Odkedy je vhodné aby dieťa spalo vo vlastnej izbe?

tanja61
26. dec 2008

ahojte co myslite odkedy by bolo vhodne naucit dieta spat v inej izbe ako rodicia?moj maly ma 17mes.ale v noci sa budi aj 10krat na cumel a raz na flasku s neuveritelnym placom nieje to sice pravidlo ale so 7noci su asi 4noci take.....chcem postupovat podla knihy kazde dieta sa vie naucit spat tak by ma zaujimalo ci by bolo vhodne hned maleho ucit aj na svoju izbu vdaka

timea7
17. mar 2015

@alias313 Univerzálna rada neexistuje, každé dieťa je iné. Moji rodičia mi hovorili, že som sa sama v dvoch rokoch odsťahovala....ja osobne by som nemohla mať dieťa aspoň do jeden aj pol roka v inej izbe, ale je to vec názoru. Ale ani u seba v posteli, keď som to niekedy urobila (zuby), nespala som celú noc, raz som dokonca na druhý deň zaspala sediac na zemi pri sedačke, čo som bola taká nevyspaná. Ale viem, že veľa mamičiek tak funguje a pochvaľujú si to.Iné zase píšu, že keď dali dieťa aj niekoľko mesačné do inej izby, spalo oveľa lepšie. Tvoj synček je už dosť veľký na to, aby spal vo svojej izbe, má krásnu novú posteľ v izbe, tak ste mali starú odstrániť. Lebo teraz to môže brať, ako že ho tam nechcete a vy ste tam dvaja spolu. Odstráň ju teraz, daj tam komodu, alebo čokolvek, začala by som ale najskôr poobedňajším spánkom, na to by som trvala, že bude spať v detskej. Zostaň tam s ním, kým zaspí.

alias313
17. mar 2015

@timea7 dakujem za radu...drobec uz ide mat 6 😀Ale obcas s nami este spava...ale to len obcas cez vikend.Inak spi vo svojej izbicke. ☺

tajka1986
17. mar 2015

Od narodenia. Aspon nemusim riesit ako ju dostat z nasej postele🙂 ona tam ani byt nechce. Nezaspi inde len "u seba".

anjelik2509
17. mar 2015

My sme prvú dcéru mali do 4 rokov v našej izbe, síce spala vo svojej posteli, ale v rámci jednej izby....Bolo to ale z technických príčin, bývali sme u našich...Keď sme sa v jej 4 rokoch odsťahovali, dostala svoju vlastnú izbu, veľkú posteľ a spí tam....Ale bolo to pre mňa také divné, tie prvé noci..Bála som sa, nespala som poriadne, často som na ňu chodila pozerať, či je ok.. 😕 🙂
Mladšiu (15m) máme u nás v spálni, ale spí vo svojej postieľke...Ale kedy ju dáme k staršej do izby, neviem...Ale je oveľa samostatnejšia ako staršia, tak to bude asi skoro...Uvidíme, ako to budem ako mama cítiť.. 🙂

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

niektoré deti to zvládnu aj skôr ale tak okolo 2 rokov už by v kľude mohli spavať vo vlastnej izbičke len im to ta musíte pekne zariadiť http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/

denisamajko
11. júl 2016

Ahojky Naša mala ma 11 mesiacou spi vo svojej izbičke od cca9,5 mesiaca kedy začala spavat celú noc. Som s tym nadmieru spokojná aj napriek tomu že som sa po vecsine stretla s odmietaním a pozeraním na mňa či som normálna od okolia by som to nezmebila. Mala spinka kludne celú noc do 6 do 6 rana. Navyse od kedy spinka vo svojej postielke vo svojej izbe naučila sa mi spavat aj cez deň zatiaľ čo do teraz spavala cez deň tak cca 30 minút teraz v pohode spinka aj 2 hodiny dvere na izbycke aj na spálni máme vždy otvorené do korán aby sme ju počuli navyse máme aj vysielačku pre istotu. Samozrejme však máme aj zlé noci a tie riesim buď že idem ku nej do izbičku nakoľko tam mame aj veľkú posteľ alebo ju zoberem ku nám to však zalezi či sa tatik potrebuje vyspať alebo ani veľmi nie...Milujem svoju dcéru a dokonca som mala aj výčitky po nátlaku z okolia ale v konečnom dôsledku som nič lepšie nemohla urobiť

matrix87
11. júl 2016

ahoj, nas krpec spaval sam od septembra do januara, cize od cca 2rokov do 2,3roka. potom sa rozhodol, ze to nie je nic prenho a je spat v nasej spalni, len nespi medzi nami, ale ma tam prestahovanu aj svoju postel... cez den zaspava sam, vecer zaspava so mnou a s knizkou...

chovancova27
11. júl 2016

To by aj mňa zaujímalo... môj malý má 5 a pol roka a stále spí snami🙂)

juliakocka
17. júl 2016

@chovancova27 aj moje 6 ročná a 5 ročná spia v spálni?nebude to mať negatívny vplyv?lebo mne to vyhovuje že spime všetci spolu

monikaparson
17. júl 2016

Naša má 2 roky a spáva s nami. Nikdy nespala celú noc a ani teraz to tak nie je, aj keď uspí muž v hake (závesná kolíska) v noci si vždy pýta mňa, ak aj chce muž pohúpať, tak kričí, aby ju nechal a chce mňa. Takže ono to veľmi záleží od dieťa a som si istá, že ty sama vieš, či by už vaše mohlo alebo naopak ešte nemohlo spať samé a aké by to malo pre vás plusy a mínusy. My chceme niekedy na jeseň jej pomaly zariaďovať izbu a uvidíme ako a kedy sa tam presunie. Ja v tom ako fungujeme nevidím žiadny problém.

evittam
18. júl 2016

@denisamajko Vykašli sa na okolie - je každého vec ako si zariadi svoj život a aj všetko okolo. Čo je koho do toho od kedy spia moje deti a kde a čo robia a ako ich vychovávame a čo jedia a neviem čo ešte?
Náš starší syn s nami spával cca do roka a niečo - a to tiež len preto lebo sme nemali ešte vlastnú spálňu, čiže sme spávali spoločne. Dcérka spí sama vo svojej postieľke s bračekom v detskej izbe od 3.mesiaca - úplne super, všetko perfektné. Budila sa len raz na dojčenie - a to som bola koľkokrát ja skôr hore ako ona 😉 . Od 5.mesiaca spáva celú noc - cca od 20.00-7.-8.00.