Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Odkopávanie sa 5 mesačného drobca

rainbow0508
7. jún 2012

Dievčatá, potrebujem poradiť. Náš 5mesačný drobec sa mi vždy zo všetkého počas spánku vykope. Dokonca mu nevadí ani keď má rúčky studené ako žabka. Snažím sa ho vždy hneď zakryť, ale ešte ani neprikryjem a už naťahuje nôžky, aby sa odkopal. Ako by ste to riešili Vy? Bojím sa, aby mi neprechládal.
Vďaka za rady a tipy 😉.

cicimon
7. jún 2012

skus ho dat do spacieho vaku

gretocka
7. jún 2012

ja som bola take iste dieta, mamka ma chodila v noci prikryvat a ja som sa stale odkopavala. Moj syncek do tohto leta spaval v overalcekoch, takze mal nozicky cele oblecene a v zime sa obcas stalo, ze sa rano zobudil so studenymi ruckami a nebol mi zatial este chory.
teraz v lete ti podla mna neprechladne, tak ho skus nechat odkopkaneho, ale urcite overalik aby mal prekryte nozky.

hajanka
7. jún 2012

@rainbow0508 moj syn ma 8 rokov a doteraz sa odkopava (od mala), len nahodne ho v noci najdem lezat na boku schuleneho do klbka s rukami medzi kolienkami, perina bud na zemi, alebo zosuchorena v niektorom rohu, este z toho ani raz neprehladol, z toho urcite nie 😉
5 mesacneho by som dala urcite do spacieho vaku, ale co spravit s 8 rocnym??? 😀

hajanka
7. jún 2012

@katren ale ti to ide 😉 aka si rychla

lucikan
7. jún 2012

@rainbow0508 aj moj sa vzdy odkope a veru to neriesim, verim, ze vie preco to robi, zatial z toho neprechladol, a to spaval odkopany celu zimu, momentalne od jari uz iba v tricku s kratkym rukavom. Zdravy ako repa stale.

katren
7. jún 2012

@hajanka 😀

gretocka
7. jún 2012

otazka je, ci napr. teraz v lete mu nebude v spacom vaku teplo... moja skusenost je, ze ak som maleho prehriala, tak sa mi okamzite s placom budil... skor by som mozno skusila vymenit perinu za tenucku deku...
spaci vak mame a pouzivame ho doteraz na cestovanie, ked my spime vo velkom spacaku, maly ma svoj spacak 🙂

adri2211
7. jún 2012

no moja tiez, ale ona ani spaci vak nestrpela. ja mam tiez otazku k spanku... mate niekto neskutocneho cestovatela v posteli, ta moja je neskutocna... je schopna precestovat v spanku komplet 3postele,teda manzelsku a jej. nebudi sa v noci,len sa prehadzuje. je ten spanok aj napriek tomu kvalitny ? rano sa budi sice vyspata...
@hajanka
@gretocka
@cicimon

cicimon
7. jún 2012

@adri2211 ano, moja tiez cestovala po postielke v spacom vaku a rano bola ako rybicka 🙂

adri2211
7. jún 2012

@cicimon niekedy ma normalne prekvapuje coho je schopna v posteli ...

cicimon
7. jún 2012

@adri2211 no ono sa v tom da aj chodit 🙂)

gretocka
7. jún 2012

ak je rano odpocinuta, neriesila by som to, ja som tiez cestovatelka po posteli... ono to tak trochu aj suvisi s tym odkopavanim, maly mi jednoducho utecie spod periny...
akoze moja svokra aj mamina cely zivot vstavaju ku svojim detom a kontroluju ich v noci - tie uplne nechapu, ze ja dokazem kludne prespat celu noc a nevstavat sa pozerat na maleho.
No ja si zas hovorim, ze ked spi tak spi. Ked daco nie je ok, staci male zamrcanie a uz som pri nom, ale nevidim dovod vstavat stokrat za noc a dookola ho zakryvat 🙂 Ale kazda sme ina, niekto sa budi prirodzene a neda mu to...

zmrzlinkams
7. jún 2012

@rainbow0508 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ahoj
no moja Kajka sa nám do dnes odkopava, ale ked zaspava tak ju prikryjem a aj tak rano je odkopana, niekedy ma obdobie že si zasa vyťahuje perinu až po oči a to sa zas bojim aby sa neudusila čo je asi ten horši problem, a najlpešie je na to mže miluje ked si može sťahovať ponožky z nožičiek a už sa mi stalo že sa dokonca sama vyzliekla s pančušiek a to bola vtedy ta nejlepšia, najkrajšia, najposlušnejšia lebo bola vo svojom živle a to sa jej pačilo aj ked mala koli tomu uplne studene nožičky ako lad jej to nevadi.
skusiť to riešiť spacim vakom je aj na leto tenši a aj na zimu hrubši a da sa aj cez bazarik nejaky zohnať za dobru cenu.
ja malej davam aj na noc ponožky a davam jej to pod pyžamko ked sa odkope aby ich nemala studene a niekedy spacak ale ona v tom moc nechcela byť lebo ona je velka cestovatelka a nei všetky detičky vedia a su radi ked spinkavaju v spacom vaku. 🙂

monika15
7. jún 2012

juuuj baby ja som zabudla spaci vak doma v kanade a teraz tu riesime to iste.... zima je velmi tu :(((( ohrievac nam fici celu noc :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

digysa
8. jún 2012

@rainbow0508 Moja dcera ma 4 roky a este nespala nikdy pod nicim....Ked bola take male babatko, tak musela mat vzdy dobre teple body-pyzamo, lebo akonahle som cez nu prehodila jemnu prikrivku, tak zacala rucat!

