Odmietanie kočíka

savrtica
26. sep 2013

Ahojte maminy. Náš malý 4- mesačný syn nechce byť vôbec v kočíku. Predtým tam vydržal aj spinkať aj byť hore, aj prechádzky boli v pohode. Ale teraz, trvá to už dobré 2 týždne, keď ho položím do kočíka, tak okamžite spustí rev a nejdem ho utíšiť. Nepomáha nič, hojdanie ani hračka, ani utišovanie hladkaním, slovami, cumel nechcel predtým ani teraz. Skúšala som ho nechať vyplakať - raz to zabralo a zaspal na 1/2 hodinu a potom sa zobudil a zas bol urevaný - unavený. Plače až vrieska srdito až začne kašlať a lapať po dychu, nemám to srdce ho tam nechať a vyberiem ho odtiaľ. A vtedy hneď stíchne a už je dobre. Začala som ho nosiť v šatke, kde je najprv nespokojný, pomrnká si aj posťažuje ale potom v nej zaspí, a vydrží v nej spinkať aj 1-2 hodiny. Má už 7 kg, tak v šatke ho už dlho nebudem vládať nosiť a blíži sa aj zima, tak ten kočík budeme potrebovať.... Máte podobné skúsenosti a ako ste si s tým poradili?? Môže sa dieťa už v takomto veku naviazať na ruky - teda môže byť už v tomto veku "ručičkový". Ako ho naučiť, že kočík nie je jeho nepriateľ.

jul11
26. sep 2013

Ahoj,moze byt,ze sa mu nepaci byt vo vanicke,kde nic nevidi,mozno pomoze sportiak.Terajsie sportiaky sa daju dat pekne do uplneho lahu.Inak okolo 4mesiacov zacinaju deti toho viac vnimat,mozno ta potrebuje mat pri sebe.Namiesto satky mozes pouzit aj nosic,existuju aj navleky na zimu.Susedin maly tiez reval v kociku,ked zmenili na sportiak,tak sa to zlepsilo.Nasa ked mala 4mesiace sa sice pekne kocikovala,ale pri kojeni hroza.hadzala sa,vymyslala,vsetko ine ju zaujimalo,preslo to.tak prajem pevne nervy.

meiwe
26. sep 2013

My sme presli do spotoveho kocika odkial vsetko vidi, ten isty problem rev na ruky spokojnost a kol dokola na prechadzke. Stane sa aj v sportovom ale pomenej. Samozrejme je otocena ku mne a je v lahu.

var001
26. sep 2013

Ja som mala rovnaky problem, tiez som si kvoli tomu kupila nosic a tam sa malemu velmi pacilo. Neviem ci ta potesim, ale u nas to trvalo asi 3 az 4 mesiace, co v kociku nechcel byt, alebo vydrzal len chvilku, teraz mame 11 mesiacov a uz asi 2 mesiace sa mu tam velmi paci, tichucko sedi a pozoruje, tiez ked plakal tak som ho vzdy zobrala nemala som to srdce ho tam nechat revat, dieta sa meni a podla mna taketo male deti nie su rozmaznane, ak place tak ma na to dovod a netreba to silit. To je moj nazor, tiez mi vsetci hovorili ze ho ucim na ruky, ale ako dosiahol 8 mesiacov tak zacal lozit a na ruky sa pyta, len ked je unaveny. A okrem toho deti ktore chcu ist na ruky su tie deti ktore su zvedavejsie a chcu mat vyhlad zhora a nie lezat v kociku kde sa nic zaujimave nedeje. Len pozor, lebo prilis caste nosenie nie je zdrave pre vyvoj dietata, ale kedze mate satku, tak asi viete o spravnom noseni toho dost. Rozpisala som sa, ale len som Vas chcela povzbudit, ze ono sa to zmeni.

