Odkedy vymeniť vajíčko za autosedačku?

arcticcode
15. aug 2019

Chlapcek mal vcera rok. Vozime ho v aute stale vo vajicku, ale uz je tam nespokojny, dviha hlavku a snazi sa posadit. Mame ho uz davat do sedacky normalne po sediacky? Mam pocit ze pri prudaom zabrzdeni mu zalomi krk

nika3136
15. aug 2019

Môžeš ho dať do autosedačky, či do poloľahu alebo sedu je už na tebe, hlavne aspoň do 15m do protismeru

lenka2710
15. aug 2019

@arcticcode my sme už v tom veku dávali do klasickej autosedacky

sapetka
15. aug 2019

@arcticcode kludne moze byt v autosedacke😊

lucinka1988
15. aug 2019

@arcticcode môj syn sedel v autosedačke od 7mesiacov, lebo do vajíčka sa nezmestil..Kým nevedel sedieť, tak v protismere jazdy, keď vedel, v smere jazdy. Je x autosedaciek, ktoré sú vhodne od 0mesiacov (teda aspoň výrobcovia tak uvádzajú)

arcticcode
autor
15. aug 2019

Dakujem za rady. Uz mu zo vsadial daco trci. Zhora hlava, zdola noha, z boku ruka. 😀 je to junak uz, darmo

xxxkatka
15. aug 2019

@arcticcode ak mu vsade nieco trci 😀 tak vajicko uz asi nebude velmi bezpecne pre neho. Urcite by som sala do sedacky.

arcticcode
autor
15. aug 2019

@xxxkatka lenze pri sedacke sa ja bojim, ze kwd dakus pribrzdim tak silnejsie, tak mu odleti hlavka dopredu

evkao
15. aug 2019

@arcticcode prave preto by mal sediet min. do 15 mesiacov v protismere jazdy, nas tak sedel az do 2,5 roka

jankalukasova
15. aug 2019

@arcticcode no ved kup autosedacku, ktora sa upina v protismere. Na trhu je ich xy...ja som mala pre dceru romer max-fix. Je od 0 do 18kg a je len protismerna.

matafuskova
15. aug 2019

Vo vajíčku už nemal byť dávno zhruba od9 mesiacov sú väčšie autosedačky.Ak mu trčí hlava vajíčko ho neochráni.

xxxkatka
15. aug 2019

@arcticcode ved rob ako uznas za vhodne

bobula46
15. aug 2019

Ako radia ostatné ženy, sú autosedačky v protismere jazdy ktoré sú bezpečnejšie. Môj syn od narodenia prevracal celú cestu, reval vo vajci, no keď si spomeniem tak hrôza. Keď mal osem mesiacov kúpili sme protismernú väčšiu ale nič nám to nepomohlo. Mesiac sme ho ešte potrápili že však možno si zvykne. Jedného dňa prišiel manžel z práce že kolega mu dal odskúšať sedačku (Britax romer king II) je síce v smere jazdy a náš syn vydržal cestu ZA-BA bez jedného vracania či zaplakania. Takže sme hneď kupovali presne takú istú (ešte aj farbu 😂) a ako 9 mesačný jazdil už v smere.

fkata
15. aug 2019

Do protismeru môže v pohode. Inak sú autosedačky (reboarder) od 0 - 18 kg, tam ho vieš dať takmer do ľahu (naša sa tak dá polohovať).

majka99999
15. aug 2019

Ak sedi, v pohode, ved hlavku udrzi. Moji boli od 9 mesiacov, ako sedeli. Starsi bol velky a maly vo vajci len reval, v sedacke spokojny, len teda musela som sediet v strede. Teraz uz su samostatni a ideme aj mensiemu kupit 15-36.

ukulela
15. aug 2019

@arcticcode v poho sedacka, ale urcite v protismere!

meluela
15. aug 2019

@arcticcode mas spravny pocit ze si v pripade nehody zlomi vazy. vajco uz tiez nie je vhodne ked mu pretrca hlavka. pozri kvalitne testovane 0-18 protismerne/obojsmerne sedacky ktore umoznuju protismer do 18kg (pozor, niektore len do 13!) alebo protismerne 9-25kg s plus testom .. v tychto sedackach bude babo cestovat nadalej najbezpecnejsie ako sa da a bude mat aj viac miesta a bude spokojnejsie

meluela
15. aug 2019

@matafuskova zalezi od velkosti vajicka aj dietata ... pokial ta hlava nepretrca, tak je vajco ovela bezpecnejsie nez 9-18 a 9-36 sedacky ktore su uz v smere jazdy. jedine protismerne sa vyrovnaju bezpecnostou vajicku

babi81
15. aug 2019

@arcticcode my sme mali autosedacku 0-18kg protismer hned od zaciatku, takze mozes, podlamna dolezite a hlavne bezpecnejsie je cim flhsie v protismere

selest
15. aug 2019

No ak mu trci hlava tak mu je vajco male a hlavne uz nieje pre neho bezpecne. Nas je preto v autosedacke uz hadam od 7 mesiacov. Ale mame v protismere a polohovatelnu tusim od 0 do 18 kil. Normalne je v tom polozeny ako aj v tom vajci takze mu nic nelieta ked auto brzdi. Vsak rocne dieta nieje novorodenec to uz si normalne drzi hlavu