Odkedy začleniť staršie bábo do kolektívu?

saska.t
18. máj 2009

Mala ma 10 mes. a rozmyslam, ze by bolo vhodne zacat ju zaclenovat medzi cca. rovnako stare deticky aby z nich nemala strach. Uz sa pekne sama hra s kockami vela veciam rozumie a mam strach ,ze neskor by sa uz deti bala kedze v okoli nikoho takto podobne stareho nemame, preto uvazujem, ze by sme zacali chodit plavat a vyvijat podobne aktivity...
Budem vdacna za vas nazor 😉 ...

danu
18. máj 2009

saska my sme chodili napriklad na ihrisko ked sa ella ucila chodit akonahle zacala mala vtedy rok uz sem sa z ihriska nepohli, ucila sa hned smykat, hrat sa v piesku atd, mikdy nie je na skodu zacat chodit medzi deticky ved to potrebuju 😉 mozes hocikde, stretni sa napriklad s mamickami inych deti, na ihrisku, na plavani, v centre atd 🙂

roka96
18. máj 2009

ahoj tak ja som chodila do Materského centra ešte ani malý nevedel sediet on má strašne rád deti..Bol tam asi najmladší potom som na chvilu prestala, lebo zostal taký ubolený zo zúbkov a nechcela som aby rušil ostatné deti ale na preliezky do pieskoviska chodíme bežne a fakt to má veľmi rád 🙂

saska.t
autor
18. máj 2009

No doteraz sa mi zdalo ze to nie je az take podstatne, kedze ani sama nesedela ale teraz velmi dospela, sedi,stoji, hra sa, problem je v tom ze najblizsie centrum je 30 km a to nemozem kazdy den chodit a tu v okoli su deti omnoho starsie ako elli, tak musim nieco vymysliet aby si nasla kamosky 😉

stvura
18. máj 2009

ahoj...ja planujem chodit do MC co nevidiet, maly ma velmi rad deticky a som prakticky neustale v spojeni s nejakymi mamickami, takze ma habadej kamaratov. Na ihrisku je najmladsi, no najoblubenejsi, zmori hadam vsetkych...aspon si oddychnem, ked s nim ostatne deticky straduju {stale chce totizto chodit a moja chrbtica sa uz ozyva}. Podla mna nezalezi na veku deti, Alexko ma napriklad velmi rad take 5 az 7 rocne dievcatka...no rozumie si i s vrstovnikmi. S tymi sa ale bohuzial neda hrat, to sa len tahaju za vlasy, ruky a trhaju si hracky... 😎

chasencha
18. máj 2009

bry veceeer 🙂 tak my chodime s emou von s mamickami,co maju rovnako stare deticky takze parada,ema sa neboji nikoho a nicoho a stale sme s nejakymi ludmi,sama urcite nie 🙂
ale ma rada aj starsie deti,stale sa vyskiera na chlapov,je jej jedno ci ma 5,20 alebo 70,je to chlap 😀 😀
takze tak,denno denne sme s detickami a ked je zima alebo bude chladnejsie planujeme navstevovat MC 🙂