Odmietanie polohy na brušku. Máte podobný problém?

zade
1. nov 2007

Moja malicka ma za tyzden styri mesiace a absolutne odmieta polohu na brusku.
Teda odmieta, akonahle ju dam na brusko tak place a place. Skusala som ju teda davat na kolienka, alebo nosit akoby bola na brusku po byte, avsak nic nepomaha.
Udrzi sa jedine vyzlecena a aj to iba na minutku, potom spusti rucicky, hlavicku ma na podlozke a je to o nicom.

mate niektora podobny problem?

matamata
1. nov 2007

Nic si z toho nerob,moji dvaja caparti tiez, Kubo este ako tak ale Mato absolutne, tak neviem, ci je to problem, alebo nie... 😒

andy.a
1. nov 2007

moja Anetka detto..našťastie koníčky vie pásť,len v tej polohe na brušku nechce byť ani za svet..ani hračky ju v tej polohe neupútajú,ešte trocha zaberie,keď si ja k nej ľahnem a smejem sa na ňu.. 😉

matamata
1. nov 2007

Dufam, ze to nie je problem, ja si z toho nic nerobim, chalani su krasni a krasne prospievaju, aj ked su to predcasnici..Hlavne, ze sme zdravi 😉

andy.a
1. nov 2007

určite to nie je problém.. 😉

matamata
1. nov 2007

Uz sa kazdopadne tesim na to, kedy budu bezkat po svojich a ja si budem hadzat mincu, za ktorym sa rozbehnut 😀

zade
autor
1. nov 2007

Ja neviem, citala som, ze babatka mozu aj mesiac zaostavat, tak budem cakat a hlavne cvicit a cvicit.
Ozaj, co znamena - pasie konicky?

lenkamt
1. nov 2007

ani naše nechceli byť na brušku/vôbec nedvíhali hlavičky, keď tak jednu minútku, potom olizovali podložku - tak sme s nimi namiesto toho "lietali ako včielky" a tento týždeň bác - pasú.

Zade - kuk do môjho albumu - medzi poslednými fotkami 😉

kattom
1. nov 2007

zade - neboj - ono to chce cas. nas maly na brusku neznasal lezat ani pol minuty a teraz sa prevaluje jedna radost. ja som tiez uz bola zufala - lebo vsetky rovnako stare deti, aj mladsie okolo nas, veselo pasli a nas kubko nechcel ani lezkat na brusku, nieto sa este dvihat rucickami. len treba babo skusat davat cez den. samozrejme nie na silu. drzim palce. a este
kuk na diskusiu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 39k

neviem, ci ti pojde link, ak nie, tak si daj do vyhladavaca na MK: pasieme ovecky - tam sa podobny problem rozoberal.

past konicky (alebo ovecky) je poloha, kedy babo lezi na brusku a podopiera sa rucickami, aby videlo pred seba (netusim, preco sa to prave takto vola)

zade
autor
2. nov 2007

babule dakujem, dnes sme dokonca aj troska "pasli".
Kolko po napapani davate babatko na brusko, 30 min ci viac?

kattom
2. nov 2007

zade - super, vidis, pomalicky to pojde neboj.
maly dost grckaval - takze minimalne 30 minut po papani sme ho davali na brusko. teraz ho musime brzdit a strazit, kedze uz sa prevaluje sam, ked sa napapa, tak tych 10-15 minut, inak nam grcka

sorbik
2. nov 2007

....my sme tiez dost grckali, tak na brusku sme boli iba minimalne.....teraz, ked sa uz vie prevratit na brusko, tak pasieme ostosest....obcas si grcneme, ale to nas nemoze vytocit 🙂

zuz11
28. jún 2008

chromozom • Včera o 21:48
Ahojte babulky,
nadviazem na temu spanku na brusku z opacneho konca - moj maly 9 tyzdnovy chlapcek ani za svet nechce byt na brusku. Chvilocku pekne drzi hlavicku, je kludny, tak o 30sekund zacne byt nespokojny, to stale pekne drzi hlavicku a o chvilu uz vrieska od zurivosti. Aj v tejto zurivosti drzi hlavicku hore a robi konika, ale po dlhsom case (2-3 min jedovania sa) uz len pasivne lezi a vrieska. Mne krvaca srdce, nenechavam ho tak, lebo potom to uz vlastne nema zmysel, ked je taky pasivny... Snazim sa ho aj nejako zaujat a zabavit, prihovaram sa mu, ale nic nezabera, jednoducho na brusku nechce byt a basta. Poradte mi prosim nejaku fintu FŇ..... Vdaka.

sipcek • Včera o 22:36
ahojky,daj mu este chvilu cas,ja som tiez nenechavala dlho malu na brusku,ale o to castejsie,ked bola kludna a chcela sa hrat.Teraz bude mat 5 mesiacov a uz sa prevali z chrbatika na brusko.Hoci zatial len do jednej strany,no nepolezi len tak.

jaduska • 2d • Včera o 22:40
Ahoj,
naša druhá dcérka tak isto nechcela byť na brušku, ani som ju nenútila na ňom byť. Občas som ju tak dala, ale keď začala plakať, prevrátila som ju späť.
Je síce pravda, že sa začala trošku neskôr prevracať, aj štvornožkovať (v porovnaní so staršou sestričkou), ale teraz všetko dobehla...Takže, podľa mňa, nenúť ho. Radšej ho pretáčaj častejšie a na kratšiu dobu, nech má z toho radosť a nie zlosť 😉

marianni • Včera o 22:53
Ahoj Chromozom, aj my sme mali tento problem 🙂 Skus maleho hladkat po chrbatiku a prihovarat sa kludnym hlasom (u nas to pomohlo). Hlavne mu daj cas, je este velmi malicky. A tak ako pisala sipcek ukladaj ho na brusko castejsie na kratku dobu. Casom plac prejde 😉

duskaf • 3d • Dnes o 13:23
Ani naša Veronka nechce byť na brušku.

miselin • 1d • Dnes o 14:35
Ahoj , moja malá tiež zo začiatku plakala na brušku, tak som ju dávala častejšie a keď začala plakať tak som ju otočila. A tiež som ju hladkala po chrbátiku a teraz je stále na brušku, cez deň mi inak ani nespí, lebo má koliku a týmto si bruško aj masíruje. Na noc sa ju bojím ukladať na bruško, predsa je ešte moc maličká. Ale skús ho dávať častejšie a hladkaj ho po chrbátiku a aj mu zaspievaj ak to má rád, uvidíš zachvílu sa mu to zapáči 😉

certica • 2d • Dnes o 14:38
u na to iste, vlastne obidvaja moji chalani nechceli byt na brusku. takisto nenutim, obcas na chvilu prekrutim a v podstate to vyzera presne ako u vas chromozom

chromozom
28. jún 2008

Skusala som uz aj mile slova aj spievanie aj vsetko mozne, ale zatial nic... Tiez ho davam len na chvilocku, ale hned sa zacne jedovat. Skusim este .... Tak hadam sa to podda.... Dakujem za rady!!

lienockaa
28. jún 2008

chromozom- neboj sa, aj ja som mala takyto problem so syncekom..vela priblizne rovnako starych deti uz drzalo v pohode bez placu hlavicku a "paslo" a moj sa na brusku iba jedoval..skusaj ho davat vtedy, ked vidis, ze ma dobru naladu, nie hned po jedle, ani nie tesne pred papanim..a nechaj ho len kym nezacne plakat..masiruj mu chrbatik, v hornej polovici, hlavne po kupani..neboj sa, to sa podda, ma este cas..moj uz teraz krasne "pasie" a na brusku sa dokonca smeje a ta poloha sa mu paci..vydrz, len trpezlivost.. 😉

sipcek
28. jún 2008

zade-ja si malu este davam na svoje brucho ked lezim ,tak sa hrame,prihovaram sa jej,a ma to celkom rada.Skus,mozno si aj tvoja bambulka oblubi tuto polohu,drzim palce. 😉

luciar79
28. jún 2008

chromozom-ešte je maličky.môj tiež vždy vrazil nos do podložky a reval dokiaľ som ho neobrátila. tak som ho tak nedávala.Najradšej sa nosil tvárou dopredu alebo sedel opretý o mňa. Zbožňuje keď ho zdvihnem nad hlavu a volám:Palko letí a on sa smeje. minule som ho po dlhej dobe dala na brucho a už trošičku aj pásol. až svaly na krku spevnejú bude pásť sám od seba a nemusí sa to vôbec učiť.