Odplienkovanie 27 mesačného chlapca

kapanek1
7. máj 2022

ODPLIENKOVANIE
Ahojte, chlapec 2 roky a tri mesiace. Plienku ma uz iba na spanie. Inak nosi slipky, kaka a cika do nocnika/ na wc alebo von ako dievcatko (nie postojacky). Problem je ten ze sa nepyta cikat. Ako ho to naucit? Cikat ho posielam ja alebo sa ho pytam ci mu treba a podla toho ide alebo nie. Vidim ze krizi nohy ze mu treba alebo ked vypije vela vody. Uz iba zriedka ho za cikanie odmenujem sladkostou. Za kakanie dostane vzdy odmenu. Preco sa nepyta? Preco nejde ked mu viditelne treba? Dakujem za vsetky rady.

mtt25
7. máj 2022

@kapanek1
Môj to isté. Začal pred 1,5rokom na nočník po týždni na WC s redukciou. V noci bez plienky. Prvé dni týždne nepýtal sa už len presne krizil nohy alebo sa chytal za ritku. Stále sme mu opakovali ideš cikat? Museli sme ho dávať sami nepýtal sa. Až jedneho dňa po pár týždňoch sam začal kaka. Stále keď išiel na WC sme opakovali kaka kako. Za tlieskali a opakovali aha kako kaka. A odvtedy sa pýta. Aj v noci ak mu treba budí nás kaka. A to ešte sa mu jazýček nerozviazal. Ale toto sa naučil. 🙏

viestta
7. máj 2022

Musí dozrieť, je to na dobrej ceste ale ešte mu to v hlavičke nezapina, daj mu čas, on za chvíľu začne oznamovať.

kapanek1
autor
7. máj 2022

@mtt25 @viestta výborne, tak som rada že je to na dobrej ceste a to čo robím je dobre. 🙂 Ďakujem. A on pri tom rozpráva, veľa rozpráva, to má po svokre 😀