lesana88
27. sep 2013

@savrtica u nas to iste v tomto veku, vyriesil to sportovy kociar a polosed...proste uz nechcela lezat 🙂

katkabac
27. sep 2013

baby u nas to nevyriesil ani sportak.Mala ma pol roka a kocik stoji nevyuzity.Skoda.Je v nom iba ked mi zaspi na rukach a ju don prelozim.Inak len tak lezat v nom nebude.Hracky nezaberaju ani prihovaranie sa.Place,vresti obracia sa na brusko.Trva to uz od augusta cize2mesiace.Nosila som ju v satke a teraz v ergo nosici.Netusim ako to budem riesit v zime.Mozno ze ked bude sediet sama tak sa to zmeni.Lebo sediet stale doma ma nebavi a ani pri strsich dvoch nechcem a nemozem.Tak nam "nekocikovym" drzim palce nech to nase deti skoro prejde.

katy1979
27. sep 2013

Mojho mladsieho to preslo az po roku. U nas bol kocik ako luxusny nakupny vozik. V satke ho mozes kludne nosit aj ked bude mat 15kg ci ak sa ti nechce viazat pozriet ergonomicke nosice a robi sa aj oblecenie pre rodicov. Bundy, vsadky ci my sme mali kapsu na nosenie. Ale postaci aj manzelova zimna bunda. Mozes skusit aj ten sportak mozno to zaberie

jarhal
27. sep 2013

tak my asi mesiac takto na striedacku mame vanicku od narodenia sa jej pacilo potom som jej kupila sportovy kde na mna nevidela a vtedy to zacalo...nechce byt uz ani v jednom..tak sa trapime na rukach...ani v ergo nosici ale to uz som zistila ked mala 3 mesiace ze som vyhodila zbytocne peniaze bola v nom 5x...
a vcera to bolo asi najhorsie lebo takto zacala vystrajat v AUTOSEDACKE....v ktorej bola vzdy kludna... musela som zastavit upokojit ..nakojit co vobec nechcela pit ..a potom sme pokracovali v jazde.....mala vcera 6mesiacov..este nesedi ani ju nedavam ...len v tej sedacke ..a este ani nelozi len sa prevracia.....ale co viem s istotou po predoslych dvoch detoch ..prejde ju to a viem ze aj vsetky deti s urcitostou sa menia...niekomu to trvadlhsie a niektore dieta zo dna na den...treba len skusat a mat trpezlivost...su to len male stvorenia a nie nie su rozmaznane..chcu len byt blizko mamky...ale vtedy aj trpezlivost pretecie ak nemozem nic doma spravit...ja ked chytim nervy tak je horsia....moj muz ma s nou viac trpezlivosti a pri nemu je hned kludna....co uz dieta je citivy dusicka hned viciti kto je na nervy...a neboj sa ze ti bude cely zivot na rukach vemi rychle vyrastie a ani sa nenazdas bud e robit vodicky preukaz ako nase prvorodene babo...nedavno to vrestalo tiez nechcel byt v kociku len na rukach a dnes rano som mu podpisovala ziadost na vodicky...

savrtica
autor
27. sep 2013

Ďakujem pekne za povzbudenia. Tiež dúfam, že ho to prejde. Športiak máme zatiaľ odložený v pivnici ale asi ho budem musieť vybrať skôr ako som chcela. Najviac ma mrzí, že sa obšmietame len doma v šatke. Keď mi v nej zaspí, nie je dostatočne oblečený aby som išla s ním vonku a bude čoraz chladnejšie, tak neviem. Zasa ho nechcem naobliekať ako cibuľu, lebo sa v nej tak či tak spotí. S tým ležaním to asi bude mať niečo spoločného, lebo aj na gauči keď dlhšie leží na chrbte, tak je nespokojný. Najradšej by už sedel a všetko obkukával. Neviem kam sa tie deti tak ponáhľajú.. Ak nezaberie ani športiak, budeme sa šatkovať. Sama som zvedavá dokedy.. Potom keď bude robiť ten vodičák tak mu to pripomeniem. 🙂 😀

jeane007
27. sep 2013

naša malá robila presne to isté tak som ju určitý čas vozila vo vajíčku a potom sme prešli na športovú časť