Chora z toho nebola...teraz je celu noc odkopana a rano, ked sa zobudi, tak sa prikrije na 15 minut (pred tym, ako sa zacne chystat do skolky)

Aj v skolke prosi ucitelky, ze nema rada deku, nech ju neprikrivaju...ona radsej spi v svetri 😅

No deti su divne.... ale niektore deti maju internu teplotu tela vyssiu, aj sa viac potia. Moj syn je pravy opak- spi prikrity a su mu vidiet iba oci a nos 😀

Takze zbytocne ho "neobtazuj" prikrivkami, ked ich nechce.... 😉

xenicka13
8. jún 2012

vsetky deti mi spia od malinka v spacich vakoch, spacakoch kto by ich furt zakryval 😀

rainbow0508
autor
8. jún 2012

@cicimon spaci vak tak rozkopal, ze sa rozparal na oboch stranach...a ked som skusala pevnejsiu latku, zuril v postielke a silou mocou sa chcel z toho dostat

tintinka
8. jún 2012

@rainbow0508 ked sa bojis aby neprechladol, daj hrubsie pyzamko.
moji obaja sa tiez nikdy nedali prikryt..dokonca aj v noci ked uz spali hned zistili ze maju na sebe prikryvku..starsi sa teraz zacal prikryvat uz sam ked mu je zima, mladsia na sebe stale nic nestrpi..my s muzom sa zababusime pod perinu a ona medzi nami len tak, dokonca bez ponoziek..zatial mi za tie skoro tri roky ani raz neprechladla kvoli tomu ze spala odkryta

cicimon
8. jún 2012

@rainbow0508 no neviem, my sme s[aci vak pouzivali do 2r

shopvick
8. jún 2012

nas syncek od malicka spinka vo vaku a nevadi mu...kamoskyn sa uz ako polrocny z neho vykopal, nepacilo sa mu v nom...treba len vyskusat, ze ci mu bude vak vyhovovat alebo nie...

vierkasteffi
8. jún 2012

moj malý sa tiež odkopava ja mu dam teplejšie pyžamko a je to 😉 a neznesie ponožky tie ma tak 5 minut na nohách 😖

zuzin78
8. jún 2012

@rainbow0508 ahoj, moje obe deti sa odkopavaju, Zari bola v spacom vaku dva mesiace a potom uz ho nechcela ani vydiet nevedela sa v nom hybat. teraz spi bez a cestuje kde sa da. raz ju najdem aj pod postielkou 😀 😀 😀 😀 😀 starsia je taka ista . 😀 😀 😀

lenka009
8. jún 2012

ja mam tiez tento problem,ale s 3,5 rocnou dcerou a nedari sa mi ju naucit, aby sa zakryla sama. obcas sa vsuchne pod perinu,ale vacsinou ma budi, aby som ju prisla zakryt. u nej uz spaci vak nehrozi 😒

mirka_mt
8. jún 2012

Tiež mám problém ako @rainbow0508 ale so staršou dcérou. Kým ešte ja nespím, opakovane ju prikrývam, neskôr manžel, ak sa v noci zobudí a zase ju zakryjeme ráno, ked sa zobudíme skôr, ako ona. Ked bola menšia, dávala som jej ponožtičky, čo nosila len do postieľky, nech nemá celú noc holé nožičky, teraz už nie. Niekedy má teplé pyžamko a v byte je tiež čoraz teplejšie. Takého drobca asi len teplejšie obliecť, ked odmieta spací vak aj inú prikrývku.

moen
8. jún 2012

Ahoj, moja dcérka bude mať o týždeň 6 mesiacov a tiež sa odkopáva a putuje po celej postielke. Dávam jej na noc overal, ktorý má aj nožičky a myslím si, že jej zima neni. Spací vak som neskúšala, zdá sa mi to ako obmedzovanie dieťaťa, ale možno na zimu to bude nutné, teraz v lete by som to neriešila.

janula2011
8. jún 2012

@moen Nase dieta velmi rado spi vo vaku, ked som skusala davat spat bez neho, tak bol kazdu chvilu hore ☹

mercedezs
8. jún 2012

@rainbow0508 ja to risim s pacim vakom...v zime mam hrubsi,v lete tensi...no ked je v lete moc teplo,tak spinkava len v overaliku.

mandm
1. júl 2012

a ako to riesite v tychto horucavach? 😖 my mame celu noc otvorene okno lebo inak je v izbe na neznesenie horuco a neda sa tam spat. Dcerku sice prikryjem ale v noci sa mi odkopava. Vak nemal uspech 🙄 vyvadzala v nom ako na rodeu 😅 v dlhych pyzamkach je jej teplo a je cela spotena, tak jej davam kratke pyzamko a prikryjem ju dekou ale tu mi po chvili odkope prec 😒 a hoci potom si spokojne spi, ma chladne nozicky 😒 a bojim sa aby neprechladla

moen
3. júl 2012

@mandm - v tomto teple zakrývaš dieťa? a načo? veď je strašne teplo, neblázni, prehreješ ho a bude ešte horšie. Obleč mu iba body s krátkym rukávom a nechaj voľne spinkať. Nám je tiež horúca a nezakrývame sa. Určite neprechladne keď je v noci okolo 28 stupňov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli