Odgrgnutie novorodenca je problém

zoja1234
6. nov 2021

Prosím vás ako dávate odgrgnut novorodenca? Moj ma 2 týždne,väčšinou da každú dávku na 2 etapy, po prvej si odgrgne ale po druhej už nie,sedím s ním aj pol hodinu a nič, dvakrát som ho bez grgu položila do postieľky a o pol hodinu sa pogrckal trošku... A puck sa, špúli pery a nespí a plače..čo robíte vy? Alebo ako dať účinne odgrgnut?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
6. nov 2021

@zoja1234 moji malokedy grgali.. tak som ich vzdy davala nabok. Este ked boli hore po papani, tak si zvacsa odgrgli. Ak ale zaspali, nikdy negrgali..

medeaa
6. nov 2021

@zoja1234 nesediet s nim, ale pochodit s nim, mat ho na ramene, tlapkat jemne po zadocku. Na Youtube su rozne videa s roznymi sposobmi. U nas este zaberalo polozit a znovu zdvihnut cez rameno.

kacena4
6. nov 2021

nam vtedy pomohlo dieta cez plece a po zadku pobuchat ale nie smerom "do tela" ale hore ako keby si ho nadvihovala

zoja1234
autor
6. nov 2021

@siska53 a nepozvracali sa potom po polhodke alebo nebolo im ťažko?

nikpa
6. nov 2021

@zoja1234 prvý negrgal absolútne, mohla som robiť čokoľvek. Ale druhý už grga, no najlepšie keď sa s ním poprechádzam.

siska53
6. nov 2021

@zoja1234 Nie. Praveze vobec. Ked boli hore, vtedy najma maly, ten zvykol trosku grcnut, ale mala, tam by som to aj za bdeleho stavu spocitala na prstoch jednej ruky. Pocas spanku nikdy.

zoja1234
autor
6. nov 2021

@nikpa ako sa ani prechádzas, položis ho cez plece ? A ešte toto že či ho kŕmis v klasickej perinkke alebo nie, ja ho tak krmim a síce sa mi s ním horšie manipuluje lebo je to hrubé, neviem či neprejdem len na ruky v šatke zviazané...

ankare
6. nov 2021

Preves si ho cez pliecko a pochoď. A nozky by mali byt pustene, nie pokrčené.
Dojcit by si mala babo bez perinky.

zoja1234
autor
6. nov 2021

@ankare dojčiť myskis z fľašky? Lebo my sme len na um. V pôrodnici mi povedali tiež že dojčiť bez perinky, ale rodina hovorí že dojčiť len v perinke tak neviem..ťažko sa s ním manipuluje v tej poondiatej perinke, možno skúsim tak že ho zaviniem len do plienky aby mal kľudne ruky a nachovam tak, po chovani ho zabalím do perinky..

fiafia
6. nov 2021

@zoja1234 moja dcérka takmer nikdy negrgla

ankare
6. nov 2021

@zoja1234 jaaj, nedojcis. Krm ho tak, aby Ti lepsie bolo. Držím palce!

nikpa
6. nov 2021

@zoja1234 áno, normále sa prechádzam po izbe s ním na ramene. Ani jedného som nekrmila v perinke, vyberiem z postieľky, položím na moju posteľ a hlavou na podusku nech je vyššie trošku pri jedení.

medeaa
6. nov 2021

@zoja1234 ja som dieta ani raz v perinke nemala, naucila som sa s novorodencom manipulovat. Kojila som iba chvilu a odkedy sa krmi z flasky, mam ho volne polozeneho na paplone alebo vankusi v naruci, hlavka vyssie, tak aby mu bolo prijemne. Odkedy si vie chytit flasticku, kludne ho necham, nech si ju aj ohmata, neviem si predstavit, ze by som ho krmila a odgrgavala zviazaneho v perinke... Ja som si myslela, ze perinky a zavinovacky su dobre na spanie u deti, ktore maju naozaj silny morov reflex, inak ma zaujima, ze preco vlastne sa babo dava do perinky?

siska53
7. nov 2021

@zoja1234
@medeaa no.. mne sa lepsie manipulovalo, ked boli v perinke.. lahsie sa mi aj dojcilo a aj kvoli rane po sekcii mi bolo lepsie, ked boli v perinke .nejak . Ale potom nejak prirodzene sme.perinku odlozili. Jednak zacalo byt teplo a mala mi z nej vyliezala, jednak nejak.. som nadobudla pocit, ze uz netreba. Okolo 6-8t. sme ju zrusili.

zoja1234
autor
7. nov 2021

Dobre a keď ste dieťa dali odgrgnut na plece, kolko ste čakali alebo ako ste vedeli že si odgrglo dosť?