loknicka
27. sep 2013

ahojte - my sme mali ten isty problem - mala ma 10 tyzdnov... ked bolo teplo a dala som ju do kocika len tak a dala na nu len deku tak bola nespokojna a uplakana... teraz ked je zimsie a je naobliekana cize aj ten pohyb je urcitym sposobom obmedzeny tak je spokojna... zaspi takmer okamzite. neviem cim to je. ale aspon uz nechodime po vonku s placom 🙂 snad jej to vydrzi... 🙂

cecil36
27. sep 2013

u nas tiez pomohol sportak

linda20111
27. sep 2013

@savrtica moj syn to tiez robil okolo 4-4a pol mesiaca a to kvoli tomu ze uz sa v kociku nudil, nechcelo sa mu stale len lezat.. tak som to urobila tak ze som ho dala sediet (v hlbokom) a aby sa neprevratil dopredu tam mal natiahnute hrkalky. vtedy bol stastny a hral sa. pacilo sa mu to pretoze mohol pozorovat vsetko okolo seba. a kedze vtedy este nevedel sam sediet nenechavala som ho takto dlho, viac som striedala polohy, davala som ho na postel lezat na brusko, dvihala som ho do sedu ked mi podal ruky, hrala som sa s nim a kotulala ho 🙂 proste potreboval aby som sa s nim hrala nebavilo ho lezanie 🙂 🙂 v nosici som ho vobec nenosila pretoze bol tazky a bolel ma chrbat z toho.. a este sme mali take vibracne hojdacie kresielko tam som ho zvykla davat a tiez tam mal hrkalky bol tam spokojny na nejaky cas 🙂

mmaattuuss
28. sep 2013

Moja mala ma 5 mesiacov a od zaciatku vobec nechce byt v kociku. Ked ideme von, to je plac. Ked bolo teplo a dalo sa, vybrala som ju z kocika, ponosila, aby videla okolie, ale teraz je to uz horsie. Minule som ju vybrala aj tak na chvilu a pomohlo. Inak aj v obchode toto bezne robi, ze sa zobudi a chce ist na ruky, posledovat, co sa deje okolo. Dakedy to robim tak, ze idem von priblizne vtedy, ked viem, ze by uz mala spat, aby sa nepytala na ruky a mohla som v klude riesit, co potrebujem.

savrtica
autor
3. okt 2013

@var001 ďakujem za povzbudenie 🙂 dala som mu pauzu asi tak 3-4 dni od kočíka, v nádeji že hádam "zabudne". Potom som to vyskúšala, keď mi spal tak som ho opatrne preložila do kočíka a že ideme von. Všetko šlo podľa plánu...ale len kým sme sa zviezli dolu výťahom do chodby. Tam sa mi prebudil, zistil kde je a "vrátila sa mu pamäť" okamžite a spustil tú svoju pesničku.. Tak to vyzerá, že kočík nám bude slúžiť ako nákupný košík 🙂

savrtica
autor
3. okt 2013

@linda20111 drobec v kresielku vydrží, lebo som mu tam pokvačkala kadejaké prkotinky.. v kočíku má tiež hračku a hryzátko, aj vrtuľku, čo sa mu krúti. no on ked sa dostane do kočíka, tak je ako v tranze, na chvíľku pomôže keď sa prechádzame popod stromy, tam ho zaujmú listy a tie sleduje. ale to tiež vydrží tak pár minút a potom už je zle. skúšala som ho dať na brucho v kočíku, to sa mu tiež nepáči. tak sa nosíme, mám fitko zadarmo.

marcelatje
3. okt 2013

@savrtica nám nepomohol ani športiak. Ale ja zaujímavé že ak je s niekým iným, napríklad s mojou sestrou v kočíku vydrží aj pol hodinu! 😀 😀 😀 😀 😀 pri mne reve takmer okamžite a nepomohlo nič. Vždy kočík beriem s nádejou že snáď sa to zlepší, ale nie..... x krát tlačím prázdny kočík a kráľovná sa nesie v Manduce 😀 😀 😀 😀 položím ju len keď zaspí. Ja to už neriešim 🙂 Ale nezúfaj, existujú aj pomôcky na nosenie v zime takže môžeš pokračovať týmto smerom 😉

blackcat8885
9. okt 2013

@savrtica Môj má 8mes. a od 4mes.nechce byť v kočíku ani za nič.Ani v šporťaku,vydrží max.30minut aj to musí mať čaj a chrumky.Zatiaľ som neprišla na to,ako ho naučiť byť v kočíku 😒 takže nosím v nosiči,tam zaspí.V kočíku spal naposledy ked mal 3-4mes.aj to po dlhom plači

blackcat8885
9. okt 2013

@marcelatje To ako keby si o nás písala.Tlačím kočík a dieťa je v nosiči a ľudia tak divne pozerajú 😀

lubinkas
9. okt 2013

@savrtica Ahoj, moja mala tiez odmietala kocik do 15 mesiaca🙂. Ja som to robila tak, ze som ju uspala vonku nosici a potom do 15 min. po zaspati ju prelozila do kocika. To mala este taky tvrdy spanok, ze sa nezobudila a pokojne spala dalej v kociku aj hodku, dve. Kocik pocas bdenia u nas neexistoval, az ked bola starsia, tak objavila caro vozenia sa a od 15 mesiacov sa pytala sama do kocika ked sme isli von, ale tiez tam nevydrzala extra dlho🙂.

emilia007
9. okt 2013

@savrtica no nám sa to zlepšilo až sa malá naučila sedieť a mohla si obzerať okolie .

ejuska79
9. okt 2013

@savrtica moja ninka nechcela byt v kociku od narodenia..len co som ju tam dala, revala jak tur..tak najprv som ju uspala doma nosenim na rukach a potom som ju tam jemne vlozila...potom uz bola tazsia a bola aj zima (je augustova) tak som ju chodila uspavat za garaze 🙂 vrestala, ale je tam hrbolata cesta, nikoho nikde tak po 20 minutach zaspala, potom spala aj 1,5..ale musel sa kocik hybat....takze ked bola hore, ani sme von nechodili, do takeho 7 mesiaca...pamatam si ako som ju v januari musela vybrat z kocika aj z fusakom a letela som domov, zobudila sa necakane a ja paradny kus od domu 😀 😀 no a ani potom nechela byt v kociku, len na rukach, alebo peso..takze pri nej sme kocik nevyuzili... tadeasko bol miernejsi, tiez si poplakal ked este nesedel,potom az ok... paradoxne, teraz, len co dam maleho behat uz je ninka v kociku a chce sa viezt..teraz trorjocna 😀

yarnie
9. okt 2013

Moj postup nosenia v zime: satka uviazana na kriz su 3 vrstvy navyse, cize do nej body najlespie merino, pancusky alebo teplacky, navleky na nozicky, teple papucky, na hlavu normalnu ciapku podla pocasia. Ja bundu podla pocasia cez satku, rozopnutu a MaM kapsu cez dieta. Kapsa mala aj zateplenu kapucnu. Malej bolo akurat teplo aj v zime. Ked sa mi zdalo ze je fakt kosa dostala namiesto ciapky teplejsiu kuklu. Doma som ju obliekla, uviazala satku uz obuta, dala capicu a bundu, kapsu a ficali sme. Zaspala do 5 minut. Teraz su uz aj nosiace bundy zo sofshellu s vsadkou, ktore super zahreju.

savrtica
autor
6. mar 2014

Ahojte maminy. Tak sa to nejako samé vyriešilo. Striedame šatkovanie s kočíkovaním. Už som chcela šatku aj odložiť, že ju nebudeme používať, ale akosi mi to nedá, asi som si na ňu zvykla 😀 🙂 🙂 Malý mi už vydrží aj v športiaku, dokonca v ňom aj zaspí, tak som ostala ako obarená, keď v ňom zaspinkal bez vyvádzania. Zimu sme prekočíkovali ale teraz, keď už slnko začína vykúkať a hriať 😎 sa mi zase mne samej žiada šatkovanie. To sa môžeme aj potúlať po cestičkách a hrboloch, čo s kočíkom horko - ťažko. Tak uvidíme ako sa bude malinkému páčiť...
Čo by sme všetko pre tie naše dietky neurobili aby boli spokojnučké a šťastné 😵