu už sú....skús pohľadať...a možno prídeš na to...že ste úúúúplne v pohode 😀

kvietok...čau 😀

lubka131
autor
16. máj 2009

dakujem asitka, no sak uvidime. Snad z toho vyrastie, len ked teraz mala chodi do skoly a urobi to tam, tak na nu deti kukaju ze co to robi, tak toho sa bojim, ked bude vacsia a bude to robit, ze sa jej ine deti budu smiat ☹

asitka
16. máj 2009

do školkyyyy...nie?

soanpe
16. máj 2009

Lubka,
a ty si se s manželem jako dítě nikdy z ničeho neradovali??? 😲

lubka131
autor
16. máj 2009

hej hej, prepac, preklep, mala chodi do skolky...

soanpe, ano radovali, ale neviem ci takto....moj manzel je na toto velmi citilivy, aby sme nieco nezanedbali vo vychove...

zitaje
16. máj 2009

Chodi do skoly? Takze ma aspon 6-7 rokov, hej? A pytala si sa jej, preco to robi? 😉

asitka
16. máj 2009

ako skús sa spýtať svojej pediatričky...pre pokoj v duši...ale dľa mňa...je to normálny jav....a ty ako matka...ak si s ňou denno denne...určite vieš aj sama posúdiť...či ináč sa prejavuje normálne....netreba dieťa veľa pozorovať...lebo si domýšlate.....aj to čo nie je....

jeudi
16. máj 2009

ahojky malej tohle ma taky vzdy kdyz ma z neceho radost..treba kdyz mu jde tatka koupit auticko na ktery je ujety tak kdyz se blizi k autu tak se zacne uplne klepat,a nebo kdyz cekame navstevu a ma prijit treba muj bracha (jeho 8lety strejda 🙂 )tak nez vyjdou nahoru tak se uplne klepe ...myslim,ze je to v poradku 🙂

lubka131
autor
16. máj 2009

pediatricku myslis, detsku doktorku?

peppapig
16. máj 2009

lubka131...a proc si myslis, ze je s ni neco v neporadku? Ja bych taky rekla, jako holky, ze je to projev radosti.

lubka131
autor
16. máj 2009

ja sama si tiez myslim, ze je to prejav radosti....ale manzel ma zneistuje co ak nie je...

ronie
16. máj 2009

lubka vím co myslíš, pokud je to opravdu tahle z radosti a a přestane když jí řekneš, je to opravdu naprosto v pořádku, jinak tyto problémy spadají do odbornosti neurologa 😉 nicméně ve vašem případě bych řekla, že je to zbytečné max.pokud se vám to nezdá říct pediatričce 😉 Některé děti to dělají v kojeneckém věku-bývají to z velké části pouze nedozrálé nervové dráhy a srovná se to, v případě že to přetrvává(ale musí to být stav, kdy dítě nereaguje) se udělá eeg, aby se vyloučila epilepsie 🙂

asitka
16. máj 2009

no vašu obvodnú pediatričku...obvodu detskú lekárku...ku ktorej bežne chodíte s bežnými chorobami....tak jej to spomeň...keď tam najbližšie pôjdete...a uvidíš čo ti povie...ak ti povie..že treba kdesi zájsť....tak zájdete....ale zo skúseností viem....aj minule som bola na neurologickom vyšetrení ....teda ja z dcérou...čo chodíme pravidelne....a bola tam jedna mamička...čo prišla s dcérkou...a tiež ju kôli niečomu takémuto preháňajú na pravidelné kontroly....len aby sa istili...a zatiaľ im vždy povedali..že malá je v poriadku.... 😅

lubka131
autor
16. máj 2009

ronie, ano, robi to len ked sa niecomu velmi tesiiiii, a ked jej poviem, tak prestane....

asitka, dobre, spomeniem, mame doktora, je velmi zlaty, a urcite nas niekam posle na vysetrenie, on ma deti velmi rad.

zitaje
16. máj 2009

Az teraz som si vsimla, ze pises, ze ma tri roky. 😅 To ste asi v zahranici, ked chodi do skoly.
Pri trojrocnom dietati by som to nedramatizovala. 😉

asitka
16. máj 2009

lubka...možno nepošle....možno fakt tiež skonštatuje...keď sa ťa na viac súvislostí popýta...že je to bežný detský prejav....a manželovi povedz....nech nedramatizuje...lebo takto si to začne viac pripúštať...viac malú sledovať...a možno ešte horšie narobíte 😀 šak chlapi sa tiež trasú...občas 😀 😀 😀 keď vidia..niečo... 😀 😀

no idem...pekný večer...a nech vám to dopadne...k spojnosti všetkým...a zdravíčka veľa prajem...ahooj 😀

lubka131
autor
16. máj 2009

asitka dakujem, ja si to tiez nepripustam, ale vies, chlapi su chlapi...

zitaje, ano, ma tri roky a chodi do skolky, to bol preklep...a byvame tu v SR.

soanpe
16. máj 2009

asitka
😀 😀 😀 😀

aponchie
16. máj 2009

to nic neni 😎

soanpe
16. máj 2009

naše malá se rozklepe, když vidí flašku s mlíkem
nebo když jí jdeme natáhnout kolotoč u postýlky 😉

asitka
16. máj 2009

soanpe....vidím, že mi rozumieš 😀 😀

aponchie
16. máj 2009

soan ja se klepu kdyz jdu rano na wc tak ,ze malem nedobehnu 😀 jo a klepu se kdyz vidim flasku sampusu 😀 😀 😀

mamutka
16. máj 2009

podla mna je to spontanne dietatko, teste sa ze sa tesi, ked z toho vyrastie a bude vazna, tvoj manzel asi zacne ze ma depresiu 😉

emamamamu
16. máj 2009

ty kdyz se zaradujes, tak i ted zatrepes rukama, nebo si zatleskas a tak ne? ma hodne energie a vybiji si ji takhle🙂

tinus20
16. máj 2009

no to je este celkom fajn prejav radosti a tesenia sa...
jedna znama ma dceru a ked k nej dojdeme-prednedavnom mala narodeniny a hovorila ze "pozrite jak sa tesi"
chodila asi 15x dokolecka a drzala detsky kocarik a hrozne s nim buchala...a vydavala divne zvuky,mne to nepripadalo jak prejav radosti jak vravela nasa znama.... 😕

tinus20
16. máj 2009

ale skorej jak prejav nejakej psychickej choroby...... 😖 😖

natalia252
12. jún 2022

@lubka131 dobrý deň, našla som vás príspevok, len som sa chcela opýtať či ste ďalej tento prejav vašej dcérky riešili, lebo naša malá robí presne to isté. Ďakujem.